Heming hunting
dnes je utorok,  30. apríl 2024,  meniny má Anastázia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:30,  dnes západ slnka: 18:56
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

daxel a polovacka - diskusia

autor: off Rinko
pridané: 21.1.2010 2:30
ahoj.moj psik vo vicviku pri nahodnom stretnuti v reviri krasne nasiel,hlasil i vistaval diviaka-prasa tak,ze som ho mohol pri nom odlovit.preco len o 4 mesiace neskor,na jeho prvich spoloc.polovackach sa diviakom akoby vihybal?dokonca k zhasnutemu velkemu kusu sa aj zo zaciatku osival priblizit.ziaden vilagos predtym v reviri nedostal.aspon si nie som vedomi .je to normalne?ma 1,5 roka.podotikam je to moj prvy,teraz uz polovne upotrebitelny pes.cize som zaciatocnik.
počet zobrazení: 1 918
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Rinko, 12.3.2010 o 19:45

Ja ďakujem za príspevky .Bude to dobré.Už teraz je to dobré.Verím Rinovi.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off azitko1, 11.3.2010 o 14:12

erik70 .....za tym prstom bol smajlik.. takze tak :-))..... jasne, ze nebolo myslene doslovne...... ved keby bolo tak uz tu hafan nie je..... vsetko chce cas a snahu.... a ako vravis, nie je to stroj..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off erik70, 11.3.2010 o 13:51

azitko1 - ale to s tým prstom na kohútiku si nemyslel vážne, že nie! A nikdy si nebuď istý, že toto alebo toto mám 100% nacvičené a dopadne to dobre...havkáči nie sú stroje a vždy vybuchne to s čím sme si najviac istý...poznáme to! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off azitko1, 11.3.2010 o 11:20

no erik70 mas prvdu...aj ked dakedy je to fakt o nervy ked dovedies hafana na ôhotove" a ma v prdeli.... uz aj prst na kohutiku stepuje :-DDD ....
Ale treba so psikom robit ako vravis a nevzdavat to.... na kazdeho plati nieco ine.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off erik70, 10.3.2010 o 20:11

No veď ja to stále hovorím, že každý psík je individualita...nemôžeme ich všetkých hodiť do jedného vreca...len sa to nesmie vzdať. A treba s nim i stále robiť.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off azitko1, 4.3.2010 o 14:29

nas daxel nerobil do 4 rokov...potom sa prebral v obore pri diviacici..... dovtedy bol aj pri velkych aj malych diviakoch vo volnej prirode a vobec nejavil zaujem ani nic..... ale po tych 4 rokoch sa v nom nieco zlomilo a odvtedy je ostry az do dnesnych 15 rokov...... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off erik70, 1.3.2010 o 17:57

Psík sa vyvíja a dozrieva...Obdobie od 7 mesiacov a viac je obodobím "puberty". Stáva sa a je to úplne bežné, že v tomto čase psík zabudne všetky povely a občas aj svoje meno. Súvisý to s jeho vývojom a tiež v jeho tele prebiehajú hormonálne zmeny...presne tak ako u sučky, ktorá sa v tomto období začne hárať a tiež sa mení aj jej fyzický stav a samozrejme a psychický. Je to ako by sa zobudil do nového sveta a všteko v ňom začína objavovať od začiatku...Niektorý psíčkari začínajú pracovať so psami až od 9 mesiacov a neskôr lebo keď ich niečo naučia v čase šteniatok tak v obodobí dospievania akoby všetko zabudli/nemusí to byť pravidlo/ a musia ich to učiť od začiatku....Nepanikár a nevzdávaj to, normálne pokračuj vo výchove a výcviku a snaž sa porozumieť svojmu psíkovi. Povzbudzuj ho v prípadoch keď si nie je istý alebo keď sa pri diviakovi "ošíva" ako píšeš. Posmel ho a vyhecuj k tomu aby si diviaka pošklbal za uško...a aby mal z toho radosť. A samozrejme pochváliť, pochváliť, pochváliť...Držte sa! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM