Heming hunting
dnes je utorok,  30. apríl 2024,  meniny má Anastázia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:30,  dnes západ slnka: 18:56
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

skusky,vystavy - diskusia

autor: off dolina
pridané: 24.11.2009 19:07
Vedel by mi niekto poradit,ako je to so zadavanim titulov na vystavych a skuskach?Chystam sa v januari na vystavu tak by som chcel mat ako-taku predstavu,dik.
počet zobrazení: 1 404
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off FLATretriver, 9.1.2010 o 18:42

dolina daj si stranku slovenskej kinologickej jednoty tam to maš rozpisane čo a ako, a informuj sa poriadne aj u chovatela mne sa na mojej prvej výstave stalo že som vyhral vyborny 1 CAJC jedna česka chovatelka mi povedala ze si mam ist zobrat diplom a možem ist domov, lenže som ešte volal znamemu a naštastie ma informoval ze ešte mám ist o sútaž najkrajši mladý pes výstavy ,,smozrejme zavydela tá pani s česka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off grom6, 9.1.2010 o 18:36

neviete kedy su v okoli nitri brloharky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dolina, 7.12.2009 o 0:28

Tak toto bolo pekne rozpisane,diky moc saintdevils. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off saintdevils, 5.12.2009 o 13:39

na vystave su psy jedneho plemena rozdelene do kategorii podla pohlavia. Kazda kategoria sa potom este deli do jednotlivych tried, podla veku, podla toho ci ma pracovne skusky atd.... a to do tried - steniat, dorastu, mladych, trieda otvorena, stredna, pracovna, sampionov, veteranov. v kazdej triede dostane psik posudok a je ohodnoteny znamkou vyborny, velmi dobry, dobry...atd, a urci sa poradie jednotlivych psov v triede ( cize - vyborny 1, vyborny 2 a podobne). Najlepsi jedinec v triede ( vyborny 1) ma narok na udelenie titulu CAC (alebo ak ide o triedu mladych CAJC) - co je vlastne kandidatura na narodneho sampiona( taketo musi psik / sucka ziskat 4 v jednej krajine a stava sa narodnym sampionom). tento titul ( CAC, CAJC) je nenarokovatelny, cize jeho udelenie zavisi na vynimocnych kvalitach psa a subjektivnom nazore rozhodcu :)))....pokial ide o medzinarodnu vystavu, vybera sa este zo vsetkych CAC suciek ( podobne aj zo vsetkych CAC psov) najlepsia sucka( zo psov pes) a ziskava titul CACIB. Na zaver ide CACIB sucka + CACIB pes + vitazi mladych( cize CAJC sucka + CAJC psik ) a vitaza plemena. No a vitaz ziskava titul BOB ( best of breed) a stava sa najkrajsim jedincom daneho plemena.........
dufam, ze je to ako tak zrozumitelne :))) drzim palce na vystave :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM