Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Oplotenie casti reviru - diskusia

autor: off cujan
pridané: 5.12.2009 23:03
Dobry den, uprostred nasho polovneho reviru si agrodruzstvo oplotilo (hermeticky) 100 ha pola. Chcem sa spytat ci s tym ma niekto skusenosti, ako sa mozeme proti tomu branit?
počet zobrazení: 4 958
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off mjmjlj1966, 15.10.2021 o 9:09

Reakcia na príspevok od SVKTOR, 10.10.2021 o 19:54 :
Problém s oplocovaním máme aj my. Podľa zákona č. 50/1976 Zb. stavebný zákon, je podľa § 139b ods. 8 písm.b)- za drobnú stavbu sa považuje oplotenie. Drobná stavba podlieha nahlasovacej povinnosti na stavebné úrady (obce alebo tzv. spoločné stavebné úrady). Ak sa drobná stavba nenahlasuje môže sa PO dopustiť správneho deliktu, alebo FO priestupku.Podľa § 138 ods. 1 zákona, ukladá spoluprácu orgánov štátnej správy, napríklad, keď sa oplotí pozemok do 50m od hranice lesa. Preto sa môže táto skutočnosť nahlásiť aj na orgán štátnej správy lesného hospodárstva - pozemkové a lesné odbory na OÚ.Skúste tento postup. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off SVKTOR, 10.10.2021 o 19:54

Reakcia na príspevok od borgeo, 10.10.2021 o 17:31 :
ti na OU vsak tvrdia, že nemajú kompetenciu. vraj tie ploty ma na starosti iba stavebny urad a ze oni nemaju podla akeho zakona zasiahnut (vraj to nie je riesene). nejako sa mi to vsak nezda. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 10.10.2021 o 17:31

Reakcia na príspevok od SVKTOR, 8.10.2021 o 11:38 :
Okresný úrad, Odbor starostlivosti o životné prostredie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off SVKTOR, 8.10.2021 o 11:38

nemá niekto vedomosť o tom, ako sa dá proti takýmto plotom účinne brániť? Veď to úplne bráni migrácii zveri, sťažuje prístup k vode a pod. Nemali by sa takéto oplotenia niekde nahlasovať, schvaľovať (okrem obcí). Viete odporučiť nejaký orgán, ktorý by sa týmto reálne zaoberal? zaujímavé, že ochrancov zvierat takéto veci vôbec nezaujímajú (jedine, ak by sme ich presvedčili, že aj medvede majú sťažený prístup k potrave, kvôli plotom) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dolina, 22.12.2009 o 14:48

No mozne je aj to ,ze ak to naozaj kvalitne " hermeticky " oplotili,tak za tym moze byt aj nieco uplne ine, nez ochrana polno. plodin. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 21.12.2009 o 15:09

No len to by som chcel vidieť ako sa dá hermeticky oplotiť 100 ha poľa... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 21.12.2009 o 14:42

Ma to svoje rizika, ale prečo by mali platit za niečo, čo maju v nájomnej zmluve ktorú podpísali, ide , teda o porušenie zmluvy? ALebo ako? ak je to hermeticky oplotené, automaticky je to nepoľovný pozemok, čo potom s tým? ak tato výmera odijde z PR netreba bonitovať? upraviť plány, a pod? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 21.12.2009 o 13:44

dolina - a čo ak tam končí zmluva, o -100 ha sa zmenší revír, bude musieť byť uznaný nový, a nové rozhodnutie OLÚ rovná sa takmer určite nový nájomca za nové nájomné, terajši poľovníci budú bez nájomného a ušetria, bez revíru aj na strelive. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dolina, 21.12.2009 o 13:12

Jozefpetr,neviem,neviem koho by to viac nastvalo.Znizenie najmu od polovnikov,alebo nepredlzenie najmu od druzstevnikov???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 21.12.2009 o 10:47

Braniť sa tomu možte tak, že znižite nájomne odvádzane danej spoločnosti, z dôvodu toho, že oplotením vznikol nepoľovný pozemok v zmysle §2 pís. f.) zákona 274/2009 Z.z.Taktiež či náhodou zníženim výmery PR o 100 ha nedôjde k porušenie min.výmery určenej podľa zákona. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 21.12.2009 o 8:59

podľa zákona, PZ musí uhradiť škody, ale je tu veľké ale, majiteľ pozemkov je povinný uronbiť také opatrenia aby zabránil škodám spôsobených zverou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dolina, 19.12.2009 o 20:40

U nas vznikla na kukurici skoda asi tak za 200 000 sk,druzstevnici si ju chceli uplatnit,aj to uz bolo na papieri,len na poslednu chvilu zaloboval jeden vplyvny pan- mali sme nateraz stastie a velke prachy sme usetrili.Tak bud rad ze si to svojpomocne oplotili a tak si chrania svoju urodu a vase eura. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 15.12.2009 o 13:44

súhlasím, len dodávam že to oplotenie nemôže byť 365 dní v roku, potom by vám bolo bránené vo výkone práva poľovníctva na základe zmluvy, teda ak ju máte podpísanú, ja osobne by som sa ich postupu u nás tešil, dohodol by som s predsedom termín kedy oplotok otvoria a bolo by to super, oni by si zabránili škodám a potom by sme si tam zapoľovali. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 15.12.2009 o 10:25

bystricka :o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bystricka, 15.12.2009 o 9:40

suhlasim so sniperom, myslim, ze si to napisal spravne, a sa mylime sme dvaja ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 10.12.2009 o 10:06

Ale ved to je ich právo brániť si svoje plodiny nie? Len ak majú oplotenie a vznikne im škoda majú nárok na náhradu škody od PZ. A svoj pozemok, si oplotiť môžu pokiaľ viem. Ak máte s nimi nájomné zmluvy vzťahujúce sa aj na oplotené pozemky vás tam pustiť musia no nikde nieje napísané, že tam musia pustiť zver. Možno, že sa mýlim, ak áno opravte ma. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov