Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Polovnicka horucka - diskusia

autor: off polovnikrv
pridané: 3.8.2009 16:23
Prosim vas nevie mi niekto poradit ako sa jej mam zbavit furt ked zbadam diviaciu zver sa mi zacnu klepat ruky a nie nie prestat mam potom problem so zamierenim a nie este s vystrelenim ...povedali mi ze to prejde ked strelim moj 1ks ...uz som ho strelil a nic...stale to iste dookola ..:(
počet zobrazení: 3 501
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off mibe74, 18.6.2011 o 14:42

To poznam, ked som mieril pred par rokmi na svojho prveho srnca, tak som sa rozklepal, ze som si myslel, ze mi gulovnica z ruk vypadne. Ale casom to prestalo a teraz v pohode. Raz sa mi to stalo aj na strelnici na sutazi-z nicoho nic sa mi aj kolena roztriasli. Ked som zbran polozil, prestalo to. No akonahle som ju zase bral-no sak som ani naboje do malorazkoveho zasobnika nemohol dat. Ale teraz uz vsetko v pohode. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.6.2011 o 13:09

Sú iba dva druhy poľovníkov čo horúčku taja a čo ju priznajú . Či je menšia alebo väčšia pred alebo po výstrele nie je už podstatné . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 22, 15.6.2011 o 19:23

nikdy som ju nemal ani asi nepride ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off hunter73, 24.2.2011 o 20:44

nevem niekedy mam a niekedy nie..ale viac krat hej ako nie..a to nevem ze co so mnou bude ked raz budem ja na nieco strielat:D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 24.2.2011 o 17:30

Až jich střelíš tisíc už se klepat nebudeš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 24.2.2011 o 14:39

operak - suhlas. osobne mam to stastie ze sa rozklepem az po rane.. pocas mierenia a strelby to nejako nevnimam. ale po tom co som ulovil svoje prve prasa som takmer nevedel zliezt z posedu... :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MatkaLC, 22.2.2011 o 20:52

Rozmýšľala som že sem dnes niečo napíšem, ale NIEKTO :) ma už predbehol....jednoznačne je to jeden z najkrajších pocitov ktorý môžeš pri poľovaní zažiť. Nesnaž sa ho zbaviť, ale ako hovorí Edu, ukľudníš sa viac keď budeš zver dlhšie pozorovať cez puškohľad...Pokiaľ Ti neutečie a budeš môcť neskôr strieľať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 22.2.2011 o 12:46

rys2 a operak to napísali presne- súhalsím s nimi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off operak, 22.2.2011 o 10:33

Asi by som to povedal takto...Keby si nemal poľovnícku horúčku tak nepoľuj.Je to jeden z najkrajších pocitov sprevádzajúcich lov.Ja ju mám stále i keď sa už dostavuje hlavne po rane. To však neznamená že ju niekedy nemám pred ranou i to sa mi ešte stáva:-)Časom sa triašku naučíš kontrolovať ale jej prítomnosť ber ako dar .Nie každý ho má... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter73, 21.2.2011 o 22:27

pozrite ja som ani neni polovnik,ale:D :ja ked chodim na polovacku som ok a ked ujo zdvihne pusku tak ma rozklepe celeho aj ruky aj nohy:-( a to ani ja nestrielam a ked ju polozi tak vacsinou to po chvili prestane...ale leze mi to poriadne na nervy...niekedy ked ide strielat to napriklad vobec nemam, a inokedy zase hej...aj ked som niekedy sam v hore niekedy vobec nic a inokedy ako keby som mal epilepsiu:DDD sa normalne bojim ze posed padne:D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnikrv, 17.8.2009 o 13:28

No vcera som vydel jelenice jelene ale nestrelil som ...len som pozoroval ako ste mi to hovorili planujem ist aj dnes a nieco ulovit :) dufam ze sa mi to podari ...a triasku predycham nebudem sa ponahlat...no pokusim sa podla vasich rad diky moc :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.8.2009 o 2:30

Rys 2 Ti poradil dobre . Ja mám to šťastie ,že môžem páliť sekvenčným s môjho Canonu 40D a to nemusím selektovať :)) LaL zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off klenovec, 14.8.2009 o 20:07

Rys2, pekne si to vysvetlil, asi to bude aj vtom silou mocou ulovit. Treba aj vediet sa udrzat a zveri aj odpustit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 14.8.2009 o 19:56

Pravdepodobne si to predýchal a bol si v pohode s triaškou preto, lebo si nevystrelil ( nemal si v úmysle vystreliť). Mal som v mladosti to samé, čo Ty a vtedy mi jeden starý poľovník povedal, že „horúčka“ vznikne – vzniká viacmenej vtedy, keď chce človek uloviť silou –mocou zver, resp. za každú cenu a práve vtedy zver väčšinou chybí ( „horúčka, triaška ). Na jeho radu som párkrát len pozoroval zver z posedu a nestrieľal som, ale som si v jednotlivých intervaloch len zver „zobral“ do zámernej osnovy puškohľadu, znovu pušku zamieril, znovu sklonil a toto som urobil aj niekoľko desiatok krát v rôznych pozíciach. Počas týchto úkonov sa pozoruješ a zvažuješ ( dýchanie, postoj, správne zamierenie, zodpovednosť atď ), prípadne si môžeš opakovať nejakú formulku, napr. som pokojný a sústredený, môj výstrel zasiahne cieľ správne a smrteľne. Pri tomto je dôležité zver si akoby nevšímať! Zver predsa uvidíš aj zajtra, pozajtra, neskôr atď. Predsa nie sme tu len dnes. Pri tomto cvičení som sa výrazne zbavil nie len triašky, ale naučil som sa aj viac ovládať a byť pokojnejší pred streľbou. Netreba nič robiť nasilu, resp. „za každú cenu“! LaL zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off klenovec, 14.8.2009 o 19:50

Ja ked sedim na posede a pocujem ako sa diviaky bližia, počujem zalomiť haluzku tak mam taky tep že by mi aj vrcholovy športovci závideli. Triašku som mal pri svojich prvych kusoch pred strelbou teraz len ten adrenalin a ten tep mi zostal. Ale po vystrele , tak to je niečo, to ja mam taku triašku že až. A je to jedno či strielam na diviaka alebo na lišku, aj po vystrele na lišku ma to chyti. Ale je to uplne v pohode nieje to na hanbu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.8.2009 o 19:18

polovnikrv no vidíš ,že to ide :) Toto nie je problem :) A si predstav ,že niekto musí mieriť na človeka a stovky metrov :) Tam sa nedohladáva a omyl je ťažko stráviteľný :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off polovnikrv, 14.8.2009 o 14:36

No dnes sa mi to podarilo predychat ale nevystrelil som :D pretoze som ich videl dost slabo a v dost velkej hustine v mladine...taze som neryskoval radsej ....mam 7x64 a pochybujem ze by to prebilo asi 10krikov :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 12.8.2009 o 22:48

Edu tu s tebou úplne súhlasím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.8.2009 o 20:25

Ako bolo spomenute vekom vzrušenie opadá :) Hranice sú však rôzne :) Ja tieto extremne situacie zaživam i v 41 rokoch :) Našťastie pri love to viem psychicky zvládnuť a triašku odložiť až po výstrele . Samozrejme čiastočne . Kto nikdy nestrielal na zver len do terča vôbec to nemôže pochopiť ! Prajem veľa LaL zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 12.8.2009 o 14:49

Každé vzrušenie vyvoláva reakciu a to u každého. Sú to pochody, ktoré môže človek ovplyvniť, ale vyhnúť sa im úplne nejde. Vekom a skúsenosťami sa to väčšinou napráva samé. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 12.8.2009 o 14:19

Skús si dať ešte pred výstrelom poldeci a po ňom ešte jeden. Malo by to pomôcť......:o))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 12.8.2009 o 9:29

triašku spôsobuje zvýšenie adrenalínu, máme to zdedené v génoch, všimnite si zábery napr. leva, leoparda, geparda, rysa pred skokom, aj tí sa trasú, ak niektorý poľovník tvrdí že sa nikdy netriasol tak klame, každý sme tak začínali, niektorí sa časom trasú menej, nektorí vôbec, ale odhadom takmer 50% sa toho nezbaví, v tých 50% sú aj tí ktorí to zapierajú, chce to len trpezlivosť, správne dýchanie a oporu pri strelbe........ ako radí Edu, na šťastie takmer v 50% triaška nečakane skončí,... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lanstiak, 11.8.2009 o 21:21

polovnikrv - Edu to napísal správne a je to tak. Vzrušenie , očakávanie, vnútorné napätie to všetko spôsobuje triašku. Aj ja ju mám dodnes a to už som u šiestej desiatky strelených diviakov ,ale mne to spôsobuje zníženie hladiny alkoholu v krvi :-):-) a to je tá ďalšia skupina ktorú Edu akosi vynechal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.8.2009 o 15:50

Je to spôsobené adrenalínom . Dá sa to natrénovať tak ,že keď budeš prezerať diviaky opri si guľovnicu vedľa seba a proste ich pozoruj . Po chvílke ti triaška ustane môžeš v pohode strielať ak ešte máš na čo . Obyčajne z posedu môžeš pozorovať diviaky dosť dlhú dobu . Takže treba prekonať nervozitu a nie rýchlo rýchlo strielať . Triašku má každý jeden menšiu iný väčšiu . Potom je ešte skupinka ľudí čo si triašku ani za boha nepriznajú ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnikrv, 6.8.2009 o 12:58

ale to mas skladacie :) taze v poho sa ti to zumesti do rupsaka a je to take tazke asi ako stolicka-trojnozka :) taze da sa to v pohode zvladnut ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Emka, 6.8.2009 o 12:09

:) asi máš rešpekt pred štetinami alebo čo....neviem si predstaviť, že by som vláčila ešte niečo navyše okrem ruksaku a zbrane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnikrv, 6.8.2009 o 11:27

malo hlinikova ...trojnozka nastavitalna taze by to malo byt v poho obycajne ked strelil svoj 1kus tak som oprel ruku o schod posedu daze zasah bol 100bodovy :) ale keby som mal strielat z volnej ruky mam problem udrzat ..vobec aby muska bola na zvery...ale toto sa mi stava jedine pri diviacej ...srnca som strelil do krku a bezpodpery na 80m :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Emka, 6.8.2009 o 11:23

:) ach jo, a koľko váži tá podpera? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnikrv, 6.8.2009 o 11:21

no ale som to uz vyriesil kupil som si podperu pod zbran taze uz by to malo byt ok :) aspon dufam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matusko22, 6.8.2009 o 9:47

kamo poznam polovnikov ktori poluju 30 rokov a vravia ze stale ked idu strelit na zver tak sa rozklepu...takze neviem ci je to o tom prvom kuse... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov