Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Gravírovanie pažieb - ako na to - diskusia

autor: off sniper100
pridané: 6.11.2009 13:41
Viem, že je tu veľa fachmanov, ktorí sa zaoberajú vyrezávaním, gravírovaním, prípadne iným skrášľovaním zbraní. Veľmi ma k tomu ťahá nakoľko mám umelecké cítenie a rád by som to skúsil. Zaujíma ma hlavne výzdoba dreva pomocou elektrickej (prípadne inej gravírovačky, či minivŕtačky) Náradie to však nieje lacné a neviem, ako mi to pôjde preto nechcem investovať mnoho hneď na začiatku. Našiel som niečo na internete odkaz,. Dajú sa potom dokúpiť rôzne iné frézky. Chcem sa opýtaľ ľudí, ktorí to robia a rozumejú sa tejto krásnej činnosti, čo si myslia o spomínanom nástroji, prípadne čo by mi ako začiatočníkovi odporučili. Prípadne aj nejaké rady ako začať, čomu sa vyhnúť, nejaké finty a nápady. Veľká vďaka a lovu a lesu zdar...
počet zobrazení: 7 090
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Auvalon, 22.1.2011 o 21:49

Neviem ci je to este aktualne, ale ked uz citam prispevky a nieco sa ma tyka, tak napisem :). Co sa tyka frezovania do dreva, kosti, kovu a pod materialov, tak ak nechces vyhodit moc penazi, tak odporucam znacku PROXXON - a to mini vrtacky. Ja pouzivam produkty tejto firmy roky (cca 12 rokov) a okrem zlomenych kablov, ziadne poruchy na nich neboli. Dokonca najstarsiu minivrtacku co mam (cca 12 rokov), tak funguje bezproblemovo a do dnesneho dna ani nehadze a to ju vobec nesetrim. Pritom frezujem a vrtam do takych materialov ako titan, zlato, striebro, + rezem a brusim drahokami a polodrahokami. Sem tam sa mi dostane do ruk nejaky exoticky material ako zirafia, tavia alebo byvolia kost, rohovina alebo exoticke drevo. Je zbytocne vyhadzovat velke peniaze za hobby naradie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kudu, 4.12.2009 o 11:36

Kouknul jsem se na ten web-nevím nevím,v prvém je zarážející cena-příliš levné- kdysi jsem něco podobného dostal od kamaráda a za měsíc odešly ložiska?? Ještě jsem kdysi používal značku Proxon-ta by asi byla ideální-stála okolo 2500Kč a vydržela mi přes rok. Je to poloprofi-já jí ale utahám,ale je to také tím že skoro každý den jsem s ní pracoval. Ať se daří! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 1.12.2009 o 15:04

O.K dakujem no ja som zaciatočník, ešte neviem ako mi to pôjde preto by som v začiatku nechcel investovať do príliš drahej výbavy. Niečo som už našiel na nete, vyskúšam a uvidím. Čo vravíte napríklad na to, má to 2 upínacie priemery:odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kudu, 1.12.2009 o 12:48

Gravírování pomocí mikromotorů-mikrofrézek doo dřeva jde,ale ne tak snadno jako např. do parohu a kosti-odkaz /> Nejde do každého dřeva-nejlépe tvrdého a i tak každé dřevo i vlastní frézka potřebuje určité otáčky-jinak pálí nebo je opracované dřevo chlupaté. Možno na našich trzích sehnat fréky/mikromotor/ Dremel nebo i neznačkové,pokud by mělo jít o poloprofesionální práci a pod. je lépe investovat do mikromotoru jaké používají v zubních laboratořích-dá se sehnat i repasovaný cc do 15000Kč / nový okolo 35-50000Kč. Dremel vyjde asido 3000,ale je nutno koupit vložky do upínacích hlav-má svoje vlastní frézky/poměrně drahé/ a s vložkou se dají používat i zubařské, kterých je nespočet druhů- mohu poskytnout za rozumné ceny i větší počet. Já sám občas gravíruji do brieru- dřevo na dýmky a ořechu. Některé výrobky mám na sekci foto umění-kudu. Pokud bude zájem na přípsadné další rady pište na mail trminek.m@tiscali.cz
Zdraví kudu řezbář do parohu a kosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 11.11.2009 o 10:21

Chlapci vďaka, ak môžem tak zavolám no ešte to upresním. Seríóznosť a kamarátsky duch ešte nevymreli...:o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.11.2009 o 19:58

Istok ďakujem . To čo som videl od teba mi bohato stačí na to ,že položíš svojou prácou renomne firmy v EU . Zatiaľ mám zapažbené ,číslo uložené a keď budem potrebovať ja alebo kolegovia určite sa na teba obrátim . Ešte raz ďakujem LaL zdar . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off istok, 10.11.2009 o 16:49

edu velmi pekne dakujem,nie je problem zavolaj mi co mozem ti poradim 0907358379 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.11.2009 o 17:35

Mne osobne sa páči veľmi práca tu na lovu zdar od nicku Istok . Určite ti poradí ako na to . Veľmi seriozny človek a podľa mňa výborný odborník . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 9.11.2009 o 11:02

No pozerám, že pomocnú ruku nechce nikto podať, asi si každý stráži výrobné tajomstvo. Neverím, že tu niesú ľudia, ktorí by vedeli poradiť, veď krásne práce je vidieť aj na niektorých zverejnených fotkách... škoda... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov