Heming hunting
dnes je utorok,  30. apríl 2024,  meniny má Anastázia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:30,  dnes západ slnka: 18:56
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Albín- nešťastie? - diskusia

autor: off vlavar
pridané: 22.1.2010 14:36
Ste poverčiví? Vraví sa, ako kde, že kto uloví albína, čaká ho sedem rokov nešťastia?
počet zobrazení: 5 571
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off anje, 4.10.2010 o 16:08

Ja bych jen upřesnil. Melanin má na svědomí tmavé zbarvení u albinismu převládá hormon lipochrom, ten má za následek světlé zbarvení. U správně zbarveného jedince jsou oba tyto hormony v rovnováze. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 4.10.2010 o 11:23

ja mam doma albinku a nic :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 2.10.2010 o 15:41

to som rád .. podstata je melanin .... čiže biele zafarbenie jedina a nie tarkavé a kde ake grimasy v ulovkoch čo tu vydávajú za albinov . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 2.10.2010 o 14:03

dakujem lovecccc za poučenie,ale ja viem čo je albin.Albinizmus je geneticke ochorenie,chyba pri nom pigment melanin,ktory zabezpečuje farbu pokožky,možná to nieje až tak odborne napisane ale ja tomu rozumiem :):):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 2.10.2010 o 11:58

mám tu istú otázku čo lesnica .....čo ma fľakatý diviak spoločné s albinizmom??? lubenko ...diviak si môže fikať s prasaťom ....ale albín to určite nieje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 2.10.2010 o 10:45

myslite že aj srna si može dačo začat s domacim kozlom:):):):),.diviaky su preto flakate,nie že si fiknu s kozlom ale s domacim prasatom :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rinko, 2.10.2010 o 8:37

Ako to tu tak sledujem,tak Vám my toho moc nenavysvetľujeme.:-) Nikto to netvrdí.(treba prečítať úvod týchto komentárov) A mám pocit,že ľudia sa boja vystreliť na akúkoľvek "bielu škvrnu"bez ohľadu na to či ide o albinizmus,alebo iný dôvod neštandartného sfarbenia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 1.10.2010 o 21:44

ešte mi vysvetlite, prečo si myslíte, že fľakatý diviak je albín? to nemá s albinizmom nič spoločné ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peterko57, 1.10.2010 o 21:34

povery su povery dnes som mal flakatu srnu čo som ešte nikdy nevidel , ale keby to bol flakač myslim diviačik tak nevaham ako vždy.Rinko ved u Vas ich je tiež dost.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 1.10.2010 o 20:49

lubo, a popýtal som sa v okolí, predstav si, že ľudia sú smrteľní.... dokonca i takí, čo ani netušia, že sú nejakí albíni. no ale budú zas asi nejaké iné povery, ktoré náležite zafungujú. albína som strelil už pred piatimi rokmi, deku som daroval a nikomu sa nič nestalo. akurát tomu kamarátovi sa narodil syn, lebo nedal sekeru pod posteľ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rinko, 1.10.2010 o 20:41

orol vďaka za odkazy.Zaujímavé.Ten druhý priam neuveriteľný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rinko, 1.10.2010 o 20:31

U nás sa celkom pravidelne strieľajú fľakaté diviaky a zatiaľ neviem o nejakom probléme resp.následku.Ale findula ma nastrašil....:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 1.10.2010 o 20:30

ja si tiež myslim že je to neopodstatnena povera ,pretože mam niekolko kamaratou čo strelili albinou z rôznych druhou zveri a tešia sa dobremu zdraviu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesko, 1.10.2010 o 20:23

Ja som o tom v našom kraji ešte nepočul možno preto ,že u nas som ešte albína nevidel ale keby som ho videl pomyslel by som si ,že mi ho daruje Diana a tešil by som sa z pekného úlovku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 1.10.2010 o 20:08

apple tebe už ani sekera nepomôže :):):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 1.10.2010 o 19:00

prosím vás, a funguje aj táto povera: ak chcem splodiť dcéru na 100%, musím si dať sekeru pod posteľ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 1.10.2010 o 16:42

no tebuch, pepies ma streleneho albina:):):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 1.10.2010 o 11:24

Podľa psychológov poverčivosť NIE je nezmyslom, ale slúži ako placebo na ľudský mozog, pretože pozorovaním znamení a dodržiavaním určitých rituálov človek pozitívne ovplyvňuje vlastný osud. Človek si takto pestuje vieru vo vlastné schopnosti a nepodlieha automaticky osudu. Tu je tiež pár zaujímavostí: odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off findula, 1.10.2010 o 9:45

Je to asi pět let co kolega z vedlejšího MS střelil bílé srnče.Ještě téhož roku u tohoto člověka byla nalezena rakovina a do té doby velice odolný a zdravý chlap se příštího podzimu nedočkal.Já osobně bych ani pušku nezvednul ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 1.10.2010 o 8:45

S odlovením albína je to podobne ako s piatkom trinásteho. Ak vás postihne niečo zlé po odlovení albína alebo v piatok trinásteho, tak aj vy viete prečo. Ak vás postihne niečo zlé inokedy, tak iba pán Boh vie prečo. Albiniznus je genetická odchylka zvyčajne sprevádzaná aj inými zdravotnými problémami. Ak albína neodlovíte vy, odlovia ho predátori. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rinko, 30.9.2010 o 20:10

Ach jááááj....orol,Zigi9.Prekvapili ste ma.A to si myslím že som naozaj dosť konzervatívny. :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 30.9.2010 o 18:53

Já si taky právě v téhle souvislosti vybavím dětství a příhodu, kterou mi vyprávěl děda, že je to taková pověra (nechtěl tomu samozřejmě věřit) načež se babička otočila od kuchynské linky a povídá, že v tom roce, co chybil toho albína, tak měl první srdeční příhodu ... Takže možná na tom něco bude. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 30.9.2010 o 18:47

Pánboh vie, ako to naozaj je. Už ako chlapec si ale pamätám, že poľovníci prisudzovali tejto povere pomerne veľký význam a albína nelovili. Aj otec mi to párkrát prizvukoval a spomínal, že tiež jeho kolega ulovil albína ( myslím sa jednalo o srnčieho jedinca ) a za nejaký čas zomrel... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 30.9.2010 o 17:53

prividzer to napsal dobře - takže žádných 7 let neštěstí, to je možná tak, když rozbiješ zrcadlo :-) A já si jinak myslím, že na tom něco pravdy bude - ale těch divočáků se to asi netýká, to nejsou albíni ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off prividzer, 30.9.2010 o 17:04

uz som pocul aj o tom ze kto ulovy albina do roka ide za nim . nemyslim si ze je to pravda ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 24.1.2010 o 11:26

Rinko maš uplnu pravdu aj keď albinizmus u diviakov vznika najčastejšie buď priamim pribuzenstvom alebo poruchou semenníkov.ale každopádne zakial si chceme zachovať čistý chov treba všetky krížence vyselektovať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Rinko, 24.1.2010 o 11:21

U nas nie je albinicky diviak ziadna zvlastnost.Ci uz ciastocne,alebo uplne.Sam som uz dvoch ciastocnych ulovil.Myslim si,ze tu povercivost nema miesto a taketo jedince treba lovit prednostne,aby sa tato geneticka informacia neprenasala dalej.Dalsia vec je ci sa skutocne jedna o albinizmus,alebo ide o dosledok niekdajsieho prekrizenia diviakov s domacimy osipanymi. Ci uz tak,alebo tak z chovu von! V niektorich lokalitach sa lahko moze stat,ze o par rokov bude problem najst uplne "cisteho"diviaka.Nemate aj viaceri obcas podobny pocit? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pepies, 22.1.2010 o 23:01

Tiež som mal veľkú dilemu ked som strelil prvého albína-diviača.zatial som dohromady streli 4 albínov.poznam ludí čo ich maju vyše 10ks a darí sa im:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 22.1.2010 o 21:56

Cierne daniele strielam s radostou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milos25, 22.1.2010 o 21:54

Aj u nás sa v revíri vyskytuje zopár albínov ale este som nepocul, ze by u nas niekto niakeho ulovil. Poznám však jedného polovníka ktorý uz strelil 4 albínky-danielky a zatial vedie spokojny zivot takze to je asi u kazdeho inak. Chcel by som sa este opytat ci sa tato povera vztahuje aj na cierne jedince danielej zveri? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 22.1.2010 o 20:57

Mame jednu albinku danielku. Nikto ju nechce strelit. Mali sme dve, jednej nas zbavil host z Talianska a slubil, ze este pride. Pocka ho ta danielka do septembra. :o)))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fatran, 22.1.2010 o 19:23

Vlavar môj otec ulovil kedysi na spoločnej poľovačke diviaka albína ešte v ten deň mal srdcovú príhodu a na druhý deň zomrel odvtedy verím že ulovenie albína nosí nešťastie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM