Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Poľovnícky hospodár - diskusia

autor: off Vlado2406
pridané: 25.6.2007 13:24
Ako vo vašom PZ prebieha spolupráca s poľovníckym hospodárom?Má dostatok právomocí,dostatočný rešpekt a oporu v zákonoch,aby mohol svoju funkciu vykonávať spoľahlivo?Je jeho funkcia podľa vás dostatočne docenená?Čo by sa v tomto smere dalo vylepšiť,zmeniť?
počet zobrazení: 9 868
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off bleskj, 31.7.2009 o 20:58

Edu ďakujem. Nápodobne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.7.2009 o 21:29

bleskj treba veriť ,že sa to otočí . Ja ti prajem to druhé . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 29.7.2009 o 21:18

Edu strach a peniaze sa u mňa nedržia. Už som velký chlapec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.7.2009 o 20:09

bleskj niekedy je to nebezbečné s uplatkami . Neboj ja nedávam úplatky ani neudávam :)
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.7.2009 o 20:04

rys 2 Ty si naozaj myslíš ,že by som si mal študovať čo napíše tragikomik súdruh Ondriaš :))? Ved je to na smiech podobne ako reči Janka Ľuptáka . To je chudák ktorý vôbec nekorešponduje v realite . 1% voličov oslovila jeho fantastická strana nech sa zamyslí nad tým prečo !!! A prečo 99% nežerie jeho fantasmagorie :)))Dúfam ,že i Ty si už veľký chalan i keď si minulý rok mal v profile 33 rokov dnes máš 51 verím ,že pravda bude okolo 60 :))
PS : Nacvičovali komouši v Prahe spartakiadu :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 29.7.2009 o 0:55

Edu, preštuduj si to a pokiaľ možno, dôsledne!, aby si stále niečo a na niekoho nenacvičoval.



odkaz />

odkaz />


odkaz />

Čo ti to mám dávať stále pod nos? Už ma to nebaví. Preto sa bavme normálne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 28.7.2009 o 21:11

Edu dávanie či branie úplatku je stále trestný čin, tak chápem že sa tu prezentuješ ako veľmi čestný, a neúplatný. Veď ľudia v politike taký predsa sú, ale ako som tu už raz povedal pokiaľ im niečo nenájdu. A ako bývalí starosta nemôžeš povedať že úplatkárstvo je u nás normálny ľudoví folklór. Jeden dosť čerstvý prípad z môjho okolia na oresnom úrade pri vydávaní techničákov už si boli taký istý že si ani nevšimli kedy im do kancelárie nainštalovali kameru. A čuduj sa svete. Ale pokiaľ budú mať úradníci zo zákona napríklad určitý čas na vybavovanie, a bude možnosť uprednostnenia tak bude stále pokušenie uplácať, a brať úplatky. A aby si nepovedal že sa bavíš z anonymom. Ja som nejaký Bohumil Letko, bývam v Jablonici okr. Senica. E-mail bleskj@centrum. sk ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.7.2009 o 0:31

bleskj Ty dávaš úplatky ??? Komu prezraď mi ? A hlavne za čo nejaký podpultový tovar? Že by rifle z tuzexu? Alebo Ti niekto odložil sedačku ? Alebo sa chceš predbehnúť v poradovníku ? Mňa to dosť zaujíma . Ja uplatky nedávam vôbec by ma to v normálnej spoločnosti nenapadlo . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.7.2009 o 0:28

Rys 2 doba keď nebol ani len hajzlák bez úplatku tú si ešte pamätám . Najhoršie však bolo ,že ani úplatok papier nevyrobil . Keď v obchodoch bolo hovno tak nám zas ten papier tak veľmi nechýbal ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 27.7.2009 o 22:58

Nemyslím tým samozrejme, že Ty si idiot. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 27.7.2009 o 22:57

Vodu káže a víno pije. Ešte šťastie, že veľa Slovákov sa nenechá oblbovať idiotmi.
P.S.- to len reagujem Edu na tvoju poslednú vetu tvojho príspevku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 27.7.2009 o 21:53

Edu, a dnes to bez úplatku akože ide? Ty si ale srandysta. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.7.2009 o 19:48

rys 2 ja si nič nedomýšlam to že niekto sťahuje moje slová a následne strká našmu hospodárovi pod nos je fakt . Ako som spomenul v každom PZ sú vojny a vojničky a udavači . Nejdem ti nič rozvádzať ani obhajovať výbor . Sú tipy ľudí túžiaci po moci keď nie po veľkej aspoň po malej . Práve preto veľa ľudí chce byť funkcionármi za každú cenu a dali by za to aj život aby mohli byť aspoň zástupcom zástupcu :) Ja po tom nebažím :) Nemám prečo obhajovať výbor a hospodára . Dnes nemám výhradu zajtra ju však môžem mať a môžem kritizovať . Kritika by mala slúžiť k zamysleniu sa ako veci robiť lepšie aj keď veľa ľudí sa urazí . To že sa niečo nalepí a všetci sú zlodeji považujem za nenormálny výrok z dôb keď sa bez úplatku ani vysrať nedalo . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 22.7.2009 o 15:01

Nehľadaj žiadneho nepriateľa a ak ho hľadáš, hľadaj ho u seba. Ja som nikdy nič netvrdil a netvrdím, že by si informoval dačo zlé na Váš výbor. To by som si ani voči Tebe nedovolil, pretože ja mám iné starosti, ako sa venovať a strácať energiu a zmysel života kokotinami. Informoval si nás Ty sám tu na fóre, že Ťa niekto na Teba žaluje. Písal si o tom už najmenej tri-krát, teda to mám výlučne na mysli! Teda si nedomýšľaj kraviny. A prosím Ťa, večer mi mič neupresňuj ohľadne PZ a SPZ. Nemienim sa baviť a diferencovať, kto je zlodej, kto je veľký zlodej, kto je šéf zlodejov, kto koho chytá, kde sa čo dá alebo nedá a tak. Ani ma to nezaujíma ( nemyslím z Tvojej strany ).
P.S.- Vodu káže a víno pije :-)))D aspoň Ťa trochu podpichnem, keď už nič iné. Zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.7.2009 o 12:06

dobre meno pz nehajim a nepravdy nepublikujem. Nedostanem za to ani metal ani o kilo masa viac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.7.2009 o 11:43

Rys čo sm pred nedavnom informoval zleho na margo vyboru? A hospodara?teraz som cez mobil ale vecer ti to upresnim teda rozdiel medzi pz a spz atd. Ejha zasa zastavačstvo a ritolezectvo nepovazujem za moje vlastnosti. Vybor pz niet preco uplacať čize preto je neuplatny. Vinit niekoho s toho čo nema šancu ani teoreticky urobit je blbost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 22.7.2009 o 11:14

Áno, máš pravdu, každý funkcionár je čestný, svedomitý, neúplatný a robí všetko v súlade zo zákonom. Tak je to všade u nás. V tomto môžeme byť vzorom pre ostatné štáty, nakoniec to aj vyhlasujú o nás:-)
P.S.- teraz zastávaj aj svoj výbor a keď bude náhodou dačo zle na Teba, potom im preukáž Tvoj príspevok, ako hájiš dobré meno PZ :-)) aspoň to vykompenzuješ ( to, o čom si tu prednedávnom informoval ) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.7.2009 o 10:53

Neviem čo by sa okrem par bodov malo nalepit na náš vybor či hospodara . Mäso diviny je zvažene a rozdelene presne ako rozhodla členska zakladna. O povolenkach hlasuje tiež čsch.finacie su presne vykazane vo finančnom denniku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 21.7.2009 o 21:24

Edu, celkom si nemyslím, že by niekto robil prácu úplne zadarmo a hlavne, kto je na funci. Vždy sa niečo nalepí aj tomu, kto nedostáva legálne nič. Dostane to v iných "naturáliach" a výhodách. Ja poznám len takú pravdu, inú nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.7.2009 o 18:55

Ako som povedal väčšina poľovníckych hospodárov si po zbavení funkcie iba vydýchne ! Škoda len , že veľké percento poľovníkov vôbec netuší aké je rozloženie kompetencí členov výboru :) a poľovníckeho hospodára ktorý sa má starať o zver,starostlivosť o zver a lov zveri. Mnohí by mu chceli naložiť všetkú prácu ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.7.2009 o 18:49

Mám tiež skúšku poľovníckeho hospodára .Túto funkciu som nikdy nevykonával bohu vďaka. Za vykonávanie funkcií môžem len poďakovať .To že to robia uplne zadara celý výbor .Teda ak nepočítam bezcenné body :) Je len na poďakovanie . Vojny a vojničky sú v každom PZ . U nás máme naozaj krásny revír . Máme poľnú časť kde sa dá chovať zajac ,bažant,jarabica pekne si zapolovať na kačice divé. V horskej časti prevláda zver srnčia ale nie je núdza i o jeleniu ,mufloniu ,diviačiu a ukáže sa i danielia zver. Funkcie sa menia faktom zostáva ,že najviacej voľného času a otravovania si zožne náš hospodár PZ Ivanovce . S jeho prácou som spokojný a nemám vôbec žiadnu výhradu voči jeho práci ako i práci výboru . Chybu hľadať je ľahko ,kto nepracuje chybu neurobí ! Výhrady mám proti zbytočným funkciam ,referentov streleckých ,kinologických,dozorným radam atd. podľa mňa absolútne zbytočným funkciam. To však nie je otazkou PZ ale SPZ !!! Keď väčšine členov PZ hospodár nevyhovuje môže ho vymeniť .Nevidím v tom žiaden problém . Verte mi že väčšina si len vydýchne ! Okrem toho každých tuším 5 rokov sú voľby takže nikto nežije večne . Prestriedanie nezaškodí . Len by malo byť opodstatnené nie len emočné ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matusko22, 7.4.2009 o 9:33

polovnicky hospodar by mal byt na to hrdy ze vykonava taku funkciu, ale niekto to zneuziva a mysli si ze je bohom... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off csefy72, 1.4.2009 o 14:38

Kto príde na kurz hospodárov do Gabčíkova 03.apríla 2009 ??? nech mi napíše ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nimrodjnh, 29.6.2008 o 10:31

gabrielISO tiež vykonavam funkciu poľ. hospodára a platim tak isto ako ostatný členovia okrem 300.-Sk kolkov pre lesny urad. Nesťažujem sa uvedenú funkciu vykonavam rad a myslim si , že dobre aj ked každemu nevyhovieš a stale budeš zlý u tých čo nič nerobia a najviac vykrikujú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pzondava, 3.5.2008 o 11:36

Poľovnícky hospodár? Po prečítaní niektorých príspevkov si myslím, že netreba robiť z tejto osoby a funkcie strašiaka. Je to volená funkcia a preto každý člen vie, že takúto funkciu môže vykonávať len človek, ktorý je odborne schopný vykonávať takúto funkciu, nemá sklony k pytliactvu, dobre pozná revír, je skúsený poľovník a dokáže zvládnuť všetký potrebné administratívne úkony. V našom združení poľovnícky hospodár všetky rozhodnutia prijíma po prerokovaní na výborovej schôdzi, plány lovu a starostlivosti o zver robíme spoločne vo výbore, pomáhame si navzájom robiť potrebné výkazy a tu najdôležitejšiu dokumentáciu. Dokonca vo výbore riešime komu povolenku na poľovačku dame a komu nie. Poľovnícky hospodár nemôže vydať povolenku sám, keď nie je podpísana predsedom a to ho vedie spolupracovať s výborom. Vedenie dokumentácie vydávania povoleniek, odpredaja diviny, odovzdávanie hlásenie to si robí sám v súvislosti s jeho povinnosťami voči štatnej správe. Myslím si, že poľovnícky hospodár musí mať prirodzenú autoritu u členov, preto že navrhuje pridelenie lovu, ale aj hodnotí činosť a aktivitu členov v revíri. Nemyslím si, že by sa mal vyvyšovať len kvoli funkcii, lebo na navrh výboru a členskej schôdze môže byť kľudne odvolaný. Mal by to byť človek, ktoremu záleži na činnosti združenia, na starostlivosti o zver v revíri, ale mal by aj druhemu dopriať, aby každy si vychutnal pocit sam si uloviť z každého druhu poľovnej zveri za obdobie členstva v PZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 12.10.2007 o 11:21

Pani nechcel som zabrdnuť do hospodára,ja by som ho osobne nerobíl,,len som odpovedal Ricardovi an jeho príspevok,A poľovný lístok teraz predlžujem,u nás v Ke mesto päťročný 4000,-Sk,výpis z registra 100,-SK,lesný úrad 300,-Sk kolok.Takže sumar sumarom 4 400,-SK.Onedlho bude v revíroch dosť voľných miest pre tých,ktorý budú chcieť poľovať resp.platiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 12.10.2007 o 10:50

Presne Lumír,funkcia hospodára je nevďačná,veľakrát si všetci myslia,že musí vybaviť všetko on,ale keď niečo nevíde zasa je na vine iba on...Pritom keby sa mali prezrieť ozaj povinnosti poľ. hospodára tak nemusí robiť to všetko čo robí,nemusí obstarávať krmivo,je to povinnosť každého poľovníka a je to dobrá vôľa hospodára,že behá okolo vecí,ktoré by ho nemuseli trápiť...preto si začnime vážiť toho čo robia!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lumir, 12.10.2007 o 10:34

Nevim sice kluci kolik se u vas plati za petirocni lov. listek,ale u nas je bud rocni,nebo zaplatis tisic korun a mas lovecky listek na dobu neurcitou.U nas je hospodar zbaven techto poplatku,ale tu praci kterou vykonava to stejne tech par korun nevyvazi.Vzdyt na hospodari prakticky stoji cely chod zdruzeni-veskere mys.planovani,statistiky,evidence blomb,zajisteni lov.psu,krmiva atd.,atd.U nas jsme na to dva,takze je li jeden v zamestnani,druhy ho zaskoci,ale je to opravdu nevdecna funkce.Nemit myslivost rad,tak s tim kolikrat musite seknout. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 11.10.2007 o 18:53

Je to volena funkcia ,členskou schôdzou kto to nechce robiť tak to nerobí,a koľkože plati za päťročný poľ.listok ten z tvojho domu ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ricardo, 11.10.2007 o 18:42

podla ma funkcia hospodára je nič iné len kopa starosti a wybawowačiek(niako ocenene)....a každý pol.hospodár by mal mat notenbuk....lebo tolko papierow co je okolo toho...a wiem to podla seba,lebo mam jednoho doma... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 26.6.2007 o 8:10

Náš hospodár tiež nebýva u nás,ale rovnako ako vy píšete aj on sa snaží urobiť pre PZ to najlepšie a robí to aj podľa mňa dobre.Len mi trošku vadí,že veľa poľovníkov(možno je to len u nás)chcú,aby sa hospodár staral o všetko,veď keď už je hospodár tak nech sa stará... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ricardo8, 25.6.2007 o 21:02

Nas hospodar ma celkom dobry respekt len malo casu na zdruzenie!Nie je z nasej dediny a to mu vacsina vycita! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 25.6.2007 o 20:34

spolupráca s naším hospodárom je celkovo dobrá.aspoň tý,ktorý si plnia svoje povinnosti a správajú sa slušne.rešpekt má dostatočný až dosť veľký o tom nemám pochyby.či má dostatok právomocí?ja si myslím,že nie.mne náš hospodár sám povedal,že ma toľko povinnosti,že nevie kde mu hlava stojí a právomoci veškere žádné.čo by sa dalo vylepšiť?to by už moholi napísať tý najpovolanejší, oni sami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov