Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Akú máte skúsenosť s mechanickým nastrelovačom - diskusia

autor: off Edu
pridané: 11.12.2009 0:13
odkaz
počet zobrazení: 3 555
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Edu, 12.12.2009 o 15:46

canisdirus ano presne to som myslel približne si nastaviť puškohľad doteraz som to robil pohľadom cez hlaveň ale použitie optiky považujem za celkom fajn riešenie . Potom sa môže stať ,že stačí jeden náboj kontrolný a je to všetko ok . Zákon núti poľovníkov klamať či zatajiť výstrel ,alebo napísať do knihy napríklad chybená líška ,kedže je zakázané prekontrolovať si zbraň v revíri . Predpokladám ,že 99% poľovníkov si tak či tak zbraň prekontroluje výstrelom v PR. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off forte, 12.12.2009 o 10:55

mohlo by to sluzit na kontrolu po nastreleni.nastrielas si pusku a poznacis ako ti to ukazuje v nastrelovaci.povedzme jeden stvorcek doprava a dva dole. potom ked s puskou niekde spadnes mozes si prekontrolovat ci to sedi. je to pre pripad ,ze je daleko strelnica ,alebo ze v reviry nemozes len tak ,,buchat,, do pna. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off canisdirus, 12.12.2009 o 9:12

Skusenosti mam iba s\firemnymi\nastrelovacmi,takze mozem hovorit iba za ne.Je to najlepsi sposob ako rychlo a lacno,zladit optiku s osou hlavne.V kazdom pripade,je potrebny kontrolny nastrel a doladenie.Uz len preto ze kazdy striela trochu inak {oko,prst,uchop,zapretie do pleca,strhavanie}.Najdrahsia alebo najlacnejsia varianta=\2cm\ hore-dole.Preto to treba nakoniec nastrelit na ostro.Teda ak nepatris ku tym ktorym staci na 100 metrov trafit do vedra a su spokojny :-).Ale to ty niesi.V kazdom pripade je to lepsie ako vybuchat 20nabojov,ked staci 5.Je to dobra vec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.12.2009 o 20:26

Iboo nehovorím že presne ale určite v rámci určitého rozmeru ! Práve preto som chcel radu čo urobí os hlavne k výstrelu presnejšie ? Laser? optika od BSA ? Každé ma svoje odchýlky ktoré ma samozrejme i strelba na terč a poriadne . Preto som sa opýtal! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 11.12.2009 o 20:10

...ani neprekontroluje . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 11.12.2009 o 20:10

chlapci...preložte si hneď prvú vetu a bude vám všetkým ajsné, že na to, na čo to chce Edu to nesplní svoj účel. zariadenie slúži na zladenie optiky s hlavňou pred strieľaním, ušetríte čas a peniaze - čiže po slovensky (jak to robím ja) : zalomenú (kozlicu) alebo s vytiahnutým záverom stabilizujem (zhruba) pušku na stole, namierim na terč na onú vzdialenosť a naklikám tak, aby to "bolo" . Dosahujem prestnosť takú, že na 100m trafím prvým výstrelom papier A4 a zvyšok je doklikanie podla presného počtu klikov. A mám to zadarmo, zachvílku...koľko som ušetril ? Neviem akým zázrakom by chceli amíci nastreliť pušku bez výstrelu - os hlavne máš vždy rovnako na stred terča a zakaždým jak použiješ iné strelito to pôjde inam - toto vedia už aj "zelené" deti v škôlke. Edu pokial to chceš tak si to kúp, ja sa hrám s iným "nádobíčkom". Toto tu Ti pušku nikdy presne "nenastrelí".... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.12.2009 o 16:19

Jasné chlapi že treba prekontrolovať strelbou . Ja som mal na mysli približné naštelovanie . Tj . ktoré je presnejšie či optické od BSA ,Busnelu alebo iných značiek alebo nejaký laser . Trieskať do terča a točiť kolečkom vieme samozrejme . Ešte sú aj típkovia ktorí si postavia terč na 100m prípadne 150 a búchajú :)) Ja som myslel prekontrolovať si približne zbraň bez strielania po klepnutí napríklad a podobne . Isť na strelnicu X kilometrov si buchuť náboj za 4 € do terča prípadne viac len tak pre potechu duše o to mi nejde. Napríklad mať pre PZ nastrelovaciu sadu pre všetky kalibre za 50 dolárov a kto chce môže si v prestavkach alebo po polovačke prekontrolovať zbraň a jej približné nastavenie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlastimidurcik, 11.12.2009 o 10:24

V predajni u kamoša takto ( nastreľujeme ) nastavujeme, ale potom ide stále kontrolná streľba !! Min.3 náboje. Skúsenosti sú zatiaľ fajn. Len v jednom prípade asi z 50 ani neviem čo sa stalo, ale kamoš mi hovoril, že to mal uletené 20 cm. Ináč je to dobrá vec! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 11.12.2009 o 9:20

Jak si môžeš prekontrolovať zbraň bez výstrelu? Bez kontrolného výstrelu by som do lesa ani nešiel ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter333, 11.12.2009 o 8:40

Podľa môjho názoru, neni nad to, keď si radšej na kontroli nastrelenia zbrane tie 1-3 razy vystrelí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.12.2009 o 0:37

nj moje RWS by som nerád prášil po kočkách :) na to mám malokalibrovku alebo brokovnicu :)
Mňa však zaujal v Trenčíne v poľovníctve spôsob ako mechanicky nastavili optiku nádobičkom od BSA . Mňa by zaujímalo akú to má asi presnosť? A hlavne tých druhov je strašné kvantum a takúto mašinku by využilo i cele PZ na prekontrolovanie si zbežne zbrane bez výstrelu. Ceny sú naozaj smiešne a možnosti veľké . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlado84, 11.12.2009 o 0:30

na prekontrolovanie je dobra liska alebo macka na 100m ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.12.2009 o 0:18

Čo by ste doporučili na nastavenie optických mieridiel ? Na trhu je množstvo laserových nastrelovačov ,magnetických a iných .Mna zaujal tento mechanický . Neviem však ako je to s presnosťou rôznych druhov a čo by bolo najvhodnejšie na prekontrolovanie si zbrane . Máte nejakú skúsenosť ?

[10.12.2009 23:18:11] Eduard Žákovic: odkaz />
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM