Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

binomická nomenklatúra - diskusia

autor: off jslastan
pridané: 26.7.2007 4:22
Bolo by možné, aby kategórie ako sú Vtáctvo, Chrobáky a hmyz,Divorastúce rastliny a Plazy a obojživelníky upravili odborníci z našich radov v tom zmysle, že by pod každú fotografiu do kolónky názov pripísali o aký druh živočícha, príp. rastliny sa jedná. Myslím že by stačilo pomenovanie v slovenčine. Alebo sa prikláňate skôr ku latine ? Myslím, že viacerím by to pomohlo spoznať aj názvy živočíchov a rastlín, s ktorými sa v prírode stretáva.
počet zobrazení: 3 519
počet hlasov: 0
okruh tém: LovuZdar.sk
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Edu, 14.6.2009 o 12:09

Jooj dávam fotky do atlasu na odkaz dlhosiahla debata o katastrofalnych sustavných zmenách v slovenskom nazvosloví . Ja sa snažim dať aj v slovenčine niekedy latine . Latina je alfa omega názvoslovia. Kto chce skopčí do google a dozvie sa bud slovenský alebo latinský názov. Faktom je že za posledný rok sa tie Slovenske zmenili 3 x. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 27.7.2007 o 10:23

Do kategórie plazy a obojživelníky som dnes pridal fotku skokana,fotil som vo Zvolene na Laniciach,mohli by ste mi pomôcť určiť o aký druh ide?Mohol by to byť skokan rapotavý? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kocho82, 26.7.2007 o 19:54

za slovencinu! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 26.7.2007 o 12:58

Ja som za slovenské názvy. A tí čo sa tomu rozumiete to kludne píšte do komentárov. A autori by to potom napísali ako názov fotografie keď vudú chcieť.
Ja som za! Odomňa máte podporu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 26.7.2007 o 9:15

No bolo by to fajn,keby sa tam uvádzali názvy vtákov,rastlín,húb atď.,ale podľa mňa to nie celkom možné,lebo práve pri týchto kategóriach je veľké riziko zámeny kvôli podobným znakom,najlepšie je keď názov napíše autor,lebo ten má viac času na posúdenie a určenia o aký druh sa jedná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov