Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Zlamovacia gulovnica PPK model K 1 - diskusia

autor: off pgrinc
pridané: 16.11.2009 10:30
Ahojte, mate niekto skusenost, alebo viac informacii o tejto zbrani? Nasiel som ju na nete a cena je priaznivejsia ako napr. u Brno Effect, len ci to nie je na ukor kvality...?
počet zobrazení: 12 997
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Eriann, 8.8.2016 o 21:52

Aj ja som o nej jednm casom dost uvazoval. Ked vysla na trh, cital som o nej jejake clanky.Tam bola celkom vychvalena. A potom som navstivil nejake ceske fora, dokonca aj kontaktoval par jej majitelov. Niektore kusy sa podarili, ale niektore katastrofa. Inak ta celopazba sa paci aj mne. Ale naozaj, Sabatti je od nej a to asi vo vsetkom na mile vzdialene :-) a dost konkuruje aj cenovo drahsim zlamovackam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 8.8.2016 o 10:01

Odpoľoval som s K PPK 4 sezóny. Teraz mám Sabatti skl 98 DL. PPKčka je ľahučká a skladná puška. Môže kte čo chce rozprávať, mňa tá puška nikdy nezradila. Presnosť bola výborná a mne sa dokonca páči aj po estetickej stránke, proste 100 ľudí 100 chutí. Teraz keď mám Sabatti tak K1 stojí v skrini, pretože Sabatti je predsa už len niekde inde a to nie len spracovaním ale aj komfortom, ktorý ponúka ale PPKčka ako moja prvá guľovnica proste obstála na výbornú. Momentálne je PPKčka na predaj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Eriann, 6.8.2016 o 21:36

PPK K1 ? Bez srandy, zlamovacka ma uputat svojim dizajnom a krasou ale toto je jedno skarede a neopracovane poleno. Na nej nie je oproti ZBKcke nic krajsie a lepsie. Nic. Osobne podla mojho nazoru by nemala stat ani viac. Skuste pozriet ceske fora, kolko vad na nich nasli. Spust o nicom. Proste cena by mala zodpovedat ZBkcake. Ako pisal MMasska. Radsej: Ak mam viac penezi: Blaser K95 - od Standardu az po Lux, Super Lux, az vyssie rady, resp. Kriegoff,... adt. Ak nemam a chcem zlamovacku: Tak potom jednoznacne, aspon Hanenl Jaeger 9, resp.Sabatti SKL 98 Lux alebo aj Brno Effecta. A ak peniaze nemam: Tak potom sa do zlamovacky nehrniem a trocha prisporim. Toto je zbran ktora ma trocha majitela aj reprezentovat. A PPK K1, teraz sa jej majitelia nehnevajte, nikdy neurobi. Ohyzna, nepodarená čugaňa pochybnej kvality... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca MMasska, 25.2.2012 o 21:08

potom uz radsej Merkel B4 Jagd - K95 Imperial-K95 Standard su to bezchybne a krasne zbrane jednoduchy mechanyzmus maly uhol zlomu pre rychle prebitie a spolahlive na dlhe roky, archer nemam skusenosti este som to nemal v ruke ale co som cital je to spolahliva zbran ale to sme suchli do ineho levelu ale ako sa hovori kazdy chvali svoje perie. Za rozumne peniaze sa da kupit aj Sabatti SKL co je taky kompromis alebo Hanenl Jaeger 9 je to proste len vec vkusu a otazka penazi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off archer, 25.2.2012 o 20:25

a čo Bergara Apex?? asi jediná ktorá sa mi páči.. ale samozrejme sto ľudí sto chutí.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 25.2.2012 o 20:08

mal som na teste ppk1 je to surova zlamovacka ktora ma od luksusu daleko je to take poleno vilepsili spust ktora je aj tak tvrda ale da sa doladit oproti staremu modeli je to ze nestriha udernik pri zatvarani ako u modelu pred tym kde sa casto stavalo ze ostal vysunuty a ho proste strihlo baskula a hlaven najdes znaky po frezovani a hrubom opracovani ale aj to sa da zalestit cernenie je slabe ale inac na 50 metrov je to presna zbran ktora ma trosku vecsi uhol zlomu ale to je otazka zvyku pazba strasna v zaklade ale robia aj o daco kvalitnejsiu ale tiez nic moc volil by som brno 99-110 lepsia volba ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lanus, 25.2.2012 o 17:55

12janco95 - Tu to máš : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 12janco95, 25.2.2012 o 17:20

Zdravim,kde by som nasiel nejaku web stanku kde je znazornena zlamovacie gulovnicaPPK1,ajspopisom?Dakujem? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter10, 23.6.2010 o 16:15

Nejedná sa o weawer lištu , ktoru dali na model K1 Raptor,aj keď výrobca uvádza, že sú tam použité vojenské hlavne. Skôr ma zaujíma fakt že vylepšili spúšť, s možnosťou nastavenia chodu spúšte.A hlavne baskulu.Aspoň to tvrdi výrobca.A skutočne museli s tou baskulou niečo robiť, inač by neosádzali sedmičkový alebo osmičkový kaliber.Otázka je nakoľko sa im ta úprava podarila,a či tie zámky vydržia aj viac ako nastrelenie. Samozrejme ,že su na trhu aj kvalitnejšie české zbrane /zk 99/ale tie robia stutz len v dlhej verzii- 60 cm hlaveň.A mňa oslovila práve tá 48 cm hlaveň.Zdá sa mi to ako vhodna doplnkova zbraň napr. na dohľadávku.Len nerád by som kúpil mačku vo vreci, preto ma zaujímaju postrehy tých čo ju vlastnia , alebo vyskúšali. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bodo1948, 22.6.2010 o 23:32

Ešte som ju neskúsil,ale musím reagovať,dnes som presnoril,všetok odborný odtisk????? A????PPK.Holice.....Ide slávitˇúspech pod tkz.signovaním- ZBK 110,pretože,tam dala weawer lištu,alebo iné bežné,dostupné vymoženosti???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter10, 22.6.2010 o 16:19

Pre azar.Čítal som na stránke Myslivosť článok o zlamovacej guľovnici K1 a vyjadrovali sa pozitívne na úpravu spúšte a spomenuli aj vylepšenie baskule.Vraj odstranili problémy ktoré mala ZBK.Bol by som rád, keby si podrobnejšie napísal svoje vlastné skúsenosti s touto zbraňou , kedže si spomínal, že ju vlastníš.Zaujímam sa o kaliber 8x57 JRS. Môžte prispieť aj iný vlastnými skusenosťami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pgrinc, 23.11.2009 o 16:39

Pre gabo2502: skus link odkaz je tam obrazok, popis aj cena v ceskych korunach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off azar, 21.11.2009 o 20:52

Mám K1 Stutz, 308 W. Predtým som mal ZBK 110, 222 Rem. Teraz je lepšia spúšť, po nastrelení zámky OK. Nedalo sa zložiť predpažbie, slabé čiernenie, po prvom zmoknutí ostali hrdzavé fleky. Ešte sa mi to nestalo pri desiatich puškách. Hlaveň je dlhá len 48 cm - trochu málo. Na internete píšu chybne 60cm aj pre stutz. Pažba strojová nie veľmi praktická ani moderná. Zatiaľ mám na nej skúšobne starú Zeisku. Cena so zaslaním 610 Eur. Dávam foto. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabo2502, 20.11.2009 o 16:45

kde sa da nete pozriet na nu aka je tam cena? ja ties rozmyslam o zlamovačke v kalibri 6,5x57R ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pgrinc, 20.11.2009 o 13:51

Na ich webovej stranke som to tiez cital, ale pisu, ze je to vylepsena a prepracovana ZBK, tak som bol zvedavy, ci su to zmeny zasadne, alebo len kozmeticke upravy...Na ZBK sa vela znamych vyjadrovalo dost nelichotivo, tak neviem. Chcem totiz kupit zlamovacku v razi 8x57 JRS, v dostupnej cenovej relacii mi to vychadza na Brno Effect, alebo tu PPK, tak zvazujem pre a proti, aby som potom nelutoval... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Wilja, 19.11.2009 o 20:15

PPK model K1 je převzatý model ZBK 110 Zbrojovky Brno konstrukce ing.Koutného ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov