Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Topánky Jahti Jakt - Camo - diskusia

autor: off marek38
pridané: 14.9.2009 20:04
Máte niekto skúsenosti s týmito topankami som si ich kupil mam ich asi 2 roky bez problemov no teraz stačí mokrá tráva a zbohom nová technologia mokre nohy.
počet zobrazení: 9 654
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovnícka obuv
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off dusab, 25.9.2009 o 14:26

Zdravim, nemate niekto skusenosti s topankami Jahti-Jakt, ale nie Camo, ale tie normalne, vysoke celokozene. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 25.9.2009 o 12:20

No tak vyber veci maju velmi dobry, len horsie ze tam nemaju aj cenník. Pretoze niektore linky na maloobchod nefunguju a tie co funguju zas od nich momentalne nic neponukaju. Ale vedel by som si tam vybrat :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 25.9.2009 o 10:55

bibasso ja mam navleky k oblečeniu swedteam vypada to lepšie a bunda + nohavice tiež. Všetko je premakané do detailu.odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 25.9.2009 o 10:45

Ďakujem za rady a info, takže si idem zaobstarať nejake kvalitné návleky (nemáte nejaké linky a odporúčania?), poriadne ošetrím obuv a už len budem čakať kedy nam napadne sneh, aby som to mohol otestovať. Samozrejme aj pre mňa nosenie nižšej obuvy je oveľa pohodlnejšie a sú určite aj ľahšie ako čižmy. Ešte raz ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.9.2009 o 0:10

bibasso ja nosím i vysoké neoprenové čižmy . Ale moja skusenosť je,že nie je nad krátku obuv /tvoj názov/ tipu C + návleky na obuv . Je to podľa mňa naj voľba do vysokého snehu . Mám to otestované v extrémoch a napríd na Mont blanc ťa nikto nevezme bez Goračov tipu C . Takže pokiaľ nie je membrána zničená a obuv ošetrena voskom pri -25 vám zima určite nebude . Samozrejme treba kvalitné ponožky ! Komu je teplo a noha sa mu spotí potom stojí na mieste niekoľko hodín v mokrých ponožkách hm tomu bude zima a to v pollitrákoch ,gumakoch ,vložkovaných gumakoch obzvlášť ako i v goráčoch ! Neopreny vydržia čo sa týka chladu veľmi veľa ! To je moja skusenosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 24.9.2009 o 15:27

Pozri si stránky odkaz, alebo odkaz, odkaz, odkaz, odkaz, nájdeš ta mvysoké koženné zateplené čižmy od firmy Meindl. Tie splnia Tvoje očakávania. Prabos aj Meindl vyrábajú topánky určené pre lov a tie sú tieť dostatočne vysoké. Ešte by som Ti mohol doporučiť kúp si kvalitné návleky a tie Ťa ochránia pred snehom aj pred blatom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 24.9.2009 o 13:48

Ano obuv o ktorej je tu rec je naozaj kvalitná, ale neviem si moc predstaviť nosiť počas chladnych a vlhkych ran alebo počas zimy. Nie som nijaky znalec a taktiez chodim obuty v topankach jednej z prezentovanych značiek, ale pravdupovediac "nemam odvahu" si ich zobrat do hory pocas zimnych mesiacov. To hlavne kvoli tomu, ze v snehu po kolena pri dlhych pochodzkach ti sneh priamo cez nohavice, aj to tak vyrazne necitime, chladi zohriate a svalstvo, slachy a klby a to zle. Podla odporučania mojho kamaratka lekara (zivý sa operáciami klbov, "neviem ako sa to presne vola") je nosenie nizkej obuvy v zime to najhorsie, co mozem urobit. A jednoznačne odporuča a aj sam v zimnych mesiacoch nosí vysoke čižmy. Ake mate s tym skusenosti Vy? Rad sa dozviem aj ine info. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 21.9.2009 o 20:14

Topánky Prabos som používal 7 rokov, ani raz nepremokli. Teraz chodím v topánkach Meindl, mám ich pol roka, sú veľmi pohodlné a tiež mi nepremokli. Ja moc neexperimentujem, radšej si kúpim drahé a kvalitné topánky, v konečnom dôsledku ma to stojí menej ako lacné a nekvalitné topánky.
doporučujem odkaz majú veľmi dobré ceny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.9.2009 o 18:24

ako povedal MSMarian Parabos je super toto sa mi pozdáva tiež: odkaz /> Ale nerad by som debatu zužil na značky . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.9.2009 o 17:57

Ja som rozbuchal už nejeden pár goretexových topánok . Najlepšie sa mi osvečila značka garmont . Topanky si vyberám aby mali čo najmenej kombinácie latky a kože najlepšie je čo najmenej švíkov . Tam obyčajne vystava problém . Obuv treba ošetrovať najlepšie voskom . Môže samozrejme zabrániť aj prenikaniu vody ale impregnácia nie je určena na zabranenie vody do obuvi . To ma zabezpečovať vnútorná vložka odvadzajúca vlhkosť von ale nevpúšťajúca vlhkosť dnu . Je veľa týchto zabran najznámejšia je asi gore tex vložka . O tú sa treba starať podľa návodu . Veľmi dôležité je sušenie vtedy najčastejšie prdne . Tiež je dôležite používať vhodnú vložku . Noha sa do tejto obuvi postupne podľa kontúr vytlačí a bolestne par dnové chodenie vystrieda úľava . Ešte sa vrátim k voskovej impregnácii tá má zabrániť nasiakavaniu kože vodou a následné praskanie kože po sušení a zgrnatenie . Sprejová impregnácia vydrží veľmi krátko . Na podrážke je vyznačená kategoria A,B,C ja doporučujem do hôr poriadne C topánky + víbram originál podrážka ktorá je asi na všetkých značkách . Tým málo švíkov som myslel toto odkaz
Tak by mala vypadať dobrá pevná obuv značku hmm na tom veľmi ani nezáleži ano maindel je brutal reklamovaný ale moja skúsenosť len tolko že nie je to žiadna genialita ani zázrak .
odkaz /> Toto je práve obuv plná švikov v kombinácii z látkou . Tak ked prdne vložka bude premokať . Okrem toho treba zaplatit naozaj dosť penazí za rozsiahlu reklamu . Ja som zlikvidoval Techniku ,Salomon, a iné nejaké a najviac asi 5 rokov mám garmonty tie som videl v antone v stanku za 100€ výborná cena v pomere kvality doporučujem . Takže ešte sa vrátim k hore menovanej obuvi Jahti Jakt - Camo
odkaz /> osobú skusenosť nemám ale je tam tuším zrovna plno švikov . Kúp si teda vosk možno niečo udrží ale ja Ti doporučím kúp si kvalitnú obuv v zime použi návleky a budeš v pohode . Ja ti môžem poradiť niečo taketo :
odkaz />
odkaz />
odkaz />
ako sa starať o obuv nájdeš tu odkaz />
tu máš vosk
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 20.9.2009 o 11:03

marek 38 ja mam jahti jakt air tex a nemam ziadne problemi ale padla tu dobra otazka od YEGIHO osetrujes ich niecim ? ja pouzivam HEY impra active polish a nemam problem zo ziadnou obuvou toto mi poradil kamarat drevorubac co pouziva kvalitne topanky a samozrejme ich viac zatazi a nici ako mi polovnici ja som si natrel pre skusku aj stare topanky ktore mam uz mozno 9 rokov a premokali a zazrak sa stal oni vobec uz nepremokaju !!! najdi si na odkaz a tam najdes nieco na svoje topane inak nie je to draha zalezitost tento krem ta vijde zhruba na 10 eura ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off yegi, 19.9.2009 o 21:00

ošetroval si tie boty nejakou impregnáciou? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off xwolf, 16.9.2009 o 11:02

Len dovtedy kym nestupis v zavlazovacom kanali na ocelovy hrot,ktory ti prepichne chodidlo a zastavi sa az na kosti....centimetrova diera v nohe.Kurvy polnohospodari. Gumaky nikdy. Nie je nad kvalitne boty s podrazkou B/C alebo C. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off PoloVlad, 16.9.2009 o 10:36

Najväčšia istota pre mokrú trávu sú zelené gumáky. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off MSmarian, 14.9.2009 o 21:33

Najväčšia istota sä topánky Meindel alebo Prabos ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM