Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Patterdale terier - diskusia

autor: off janpro
pridané: 22.1.2010 16:33
Dobrý den rád bych se zeptal na vaše zkušenosti s tímto plemenem.Ochota k práci (norování, dosled, aport) náročnost výcviku atd. Mockrát děkuji Honza
počet zobrazení: 7 794
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off filda, 14.5.2021 o 1:03

Chtěl bych oživit tuhle diskusi. Doba šla dopředu a stejně tak i chov uvedeného plemene. Podělte se prosím se zkušenostmi z chovu tohoto plemene. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Matiasjager, 12.7.2014 o 18:05

Zaujala ma tato diskusia tiez mam zaujem o paterdala mal by som moznost si ho doviest z USA vie mi niekto poradit okolo dovozu a ci je to dobre Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off prdo, 13.3.2014 o 14:16

Prezeral som stránku terrierov , konkrétne na nej teda patterdalov a ich je tam dost málo.To ich viac neni chovných na SVK ? A vela z tých malo jedincov nemá ani skúšky spravené.Vôbec tomu nerozumiem prečo je to tak. Vie mi to niekto vysvetliŤ ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rkosik, 10.2.2014 o 17:16

Nazdar, ja ich chovám už osem rokov a som nadovšetko spokojný sú tvrdý a nekompromisný.Poľovné skúšky absolvujú bez problémov s minimálnou prípravou ba až žiadnou stačí častejšie ich brávať do revíru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Darius, 16.1.2014 o 23:29

Ako u kazdeho plemena sa urcite najdu aj velmi zle , aj dobre jedince .... vo vseobecnosti -je to terier = vysoka ostrost , co je ale jeho nevyhodou , nema pracovnu skusku ako podmienku uchovnenia , pokial sa nemylim ... moja rada je , ak nechces brloharcit neber teriera .... ak chces teriera a patos sa ti velmi paci, a vyuzijes ho tak prajem vela uspechov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off filda, 16.1.2014 o 21:38

Patterdale teriér je ryze pracovní plemeno, které zatím není zkažené popularitou. Vynikající norník, ale vhodný i pro práci na povrchu i ve vodě. Povaha temperamentní, avšak dobře cvičitelný. Důležitá je včasná socializace již od štěněte, aby se předešlo rvavé povaze s ostatními psy. Patíka vlastním necelé dva roky, takže ze zkušeností asi toto: zavedení do nornické praxe naprosto bez problémů, prozatím v noře němí, dáví na potkání. Co se týče práce na černou, tak pracuje ve větším rádiusu než můj jezevčík, ale ne v tak velkém jako honiči. Živou černou zvěř hlásí na viděnou. Letos začal poblafkávat i u zhaslého dosledovaného kusu, což mě těší. Při natláčkách mi už dosledoval 2 kusy, které byli jinými psy nedosledovány. Dosled prováděn bez řemenu. Při stavění černé nejde do tvrdého kontaktu, spíše jen kousnout a uskočit. Ikdyž píchnutí už jednou bylo do mordy. Jinak je to rodinný miláček. Celoročně ustájený na dvorku společně s jezevčíkem. V případě dotazů pište. Pokud budu vědět, rád odpovím. S pozdravem Michal Filip Patterdale terier - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off prdo, 16.1.2014 o 21:24

Tak nikto nic? Kamarati kynologovia nemate skusenosti? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off prdo, 16.1.2014 o 7:21

Nikto nic? ziadne postrehy nazory Vase znalosti? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off prdo, 15.1.2014 o 22:59

Zdravim pisem do tejto diskusii lebo moja mi bola vymazana ako duplicitna...zaujimali by ma Vase skusenosti s tymto plemenom vsetky postrehi ,ci poznate nejakých ludi kt. ich chovaju co vas napadne lebo rad by som si kupil takého psika tak ma to vsetko zaujima. Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off janpro, 15.2.2010 o 18:04

Ahoj patrol jo byl jsem ve Skvrňově u paní Zwilingové.Kde bydlíš kdybych býval věděl určitě bych se na kafčo stavil.:-)
Máš nějaké osobní zkušenosti s patíky písni mi na poštu já už ti taky psal jen nevím jestli ti to došlo dík Honza ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off patrol, 11.2.2010 o 21:45

Tak to jsi byl pro pejska u pani Zvilingoví ve Škvrňově asi 5 km ode mne, měl jsi dát vědět a mohl jsi přijet na kafe,měla teď tuším jenom černý štěňa. vybral sis dobře ona je má pracovní a to jsi asi posoudil podle toho, co maji feny jizev. Přeju hodně úspěchů a když budeš chtít, tak napiš a poradim ti, kde tě u nás na zkoušky vezmou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off janpro, 11.2.2010 o 9:23

Moc vám všem děkuji za vaše názory a zkušenosti, před pěti dny jsem si dovezl štěně patíka s chovatelské stanice ZWI-LE-RO od nás z čech.Je neskutečné jak se mrňous doma rychle otrkal a jak je učenlivý. Doufám, že bude stejný až začneme cvičit už se na to moc těším.Jen mě mrzí že u nás nemůžu s patíkem na žádné zkoušky z výkonu.TAk si je všechny udělám u vás.Teda snad to půjde.Ještě jednou díky Honza ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off patrol, 11.2.2010 o 8:32

Bosorko, věta UKÁZAT KDO JE TADY PÁN nepoukazuje na měkké zacházení a nevím, proč se oháníš agresivitou, já jsem nikoho nenapadl, jen jsem konstatoval svůj názor a narozdíl od tebe jsem už několik patíků měl, tak na to mám nárok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bossorko, 10.2.2010 o 20:40

Sto krat som si precital svoj prvy nazor, nevidim tam ziadne take slova ako ....ze sa musi ist na psa tvrdo ? Su to tvoje slova Patrol, citaj pozorne a pochopis co tim chtel basnik rict :-))) Kto je pan neznamena psa mlatit,ale asi to tebe nic nehovori...treba citat pozorne a plynule hahaha
Patrol, ako mozes poucovat svoje prve dieta ked je to tvoje prve v zivote ? A predsa ho poucujes ... ani nevies jeho povahu...
Vidim, ze tu panuje len agresivita a same slovne utoky... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off patrol, 9.2.2010 o 9:00

Alexej, každej máme zkušenosti z chovatelema stejný, já si například beru od Vás ze slovenska za 14 dnů štěně Hanoveráka, když mi ho kamarád slovák sehnal od prvního chovatele, tak byla pro něj cena 400 euro, ale pro mne čecha už 650 euro, když jsem se zeptal proč, tak mi odpověděl, že než ho nechat za tu cenu čechovi, tak si je raději nechá všechny doma, tak jsem ho poslal do r... a teď se směju, protože už inzeruje i u nás a štěňata nemůže prodat, stále nechápu, proč se někteří mezi námi takto k sobě chováme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alexej, 8.2.2010 o 22:19

ale toto nie je o p. Hodovej, ale o patikoch. Mimochodom, chcel by som este poznamenat, ze na patikov nemozes ist tvrdo-cize ziadna tvrda ruka, ani ziadne nasilie. Je to velmi inteligentny pes a vie sa strasne naviazat na svojho pana. Je velmi ucenlivy a povely plni naozaj s radostou. Je to vsetko len vec pristupu a vzajomneho porozumenia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alexej, 8.2.2010 o 22:09

Patrol, p. Hodova naozaj patikov chova a urcite ich aj pozna- ved sa nimi zaobera a myslim, ze je to aj jej zivobytie. Je pravdou, ze vdaka nej tu vlastne patikov mame. Ale.....Ja osobne s nou mam velmi ale velmi neprijemnu skusenost a povazujem ju cisto za tzv. mnozitelku. Tiez som si chcel kupit od nej steniatko, pretoze som chcel do chovu inu krv a aj sme sa dohodli na zaciatku na cene. Ked som ale volal neskor, zistila, ze mam vazny zaujem o psa a kedze jej bolo jasne, ze pes pojde na Slovensko, cenu dvihla nakoniec na trojnasobok povodnej. O patikoch by rozpravat vedela, ale osobne si myslim, ze skusenosti s tymto plemenom na vyuzitie v polovnictve nema. Ja som si nakoniec kupil nepribuzne steniatko - na Slovensku a teraz idem pripustit fenku so psom do Ciech-mimochodom s panom, ktory vlastni perfektneho pracovneho psa-patika a ktory by ti vedel o p. Hodovej rozpravat. Takze si myslim Bossorko, ze o patikoch by ti vedel rozpravat ten, kto s nimi pracuje a vyuziva ich na to, na co su urcene. Tolko moj nazor na chovatelov a mnozitelov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off patrol, 8.2.2010 o 12:04

bossorko, jak jsi psal, tak se na toto plemeno chystáš, tudíž, jsi ještě asi patíka neměl, tak nechápu, jak můžeš poučovat o tom, že mu musíš ukázat, že povel myslíš vážně, až ti jich projde pár rukama, tak poučuj, ale na tohle plemeno se nesmí tvrdě, jinak ho zradíš a znám hodně myslivců kteří je mají a v tom směru jak jsem psal níže mají naprosto stejné zkušennosti. Najdi si na netu chovnou stanici SRDCOVÉ ESO, majitelka přivezla jako první toto plemeno k nám do ČR a od ní se dostali k vám na slovensko a paní Hodová už ti objasní přesně, jaký to jsou pejskové. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bossorko, 7.2.2010 o 19:35

Chystam sa na toto plemeno uz davno, viem od chovatelov dost vela co ma len utvrdzuje o vhodnosti tohto plemena do nasich podmienok..Jagos je tvrdy,nevhodny do rodiny, bordos prilis makky a patos je zlata stredna cesta :-) A ci stravi 2 dni v diere ? Je to otazka vycviku !!! Patosovi musite ukazat kto je pan a ze to co poviete myslite vazne, je to velmi ale naozaj velmi inteligentny pes a ked vidi ze vahate s povelom, pracuje sam !!! Jednoznacne kratka cierna srst, pohlad diabla a uhni s cesty, lebo...!!!
S chovom u nas je vela problemov, dostava sa do slepej ulicky nakolko su skoro vsetci pribuzni, este ze je zopar cudzokrvnych jedincov v cechach, ale aj napriek tomu je potrebna cerstva "posila" zo zamoria ci skandinavie....inac ak ho nechcete do chovu ale len ako polovne-rodinneho psika...nech sa paci, za maly peniaz, vela muziky a malo starosti !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alexej, 3.2.2010 o 16:34

ostrostou sa mozu porovnavat s jagterierom, ale ich vycvik je jednoduchsi. da sa pouzivat aj na dohladavanie, ale ich prednostou je durenie a brloharenie. v tomto su najlepsi. vela chovatelov jagosov pri porovnavani s patikmi skonstatovalo, ze patik je to iste ako jagos, iba ze je trochu kludnejsi resp. rozvaznejsi. pri nespravnom vedeni mozu mat sklony k agresivnemu spravaniu voci inym psom, nakolko patici su az prehnane dominantni ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alexej, 3.2.2010 o 16:23

Dobry den. Ja mam dvoch, psika a fenku. V minulosti som mal foxterierov. Fenka ma 4 roky a pes bude mat dva. Zalozil som si aj chovnu stanicu a o mesiac idem fenku pripustat na moravu. Pri polovackach na skodnu je to neocenitelny pomocnik a to hlavne na povrchu. V nore idu vacsinou na zakus. ca sa tyka odvolania, tak ani s tym nie je problem, len sa tomu treba venovat pri vycviku. Na spolocnych na diviakov sa vyznacuju neuveritelnou vytrvalostou a az podla mna prehnanou ostrostou. Par krat ich uz diviak nabral. Odporucam najprv vycvik v div.obore s mansim diviakom a az potom na ostro v reviry. mam s tymto plemenom skusenosti, nakolko uz 3 roky sa mu venujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro3007, 27.1.2010 o 12:42

Zdravim..ja mam tiez takeho psika...ma sice este len 8 mesiacov ale som snim velmi spokojny...v lese sa sprava inteligentne....vetrii, ide po stopach a le ked ho odvolam vrati sa stale ku mne...tento rok este nebol na spolocnych ale na dalsie spolocne polovacky som zvedavy ako pojde po diviakoch ked nieje nato stavany....inak celkovy dojem na jednicku.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off patrol, 27.1.2010 o 11:20

Měl jsem s těmito psy zkušenosti pouze na norování, ostrost na škodnou je nepřekonatelná, na povrchu vinikající poslunošnost a velice hodná a nekonfliktní povaha na děti. Bohužel se všemi psy patíku co jsem měl byla taková zkušenost, že dokud byla škodná v noře, tak pes nevylezl, buďto přežije pes nebo liška a v přírodních norách jestliže pes lišku nevyžene, tak je schopen jí bez problému i zadáit a vytáhnout ven, ale dost často se kope. Bohužel je to při lovu vysloveně srdcař a už jsem o dva tyto psy při norování přišel. Ostatní plemena norníků většinou i vylezou ven, když nemůžou škodnou vyhnat,ale u těchto pejsků podle mé zkušenosti to pravda není, zkrátka tam pes zůstane třeba dva dny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM