Heming hunting
dnes je utorok,  30. apríl 2024,  meniny má Anastázia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:30,  dnes západ slnka: 18:56
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

jagos - diskusia

autor: off Racek
pridané: 9.12.2009 12:27
mam mladeho jagosa a neviem preco stratil hlas,,vobec nehlasi stopu,ani v hone.ale pri narazeny uz brese.zaujimalo by ma preco nehlasy stopu ked donedavna hlasil,neviete mi poradyt???
počet zobrazení: 1 594
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Zuzka-Z, 12.12.2009 o 20:02

No,trosku poopravim,co som napisala a doplnim.Mala som na mysli hlasenie na stope zajaca,to je kriterium.Ked pes takto hlasi na narocnejsej stope zajaca,kde su vratistopy a rozne uskoky,tak to svedci o kvalite nosa.Hovorim o skuskach vloh malych plemien.Ale samozrejme,ze kvalita nosa sa da posudit aj v inych disciplinach.A tiez davam za pravdu,ze v praxi je lepsie,ak pes hlasi az na videnu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 11.12.2009 o 5:51

hmm...myslím , že hlašení se neposuzuje kvuli nosu...hlášení je prostě hlášení...nos se posuzuje po celou dobu zkoušek...stopa živé zvěře nám o nose něco řekne ale to že je pes uřvaný ještě neznamená,že má dobrý nos...já mám dva pse a majů s hlasitosti 4...ale přesto vím že pes hlasitý vleči na 4 je spíš na škodu...ono pes většinů dozraje do stádia,že hlašení staré stopy je pro něj zbyteční...hlášením nás má pes upozorňovat na to že žene zvěř...pevné hlášení na viděnou je pro lov ideální... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zuzka-Z, 10.12.2009 o 15:41

Na skuskach sa hlasenie na stope hodnoti kvoli tomu,za to vypoveda o kvalite nosa konkretneho psa.Takyto pes ak ma dostatok prilezitosti bude vyborny na dohladavku,kde je nenahraditelny.Chovala som foxikov,ti boli na par vynimiek nemi aj na vydenu.Teraz mam jazvecika a ten je hlasity az moc.Ale to je dobre,vzdy je lahsie velmi naruziveho psika neskor vycvikom ukludnit,ako napr. naucit hlasit psa,ktory je nemi.To,ze ti jagterier hlasi na videnu je vyborne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 10.12.2009 o 6:50

bohužel zkušební řád hodnotí lépe hlášení na stopě,ale s praktického hlediska je lepší hlasitost na viděnů...na co je když při naháňce pes hlásí,že tam před pul hodinů proběhl zajíc... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagter, 10.12.2009 o 6:41

..to je u teriérov bežná vec..keď chceš počúvať ako pes breše na prázdny kopec,lebo zver je už za ním,kúp jazvečíka..môžeš byť rád,že hlási aspoň kontakt.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov