Heming hunting
dnes je štvrtok,  18. apríl 2024,  meniny má Valér,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:52,  dnes západ slnka: 18:38
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Nový čas lovu vlka a jelenej zveri - diskusia

autor: off sniper100
pridané: 26.8.2009 8:38
Čo hovoríte na nový čas lovu vlka a jelenej zveri podľa vyhlášky z 10.8.2009??? Myslím, že sme sa tu zaoberali výnimkou schválenou na tento rok pre jeleniu zver, no je to už na trvalo a na vlka máme 4 mesiace. Škoda len, že sa neupravil trochu aj medveď...
počet zobrazení: 8 615
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off ruga, 19.1.2010 o 13:26

Páni s tou jeleňou zverou je to úplne v poriadku no k lovu vlka skúste pozrieť moju diskusiu legálny či nelegálny lov. Vlk sa totižto v októbri môže aj nemôže loviť rovnako ako aj po 15-tom januári - viac uvedená diskusia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.10.2009 o 19:31

Samozrejme ,ak chce človek žiť v spoločnosti musí sa jej prispôsobiť . Pre mladého človeka musí byť samozrejmosť angličtina,ovládanie PC,vodičák,mobil a veci potrebné k životu v tomto rýchlom svete. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 4.10.2009 o 19:25

edu, myslim, ze netreba, to je len normalne vzdelavanie, ak ta nieco zaujima, ak nie kasli na to, ale za vysledky nerucim....... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.10.2009 o 17:32

Ako obyčajne zamontujem tu politiku :) Raz jedna žena nebudem menovať povedala na výsledok volieb keď sa dostala SMK do vlády . " Och bože teraz sa budem musieť učiť po maďarsky !!! " Tak sa jej kamarát opýtal: Učili ťa rusky? A vieš ? " Neviem " Nemecky vieš ? "Neviem" a anglicky ?" Tiež neviem " Tak sa ničoho nemusíš báť nenaučia ťa ani maďarsky :)
Poľovník by sa mal vo svojom záujme vzdelávať . U nás to robí čiastočne hospodár . Keď nám prečíta nové veci ,vyhlášky a nariadenia . Neznalosť zákona neospravedlnuje . Zasa nie je toho toľko aby to musel človek študovať . Možno by stalo za to urobiť výcuc napríklad v zmenách nového zákona a vypublikovať iba zmeny a veci ktoré zostali nezmenené nepublikovať . Bolo by toho čítania menej a verím ,že by si to v skratke preštudovalo viacej poľovníkov ,ako celý zákon . Ja som si ho prebehol trvá to asi 10 min . Samozrejme ,že je potrebné mať naštudovanú i vykonavaciu časť vyhlášky . Obyčajne však najviac mudrujú ľudia ktorí nový zákon ešte ani nevideli ani vyhlášku :) Bystricka veru treba mať pod širákom . V tvojej pozícii je to dokonca nutnosť . Pekný večer a LaL zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 10.9.2009 o 10:43

to neviem ,ale snazim sa, aby som nebola hlupa ako buk, poznam velmi vela polovnikov, ktori nic, ale vobec nic nestuduju, nezaujimaju sa a vobec nechcu nic noveho prijat, proste spravili skusky a hotovo, to im vraj staci............tak taka nechcem byt ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 9.9.2009 o 12:29

A predpokladám, že na 1+ :o))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 8.9.2009 o 9:17

jasne, uz mam nastudovane ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 8.9.2009 o 8:53

No a nech sa páči, už je to oficiálne a spomínaná vyhláška vyšla v zbierke zákonov pod číslom 344/2009 Z.z. Kto neverí, nech si naštuduje.....:o))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 31.8.2009 o 14:44

sniperko, vies, ze aj my sme sa o tom bavili, preco to nie je oficialne, neviem, ci to ma byt podpisane, alebo vyhlasky minister nepodpisuje..............inak vam dakujem, ze sa vam so mnou dobre komunikuje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alfa, 28.8.2009 o 11:13

Vlk OK 4 mesiace aj keď by to zniesol aj počas ruje aspon od 15.9.09, keď je vonku najviac "zelených" - legalizoval by sa odstrel.
Jelenice tiež OK, aspon december i keď ja osobne by som pridal aj november. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 27.8.2009 o 15:49

No to my len preto aby si nám aj ty niečo napísala....dobre sa s tebou komunikuje:o))) Ale nie teraz vážne .... ide len o to, že vo vyhláške je síce uvedená účinnosť no nikde sme ju nenašli čo sa týka "zoficiálnenia" čiže zbierka zákonov a ministerstvo pôdohospodárstva, lebo iné vyhlášky tam na týchto stránkach sú.... ani na nete som sa nedočítal o tom kedy a kto ju podpísal, aj keď sa v nej uvádza minister Becík.....(už bývalý)...:o))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 27.8.2009 o 13:50

ta vyhlaska chlapci plati od 1.9. ako zakon, pekne spolu, ja neviem co tolko preberate ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 27.8.2009 o 11:40

A nešpecifikujú ju ako návrh vyhlášky, ale ako vyhlášku a to komplet aj so všetkými prílohami...... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 27.8.2009 o 11:40

Tak prečo ju vycapili na stránku SPZ???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 27.8.2009 o 11:28

No veď to vravím, že je aj tam aj na iných poľovníckych, a na spz teda poľovníctvo.sk som ju našiel, ale nieje na stránke Ministerstva pôdohospodárstva Slovenskej republiky teda:odkaz ani v zbierke zákonov zatiaľ čo som našiel na odkaz, preto som z toho taký, že neviem či je prijatá a podpísaná a začne platiť 1.9, alebo nie..... Ten wolfido ma poriadne načal, nevie kudy kam..... hej a "babo dík"...:o))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 27.8.2009 o 10:52

baba radi, ze na stranke spz / odkaz, s pozdravom baba ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 27.8.2009 o 10:46

Ale wolfido má pravdu na stránke ministerstva ani v zbierke na nete som to zatiaľ nenašiel, no je na mnohých poľovníckych stránkach aj na oficiálnej stránke SPZ...možno sú aktuálnejšie ako tá stránka ministersva...:o)))......tak neviem... babo raď...:o))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 27.8.2009 o 10:45

sniperko ok..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 27.8.2009 o 10:31

Pre Bystricka:Prepáč moja, to bolo pre wolfido, nie pre teba, lebo ak to ministerstvo vdalo 10.8. tak by to malo byť aj podpísané, s tebou som 100% súhlasil...OKI???. ;o))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 27.8.2009 o 10:23

ved ja nic netvrdi na 100%, tak bola vydana 10.8.2009, hovorim, ze na net sa dostala 22.8.2009, oki? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 27.8.2009 o 10:21

No neviem, ale ak je v nej uvedené že je z 10.8.2009 ...???....:o)))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 27.8.2009 o 9:23

vyhlasku nepodpisuje prezident, tu si pripravilo ministerstvo spolocne s spz, prezident podpisal len zakon a vyhlaska sa na net dostal 22.8.2009, kedy ju spackali / myslim ze to je to spravne slovo/ presne neviem, ale mozno nas niekto pouci ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 27.8.2009 o 8:11

Ako pozerám debatka sa troška rozbehla no k tomu čo bolo prioritne spomenuté v téme nikto nič, práve váš názor na vlka, jeleňa a holú by ma zaujímal. Aké v tom vidíte pozitíva príp. negatíva.... Aj keď aj debata všeobecne k zmenám v čase lovu všetkej zveri je zaujímavá a vôbec sa jej nebránim....:o))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on maros17, 26.8.2009 o 19:10

ta sluka mala ostat ako bola..odstrel mal ostan na jar, vascsina polovnikov si tak zvykla ze sa zacina lovit prva sluka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on maros17, 26.8.2009 o 19:01

chcel by som ale vediet ze kto bol zato aby sa lovila sluka od oktobra do konca novembra? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 26.8.2009 o 18:02

marosko, tak, tak ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on maros17, 26.8.2009 o 18:01

ako to teraz je tak s tym uz nic neurobime, len to budeme musiet dodrziavat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 26.8.2009 o 17:49

pavian,uplny suhlas ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on pavian, 26.8.2009 o 15:58

maros17: si sa trošku neskoro zobudil... na rôznych fórach bola a je o tejto problematike už dosť dlho diskusia, ale ani možnosť pripomienkovať tento nový zákon asi veľa z pôvodného zámeru je ho tvorcov nezmenila... hádam "nejakí plebejci" nebudú radiť na slovo vzatým, erudovaným a váženým "odborníkom" :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 26.8.2009 o 15:19

ved o to ide, ze niekto nieco zmenil a nemusel, ale co my s tym nic, ako sam napisala mozeme sa rozculovat, buchat po stole a nadavat, ale je nam to prd platne, pekne povedane ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on maros17, 26.8.2009 o 15:14

ale ked to niekto upravoval tak mohol nad tym pouvazovat porozmyslat ako bol ten odstrel doteraz a az potom nieco menit..niektore veci mohli ostat po starom.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 26.8.2009 o 15:09

sa mi pacia otazky typu preco?.................LEBO TO NIEKTO TAKTO UPRAVIL, neostava nic ine iba respektovat, polemizovat o tom mozeme velmi dlho ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on maros17, 26.8.2009 o 14:33

no ja si myslim ze odstrel srny a srncata by tiez mal ostat tak ako bol...tie 3 mesiace urcite na odstrel stacili. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 26.8.2009 o 13:36

Nooooo mohla.... neviem, u nás sa jej lovu až tak nevenujeme, možno zopár jedincov. A tá srna a srnča??? Neviem na čo je to dobré. My máme nízke stavy srnčej, čiže srny a srnčatá strieľme iba výnimočne, aj tak ich preriedi vždy tuhá zima, vlk, líška (srnčatá), alebo rys. Aj keď tento rok som videl srn a srnčat chvalabohu požehnane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on maros17, 26.8.2009 o 13:08

no ja si myslim ze ta sluka mala ostat tak ako bola doteraz, teraz ako to dali si myslim ze je to nezmyselne.Lov sluky patri na jar a tiez je nato urcite zvyknuta vacsina polovnikov na Slovensku.A tiez neviem preco predlzili odstrel srny a srncata az do konca decembra?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 26.8.2009 o 12:38

No bohužel, asi nie. Záujmové skupiny pretlačili čo chceli. Znovu nezmyselné ochranárske opatrenie, ale na druhej strane som rád, že sa predĺžilo obdobie lovu vlka a upravil lov jeleníc, kde sa vypustil mesiac december. Tiež ma prekvapilo, že sa tam objavil kamzík,šakal a pod. čo boli doteraz celoročne chránené druhy.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on maros17, 26.8.2009 o 12:12

a preco dali lov sluky lesnej od 1. oktobra do 31. novembra??a od 16. marca sa uz nebude moc strielat?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 26.8.2009 o 11:24

Vyhláška ministerstva pôdohospodárstva Slovenskej republiky
z 10. augusta 2009,
ktorou sa vykonáva zákon o poľovníctve je zo stránky SPZ ale je aj na iných stránkach. Kde citujem:
§ 80
Účinnosť
Táto vyhláška nadobúda účinnosť 1. septembra 2009, okrem ustanovenia § 70, ktorý nadobúda účinnosť 1. júna 2010.
Kde paragraf 70 znie:
§ 70
Žiadosť o vydanie alebo predĺženie platnosti poľovného lístka
(1) Žiadosť o vydanie alebo predĺženie platnosti poľovného lístka predkladá žiadateľ obvodnej komore podľa miesta jeho trvalého bydliska. Vzor žiadosti je uvedený v prílohe č. 34.
(2) Žiadateľ, ktorý nemá trvalý pobyt na území Slovenskej republiky podáva žiadosť na vydanie poľovného lístku obvodnej komore, v pôsobnosti ktorej začne vykonávať lov zveri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on maros17, 26.8.2009 o 10:48

o to od kedy plati tato vyhlaska??odkial ju mas?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 26.8.2009 o 9:22

Pre informáciu citujem zo spomínanej vyhlášky:
§ 71
Čas lovu sa ustanovuje takto
Čas lovu:
a) srstnatá zver
1. zajac poľný od 1. novembra do 15. januára; lov sokoliarskymi dravcami od 1. septembra do 31. decembra,
2. králik divý od 1. septembra do 31. decembra,
3. ondatra pižmová od 1. októbra do 15. apríla,
4. kuna lesná a kuna skalná od 1. septembra do konca februára,
5. jazvec lesný od 1. septembra do 30. novembra,
6. vlk dravý od 1. októbra do 31. januára; okrem území:
a) v okrese Rožňava a Košice okolie na území národného parku Slovenský kras vrátane územia západne od štátnej cesty od obce Háj cez obec Turňa nad Bodvou až po hraničný priechod Dvorníky,
b) v okrese Čadca na území severovýchodne od štátnej cesty od hraničného priechodu Bumbálka po obec Makov a severozápadne od rieky Kysuca a jej ľavostranného prítoku - potoka Oščadnica až po obec Oščadnica, od obce Oščadnica je územie ďalej ohraničené južnou hranicou katastrálneho územia obce Oščadnica až po štátnu hranicu s Poľskou republikou,
7. diviak lesný, diviačica od 16. júla do 31. decembra, diviača a lanštiak po celý rok,
8. daniel škvrnitý od 1. septembra do 15. januára, danielka a danielča od 16. augusta do 31. decembra,
9. jeleň európsky a jelenča od 16. augusta do 15. januára, jelenica od 16. augusta do 30. novembra,
10. jeleň sika od 1. septembra do 31. decembra,
11. pasrnec bielochvostý od 1. septembra do 31. decembra,
12. srnec hôrny od 16. mája do 30. septembra, srna a srnča od 1. septembra do 31. decembra,
13. muflón lesný od 1. augusta do 15. januára, muflonka a muflónča od 1. augusta do 31. decembra; muflón samec vo zverniciach celoročne,
14. šakal zlatý od 1. septembra do 31. januára,
15. kamzík vrchovský alpský od 1. septembra do 31. decembra,
16. líška hrdzavá celoročne,
17. medvedík čistotný celoročne,
18. psík medvedíkovitý celoročne,
19. tchor tmavý od 1. septembra do konca februára,
20. norok severoamerický celoročne,
21. nutria riečna celoročne, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov