Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

9,3x62 poprípade 9,3x64 - diskusia

autor: off body
pridané: 20.7.2009 12:03

Poprosim o vaše rady postrehy a skúsenosti ohľadom týchto ráží, aké strelivo,aku optiku. Ďakujem

počet zobrazení: 42 798
počet hlasov: 4
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off urssus, 27.11.2014 o 17:08

Hmmm...pan lovec1967, ako ste to mysleli s tymi starymi rychlimi kalibrami? Pretoze vami spominany kaliber 9,3x62 bol skonstruovany v roku 1905....30-06 Spr. Bol skonstruovany v roku 1906....kaliber 7x64 vznikol v roku 1917....takze stare rychle kalibre su nakoniec mladsie. O poskodeni zveriny sa s vami da suhlasit ciastocne, aj rychle kalibre s dobrou strelou zverinu neposkodzju. Ziadny kaliber nie je urcite lepsi ako iny, kazdy ma svoje vyhody aj nevyhody.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 255 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
on Mysho22, 25.2.2018 o 14:08

Verdemont: koľko by si chcel do optiky zainvestovať? Prípadne máš nejaké podmienky pre montáž puškohľadu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off TomiBB, 25.2.2018 o 9:28

pre Verdemonta: tak ako píše Martin270, nie je to kanón ktorý ti odtrhne plece, moje skúsenosti s týmto kalibrom sú také že pri streľbe na zver ranu ani necítim (rozdiel je strelnica, kde adrenalín je menší).Čo sa týka puškohladu mám na zbrani (haenel jager traquer 9,3x62) nasadený Docter aspherical 2,5-10x48 osn. č.1. Nastreloval som ho pri prechode na strelivo RWS DK dva krát a to keď som ho začal používať a druhý krát keď mi flinta pri čistení nedopatrením skĺzla a padla na zem,nemávol som nad tým rukou ale išiel som na strelnicu a urobil som dobre. ( kríž bol posunutý cca o 30cm hore) ale odvtedy nástrel drží a ja flinte dôverujem, čo je asi tak polovičný úspech pri výstrele. Vid foto mojich úlovkov, aj s takým kalibrom sa dá tak pekne umiestniť rana. Takže na záver optiku na tento kaliber určite kvalitnú, povedal by som od vyššej strednej triedy, R1, R2, Zeiss Conqest, Dokter. A neurážam a ani to nieje môj zámer haniť iné puškohlady a ich majitelov. 9,3x62 poprípade  9,3x64 - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Martin270, 23.2.2018 o 17:31

Za prve to neni zase takovy kanon,je to obycejna rana, ale urcite bych na to nedaval nejakeho šita....min.Meostar R1 tak jako mam ja... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off verdemont, 23.2.2018 o 7:22

optika vhodná na 9,3x62 - Zdravím Vás všechny tady.dovolím si Vás, ty kteří vlastníte a používáte zbraň v uvedené ráži 9,3x62, požádat o sdělení svých zkušeností s užíváním této ráže.hlavně mne ale zajímá, JAKOU optiku k tomuto ,,kanonu" používáte, a jaké zkušenosti s těmito puškohledy máte, týkajíce se odolnosti výdrže,trvanlivosti, typu a podobně.děkuji za podělení se o Vaše osobní zkušenosti.Povídaček z ,,druhé ruky" jsem slyšel nepočítaně.Přeji všem, príma den ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Martin270, 9.2.2018 o 13:33

Vcera sele 15kg strela Geco plus na vzdalenost 60m.Cista komora, odskok 20m se silnym barvenim od nastrelu.Po 20m se sele zastavilo a minutu skakalo po zadnich bezich a zhaslo.Vystrel v prumeru 4cm... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Helix, 23.1.2018 o 22:44

namor676 lan strelena na 70m urobila tri skoky. Poškodenie diviny nulove. Na vstrele prestrelena kost od klbu k lopatke, rebrova kost a na vystrele rebrova kost. Vstrel diera, vystrel velkosti kruhu 3cm. Odstrelene tepny 1cm nad srdcom. A teraz my popis tvoje poskodenie diviny s RWS evo green 11,9g. Nie som ziadny predajca bola to len skuska streliva. Pre info asi piaty naboj z krabice, ale urcite kupim dalsiu. Max spokojnost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 9.11.2017 o 7:46

Tak problém je vyřešen závada nebyla na zbrani, ale v nábojích sako hamerhead 18,5g zřejmě příliš tvrdé zápalky docela mě to u této značky překvapilo, ale prostě je to tak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 26.10.2017 o 20:00

Tak mám asi problém s úderníkem každou druhou ránu zbraň neodpálí nábojnice je naťuklá ale málo na podruhé už rána vyjde ale dnes na střelnici nevyšla ani na potřetí tak mám smíšené pocity zbraň haenel jaeger 10 camo náboje sako hamerhead 18,5g ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 25.10.2017 o 20:42

Slušné sú aj RWS EVO GREEN, 11,9 g a úsťová rýchlosť 880 m/s, ku zverine nie je moc šetrný, lebo predná časť fragmentuje, ale stop efekt vynikajúci, spätný raz príjemný a pri tej rýchlosti nie je potreba moc predsadzovať. Jeho nevýhodou je aj streľba cez prekážky, kde pri zachytení prekážky dochádza k odklonu dráhy z dôvodu už uvedenej fragmentácii. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 25.10.2017 o 17:17

Jager68: Je mě to jasné ono 16,2g je taky řádná kule šlo mě však o to využít maximální potenciál této ráže pro střelbu řekněme do 100m s prioritou co nejvyššího stop efektu, ale je jasné, že nato bude sto názorů a v podstatě pravda nikde no uvidím mám za sebou prvních pár ran s touto ráží zatím pouze do papíru a musím říct, že to asi nebude ráže pro každého kopanec je to řádný na druhou stranu v pohodě zvládnutelný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 25.10.2017 o 15:06

TOG je vynikajuca strela...ked mas 9,3x62 neznamena to,ze musis pouzivat tie najtazsie strely.aby si mal pozadovany efext...ja pouzivam 10g MJG a 16g TOG+16,2g BT ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 25.10.2017 o 13:10

Tak všechno je jinak jelikož geco TM na prodejně momentálně nemají vzal jsem na zkoušku sako hamerhead 18,5g tož uvidím co to bude dělat dám vědět každopádně ty geca až budou zkusím taky prodejce mě cpal i vlašimské SP ale k nim opravdu nemám důvěru potom co mě to dělalo v 7x64 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 25.10.2017 o 10:17

Mne sa v 9,3 pacil H-mantel od RWS. Tam bol stop efekt dost znacny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavol68, 25.10.2017 o 9:34

Fanda, odskúšaj to strelivo v 9,3, najprv na strelnici, lebo v 7x57 R a 7 x 57 táto strela má veľký rozptyl pri zbraniach ZH a ZKK 600 ( skúsenosti mojich kolegov) ale to Plusko mám v 9,3 a 7x65 R a je to presvedčivé aj pre presnosť aj pre účinok na zver. Napíš ako budeš spokojný s TM v 9,3. Pekný deň. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 24.10.2017 o 22:50

Mám právě obavu že to plusko bude moc tvrdé nebudu lovit silné kusy jde mě o to aby to nedělalo jenom dírky a nic lovím v poměrně členitém terénu a stop efekt je pro mě priorita nejde o to že je to levné klidně si připlatím ale vypadá to že by to mohlo fungovat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavol68, 24.10.2017 o 20:09

Fanda, keď už volíš GECO tak aspoň PLUS, je ho používam tretí rok a je to dostatočné po všetkých stránkach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 24.10.2017 o 16:20

fanda ako lacna volba ano....teraz pouzivam prebijane Nosler BT a Brenneke TOG.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fanda, 24.10.2017 o 15:57

Zdravím páni, budu brzy vlastníkem této ráže přečetl jsem celé vlákno nicméně, myslíte, že geco TM by mohla být dobrá volba na střelbu do 100m v lesní honitbě (černá, mufloní). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirojevo, 30.8.2017 o 15:45

Ahoj. Skúsenosť v kalibri 9,3x62 mám so strelivom Norma oryx ( myslím že to boli cca 15 - 16 gramové strely, a Lapua ( 18 gramov ) Na to čo hovoríš by som odporúčal Sakko Hamerhead. Tato strelá má makkú špičku a dobre sa rozkladá pri náraze na tuhšie štruktúry svalov alebo kostí. Zároveň je u tohto streliva aj veľmi prijateľná cena, vzhľadom na jeho kvalitu. Ak nechceš skúsiť Sakko , tak potom ten Oryx. Ak nechceš aby zver tak odbiehala, skús posunúť zámerný bod viac dopredu, veľmi tesne za lopatku. Ja strieľam diviaky na krk, alebo tak , aby strela zasiahla aspoň jednu lopatku - pri šikmom zásahu. MJ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off vlciaskala, 25.8.2017 o 17:42

Skus RWS kegelspitz na kratke vzdialenostimpotrebujes nieco makesie inak ja ho pouzivam celi rok a super strela a vela ludi ju chvali potom este mozno Norma vulkan ak to chces cisto na spolocne do pohonu tak by som urcite hladal strelu ktora je chemicky bondovana aby sa ti to nerztriestilo hned na prvom konari hlavne kvoli bespecnosti ale to uz je ina cena ako Geco ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fatran, 25.8.2017 o 8:59

a keby si tie gule nadrezal pílkou na železo na kríž tak ako to kedysi robili indickí vojaci?? dum dum sa to tuším volalo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tempus, 25.8.2017 o 0:36

Ty si riadny truhlik,čistý internet a tlachy z počutia......Tak veľa zdaru s radami od internetových poradcov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off semjan, 24.8.2017 o 23:36

Esteraz a naposledy. Vsetky komorove rany u diviakov do 70-80m pri druhom mojom kalibri 8x57js sposobovali prestrely a zver odbehovala ci uz vysoka alebo diviacia. Samozrejme ze zver usmrtilo ale nachadzali sme ju do 100m od nastrelu. Tempus, nezachadzaj do osobnych atakov a skonsoliduj sa ked nevies argumentovat. Moje cisla odstrelov nech teba netrapia. Rovnake Skusenosti s Geco plus maju okrem mna aj ini ludia na tomto fore.ked si zalistujes tak ich reakciu ta uvidis.viem ti poslat aj extrakt z posty co mi pisali. Kedze na osmicke mam takuto skusenost, predpokladam ze aj na 9,3x62 to taketo bude. Keby to bolo inac, tak sa neunuvam tu pisat a citat tvoje mudroty.Prosim ta ty uz nereaguj. Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tempus, 24.8.2017 o 9:44

Tak ťažko semjanovi niečo vysvetľovať,keď nie je ochotný sa zamyslieť.....jasne,že čím vyššia rýchlosť,tým väčšia deformácia,čím väčší odpor tým väčšia deformácia a odovzdanie energie. Diviakovi 50 kg je v princípe jedno,či ho strela prestreli,aspoň bude dobre farbit /a vždy strela pri tomto kalibru odovzdá toľko J, že následok bude fatalny/a kanca 200 kg pravdepodobne aj tak neprestreli.....výsledok je však rovnaký a to reálne ulovena zver,pokiaľ má len trochu lepší zásah.....toľko postrehy z praxe s 9.3 mm.....Ale možno nás múdrejší presvedčia o opaku. Semjan neuraz sa,ale pytas sa praktické skúsenosti a sám ich. konfrontujes pojmamy z priruciek bez uvedenia praktických skúseností. Koľko diviakov si vlastné strelil v pohone alebo zo standu na krátke vzdialenosti,aby si prišiel s tým kategorickym tvrdením,že geco plus je tvrdá strela a dobre funguje 100+ m vzdialenosť??? Túto informáciu daj do placu, počet kusov,velkost, vzdialenosť,zásah a výsledok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Pepes33, 24.8.2017 o 6:59

Aj tak tá fyzika to nepustí - čím vyššia rýchlosť strely, tým väčšia deformácia a jej otváranie ( bavíme sa o jednom a tom istom odpore, ktorý má strela prekonať na blízku vzdialenosť a na dlhšiu vzdialenosť - napr. na 25 m a 150 m). pri 308W je úsťová rýchlosť okolo 800 m/s, čiže na blízku vzdialenosť sa otvorí viac, na väčšiu vzdialenosť už menej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semjan, 23.8.2017 o 21:55

Palo3006: preco do 80m strela prestreli zver, ktora odbehne a najdem ju o 100m? Ako to ze je okrem vstrelu aj vystrel??? Nemas to ty trosku popletene???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palo3006, 23.8.2017 o 20:45

Semjan ved prave ze balistika ak sa tvrda strela neotvori pri strelbe napr-. 25m tak ako sa ma otvarat na 100m mas to nejako popletene ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off semjan, 23.8.2017 o 19:11

Miso 243 : balistika ti nic nehovori ? rychlost vs. energia vs draha, ktoru strela preleti ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off miso243, 23.8.2017 o 7:43

Semjan. Vysvetli mi ako dokáže tvrdá strela zmäknúť behom letu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off semjan, 22.8.2017 o 21:21

No vidis Tempus,ze vies aj normalne odpovedat :) dikes, nieco skusim, len pozriem tabulky a porovnanie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tempus, 22.8.2017 o 0:07

Aha,chcel si radu z praxe,tak som ti z praxe poradil.....Môžeš byť absolútne kludny,veľmi pozorne som sa zamyslel nad tým,čo píšem. Ak ma tvoje Geco. plus taký problém odovzdávať na malé vzdialenosti energiu,tak si tam daj normu oryx, čo je "mäkká" strela /internetovi poradcovia tvrdia opak/, a budeš mať efekt zaručený /odskusane praxou/. A teraz vážne,aby ti zas nestupal tlak.....norma oryx, všeobecné považovaná za tvrdú strelu/aj dovzdelani internetom to tvrdia/ sa čuduj svete mne zázračne otvára a energiu odovzdáva aj na vzdialenosť 5 m aj na 200 m.....overené praxou,nie na 1,3,10 ani 20 ks zveri. Tak si odpoveď precitaj zo 5 x a zamysli sa ešte raz pre istotu ty,lebo lepšiu odpoveď už nedostanes. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off semjan, 21.8.2017 o 22:56

Pouzij ty vlastnu hlavu a zamysli sa nad tym co pises. K comu je potom balistika, rozne druhy striel???? Jasne ze ked trafis na 10 alebo 100m tak zver to schyta. Podstatna otazka je,kolko energie ktory naboj dokaze odovzdat a vytvorit stop efekt na 10-50m.strelba na 100+ m ma nezaujima.tam mam odskusane naboje. Geco plus a aj vsetky tvrde strely su absolutne nevhodne na kratke vzdialenosti ak samozrejme netrafis kost co v hone nie je az take jednoduche namierit presne tam kam chces. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tempus, 21.8.2017 o 10:08

Keď pouzijes vlastnú hlavu a niečo už nastrielane máš,tak nebudeš špekulovať,lebo reálne je to úplne jedno,keď to funguje na 100+,tak to bude fungovať aj na 10+......toľko praktická rada,od človeka,čo už niečo z 9.3 mm strelil aj mimo internetu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off semjan, 20.8.2017 o 20:48

9.3x62 na blizko v hone - Zdravim VAs, neviete mi poradit nejake strelivo 9,3x62 do honu a na spolocne ? Pouzivam Geco Plus ale to skor na 100 + metrov. Na kratku vzdialenost je to dost tvrde a neodovzda energiu. Spolocne sa blizia, tak potrebujem nieco makksie a efektne na 20-50m. Poprosim ludi so skusenostami a nnie internetovych teoretikov.dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 26.4.2017 o 21:35

Psík bol nasadený ale na nástrele nezabral, šiel po stope ale len pri nohách stopára. Inak leopard bol samec a hodne veľký škoda bolo takej trofeje. X krát sme pozerali nahrávku kde bolo krásne vidieť ako a kde vnikla strela aj ako na ňu reagoval, aj sam majiteľ povedal že bol zasiahnutý ukážkovo aj tak prešiel tak ďaleko že...... Môj osobný názor" že oryx proste nepracoval, prestrelil lopatku aj plúca ako celoplášť a s hladkým priestrelom pľúc žiješ aj hodiny kým sa dostavý šokový efekt a kolaps organizmu." Keď sa dohladávka koná cez deň nieje problém, sam osobne som videl ako do dohladávky zapojili cez 50 ľudí a 5 terennych áut krúžilo a prečesavalo cesty v okolí a ostatný v rojnici šli po stope, ale keď je tma je tma ! Manier odpoveď na tvoju otázku máš v pošte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on tthunt, 26.4.2017 o 20:47

Chyba pri dohladavke bola ze nenasadili psa ako pri leopardovi tak aj pri kudu..ja som zazil ze na dohladavku museli pouzit rogalo s pilotom, islo o nyalu za 2 tis. Usd, rogalo nyalu naslu + 500usd :-) africka zver je tvrdsia! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Manier, 26.4.2017 o 17:03

MMasska : No tak to su skusenosti s norma oryx, ktore by asi nechcel nikto mat. O to viac ze uz ked lovim leoparda, tak chcem mat doma trofej aj s kozou... Vravis teda ze by si isiel do Swift A frame ? Videl som ze ty s Swift A frame polujes dost aj na Slovensku. Spokojny aj na nase pomery ? Neni to zbytocne tvrdy patron na SVK a uz toboz v 9,3x62 ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 26.4.2017 o 16:46

Fabricky TOG...5000J na Afriku snad stačí... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca MMasska, 26.4.2017 o 15:46

Manier čo bolo zle na oryxu? Kamarát strielal na leoparda cca 55m s 300wm norma oryx 13gr strela zasiahla pravú lopatku priestrel pľúc výstrel poza ľavú lopatku. Nasledoval pád zo stromu a odbeh. Nasledovala dohladávka po 100m vošiel do kríkov prešiel cez nich 30m a znova cez priesek, do ďalších kríkov. Pre narastajúcu tmu sa dohladávalo ešte 50m 30 minút a majiteľ farmy dohladávku ukončil z bezpečnostných dôvodov. Rano hneď sa začalo hľadať a po ďalších 150m sme odplašili hyjeny ktoré sa už hostili na leopardovi. Trofej celá poškodená ostala len roztrhaná koža a lebka a smutný lovec ktorý aj tak musel zaplatiť 10 000$ Ja som dal identický zásah s 300wm ale norma Aframe a môj len padol zo stromu ešte sa kúsok hádzal po zemi a po cca 15m a 3 minúty zhasol. Kolega aby to nebolo všetko opakovaná skúsenosť s Kudu veľký strela cez lopatky odbeh cca 350m dohľadaný až ráno už poškodený ale tam mu aspoň trofej zachránil majiteľ farmy ktorý mu dal druhu kožu na preparáciu. Kolega tam na mieste daroval všetky ďalšie náboje a nikdy viac to do žiadnej zbrane nedal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Manier, 26.4.2017 o 15:32

Pre:MMasska....dakujem velmi pekne za odpoved. Ja som uz popravde pozeral Swift A frame hned od normy, a prisla mi to ako laboracia presne na Afriku takze mozno pojdem tymto smerom. Ak sa smiem spytat, co bolo zle na norma oryx ? Este moj tatko mi vravi ze stara dobra klasika RWS Uni Classic 19g. Inak strielat to budem z Steyr Manlicher,51cm hlavne, to len tak btw. Dik, Roman ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 255 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM