Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Poľovnícky receptár... - diskusia

autor: off MAX2
pridané: 3.7.2007 13:34
Myslím, že by bolo dobré zverejňovať a podeliť sa aj s dobrými nápadmi pri budovaní poľovníckych zariadení. Mám na mysli účelnosť, dostupnosť, jednoduchosť, ale aj estetickú stránku, lebo táto povedzme si úprimne dosť pokulháva a pri ich budovaní často používajú menej esteticky cítiaci kolegovia "čo dom dal". Myslím, že používanie starých bytových jadier a pod. na posedy jednoducho prírode "nesedí " a verejnosť nás v danom smere hodnotí negatívne. Vo fotografiách je po exteriérovej stránke dosť pekných vecí na videnie, ale chlapci technicky zdatnejší, pomôžte (nám niektorým s predstavivosťou brontosaura) aj po tej stránke detailnejšej prepracovať zariadenia, ktoré používame. Netreba azda vymýšľať niečo, čo už bolo vymyslené a autor je ochotný sa s týmto podeliť s ostatnými. Hoďte na "plac" aj iné dobré nápady... Pomôžeme nie len rubrike, ale aj poľovníctvu, ktoré nás všetkých spája.
počet zobrazení: 4 658
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off orol, 15.6.2009 o 17:50

Však hej, dá sa kadejako, mám aj také a tak súhlasím. Podstatné je, že je soľ a zver ju berie! Tento jasličkový mám pri krmelci ( 4-5m ) a ten je tiež "jasle". Skrátka ladí to, dobre sa na to pozerá a čo je podstatné, zver je tam doma. Inak len samotný jasličkový soľník by som pravdepodobne nerobil, to by možno skôr strašilo, to uznám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solingen, 15.6.2009 o 16:52

Videl som ho. Zbytočne pracný. Nepáči sa mi a nie je ani podla pravidiel. Poľovné zariadenia sa na žive stromy neupevňujú žiadnym spôsobom a na soľ má pršať. Vyrežem jamu do pňa, urobím dva tri zárezy aby voda mala kade vytekať von a soľník je hotový. Šikovnosť - žiadne čary. A keď bude zver poslúchať, aj soľ doveziem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 15.6.2009 o 15:40

Vľavo hore klik na zápisník+klik na poľovnícke stavby. Sú tam rozličné druhy soľníkov ( nie všetky ). Ja mám ten typ jasličkový, aj tak umiestnený. Na mojom mám šikmejšiu strechu, zdá sa mi to tak krajšie a je rozmerovo o niečo dlhší. V hornej časti môžem dať ešte aj nejaké krmivo, s tým úmyslom som ho aj vyrobil. Aj preto musí byť zakrytý. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 15.6.2009 o 14:58

Ale veď sa rozumieme. Som nepísal, že kvôli skaze, však soľ sa predsa nekazí. Ja podávam takto a mám s tým dobré skúsennosti. Inak som kedysi dával aj zomletú a primiešaval som do toho špeciálnu ílovitú zeminu. Kdesi som čítal ( nemám s tým skúsennosť ), že dáva sa aj mletá s ílom+ rozomletou na prach tehliarskou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solingen, 15.6.2009 o 14:50

Orlík, vysvetlím. Soľ sa nemá dávať na slnko nie kvôli skaze, ale pod stromy, aby na ňu práve tá voda z listov stekala a rozpúšťala ju. Soľ potom steká na zem. Odtiaľ by ju mala zver prijímať v nekoncentrovanom stave spolu zo zeminou alebo lízať z toho pňa. Soľ by sa po správnosti ani nemala podávať kusová, ale rozbitá a zmiešaná zo zeminou a nie je to preto, aby ju ľudia nekradli. Potom by si sa naozaj hanbiť nemusel. Ja sa radšej trošku hanbím a dám celé kusy, lebo som darebný ich rozbíjať. A prosím Ťa, aká je to technológia a ako chutí pokazená soľ? Čím ohrozuje zver:o))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 15.6.2009 o 14:36

solingen

Mám jasličkový soľník (mimo iného). Prečo strieška? Preto, lebo táto stavba si to podľa technológie vyžaduje. Ďaľšími dôvodmi sú: estetičnosť a praktickosť v prostredí, kusová soľ mi dlhšie vydrží ( je chránená pred priamym slnkom ), nerozpúšťa sa a nesteká po kmeni a následne na zem ). Asi rozmýšľam aj ekologicky a chránim vzácnejšie dreviny a rastlinstvo, na ktoré je soľ určite agresívna. Preto tá strieška. Ja ho mám totižto postavený na takom mieste, že sa musím pozerať aj na tieto veci. Aby som sa nemusel hanbiť sám pred sebou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 15.6.2009 o 13:58

aha už mi zaplo .... sa rehnim

ja osobne soliska nechavam otvorené nakolko sol dávame do pňou .... ked prší na sol ,ktorá potom steká po pni a zver ju olizuje aj zo zeme a pna ..čo je vidiet ...
stavalo sa nám dost často že nám kradly sol so solníkou ,riešily sme to tak ,že sme sol miešaly do hliny -hlina a sol ..... a to potom nikdo ju nekradol .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 15.6.2009 o 13:52

hm... čo maš na mysli so solou ?? solingen ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solingen, 15.6.2009 o 13:31

Teraz si na to lowec prisiel. Skoda, ze ich asi budeme asi musiet premiestnit vsetkych dvadsat, mohli sme aspon jeden trafit na spravne miesto. Len nechapem, preco potom spod sennika beru obcas a s neho ani za Boha. A naozaj ich nemame ohradene, aby si nehladal niekde inde chybu. A s tou solou si neprisiel na to ako to je? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 15.6.2009 o 13:17

hmm..solingen zaujimavý poznatok , ktorý ti doplním ...

Postavit krmelec neni problém , ale treba ho aj spravne umiestit na miesto kde s neho bude naozaj realne zver to seno aj brat ,,,,, poznam polovné združenie čo postavilo krmelec a ako ty opisušej ešte nikdy zver odtial nebrala seno ,,, po nejakých rokoch ten ukažkový krmelec premiestnily na iné miesto v zdialené od pôvodného miesta asi 700 m do doliny a zver s toho istého krmelca brala seno... takže problém je aj v tomto ... môj názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solingen, 15.6.2009 o 12:09

No ked sa mozem zapojit, tak podla mojich skusenosti su krmelce velmi prospesne, daju sa pri nich robit uzasne fotky o starostlivosti o zver. Da sa na to pekne pozerat za dlhych zimnych vecerov pri krbe. Bohuzial to funguje len v oborach. Ked seno u nas nevyhadzeme von zo sennikov, zver si ho ani nevsimne. Zrno nasypane vo valove som vyuzival ako zeleznu rezervu a doplnoval som nim, ked zver zozrala vsetko zo zeme. Nepamatam si zimu, ked zver brala seno zo sennika. Videl som to iba v TV. Tak po tychto skusenostiach vozime krmu priamo zo skladov v primeranych davkach, ktore nezostanu dlho neskonzumovane. Este aj tie jablcka, co som tak pekne porozkladal v pravidelnych rozostupoch, aby to bolo pekne na fotke tam zhnili. Radsej som ich mal svojim detom dat pochrumat. Ale krmelce mame pekne, aby zas niekto nepenil zbytocne. Len po nich ani pes nestekne iba my sa pri nich obcas vyfotime. Este by mi niekto mohol vysvetlit, naco sa tu sol v niektorych solnikoch chrani pred dazdom strieskou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.6.2009 o 9:58

Bleskj každy ma možnosť vyjadriť sa a povedať svoje argumenty. Ja som sa vyjadril tiež.Môj názor nemusí byť správny a je mi uplne jedno či sa pozdáva iným.Hlavne si ho viem zargumentovať a obhajiť. Čo je dosť jednoduchá vec v pripade ,že človek hovorí o realite .kto zavádza ,úmyselne klame obháji to naozaj ťažko. Potom hladá chybu u mňa namiesto aby sa vyvaroval publikovaniu hlupostí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 15.6.2009 o 8:06

Edu ešte jedna vec nie utekám z debaty, ale nebaví ma sa tu z niekym dohodovať lebo už popredu viem že to nemá význam. Ved od ktorej dyskusie vojdem a máš tam príspevky tak v každej si jednička, a všetci ostatný sú len obyčajné trúby čo ničomu nerozumia. Neber to ako urážku. To je len moje konštatovani. A preto ma už táto stránka pomaly začína aj nudiť. Pardón, nie celá stránka. len dyskusie. Aj ked témy sú vcelku zaujímavé. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.6.2009 o 6:09

bleskej Ty píšeš čo ti pasuje nie ja ! Keď sa to ukáže ako nezmysel ujdeš z debaty lebo sám chápeš čo za blbosť si vyplodil . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 14.6.2009 o 21:42

Edu už prestaň čo ti nepasuje, to mi len vyšlo? poznám zopár združení, aj zopár ludí, a nemienim sa s tebou hádať o extrémoch.lebo čo napíšem je naprt. A všíam si že nie len ja. Ale ty máš patent na všetko. Taže môj posledný príspevok.Pekný večer, a lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.6.2009 o 19:40

bleskj ja som to pochopil dobre .Tebe proste vyšlo ,že ľudia bohatý nemajú na poseda a chudobný budujú fantastické prikrmovacie zariadenia . Čo považujem za absurdné . Kvalitné posedy sú minimálne rovnako dôležité ako prikrmovacie zariadenia .Poľovník ktorý nemá financie nemôže vybudovať ani kvalitné prikrmovacie zariadenie ani kvalitné posedy . Môže tak premýšlať ako by si vylepšil svoju finančnú situaciu kuskom diviny . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 14.6.2009 o 19:01

orol samozrejme. S tým s tebou úplne súhlasím. Prikrmovacie zariadenia v revýri sú velmi dôležité, a potrebné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 14.6.2009 o 18:48

bleskj, dobré krmelce a dobré krmivo v nich vždy treba a tieto sú vizitkou poľovníctva - starostlivosti o zver. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 14.6.2009 o 18:27

Edu vydíš, zase si ma špatne pochopi. Ja som mal na mysly tie nevybudované o ktorích písal lowec , nie tie ktoré sú špatne alebo nezodpovedne osadené. No potom mi s toho vychádza už len jedno, Posedy sa nakúpili, a na krmelce sa zabudlo. Alebo žeby ich nebolo treba? Ja neviem. Nech si na to odpovie každý sám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.6.2009 o 18:20

samozrejme orol .Tam kde su takýto nespratníci môžu material kupiť spoločne a spoločne urobiť nove zariadena. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 14.6.2009 o 18:11

Videl som osobne revíry, kde sa vybudovaným poľovníckym zariadeniam nedá nič vytknúť. Tieto sú postavené naozaj vzorove a majstrovsky, naviac z nových a kvalitných materiálov, ideálne zapadajúcich do daného prostredia. Tam je skutočne vidieť, kto tam hospodári a ako to naozaj myslí. Bohužiaľ na druhej strane som videl a vidím poľ. zariadenia ( podľa mňa ich je väčšina ),
ktoré hodne napovedajú..... ako to naozaj je a čo je tam hlavnou prioritou....
Staré, už nevyužívané poľovnícke zariadenie treba bezpodmienečne zrušiť, nech to zbytočne nestraší a nevyvoláva v očiach verejnosti zlý signál.
Osobne si totiž myslím, že keď už staviam napr. krmelec, postavím ho z nových a kvalitných materiálov, ktorý nenarušuje a vhodne zapadne do prostredia a nebojím sa pritom siahnuť aj do svojho osobného vrecka! Držím sa hesla nie len brať, ale aj dávať, ovšem kvalitné dávať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.6.2009 o 15:09

bleskej chudoba nikdy nepoľovala ani nepoľuje . Takže to že má niekto pribitý krmelec klincami o strom nie je možné ospravedlniť tým že je alkoholik alebo ,že sa považuje za chudobu . V prvom rade je to lajdák to si treba upresniť . Takže joooj nemohli sme dať zveri krmivo lebo u nás poľuje chudoba je zvrátenosť . Poľovníctvo nie je charita krmiaca chudobu divinou !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 14.6.2009 o 14:19

Páni to ste boli asi pozrieť v tých zruženiach kde poluje ešte chudoba. Musíte ísť pozrieť aj k tým bohatším. Tý to majú určite v poriadku. Veď oni na to majú. Tak prečo by im krmelce v revýroch mali chýbať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 14.6.2009 o 13:46

súhlas.
Myslím, že aj poľovnícka legislatíva dáva za povinnosť odpratať z revíru nepoužívané "zrúcaniny", no ako vidíme, nie je to tak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 14.6.2009 o 12:38

Kedže som dost často v prírode a nedá mi nevidiet niektoré "zrúcaniny" krmelce spred niekolkých rokov a pod... nič by na tom nebolo ale neviem či je to trend ale velmi málo polovníckych združení obnovuje či vôbec stavia nové polovnické stavby "nemam na mysli posedy " tých je práve dost vela..... aby som sa nikoho nedotkol opisujem zapadoslovenský kraj ... čest vynimkám.. Ale ono je to asi výsledok samotných kontrol lesného úradu .... ak by kontroly boli asi realne výsledok by zrejme nemohol byt taký ... môj názor .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.6.2009 o 12:26

Ja s údivom pozerám na to ako tu publikujú poľovníci zariadenia klncami pribitými o strom . Vôbec netušia ,že to nie je v sulade zo zákonom o ochrane prírody . Už vôbec nechápem prečo nereaguje lesný úrad. U nás sme museli takéto zariadenia všetky zlikvidovať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rysTR, 6.5.2009 o 20:12

V knize Posedy od německého autora je návod na přenosnou kazatelnu.Jedná se o velice zajímavou konstrukci, s minimální spotřebou materiálu.Je to něco jako"malířský žebřík", kde je nahoře o rozměrech 1x1m podlaha buďto rovnou přibitá, nebo na závěsných hácích-dá se lehce složit a přestěhovat i bez pomoci kamarádů.Zkusil jsem z toho udělat ipevnou kazatelnu-viz fotografie mysliveckých zařízení.Myslím, že se jedná o velice dobrý nápad.Kazatelnu jsem stavěl včetně pobití prkny ze 3 stran cca 5 hodin.Sám jsem si ji i postavil-jde to snadno a bez cizí pomoci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mikostefan, 18.10.2008 o 21:51

Je veľmi nepekné ak sa v naších revíroch nachádzajú poľovnícke zariadenia z oceľových konštrukcii a iných ako prírodných materiálov.Aj na strechy krmelcov a posedov treba použiť materiál ktorý estetický zapadne do prírody. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 11.7.2007 o 10:11

To máš pravdu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pato, 11.7.2007 o 10:08

Radsej eternit na zasobnikovom krmelci, ako krmivo na kope pod holym nebom:)PaTo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 11.7.2007 o 9:52

A čo hovoríte na používanie eternitu ako krytiny na poľovnícke zariadenia.Viem,že sa používa najmä na väčšie zásobníkové kŕmelce,ale je vyrobený z azbestu a tak je už zaradený medzi nebezpečný materiál,čo si o tom myslíte? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Cilan, 3.7.2007 o 21:46

admin ak si kukal receptaz na ceskej televizii tak tento nazov je fakt vhodny inak som tiez myslel ze tu maju byt recepty na varenie:D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 3.7.2007 o 14:11

Čoskoro pribudne do zápisníka zopár technických nákresov poľovníckych zariadení.

P.S. - nerozumiem názvu tejto diskusie ako je spojená s danou témou :-? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM