Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Prosim o radu - diskusia

autor: off maros17
pridané: 18.8.2009 14:08
Chcel by som sa spytat aky je rozdiel medzi digitalnym fotakom a digitalnou zkrkadlovkou?
počet zobrazení: 2 506
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Edu, 26.8.2009 o 17:54

Ešte dodám ,že zoom a koľkokrát je vec veľmi špecifická . Všetko záleží od čipu a mnohých iných faktorov . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.8.2009 o 15:40

moja canon 40 ma zväčenie 1,6 to je priamo vo foťáku v buducnosti si chcem kupiť full frame a to bude konečne bez zväčenia .:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off samo, 26.8.2009 o 8:55

Moja ma 50x ... Zrkadlovka sama o sebe nema ZIADNY zoom. Zabudnite ludia na slovicko zoom. Je to iba marketingova nalepka.
Zoom je podiel hranicnych ohniskovych vzdialenosti OBJEKTIVU. Nehovori vobec o nicom. Ba mozno hovori. Ze ak je velky, tak ten objektiv je vacsinou o nicom, lebo jeho jedinou prednostou je iba ten zoom. Kresba slaba, siroke ohnisko ziadne, kopec viditelnych opticky chyb ...
Ohniskovu vzdialenost ma zrkadlovka taku, aky objektiv si na nu das. Najkvalitnejsie objektivy su pevne a tie nemaju ziaden zoom.
Objektiv 11x zoom 18-200 ma mensie maximalne priblizenie ako 4x zoom 70-300, lebo prvy mam maximalnu ohniskovu vzdialenost 200 a druhy az 300mm. Proste namiesto slovicka zoom sa treba bavit o ohniskovej vzdialenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maros17, 26.8.2009 o 8:32

a chcem sa este spytat kolkonasobny ma zrkadlovka zoom?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off samo, 23.8.2009 o 22:03

Podla mna je to zla otazka, lebo podla mna digitalna zrkadlovka je digitalny fotoaparat. Digitalny fotoaparat je kazdy fotoaparat, ktory namiesto zaznamenavania na film pouziva svetlocitlivy senzor a zapis na nejaku pamatovu kartu.
Jednym z typov su digitalne zrkadlovky. Ich poznavacim znamenim je zjednodusene povedane to, ze pri pozerani cez hladacik sa pozeras cez zrkadlo priamo objektivom. Pri foteni sa to zrkadlo sklopi a svetlo dopada na senzor. Vacsinou maju vymenitelne objektivy, ale su aj zrkadlovky s pevnym objektivom. Aj digi aj filmove. Naco su dobre vymenitelne objektivy Ti napisal Edu.
Potom su EVF digitalne fotoaparaty. Tam sa pri pozerani do hladacika pozeras na taky maly display. Vacsinou maju valkorozsahovy objektiv (zoom).
Dalej su napriklad kompakty s hladacikom. Tie maju priehladovy hladacik, teda nepozeras ani objektivom, ani na display, ale samostatnym otvorom na fotaku s jednoduchou optikou. Teraz sa uz vacsinou ale robia kompakty uplne bez hladacika a foti sa iba cez velky display v zadu na tele fotaku. To sa inac uz da na vacsine fotakov, samozrejme aj na EVF a aj na niektorych zrkadlovkach (tam s nejakymi obmedzeniami na autofocus)
Este ma napadol dialkomer - rangefinder. To je podobne ako kompakt s priehladovym hladacikom, ale ma v nom optiku, ktorou vies zaostrit (svetlo tam prichadza z dvoch otvorov) - tie mavaju tiez vymenitelne objektivy - napriklad LEICA je takymi preslavena. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.8.2009 o 17:32

Taký základný že na zrkadlovke si môžeš vymienať objektívy čiže na krajinu širokáč,na makro špecialny makráč alebo na zver ultrazoom . Digi cvakatko je univerzálne s jedným sklíčkom obyčajne nie veľmi svetlým . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov