Heming hunting
dnes je utorok,  30. apríl 2024,  meniny má Anastázia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:30,  dnes západ slnka: 18:56
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

privolávanie psa - diskusia

autor: off xichtik
pridané: 11.1.2010 20:58
môžte mi prosím niekto poradiť ako naučiť kopova aby ku mne pribiehal bez problémov na povel? mám už tretieho a prví dvaja pribiehali keď boli na dvore ale keď boli na volno napríklad v lese tak úplne ignorovali povely...
počet zobrazení: 7 649
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off erik70, 27.2.2010 o 6:44

Elektrický obojok patrí do rúk skúseného cvičiteľa, ktorý vie niečo o reflexnom oblúku a ktorý vie v ktorej skunde ho má použiť....Len tak mačkať tlačidlo a myslieť si, že to bude fungovať vedie iba k tomu, že psík sa začne báť aj svojho tieňa....Každý psík je iný a na každého platí niečo iné...je to o tom aby si ho spoznal a zistil fintu, ktorá na neho zaberie. A tiež to je o rešpekte, ty musíš byť šikovnejší ako pes a ukázať mu, že si vodca svorky....ale nie cez bitku a strach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zelenySimpanz, 30.1.2010 o 18:32

Kec me nebudze pocuvac.
Ta ho strelim a zabestelujem druhoho.
Ta ne parobci_? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 30.1.2010 o 12:44

Lowec do detailov s tebou súhlasím. Tiež mám chovnú stanicu Foxov, a tiež používam el. obojok pri výcviku. Maximálna spokojnosť, a minimálne nervačenie že psíka nemám ako upozorniť že robí zle aj keď je odomňa vzdialený. Ale stále treba mať na pamäti že nesprávne použitie môže narobiť veľa zla pri výcviku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 29.1.2010 o 12:29

RINKO su psi sktorim bez el obojku nepohnes hlavne aziati a tvrde plemena ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rinko, 29.1.2010 o 12:16

Ja suhlasim Lowec.Nepoznam el.obojok.Asi by nebolo zle ho vyskusat,ked to tu tak citam.Zrejme to bude podobne ako s tym internetom.Sam som nedavno nevedel zapnut pocitac a teraz sa od neho neviem odtrhnut.No aj tak by som rad vedel ako spominanu absolutnu poslusnost dosahovali so psikmi pred 20 rokmi.Tak nech sa nam vsetkym so psikmi dari. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 29.1.2010 o 11:47

.... Ak sa nepletiem opisujeme výcvik ako privolanie ktorý musí byt základom výcviku na 100% .... alebo odvolanie psíka od durenia zvery a pod...

Ak opisujeme výcvik poľovného psa , kde vyžadujeme dokonalost a dokončenie povelu ... myslím si že hra na skovávačku nie úplna štastné riešenie ...."ak psík nie je štena ešte "

Láska k psíkovi odmeny,chvála je ako základ .... ale treba si uvedomit kedy treba dat psíkovy najavo čo robí zle a pod,...
Uvediem príklad .... psík Vám utečie za zverou ....je preč viac ako 10 min ... vy ste nahnevaní , máte obavy o Vášho psíka , psík sa vráti vy ho pochválite ..... ale ako to psík pochopí ??? že ho chválite že sa vrátil , alebo že ste ho pochválili že prehnal zver.... takže moment ako to pes pochopil je rôzny ...

Pri výcviku s výcvikovým obojkom a konkretne ak pes nečakane a bez povelu vyrazí za zverou "durenie" dám mu najavo že to nesmie ...."davnovačka píštalaka ,prípadne hlasný nemenný povel FUJ Nesmieš " spolu s jemnou korekciou , psík následne upustí od toho a príde ku mne a dostane pochvalu že poslúchol a nepokračoval v nežiaducej činnosti..

Výcvik psa je možný rôznymi metodámi ,, poniektorý to robia s metódou strachu psa , cvičenie na prahu citlivosti psa a pod....
Ale toto všetko je možné obíst ako surovost , a pod ,,,, je krajšie vidiet že psík všetku tú činnost robí s radostou a nadšením ...
Moj príspevok píšem len preto nakolko v SR panuje predstava či ídea že elektrický výcvikový obojok je monštrum..... Aby som to napravil na správnu mieru bránili sme sa internetu , či mobilom alebo iným moderným výdobytkom techniky ale použivame ich tak isto .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rinko, 29.1.2010 o 10:41

Tiez mam daxla.Podla mojich skromnych skusenosti treba akekolvek nasilie vopred zamietnut.Piskota fungovala dlho,teraz mu uz obcas nestoji za to.El.obojok nepouzivam.Suhlasim s lesnicou.Tiez ked sa mi uz nahodou inac neda,schovam sa trebars do krika a pes je o chvilu pri mne-stastny ze ma nasiel.Je to mlady psik,verim tomu ze s vekom to bude celkom v pohode bez nasilia,ako aj bez el.obojku.No ale to je daxel,kopov bude asi tuhsia kava. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 29.1.2010 o 9:54

Pre harmonické spolunažívanie človeka a psa je velmi dôležité pochopenie povahy štvornohého priateľa. Pes nie je človek a neuvažuje tiež ako človek . Riadi sa vrodenými zákonitosťami v chovaní, ktoré nemôžeme posudzovať podľa našich hodnôt. Často robíme bez toho, aby sme o tom vedeli, chyby vo výchove a výcviku, ktoré sa prejavia nesprávnym sa chovaním psa, z čoho potom neskôr obviňujeme práve psa.
Výchova a výcvik psa sú postavené na správnej komunikácii medzi nami a naším psom. Preto sa musíme naučit jeho spôsob myslenia a komunikácie. Psy sa dorozumievajú predovšetkým pomocou reči tela, mimiky, zafarbenia zvuku hlasu a nálady, ktoré ich doprevádzajú . Nerozumejú slovám a preto ich najskôr musíme naučit, čo určené slová (povely) znamenajú a kedy a ako ich treba používať.

Ja osobne som chovatelom Sl.kopova , jeho výcvik som robil s elek.výcvikovým obojkom , psík sa velmi rýchlo naučil rozoznávat nežiadúce správanie ktoré som mu dal najavo bud zvukovým upozornením "hlasním povelom " + výstraha zvuk pípnutie na obojku ak neuposlúchol znovu hlasový povel + korekcia ktorá psíkový dala znat že robí niečo nežiadúce .... nadstavenie korekcie je rôzne , záleži to na psíkovy ako nás vníma a akú ma povahu....
"čo je to korekcia ludovo povedané elektrika " pre psíka to vyvoláva určití neprijemný pocit na ktorý potom reaguje ... S praxi na mojom psíkovi som použil velmi málo korekčných impulzou , psík mi reaguje len na zvukovú výstrahu ..... "moje upozornenie"

Pri cvičení s výcvikovým obojkom si psík nevysvetluje uložení trest s Vami ako OSOBOU a preto POVEL ku mne je vždy na 100% ,psík sa Vás nebojí nakolko od Vás dostáva len chválu a odmeny ...

viac info viem povedat na tel 0903 362 290 respektíve na odkaz ,info@dogtrace.sk ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off igor.berko, 28.1.2010 o 22:12

Mám Daxl.kopova. Cvičiť psa je najlepšie pochvalou a odmenou. Doporučujem jeden deň bez žrádla. Ďalšie dni dávať psovi odmenu keď poslúchne povel. CHce to trpezlivosť.Keď je pes hladný lepšie poslúcha za odmenu. Doporučujem zaobstarať zvolávací roh kopovov od Devany.Môj pes aj z 3 km vzdialenosti príde ku mne. Vždy dostane odmenu , stačí piškótka. Skús to z menších vzdialeností a zatrúb aj pred kŕmením. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xichtik, 13.1.2010 o 17:45

dakujem za rady ale elektricky obojok moc neuznavam, kedysi neexistovali a psy posluchali...asi je to v skusenostiach cvicitela ale podla mna je kopov dost tazky na vycvik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cunes, 13.1.2010 o 10:22

ja som mal 2 feny kopova.zo zaciatku sa tarali kolo mna ,ale ked to prislo zacali zvačšovat cas na vyletoch ,1-2h.dostali 2razi a od vtedy behom 10min. alebo na zapiskanie boli pri mne.uz lovia inde ale novy majitel si ich nevie vynachvalit,neni su ako večina kopovov ze majitel pride z polovacky na 3den a pes o tyzden ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spidy5, 13.1.2010 o 9:53

el. obojok je super vec,,, ja som tak za 2 dni naučil môjho stavača neutekať za zajacom či srnčou,,, dostal len 3 šoky,, ani nie tie najsilnejšie 6V a už si rozmyslí či bude utekať alebo nie,,, a vôbec už nepotrebuje obojok... vrelo odporúčam ale s rozumom lebo sa dá psík s tým určite aj pokaziť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 13.1.2010 o 7:59

na tvého bígla sa dá použit obič. obojek s maketu el přímače,on bude cítit že tam neco má a bude mět onen respekt...je to vyskůšané...stačí aby to mělo podobnů váhu,případně napodobeninu el. vidliček...pak to ide postupně odlechčit až na ůplně normal obojek...u el. obojku sa to nesmí přehnat...chce ho to používat nárazově , aby právě pes neposlůchal enem sním...no když už tak je dá sa použit táto napodobenina s postupným odbouráním.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 13.1.2010 o 7:39

Mam el. obojok, ale pouzivam ho obcas len na Biegla. Hanoverak ho este nemal cest ani potrebu vyskusat. Ked ho vsak nasadim Bieglovi, stane sa z durica farbiar. Uplne sa zmeni charakter psa. Takmer sa nepohne od noh. Je to iny pes. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 13.1.2010 o 7:04

na přivolání je el.obojek určitě nejrychlejší volba...a nemosíš ho zrovna kupovat...stačí na týden poščat...ale použit ho z rozumem,tak aby to pes pochopil co po něm chceš...ide to aj bez obojku,ale pes mosí mět k tobě vybudovaný respekt,který mosíš vybudovat od brzkého mládí,pak stačí zařvat aměl by sa otočit...jde o důslednost ne přehnané násilí...ale pes by si z tebe neměl dělat "prdel",prostě mu to nesmíš dovolit,toto je základ,teprv potom de pokračovat dalej ve výcviku...nech sa daří... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 12.1.2010 o 21:08

Osobne ol. obojok mám, a som s nim pri výcviku veľmi spokojný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 6petka1, 12.1.2010 o 20:28

Poprípade, videla som riešiť tento problém aj cez elektrický obojok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 12.1.2010 o 17:43

no-to je najväčšia blbosť čo niekto môže urobiť. Po samovoľnom príchode psa zbiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 11.1.2010 o 21:13

samozrejme ak si ho chceš pokaziť, nezabudni ho zakaždým keď sa ti po polhodinke vráti dobre zmlátiť...takto "odpravili" oboch našich stavačov naši dvaja najmladší členovia... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 11.1.2010 o 21:04

na odmenu a ked si ťa pes nevšíma-akékoľvek tvoje volanie, ľahni si. Vtedy začne byť zvedavý čo sa stalo a mal by prísť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM