Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

IŽ 27-EM- zahrdlenie a možnosť jednotnej strely - diskusia

autor: off Igor43
pridané: 2.1.2010 11:41
Prosím o radu. Mám uvedenú brik. kozlicu s jednospúšťou, po stlačení výstrel z dolnej hlavne. Je v pôvodnom stave so zahrdlením ako bola kúpená. Mám k nej asi 3 zahrdlenia na výmenu, len momentálne neviem, ktoré je aké, ani aké zahrdlenie je v hornej a aké v dolnej hlavni už z výroby. Jedná sa mi o to, do ktorej hlavne by som mohol vložiť jednotnú strelu, pretože som raz bol na poľovačke na drobnú, kde hospodár oznámil, že je možnosť výskytu diviakov, kt. možno uloviť a mal som dilemu, lebo som nevedel, do ktorej hlavne môžem vložiť jednotnú strelu. Zajtra idem znovu a nemal som možnosť zatiaľ to zistiť. Poradíte? Vďaka.
počet zobrazení: 6 793
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off ppeter29, 5.1.2010 o 19:00

tak Ako Pise iboo. To je S tym znacenym. len Stym rozdielom ze pri plnom zahrdleny Podla Spravy ktora mi bola poskytnuta, prelozenej S Vyrobneho zavodu IZ-BAJKAL IZHEVSKY MECHANICKY ZAVOD Neodporucaju Strielat Streli ktore niesu vedene v kontajneri napr. Slug Special 76 magnum aj 70. pri plnom zahrdleni sa zvysia tlaky prechodom strely cez jednoducho povedane mensi otvor. A mali Tam Dost Reklamacii ohladom vtrhnutych choke . Jednoducho Zle Zatocene Vo Vrte Hlavne A druhy najcastejsi Problem Zle Strelivo u Domacich Rusov podomacky Sami si Robili Strelivo viacej nalaborovane a Roztrhovalo Hlavne. inac Za Tu cenu je To Skvela Brokovnica. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 4.1.2010 o 0:12

Vladenko ja som skúšal CgT Break 32gramový na 80 m síce po šínke len, ale opakovane som zasahoval ciel o priemeru 15cm čo považujem za výborný výkon na tú zostavu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vladenko, 3.1.2010 o 19:42

Presne, ako píše iboo. Mám tiež IŽ 27 E z roku 1978 a pevné zahrdlenia, pol a celé. Mám tam urobenú rybinu na puškohľad u zbrojára. Flintu som používal na postriežky na vnadisku na líšky. Z hornej hlavne full zahrdlením som cez puškohľad dosahoval so special slugom na 35m sústrel do 5cm s troma po sebe vystrelenými slugmi. Presnosť bola lepšia ako zo spodnej polky. I keď som skúšal na 35m(po nastrelení na puškohľad) sústrel obidvoch hlavní slugmi tak som vliezol do 6cm. A určite som vystrielal z oboch hlavní viac ako 20 jednotných striel, ale len olovených , origoš brennecke a české slugy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 3.1.2010 o 17:49

army9 - toľko teória. Z mojej IZH 27 EM som dosahoval vyššiu presnosť z plného zahrdlenia ako z polovičného a kdesi som čítal že výrobcovia moderných olovených jednotných striel hovorili o bezproblémovom používaní týchto striel z 1mm zúženia hlavní (teda z plného). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off army9, 3.1.2010 o 17:43

zvycajne sa neodporuca strielat jednotne strely zo zahrdlenia vacsieho ako 1/2 (zvysenie tlakov) . Taktiez cim je vacsie zahrdlenie tym bude nizsia presnost jedn. strely . Vedlajsim efektom je tiez silnejsi oder olova v zahrdleni a teda aj pracnejsie cistenie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 2.1.2010 o 16:40

Igor tak ako to máš teraz tak je to na skoro všetkých brokových kozliciach, tj prvý výstrel polovičné a druhý výstrel plné zahrdlenie.Pokial to chceš používať ako bežnú univerzálnu brokovnicu - nechaj to tak. Pokial budeš strielať na Ďaleko zvol zahrdlenie s 1 a 2 čiarkami, pokila nablízko doporučujem 3 a 4 čiarky. Jednpotné olovené strely môžeš strielať zo všetkých zahrdlené, teda aj z plného (1 čiarka). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Igor43, 2.1.2010 o 14:36

Vďaka iboo, je to tak ako píšeš, na hornej hlavni mám len 1 čiarku- plné zahrdlenie, na tej spodnej hlavni mám 3 čiarky, takže by to malo byť polovičné zahrdlenie. Asi radšej to dám do spodnej, však? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 2.1.2010 o 12:57

označené sú "čiarkami" 1 až 5 ; 1 je full choke (1mm), 2=3/4 ;3=1/2 ; 4 = 1/4 ; 5= 0 (valec), Jednotnú strelu vopchaj do ktorej rúry chceš, ak máš dobrú pušku tak potlačením spúšte vpred (ako keby si dával napinák) odpáliš prvú hornú hlaveň. Vyskúšaj nasucho a cvakni. Ktorú rúru ti odpáli to zbadáš podla toho ktorý ejektor ti vycvakne. Prajem rozhodnú volbu a neodstrel niekomu klobúk esbalom z hlavy :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM