Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

fotograf a posedy? - diskusia

autor: off xbajnox
pridané: 29.7.2009 18:27
zdravim...mal by som jeden dotaz.ja ako fotograf amater, teda nepolovnik, mozem sediet na posede?..je to nejako pravne postihnutelne ked tam budem sediet?..dakujem
počet zobrazení: 2 610
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off m-a-j-l-o, 5.8.2009 o 18:33

vies co ja chodim spavat na úposedy ale vzdy ked idem tak sa radsej opytam potom nemam problem s nikym a som chraneny a ked je spln to som sa este ani nepytal lebo viem ze vtedy su posedy navstevovanee ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dolina, 3.8.2009 o 13:27

Dohoda je skor nerealna,poznam to z vlastnej skusenosti.Polovnici,ak ta najdu sediet na posede,ti po pravnej stranke nemozu absolutne nic,ale cakaj ze ti poriadne vynadaju - a to urcite prezijes.Je zbytocne oznamovat kde budes fotit,ale urcite pouzivaj v noci baterku ak nechces mat skutocne problemy.A na zaver,teraz sa najviac preferuju fotky ktore su robene na zemi,a co najnizsie ,a nie z vysky- z posedu.Pozri fotky na odkaz. Nech sa ti dari. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kurt, 3.8.2009 o 7:58

S tým postihovaním to nebude až také horúce. Musel by byť označený min nejakými ceduľkami, ak nie aj zabezpečený, ale nie som právnik tak to nejdem moc rozoberať. V každom prípade by si asi dostal poriadne vyhubované. Ako píšu chlapi, treba sa dopredu dohodnúť, popýtať. Ak tam máte normálnych chlapov poľovníkov, tak by nemal byť problém. ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 30.7.2009 o 12:28

Poľovnícke stavby a zariadenia nie sú veci verejné a tieto sú výlučne len majetkom a vo vlastníctve príslušného poľovníckeho združenia, poľovníckej spoločnosti a pod. Z tohto vyplýva, že nie každý môže tieto zariadenia využívať a cudziu vec užívať. Myslím si, že za istých okolností je to aj právne postihnuteľné ( nerešpektovanie vlastníckych práv, užívanie cudzej veci bez dovolenia, opakovené porušovanie, bránenie užívaniu vlastníka pri výkone práva poľovníctva, prípadné poškodzovanie cudzej veci atď atď. Na to treba dávať pozor, pretože každý vlastník majetku je háklivý na takéto veci. Je len logické, že to, čo mi nepatrí si nemôžem „privlastňovať“ a užívať. Sedieť na posede môžeš, ale v tom prípade si treba byť vedomý aj následkov, ktoré môžu vzniknúť a určite aj vzniknú. Asi som ťa nepotešil, čo mi je ľúto, ale realita je len takáto, iná nie. Sedenie na posede preto vždy dopredu radšej prejednaj s vlastníkom ( PZ, PS ) a ten by ti to mal, ( keďže sa venuješ fotografovaniu zveri ) dovoliť. Prajem veľa dobrých fotiek. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 30.7.2009 o 9:28

no, miestny poľovníci by mohli frflať....práve je doba lovu srnca a niekto by mohol mať výhrady, že sedíš na posede na ktorý sa on napísal v knihe návštev. Ale vždy sa dá nejako dohodnúť, pokiaľ sú obe strany ,,rozumné,, :):) Treba sa informovať u hospodára PZ kde chceš ,,okupovať,, ich posedy. A určite sa nejako dohodnete. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov