Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

6,57R Poradíte. - diskusia

autor: off bundes
pridané: 14.7.2009 16:36
6,57R Máte někdo nějakou skušenost.Děkuju.
počet zobrazení: 5 438
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Poacher, 23.7.2009 o 17:52

Ak je pekne guľatučká, tak to je určite RN od Hornady 10,37 g. Výborná strela na všetko, trošku horšia balistika, ale do 200 m nič neriešiš. Tam nemôžeš ládovať vysokú rýchlosť,to máš pravdu, cítiť to pri streľbe, ale ani to nie je potrebné, tá váha spraví všetko potrebné. Súhlasím, plnohodnotný kaliber, nič okrem prekážok ma neobmedzuje pri streľbe. Bundes máš pravdu, Hirtenberger začal ládovať 8,2 g Noslera namiesto 9,1 g. Lepšia balistika, ale mne osobne viac sedí 9,1 g. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bundes, 23.7.2009 o 17:12

Já sem na internetu našel Hirtenberger Nosler Patrition 8,2g myslim že sou to Rakouský náboje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirosz, 23.7.2009 o 13:14

Poacher neviem ti momentalne presne povedat kolko g. to ma ale je to tak pekne gulatucky olov. hrot ale mam dojem ze 10,2 g pozrem presne doma len sme troska znizili ustovku lebo podla tabuliek to malo mat 780m/s a troska to kopalo co u 6,5 netreba kapanek sa to posunulo a uplne to postacuje ono v pohode funguju aj RWS 9,2 DK a CDP ma tusim 8,2 g co bolo podobne ako 8,2 g. KS od RWS ale ten hodne poskodzoval masko a to ja nerad ale jasne ze sem tam sa pritrafi aj to co prezentuje Blaser ale to sa stane aj u 8 gul len malo kto to prizna ja som si uz nieco odstrielal a mne tato raz ci uz na posliedku alebo postriezku uplne postacuje a na spln je to tiez v pohode ono hodne rozhoduje aj to kde kto hlada alebo predpoklada komoru a ovlada ulozenie organou urcite to nie je kaliber na spolocne na to mam inu hracku ale na bezne polovanie nie je problem
len ak pouzies do tohu tasiu gulu co je nas pripad tak je to uplna parada ci diviak ci jelen ostava takmer na nastrele krok 2 neratam ako odbehnutie jasne ze nieco ine je ak zver uz o tebe vie a je nadupana od adrenalinu to je potom aj super zasah na komoru nepostacuje a odbehne ale aj nastrel aj farba je v pohode len ak zoberes percentualne zastupenie tohoto kalibru tak tych sku. je tu hodne malo ved len zober toto forum sme tu max 5 co to mame a pouzivame ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 22.7.2009 o 10:46

Súhlas Mirosz, vidím, že Ti tiež 6,5-ka sadla. Aké strely od Hornadyho láduješ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirosz, 21.7.2009 o 16:29

rys2 bol aj nebol obmedzeny ale momentalne tak ako hov. Paocher je to v pohode ak je chut tak od 6g - do 10,3 a ver tomu ze je uplne jedno ci je to diviak alebo jelen na rozumnu v zdialenost cca do 180 m nie je u nas zviera ktore tomuto kalibru odola pri komorovej rane pouzival som RWS aj CDP posledne 2 sez. mam naladovane hornady ustovka je na 750-760 a je to parada na 90 % je priestrel ale je zaroven pravda ze 6,5 nema rada akukolvek prekazku ale ktoremu standartnemu cal. to cez akykolvek bordel ide dobre ze vobec sa tohto netreba bat ale je ich na trhu hodne malo a kto ju ma ten ju nepredava aspon ja o takom neviem sem tam je k maniu v cechach ale hodne rychle je predana ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 20.7.2009 o 9:36

Tento kaliber je podľa mňa super, ak máš možnosť prebíjať, alebo máš niekoho kto Ti to dobre urobí. Pretože výber streliva nie je bohviekaý, ale napr, pre 6,5x55 SE je široký až až. Projektily sedia do 57 sedmičky, takže si postavíš hocičo. Široký výber projektilov od 6 gramov RWS do 10,37 gramu Hornady. Ja osobne preferujem ťažšie stelivo, moja flinta bola vyrobená v čase keď do toho Česi robili 10,2 a 10,3 gramové strelivo a na to aj bola stavaná ( má 6 drážok a dobre stabilizuje ťažké strely). Čo sa týka presneosti a pohody pri streľbe poviem že je veľmi presná a pohodlná na streĽbu. Nevýhodou, je že sa s tým moc nedá strieľať ani cez trávu, je to na to citlivý kaliber. Čo sa týka lovu, lovím od líšok až po vysokú a diviaky aj ťažšie kusy, hoci nie nejak frekventovane. Je pravda, že ranu musíš umiestniť dobre, ale to platí aj pri každom inom kalibre. Môj favorit je 9,1 g Nosler Partition. Poviem skrátka nemám problém s týmto kalibrom aj veľké kusy, ale vážim ranu, kým potiahnem spúšť, ak sa na to necítim, tak radšej nechám tak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 19.7.2009 o 15:56

Presnosť neviem, nemal som možnosť pri tomto kalibri to porovávať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 19.7.2009 o 15:53

Áno, do tohoto bol vždy obmedzený výber streliva. Tu aj ja sám odporúčam používať kvalitnejšie strelivo, ktorým zvýšime, resp. nadoženieme - zvýšime výkon, balistiku, smrtiaci účinok, teda oproti strelivu SB. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 19.7.2009 o 15:34

Vidim, ze sme sa zhodli, len obaja sme zabudli na strelivo. Trosku je tu obmedzeny vyber, ale skusal som S&B, RWS DK a TIG a Blaser CDP. Zatial som toho vela s CDP nenastrielal ale je to v podstate jedno okrem S&B. S&B nebrat!!!!!!! Rozptyl na 100 m taky ako pri RWS na 200m. A neskusal som to sam. Na zver som to nepouzil, iba ak by bolo treba dostrelovat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 19.7.2009 o 15:09

Do strednej skupiny a výkonu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 19.7.2009 o 15:08

Tak určite že 6,5x57 versus 6,5x57R patrí len do akejsi strednej skupiny guľ. kalibrov a aj napriek tomu, že má svoje dobré meno a že bolo s ním úspešne ulovené množstvo zveri a kaliber“ nekope“, ( streľba je veľmi príjemná ), ho nemožno považovať za „univerzálny kaliber“, hlavne pre odstrel ťažkých jedincov jelenej a diviačej zveri. V rukách rozvážneho strelca, ktorý vie umiestniť ranu a strieľa uvážene a s rozumom a používa tento kaliber hlavne pre individuálnu poľovačku ( srnčie a pod, príp. mladé jedince raticovej zveri ) je to výborná voľba. Ovšem na spoločné poľovačky a nočný posed, resp. na dospelé kusy čiernej a vysokej by som volil silnejší kaliber. Vlastne to už Blaser správne napísal, prečo je tomu tak. Súhlasím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 19.7.2009 o 14:21

Mam ju a pouzivam ju mimo hlavnej sezony na srca, loncaka a skodnu. Jelen mi napriek komorovej rane vstal a utekal prec. Sice neodbehol, lebo som zaduploval, ale kazdy den sa to urcite nepodari trafit dobre za behu. Kanec napriek zasahu utiekol a viac ho niet. Hladali sme ho dva dni. Priatel strelil jelena a tiez to nebola jednoducha dohladavka, nastastie nam hodne pomohol sneh, ktory bol napadany. Na vacsiu zver si treba velmi dobre rozmysliet, kam ulozit strelu. Treba pouvazovat o niecom razantnejsom, najma spociatku, aby nebolo moc roboty okolo Teba. Klad ma asi jeden, ze sa dobre nosi a prijemne sa z nej striela. Pre damu je to dobra volba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bundes, 19.7.2009 o 13:55

Jakou zvěř si s ní lovil, jaké náboje používáš? Prostě klady a zápory, abych se vyvaroval zbytečných chyb. Díky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 17.7.2009 o 14:25

Mám guľobrok CZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off samuelson, 17.7.2009 o 10:43

Poacher máš kozlicu, alebo sólo guľovnicu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 17.7.2009 o 10:11

S tou poĽujem nejaký čas, čo by si chcel vedieť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 17.7.2009 o 10:10

Myslel si 6,5x57 R? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bago, 16.7.2009 o 14:22

len s bez okrajovou 6x57 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM