Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

poľovný pes a dieťa - diskusia

autor: off roberto
pridané: 21.7.2007 15:17
myslíte si, že napr. slovenský kopov, kt. by sa mal vedieť porátať aj s 300 kg. diviakom je vhodný do rodiny, s malými deťmi; vaše skúsenosti; vaše deti a ich vzťah k vášmu psovi
počet zobrazení: 4 966
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off bibik, 9.8.2007 o 13:01

ja mam britu a maleho syna ktori je stari 2.5roka suku mam v byte a mali snov vyrasta su ako moj zmoju ked je vhore tak vie ze je vhore a tak sa podla toho aj sprava a podobne je to aj doma ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 7.8.2007 o 23:15

Miri a prečo by nemohlo?opäť opakujem to isté:je to na ľuďoch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miri, 7.8.2007 o 22:22

MAX2 na 100 % súhlasím. Keby to tak bolo vždy, ako vo vašej rodine, bolo by to skvelé. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 7.8.2007 o 21:02

Super Max,pekný príspevok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 7.8.2007 o 10:01

No, Roberto ďalšia pekná téma na diskusiu. Pes, či už spoločenský, služobný, alebo poľovnícky ma sprevádza v mojom živote viac ako 40 rokov. Doma u rodičov sme mali koliu, neskôr malého bieleho špica. Dva roky počas základnej vojenskej služby to bol čierny nemecký ovčiak Blesk, neskôr mi stavbu domu strážil nemecký ovčiak Tom. Potom to boli kríženec jazvečíka a „štrásezmesky“ Džesinka s čiernym veľkým špicom Piginou. Keď som sa dostal do poľovníckeho združenia, tak som si kúpil nemeckého dlhosrstého stavača Elzu, ktorá má teraz 10 rokov a je to vynikajúci psík po pracovnej aj povahovej stránke. Poľujeme a žijeme spolu doposiaľ. Pred štyrmi rokmi som rešpektoval želanie mojej mladšej dcérky a kúpil som jazvečíčku Vilu. Je to zlatý, usilovný psík, ktorý znášal drobné detské rozmary mojej dcérky (obliekanie, šály, čapice...) a teraz sú stále dobrí kamaráti. Zať na jar toho roku si priniesol foxteriéra Fanta. Ukazuje sa, že aj toto bude dobrý, ostrý poľovnícky pes, ale s veľmi pekným vzťahom ku svojej „svorke“. V plnej miere súhlasím s Milanom, že nezáleží na rase psa. Záleží na prístupe majiteľa, jeho rodiny k psíkovi. Naši psy majú koterce, ale väčšinu dňa strávia vo dvore a v záhrade v našej prítomnosti. Zvlášť milá je stará pani Elza, u ktorej sa prejavuje priam materinský vzťah k deťom. Decká z nášho školského krúžku ju majú radi, ona im to neopomenie dať najavo pri každom našom stretnutí, lebo pri vychádzkach do prírody nemôže ani ona chýbať. Je zaujímavé, že keď teraz na jar staršia dcéra dala vnučku v kočíku na dvor, tak Elza nedovolila ani ostatným dvom našim psom, aby sa priblížili ku kočíku a pritom malú videla po prvýkrát. Až na napomenutie dcéry im to láskavo dovolila. Na záver snáď toľko, že bez psa by sme si celá rodina vedeli život asi ťažko predstaviť. Pes do rodiny patrí, vzťah dieťaťa k ľuďom a okoliu sa formuje aj cez vzťah ku svojmu štvornohému kamarátovi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 31.7.2007 o 20:09

Zdravím Ťa e2l.k tej prítulnosti:nikdy nezáleži na rase,ale na vzťahu pes a jeho pán!!!ďálej ak môžem,skúsim Ti vysvetliť prečo počúva viac tvoje malé dcéry ako Teba.každé šteňa je veľmi hravé a zvedavé ako malé dieťa.všetko ho zaujíma,deti,hračky,druhé štence a psi,papuče atď.s tým všetkým je zaujaté,pretože je s tým zábava.a tá zábava je s malými deťmi najväčšia.ak chceš byť Ty centrom jej(jeho)pozornosti,musíš byť Ty ten najzábavnejší človek na svete.aj,keď bude asi ťažké tromfnúť tvoje dcéry,ale inak to nepôjde.keď bude mať takú istú zábavu s Tebou bude poslúchať aj Teba o to sa neboj,chce to len čas a trpezlivosť.pozor!nevybijaj si na nej zlosť,keď všetko nepôjde tak rýchlo ako by si chcel.celý výcvik musíš brať ako hru pre ňu aj Teba a vtedy bude pre Teba robiť aj "stojky na ušiach". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off e2l, 30.7.2007 o 20:42

Ahojte som mladý polovnik a kupil som si psika AJD je velmi krasna a velmi rozumnadakedy trošku tvrdohlava.Mam dve male dcery a asta ich lepšie počuva ako mna ked ich vydi tak sa ide oztrhať.Moji kamaati maju doma kopova aj farbiara a povedali mi že kopov je pritulnejši a aj viac odaný panovy ako bavorský farbiar a staraju sa one rovnako tak neviem.Co sa tyka jazvečika vydel som ich viacej su to super psi či do prace alebo do bytu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 30.7.2007 o 19:46

a ešte.neviem,či sa tomu dosť slušne rozumiem,sú oveľa väčší odbornici ako ja ,len sa akosi nemaju k činu.ale ešte na jednú skutočnosť by som ťa chcel upozorniť,s tou som mal problém aj ja a preto som vlastne ja zatiaľ poľ.psa nemal.každý člen z vašej rodiny sa musí na to šteniatko tešiť.ak ti povie mama alebo otec,že si ho nepraje(alebo niekto iný),tak si to rozmysli.prečo?vycvik zaberie celý tvoj voľný čas,je to drina a treba mať veľa trpezlivosti, kým dosiahneš prvé úspechy a pritom stačí jeden jediný človek,ktorý celú tvoju námahu zničí behom chviľky.proste psík musí byť v rodine vítaný a nie aby v tvojej neprítomnosti, za tvojím chrbtom bol odháňaný a nebodaj bitý. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 30.7.2007 o 19:27

No vidíš na toho som zabudol(na hrubosrstého).u nás ho má jeden poľovník a je s ním spokojný.je to veľmi pracovitý psík dobrý na dohľadávku všetkej zveri.je to veľmi milé stvorenie a dobrý člen domácnosti.nie je náročný a pre mladého chlapca,ktorý ešte nemá skusenosti si myslím vhodný.inú skúsenosť ja s ním nemám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off roberto, 30.7.2007 o 18:33

nazdar milan- vidím, že psom sa dosť slušne rozumieš, vďaka za rady. ohľadom tých farbiarov- mrkni sa na staršie diskucie, už tam niečo bolo o hanoverákoch- písal o tom hirsch. a ešte nemáš nejaké skúsenosti s ajd a hrubosrstým jazvečíkom ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 29.7.2007 o 13:09

Zdravím ťa roberto.no u mňa je to trochu zložitejšie.som síce dlhoročným členom Martinského klubu športovej kynológie,ale poľovného psa som zatiaľ nemal,pretože takmer celý život som býval s rodičmi v meste.moja maželka je však z dediny,tak sme si pred šiestimi rokmi zohnali sučku kríženca labradora a vlčiaka a s ňou som sa dostal do už spominaného klubu.cvičisko je super vec pre každého psíka.je to ako,keď dáš malé dieťa do školy a naučí sa čítať a písať.ja by som chcel tiež raz poľ.psa,ale najprv si musím dať do poriadku vlastné bývanie,aby mal ten psík čo najlepšie prostredie na život,ktorý som doteraz nemal.a akú rasu Ti poradiť?ty sám sa musíš rozhodnuť načo by si toho psíka chcel používať.ak durič,tak slov.kopov.má perfektný orientačný zmysel a je to makač na pohľadanie.ak farbiar tak bavorak alebo hanoverák(v tom sa neviem rozhodúť ani ja).tieto psíky sa dajú zvládnuť aj začiatočníkom.určite si však nezaves na krk niečo,čo nie si schopný zvládnuť ako po fyzickej,tak aj po psychickej stránke.na výcvik treba veľa voľného času,veľkú trpezlivosť a aj teoretické znalosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off roberto, 28.7.2007 o 21:06

milank-som rád, že aspoň niekto sa o túto tému zaujíma. napísal si, že praktickú skúsenosť s týmto nemáš-to znamená, že momentálne nemáš psa?,mal si nejakého?,ja síce ešte žiadneho psíka nemám, ale už teraz sa teším, kedy nejakého budem mať, môžeš poradiť nejakú rasu, s kt. máš dobré skúsenosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 27.7.2007 o 18:35

no vidím Roberto,že nik doma psa nemá a ty budeš na Slovensku asi prvý!!!!!!ale ja Ti dám ešte jednu radu.pri hrách malých detí a psíkov často dochádza ku malým nehodám ako sú roztrhané tepláky,škrabance,pohrizenie atď.ono každý psík nemá malé ručičky ako vaše deti,ale pazúriky a ostré zúbky.takže sa to stane.ty ho však za to netrestaj fizicky nikdy.väčšinou je už aj tak neskoro.iba stratíš jeho dôveru a to predsa nechce nik.psík musí vedieť kedy je čas na hru,kedy na jedlo,kedy na prácu a výcvik a kedy na oddych. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 24.7.2007 o 22:26

nie je začo,ale mohol by sa pridať aj niekto kto má s tým praktickú skúsenosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off roberto, 24.7.2007 o 21:10

milank-vďaka za tvoj príspevok :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 21.7.2007 o 21:29

ináč pekná téma ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 21.7.2007 o 21:28

S každým psíkom bez rozdielu plemena,ktorý je od malička v kontakte s ľudmi aj s malými deťmi nie je problém.psíka však netreba hneď zavrieť do voliery,aby náhodou neroztrhal papuče a podobne,ale nechať ho hrať sa spoločne s deťmi,aby bol zvyknutý aj na neopatrné dotyky,naťahovanie uší atď.šteňa bude považovať malé dieťa za svojho súkmeňovca,pretože spolu vyrastali a bude ho mať rád celý život.je to preňho ako život vo "svorke",pričom ty by si mal byť hlava tejto "svorky".ja poznám rodiny,v ktorých sú malé deti a vyhlásené bojove plemeno stafordširsky teriér a zatiaľ krajší vzťah pes a dieťa som nevidel.takže u slov.kopova ho nevidím tiež. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM