Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

7mm. rem. Mag. - diskusia

autor: off mikus
pridané: 6.12.2009 16:02
Skúsenosť pri love, značenie pri zásahu, strelivo, znehodnotenie diviny a pod.
počet zobrazení: 21 804
počet hlasov: 2
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
správca MMasska, 1.4.2020 o 11:48

Vidím že opakovane si pridal diskusiu a čakáš kým niekto niečo k tomu napíše. No osobne si myslím že ti tu veľa ľudí na tak zle položenú otázku bude písať a ver že to nieje tým že je tu malo tých čo strieľa s 7 Rem.Mag! No aby si nepovedal že len mudrujem tak ti to vysvetlím. 7 Rem.Mag je dostatočný na všetko žijúce u nás a dokonca aj v Afrike. V dobrích rukách strelca sa nemusíš obmedzovať ani vo vzdialenosti . Prečo je vlastne tvoja otázka zle položená!? Preto že hlavnú úlohu v účinkoch na zver tu nehrá ani tak daný kaliber ako správny výber streliva, on robí tu špinavú prácu . Čiže asi tak, skús otázku položiť inak možno tu nájdeš aj odpoveď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off citra, 1.4.2020 o 9:35

účinnosť zbrane 7 remington magnum - Chcem poprosiť poľovníkov, ktorí používajú na lov zveri kaliber 7 Remington Magnum, aby sa vyjadrili k spôsobu správania sa zveri po zásahoch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off balanda, 24.6.2015 o 8:38

Ja som mal pred tyzdnom rovnaku skusenost: odkaz- Vulkan lietal ako sa mu zachcelo, kalahari krásne ukladalo jednu vedla druhej. Ten bocny posun je podla mna sposobeny priamym osvetlenim slnkom z pravej strany... Ale to uz necham na iných. Strielane zo strechy auta. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 21.6.2015 o 14:34

tthunt : 7mmRemMag Hornady SST 139 gr strielane z HOWA 1500 , rozptyl na 100m 10-12 cm , ale nemusi to byt chyba streliva..proste kvoli kmitu to v istych zbraniach nefunguje.. nuz, niet nad prebite strelivo na mieru :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 21.6.2015 o 11:39

Bleiker samozrejme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 21.6.2015 o 7:01

jager68-ja zas "nesúhlasím" s Tebou,ono ten kaliber rozbíja a podlieva,ale iba pri nevhodne zvolenej strele.Strela a umiestnenie zásahu sú faktory,ktoré ovplyvňujú to,ako kus vyzerá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on tthunt, 20.6.2015 o 21:25

Ma niekto podobnu skusenost? Nova hlaven 7 mm RM blaser r8, puskohlad bez chyby a fabricke strelivo hornady sst 10.5g a S&B partition 11.2g, rozhadzuje, nepouzitelne..pre kontrolu strelene Geco TM 10.7g a to je precizne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on michal89, 8.12.2013 o 15:03

ma v tomto kalibri niekto skusenosti so strelivom oryx alebo vulkan od normy?.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cosar, 17.2.2011 o 11:28

skusenosti so 7 mičkou som už pisal nižšie, v podstate ak nebudeš použivať selier belot ktory& ti bez problemu neprestreli srnca čo je dosť čudne vzhľadom na razanciu tohto kalibru, budeš spokojný, pri srnčej je potrebné umiestniť ranu na posledne rebro. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bulldog5, 17.2.2011 o 6:31

jasné, sorry, ale veľmi rýchlo sa dá kliknúť aj na iné, je ich tam dosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 16.2.2011 o 17:56

bulldog5..dal si tam 223rem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bulldog5, 16.2.2011 o 17:43

durko59: podľa toho čo ja viem, tak 30-06 SPRG je 7,62x63 mm a 7 rem. mag. by mal byť podľa mojich vedomostí o rozmere 7x63 mm (samozrejme magnum). Ak sa mýlim, opravte ma kolegovia. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off durko59, 16.2.2011 o 16:13

aky je to rozmer naboja...napr...30-06 SPRG je 7,64x64 a toto? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 243WIN, 4.2.2011 o 11:06

7 rem.mag.používám k lovu trofejní jelení zvěře a jen zřídka na ostatní. Je to přesný, velice výkoný náboj,vhodný tam, kde se často střílí za hranici 200m. Těm kteří mají obvyklou loveckou vzdálenost 100 m, nebo čistí zbraň jen příležitosně, bych ji nedoporučil,nevyužijí její přednosti. Ulovil jsem s ní též několik kusů zvěře černé,dančí,mufloní a samozřejmě srnčí. Zvěř je zpravidla v ohni, ale u srnčí je někdy značná devastace. Dříve jsem používal Ballistic Tip, ten devastoval nejvíce. Teď používám Partition a AccuBond od stejného výrobce a jsem spokojený. Zpětný ráz je přiměřený k výkonu ráže. Na vysvětlení dodávám případ, který se mi stal na podzim. Střílel jsem na srnu za okolností kdy nebylo možné držet druhou rukou předpažbí. Občas tak činím s oblíbenou 243trojkou. Tehdy jsem zapoměl, že mám jiný kalibr a tak v ohni jsme zůstali oba. Po třech měsících je jizva na mém nose ještě znatelná. Zpětný ráz nezastavila ani celková váha zbraně cca 4,5 kg. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Jager68, 27.1.2011 o 19:30

S cosarom suhlasim..ale do 7 rem.mag sa mne najviac osvcedcilo strelivo KJG a Norma so strelou SWIFT Scirocco. KJG v 7RM 1150m/s 6,75g. srnec vstrel pred lopatkou vystrel cez lopatku..70-80m..nic rozbite minimalne podliatie.Na srncej a diviakoch super.Vysoku som s touto strelou neulovil. Norma+Swift Scirocco.9,7g 950m/s 4500J. Srncia absolut bez poskodenia,vysoka a diviaky to iste.Ziadne dohladavanie alebo odbiehanie od nastrelu.Maximalna spokojnost.Otec ma ten isty kaliber,strelivo tiez identicke.Rovnake vysledky.11,5g TIG urcitu dobu pouzival otec..na diviakoch a vysokej to malo naozaj super vysledky. Nechcem ospevovať tento kaliber ale mam s nim len pozit.skusenosti. Reci o tom ako kope,ako znehodnocuje divinu atd atd nie su pravdive.Moj syn mal 13r. ked 1-vy krat na strelnici strielal s tymto kal.Absolutne bez problemov.Zbran Browning Eurobolt.cca 3,1kg?,,uplne v pohode. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BystraLovec, 27.1.2011 o 17:31

Nikto uš žiadne ďalšie skúsenostní ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cosar, 16.12.2009 o 7:17

Poľujem s týmto kalibrom už 10 rokov a je to veľmi univerzálna ráž.
Spätný náraz je v pohode, da sa povedať,že klasika, aj keď nemam vyskúšany na lahšich zbraniach ja mam Mauser M94.
Pri love srnčej zveri v zásade umiestňujem zásah na posledné rebro, nestíha odovzdať energiu, takže podliate to moc nieje a ešte nikdy mi kus neodbehol po zásahu, prakticky ihneď aj zhasne.
Lov jelenej zveri kde tento kaliber ukazuje svoje plusy, divina nie je podliata,až na pár výnimiek, kedy sa mi podarilo streliť cez lopatky , alebo nejaku krížnu ranu.Zver ukažkovo značí, a v mnohých prípadoch je aj počuť naraz gule. Aj pri horších zásahoch zver neodbieha na veľke vzdialenosti, max. do 50 m a ostava stáť, veľmi dobre farbí.
Diviačia zver- rovnako u zveri jelenej , ale nemá taky stop účinok, ak je horšia rana slabšie farbý a odbieha takmer po akomkoľvek zásahu, ale rovnako do 50 m je vačšinou nájdená. len v jednom prípade sa mi stalo, že nebola absolutne žiadna farba a po nájdení kusa asi po 80 m. bol kompletne z výstrelovej strany podliaty od predu až po stehná. prakticky vyfarbil pod kožu sa da povedať.
Strelivo asi naj je od f. winchester a tiež používam sako všetko 11 g. zle skusenosti mám zo seliermi, kde je zrejme strašne mäkká guľa, a zver jednoducho ani nevie že má ranu, prípadne vobec nefarby a podliate z oboch strán. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off PetrPaul, 14.12.2009 o 14:55

maximální spkojenost...úžívám střelivo RWS (staré označení TIG 11,5g) a nezmám žádnou znehodnocenou zvěřinu..na zpětný ráz se dá zvyknout (mám light provedení) .. co se týká ranivosti - stejně jako u všech ráží záleží na zásahu... :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mik, 9.12.2009 o 20:48

Neviem síce aké tam dával strelivo , ale diviak a hlavne jelen - bola to totálna katastrofa čo som mal možnosť vidieť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kelneeq, 9.12.2009 o 0:41

Piště svoje zkušenosti i mě by zajímaly inormace o tomto kalibru. Jaký je zpětný ráz v lehčích zbraních okolo 3kg? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov