Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Kamera alebo Fotak ??? - diskusia

autor: off LubosP
pridané: 29.10.2009 10:32
chcem sa spytat ci si mam radsej kupit kameru alebo fotak..??..vas osobny nazor...??.,... najlepsie techniky do 350 €
počet zobrazení: 2 413
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off petere, 5.1.2010 o 15:35

Edo ty by si mal makat pre armadu ako rekrutacny pracovnik. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LubosP, 5.1.2010 o 15:11

tak skusim pozret :) dakujem za rady Edu ... vazim si to velmi :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.1.2010 o 19:35

Na TC môžeš zabuduť kľudne tiež je to ptákovina možno na diaky ale nie na zrkadlovku digi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.1.2010 o 19:35

LubosP zhanaš velmi zlé sklo ktoré je tmavé a širokorozsahové .Budeš veľmi sklamaný výsledkami fotografií . Na zver si kup 100 - 400 prípadne sigmu 135 - 400 či tamron alebo tokinu popozeraj inzeraty. Ja som sigmu 135 - 400 videl okolo 200€ na predaj . Hento sklo je na všetko ale na nič !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LubosP, 4.1.2010 o 19:14

viem ze vsetci fotia canonom....to som uz zistil,skusim sa porozhliadnut po tych objektivoch,neviete neaku dobru stranku kde sa da zohnat dobry objektiv 18-250 mm..??v slusnej cene do 200 €?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 4.1.2010 o 17:29

LubosP v tomto počúvaj Eda,pozri na fotky z canona a iných, je to o niečom inom až budem meniť tak jedine canon. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.1.2010 o 14:04

LubosP na fotenie zveri ti doporučujem canon a objektívy canon triedy L . Nikon a objektívy nikor sú velmi drahé a ovela horšie . Otvor si top 20 fotografov na lovu zdar a zistíš že 90 % ludí tam fotí canonom . Napríklad Godi prešiel od nikonu ku canonu len z dôvodu že nikon nemal dobré objektívy . Keď porovnáš nikor 80 - 400 a canon 100 - 400 USM IS L rozdiel je závratný . Na fotenie prírody ti nokon nedoporučujem . V top 20 fotí nikonom tuším len hawk 3 pozri si technickú kvalitu a porovnaj s godim ,Tibim 63,Oriolusom,Jurcom,bocankom,Martinerom,martinomhodonom a dalšími čo fotia canonom . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LubosP, 4.1.2010 o 13:30

a este ze aku znacku znacku objektivu mam kupit? pocul som ze nikkor objektivy su najlepsie...ale neviem ci je to pravda ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LubosP, 4.1.2010 o 13:29

potreboval by som este pomôct pri vybere objektivu,myslite ze 18-250 mm by stacilo??? na fotenie neakej 150m vzdialenosti este na celkom cistu fotku??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tonky44, 30.12.2009 o 21:22

tak to video žerie riadne pamate ale tie novsie fotaky to maju urobene nejak inac a video ma omnoho mensiu velkost.mam novy pc a pamate zatial kopec.ja by som chcel tiez kupit zrkadlo ale este to chvilu potrva, lebo to nieje lacna zalezitost.ja do Rawka tiez nefotim, az tak velmi tie fotky neupravujem a ani neviem.a tiez fotim iba na 5 megapixlov, uplne mi to staci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.12.2009 o 19:12

4 terra :)) Ibbo premazávaj tie nepodarené navždy . Najlepšie je fotiť RAW upraviť a zhachovať len TIFF bezstratový . Moja 40 D produkuje okolo 3,8 megové fotky v JPG . Ja fotím len do JPG . Viem ,že je to neprofesionálne ale správne treba vyvážiť bielu a správne exponovať a nepotrebujem histogram ani RAW editor !!! Na čo by mi to bolo ? :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 30.12.2009 o 18:53

Edu mňa by skôr zaujímala kapacita tvojho HDD v počítači,alebo kde skladuješ všetky tie fotky? Máme doma toež ejden ultrazoom a oproti kompaktu produkuje (veľkosťou) oveľa väčšie fotky (4-5MB) tak predpokladám, že zrkadlovka produkuje ešte väčšie.Kde to všetko skladuješ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.12.2009 o 10:17

To video tak zo statívu jedine z ručným ostrením lebo zrkadlo je odklopené . Ako foťak však 1000D je super . Ultrazoom samozrejme dostatočne postačuje na fotenie všetkého . Má samozrejme svoje nevýhody dosť šumí už pri trocha zhoršených svetelných podmienkach ,tiež je cítiť chromatickú aberáciu a vinetáciu .Kresba je tiež slabšia a mnoho iných nevýhod . Tie má i zrkadlovka napríklad menenia objektívov. Obrazová kvalita je však uplne inde ako kompactom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tonky44, 29.12.2009 o 20:49

a čo tak Panasonic fz38, ten 1000D nema video.ja by som chcel tiež zrkadlo ale ešte sa naňho necítim.Myslím ze tie ultrazoomy su v pohode a hlavne nepotrebuješ objektivy.a ak si šikovný urobíš aj s nimi pekne zabery.ultrazoomy su cenovo dostupne s celkom dobrymi vysledkami, ale jasne ze zrkadlo je zrkadlo. ved to vidiš na tejto stranke ake su fotky zo zrkadla. dufam ze si vyberieš spravne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.12.2009 o 18:37

A kto je ten učiteľ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LubosP, 28.12.2009 o 23:03

ja si s tym uz neako poradim,mám ucitela ktory ma tiez zrkadlovku...a povedal ak budem uz mat,ze mi s tym ochotne pomôže... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.12.2009 o 22:24

LubosP len aby si nebol zo zrkadla sklamaný !!! Je to dosť náročné fotenie a podľa mňa vyžaduje skúsenosti . Uvidíš sám . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off canisdirus, 26.12.2009 o 13:13

No nech sa paci... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LubosP, 25.12.2009 o 23:21

takze som rozhodnuty :) na jar su kupujem zrkadlovku Canon EOS 1000D a cez leto na narodeniny mi kupia objektiv 18-250 mm :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 7.11.2009 o 14:42

LubosP - kúp si foťák.Ja Ti odporúčam šikovný kompaktík Sony DSC-H50 s veľkým výklopným displayom.Som spokojný aj s fotkami aj s čistým videom...a možno Ti bude aj tých 350 eur stačiť ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on vlavar, 6.11.2009 o 22:46

Jednoznačne foťák. Napríklad CANON EOS 45O alebo 500. Ale to Ťa bude stáť viac ako 350 €.Tie momentky a kvalita na nezaplatenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off canisdirus, 1.11.2009 o 7:50

Tak toto si vystihol na 100 %. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.10.2009 o 23:52

ano dosť často sa stava že niet čo filmovať ale odfotit sa da. Aj fotka potrebuje príbeh ,ale video potrebuje už scenar minimalne vymyslieť . pozorovať srnu ako sa pasie je dosť nezaťivne to je fakt . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off canisdirus, 31.10.2009 o 19:26

Tak to hej,to radsej nech by som mal iba pekne fotky,ako mat kameru kde sice budem mat video ale fotky z nej budu otrasne.Ja radsej odfotim ako natocim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.10.2009 o 18:12

Jasné ved ja ti neoponujem :) Lebo aj pri kamerach uvadzaju že sa daju aj fotky robiť ale to su mazanice . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off canisdirus, 31.10.2009 o 17:01

Ved dobre,ja nevravim ze nejake fotaky to robia a ine zas nerobia.Len hovorim-pisem :) ,ze ked,tak nech uz kupi dva v jednom.A ma po dileme.No nie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.10.2009 o 15:36

Canisdirus všetky ultrazoom foťáky robia aj videa . Všetky nové zrkadlovky canon či nikon robia tiež video HD . Takže kto si kupi zrkadlovku + kvalitný objektív má po ruke nástroj na kvalitné fotografie ,ale keď chce môže točiť i video . Za zrkadlovku osobne považujem iba Canon a nikon ostatné značky sú diametrálne po zadu . Aj preto fotí profi trieda v 99% canonom a nikonom . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off canisdirus, 31.10.2009 o 12:24

Fotak co ti zrobi aj video je tou najlepsou volbou.Jednoznacne! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palibaci, 29.10.2009 o 21:41

Vieš Luboš je to vec názoru, ale já mam aj foták aj kameru(nie nejaké exkluzívne)ale tak ako píše Edu záleží čo chceš fotiť alebo filmovať já napríklad mám aj pekné fotky čo kamera nedokáže ale zase mám aj filmy(bytka diviakov,alebo jeleňou)a to zase je tiež fascinujúce takže je ti v tomto momente ťažko radiť musíš sa rozhodnúť sám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.10.2009 o 13:21

Luboš keď kupiš ultrazoom foťák bude ti robiť i videa . Všetko záleží čo vlasne chceš fotit alebo filmovať . Kamera ti tiež urobi foto ale katastrofalne . Osobne sa mi zdá lepšia fotografia pre zdokumentovanie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov