Heming hunting
dnes je streda,  1. máj 2024,  meniny má ,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:29,  dnes západ slnka: 18:57
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Výnimka z času lovu zveri - diskusia

autor: off ddrahnak
pridané: 4.8.2009 13:24
Aké sú vaše názory na túto výnimku ? Súhlasíte? Ste za to aby sa stala pravidlom ?
Jelen I., II.a III vek. tr. a jelienca od 16.8.09 - 15.1.10
Jelenica 16.8.09 - 30.11.09
Danielka a danielča 16.8.09 - 31.12.09
Muflón - 1.8. 09 - 15.1. 09
Muflónka, muflónča - 1.8.09 - 31.12.09

Topic na túto tému som tu nenašiel a ak tu náhodou už je , tak sa ospavedlnujem.
počet zobrazení: 5 409
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Edu, 13.8.2009 o 8:44

Alfa samozrejme ,že máš pravdu . Inak tie nadhánky na diviaky tiež zveri nepridajú keď šokovaná musí skákať v snehu pred psami . Nuž ale zruš poľovačky na diviaky :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alfa, 13.8.2009 o 8:18

Ja osobne by som jelenicu nestrieľal už od 1.11. Loviť do konca oktobra. Jelene by som ukončil do 31.12., tak ako bolo. Predsa v januári, februári sú najtvrdšie zimy - vtedy by sme mali zveri pomáhať prežiť a nie ju ešte loviť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.8.2009 o 6:11

rys 2 strielala sa keď nebola odstrielaná i keď musím priznať ,že nie v našom PZ. V ktorých to bolo sa tiež nebudem vyjadrovať ,ale dialo sa to v nemalom merítku. Čítal som i v PaR článok prečo sa december vynechal u srn. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 11.8.2009 o 22:12

To už si odbočil, ale dobre. Čo sa týka srnčej, tá sa predsa nikdy nestrieľa a ani nestrieľala na spoločných poľovačkách. Teda v zásade nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.8.2009 o 19:27

rys 2 ok a prečo skrátili lov srn v decembri ? Ja si myslím ,že prave preto. Určite nie pre latentnú graviditu srnčej zveri . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 11.8.2009 o 17:08

Spoločné poľovačky začínajú spravidla v mesiaci novembri, kedy je povolený aj lov jelenej zveri bez rozdielu pohlavia a veku a tak si nemyslím, že skrátenie doby lovu jelenice má za následok to, čo píše Edu. Skôr si myslím, že samotní členovia PZ vyjadrovali nevôľu loviť dospelú elenicu v XII. mesiaci, pretože po ulovení a následnom vývrhu videli a mnohí sa presvedčili, o čo kráča. Skôr si myslím, že toto je pravdou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 11.8.2009 o 16:56

Edu to asi vystihol, ale potom je to tragédia poĺovníctva a prejav úrovne niektorých spoločných poľovačiek, predsedov, hospodárov aj ostatných vrátane les. úradov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marek_85, 11.8.2009 o 16:54

hornet22- bol to omyl, myslel som na srnciu, pisal o jelenej, este raz sa ospravedlnujem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 11.8.2009 o 16:50

marek 455 - to snáď nie, naštuduj si latenciu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.8.2009 o 16:29

Nemuseli sa strielať vôbec kedže sa i tak neselektujú iba znižujú počty. Hrať sa na humanistov a nasledne vyhlásiť aké je fajné streliť kotnú líšku prípadne líšku ktorá krmí mláďatá a tie následne umierajú od hladu sa mne nezdá košer. Živá zver je pre mňa rovnocenná a to či budem mať tanier gulášu alebo nebudem . Opakujem tiež som za zákaz loviť jelenice v decembri a to hneď z mnohých dôvodov . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 11.8.2009 o 16:22

Nešlo o spoločné poľovačky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 11.8.2009 o 16:20

Podľa mňa sa má loviť vtedy, keď to povoľuje zákon :o) termín zootechnologické normy si nájdi sám, ak ťa môžem poprosiť.
Inak vo veľa združeniach sa jelenice nestrieľali už v decembri a to viac rokov dozadu a to aj napriek tomu, že zákon povoľoval ich lov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.8.2009 o 16:14

Ja si myslím ,že v tejto úprave nešlo ani o plod ale skôr zabráneniu lovenia jeleníc na spoločných poľovačkách . Inak s nelovením v decembri súhlasím i ja . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.8.2009 o 16:11

rys 2 ja som sa pýtal do kedy by sa mohla podla teba loviť jelenia zver ? A prečo ? Tiež ma zaujalo ,že si na to ,že jelenicu neni vhodné loviť v decembri práve v auguste 2009 po nejake vyhláške :)))))))))))))))))))))))))))) Ešte otázka čo je to zootechnologických noriem??? :))
Čo si Ty všetko nevymyslíš ,aby to vypadalo zaujímavo :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 11.8.2009 o 16:00

Bez rozdielu pohlavia a veku ( dodatok do druhej vety ) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 11.8.2009 o 15:58

Edu, je uvedené, kedy sa má čo loviť :o)))

Lov jelenej zveri, bez pohlavia a veku bol povolený veľa rokov do 31.12. Podľa zootechnologických noriem a aj podľa mňa to ale nebolo správne. Čo sa týka doby lovu, na to je zo strany poľovníkov viac aspektov a mne nezostáva iné, ako rešpektovať platnú legislatívu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.8.2009 o 12:07

Podľa mňa je vhodné loviť tak ako parohaté samce i holú . To pri jelenej ,danielej a srnčej zveri . Teda loviť za účelom zveladenia genofogdu . Keďže nositeľ genofondu je tak samec ako samica . To ,že sa na to neprihliada u samíc je smutné . Na jednej strane nám komisia za stolom premeriava šublérou parožky srnca a na druhej strane nikomu nevadí odstrel tej njkrajšej srny v revíri . To je smutné . Vykazovanie jeleňov za holú je tiež jedna zo zvráteností antichovu zveri ! K výnimke len tolko ,že s ňou nemožno súhlasiť či nesúhlasiť iba ju dodržiavať . Kto a prečo navrhol tento datum to sa treba opýtať tých čo takúto vyhlášku predložili .
Rys 2 kedy sa majú podľa teba strielať jelenice ? Keď v decembri nie . Respektíve kedy sa jelenice v decembri nestrielali ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 11.8.2009 o 9:18

latnentny stav u jelenej zveri? no este ma niekto poucte......suhlas s rysikom / skoro ako vzdy, vsak?/ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 11.8.2009 o 9:10

No u nas sa nic nevybija, to poprve. Po druhe, nasi susedia sa na holej odbavia aj za nas. A na tragediu to uz vobec u nas nevyzera to po tretie. A to je najhlavnejsie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 11.8.2009 o 8:41

blaser, nestrieľanie holej je katastrofa pre poľovníctvo a pestovanie lesa, u nás je pomer pohlavia tak 1:3 v prospech samičej zveri, škoda, že to takto funguje skoro všade, príde ruja a každý jeleň od 5 rokov hore už môže byť v pohode hlavný, ale vidieť dobrého, silného dospelého jeleňa poprípade súboj takých 2 je stále zriedkavejší... a ďalšia vec je tá, že ak sa 1 pz to snaží dodržiavať a susedné nie, posťahujú ti cez ruju k sebe väčšinu jeleňov a tam sa to potom doslova vybíja a vykazuje ako odlov holej... a to je potom úplná tragédia :((( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 11.8.2009 o 8:19

Asi si niektori "polovnici" jelenicu s kunou pomylili. Mna tieto vynimky nevzrusuju. U nas sa hola nestriela vobec a uz vonkoncom nie v decembri. Vynimocne muflonky, lebo sa uz dost roztahuju. Nahodou viem, ze proti skrateniu doby lovu bol velky tlak, tak sa to kompenzovalo skorsim zaciatkom, aby to bolo priechodne. Snad sa niektori pecienkari aspon trochu zamyslia, kym strelia lan, co ma pri sebe este bodkovane jelienca. Dufam, ale neverim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marek_85, 11.8.2009 o 7:57

jj, mate pravdu bol to omyl ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 10.8.2009 o 23:20

Plod je v decembri u jelenej zveri diametrálne odlišný - veľký a preto sa dospelé jelenice nemajú čo strieľať v tomto období. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 10.8.2009 o 23:16

Gravidita jelenej samičej zveri, jej zárodok je v latentnom stave? Akési novoty počúvam....:-))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 10.8.2009 o 21:49

Pro marek 455 v decembri je to úplně normální jelínek.Můžeš si to vyzkoušet, není nic jednodušího, než se pohrabat ve vnitřnostech a hned se přesvědčíš sám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ddrahnak, 10.8.2009 o 21:30

Marek: O latencii samozrejme, viem ale zasa nie je pravda, ze plod je v rovnakom stadiu vyvinu tyzden po oplodneni a v decembri... Poznam hlavne z rozpravania polovnikov z mojho okolia, kotri mi o tom vraveli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 10.8.2009 o 16:56

myslite si ze sa to zmeni ??? uz asi nie ! je to tu uplne zbytocne rozoberat !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marek_85, 10.8.2009 o 15:27

ddrahnak, len aby si vedel, plod je v decembri v takom istom stadiu vyvinu ako trebars tyzden po oplodnení, hovori sa tomu latencia ale to sa este v skole budete ucit...hadam.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off acer82, 10.8.2009 o 15:10

nesuhlasim z tymito vynimkami. samice este vodia a pridajau mlade.jelene 1vtr. nemaju narastene parozie. a kedy ma mat zver pokoj? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 10.8.2009 o 15:04

jelenice a danielky by sa mali strielať len do 30.11., všetko ostatné je hlúposť, nechápem cieľ tejto výnimky, bolo by dobré napísať meno autora. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 10.8.2009 o 10:41

mne doslo ako si to myslel,ja viem, ze to neovplyvnim, prave preto nesuhlasim s tym, ze to posunuli, lebo poznam ludi, tzv. polovnikov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ddrahnak, 10.8.2009 o 9:58

Bystricka: To neovplyvnis, kazdy by sa mal zamysliet po com striela, iba hlupak by strelil lan, ktora ma pri sebe mlade, no su aj taki..
Inak prdtym som sa pomylil, a moj prvy prispevok som nechcel opravit :) ---> Suhlasim s koncom odstrelu jelenic tj 30.11., lebo zaciatkom decembra uz je plod vyvinuty, tak som to myslel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 10.8.2009 o 9:49

ddrahnak, skuseny polovnik vodiacu jelenicu nestreli, ale kolko ostane sirotiek po polovackach menej skusenych polovnikov, ktorych je v poslednej dobe viac ako tych , ktori sa vyznaju............acer82 ty s cim nesuhlasis? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off canisdirus, 9.8.2009 o 22:33

Je to podla mna zbytocne,niektore spicaky nemusia mat este vytlcene parozie,a boli by z toho potom iba nezhody na chovatelskych prehliadkach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off acer82, 9.8.2009 o 22:16

absolutne nesuhlasim. je to len lobizmus istych zaujmovich skupin (sukromnikov) ako si napratat vrecka. z polovnictvom to nema nic spolocne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ddrahnak, 9.8.2009 o 21:12

Pardon, s tym koncom som sa pomylil. Suhlasim ale so zaciatkom, vodiace lane sa predsa nebudu strielat, iba tie ktore nemaju jelencata. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 9.8.2009 o 17:38

ddrahnak, to co si napisal v prvej vete? .......ze s tym suhlasis lebo v decembri je uz plod viac vyvinuty? tomu nerozumiem, ved je to hlupost, tak ako je hlupost strielat jelenice od 16.8, ved maju pri sebe este nie ani troj meacne mladatka....... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rimo, 5.8.2009 o 11:52

Uplny suhlas s lovom co sa jelenej zveri tyka. Daniele ani muflony nemame, neviem posudit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ddrahnak, 4.8.2009 o 13:32

Ja osobne súhlasím najmä s jelenicou, nie až tak so začiatkom odstrelu, ale hlavne s koncom, lebo v decembri uz je viac vyvinutý plod. S jelenmi neviem, lebo mozu mat parozie v lyku, ale to podla mna kazdy polovnik viem rozoznat a ulovit iba vytlceneho jelena. S jeliencatom suhlasim, ale mohlo sa to nechat az od 1 septembra, kedy je uz vacsie. Mufloniu a danieliu zver u nas v reviri nemame, tak neviem posudit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov