Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

iž 18 308w - diskusia

autor: off spicer1
pridané: 17.8.2009 17:57
čo by ste mi povedali viac o tejto zbrani,niekto vravy šrot niekto celkom sa da ,nikto že teraz si dali zaležat že su to inne husle dakujem
počet zobrazení: 4 158
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Pepes33, 11.6.2010 o 19:24

Je to presne tak ako píše lanus. Treba tú páčku dotlačiť na pôvodné miesto, pri zavieraní flinty niekedy nedosadne tá páčka ako má dosadnúť - zostane visieť cca. do 0,5 cm. Videl som to na vlastné oči, s kamarátom sme boli na strelnici - má IŽ 18, 308W. Stalo sa to aj jemu ( povodne sme si mysleli že má zlomený úderník), až potom nás napadlo že to môže byť tá páčka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 11.6.2010 o 15:18

peterb - že Ti Iž-ka neodpaľuje je z najväčšou pravdepodobnosťou len Tvoja chyba ,po každom "zavretí flinty" musíš náležite dotlačiť "záverovú páku !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterb, 11.6.2010 o 15:08

Mám IŽ v kal .223 Remington. Je to nespoľahlivá zbraň. Je na nej upravená spúšť, ale niekedy odpály až na druhý krát. Už som prišiel o viac kusov, len preto, že mi IŽ nevystrelila. Pri nastrelovaní so strelivom IGMAN som ale dosahoval rozptyl na 100m do 3cm.Takže hlaveň a držanie nástrelu je v pohode. Dnes by som to riešil kúpou inej zbrane. ZBK, HARRISON-RICHARDSON. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 11.6.2010 o 10:21

Lanus, máš pravdu, ja som to zle napísal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 11.6.2010 o 8:55

Mrlian - Iž-ky mávajú problém s udržaním "výšky" t.j. vertikály ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 10.6.2010 o 21:57

Osobne, ak by som mal kúpiť IŽ 18, tak len v kalibri 7,62x39 alebo 223. remington. Kamoš má túto IŽ 18 v 308W, kus od kusu je iný, ešte len keď ju kúpil, tak predpažbie tmavohnedé, pažba svetlo hnedá. Tak divno to vyzeralo. Ani len drevo nedávajú jednakej farby. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 10.6.2010 o 21:53

Daj si to do google alebo sa pozri na myslivost.cz táto flinta sa v kombinácii 308W vôbec nedoporučuje. Ide o zvláštnu interferenciu s kmitmi hlavne, ktoré sposobujú veľkú nepresnosť hlavne v horizontálnej osi. Pošpor a kúp niečo lepšieho. Sabatti alebo Effect. Ak chceš zlamovačku. Ak nie, myslím, že existuje veľa obstojných guľovníc v rozumnej cene. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zalesak, 10.6.2010 o 20:36

Nekupuj radšej prišetri a kúp niečo kvalitnejšie nie si tak bohatý aby si si kupoval lacne veci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagrezbar, 10.6.2010 o 16:23

Pokial najdes naboj ktory do nej zapasuje(asi nie S§B, treba do toho silnejsi naboj aby to bolo ako tak presne,, treba ich vyskusat viac) a das si zbrojarovi zjemnit spust alebo urobit napinak.. tak je to dobra zbran.Da sa s nou strielat aj na vädsie vzdialenosti ale najmä je dobra do pohonu lebo je lahka mala a lacna a neni ti to luto ked ju znicis.Ked sa to naucis rychlo prebijat nema to chybu. No tiez sa musi vydarit ako aj kazda ina...(alebo ako aj vsetko) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jager777, 10.6.2010 o 15:01

Pravda je niekde medzi ...niektoré kusy sú fakt nepodarené , niektoré stoja za to...skor sa to kupuje kvôli tej cene,nie každý si moze kúpit manlicherku ap. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 9.6.2010 o 7:42

Ak maš chuť vyhodiť € len tak do vzduchu a zbytočne,nech sa pači.Ludia su naozaj nepoučiteľní.KUp ju a mas ju na cely život.Lebo len ťažko najdeš blbca čo by ju od teba kupil.JE to ako s tymi ,,fantastik" puškohladmi TActical a Edenberg...ake su super atd atd..Totalny šmejd cela IŽ-ka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 8.6.2010 o 19:34

Mam ho v 22š-ojke.Pri českom strelive rozptyl na 100 metrov 30 cm.Pri Norme 5-6cm.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Filipp, 8.6.2010 o 16:46

moj oco ma iz ale 30-06 je s nou spokojny je to lahka presna spolahliva zbran nenarocna udrzba ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM