Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
IBO výpredaj

Lov Kormorána veľkého - diskusia

autor: off orol
pridané: 19.6.2009 14:57
Aké máte vlaňajšie skúsennosti pri odlove kormorána veľkého? Pokiaľ hraduje na pobrežných stromoch, dá sa uloviť aj viac kusov naraz? Aká hrúbka brokov je na lov najúčinnejšia? Stačia 3,75-4 ?
počet zobrazení: 8 978
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off apple, 11.11.2015 o 9:42

trochu z histórie... Lov Kormorána veľkého - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jaro1, 11.11.2015 o 8:42

To tiez bol velky nerozum nezmyselne chranit kormorana zubami nechtami, ze pani ochranari. Mali by ste pykat a vsetci do jedneho niest zodpovednost za to, co ste horlivou a nerozumnou ochranou kormorana za niekolko rokov sposobili. Sposobili ste nepriamo skody po celom Slovensku rybarskym organizaciam, chovnym rybnikom, majitelom rybnikov. Rieky,kedysi bohate na lososovite ryby ci uz na lipne, pstruhy, ako aj biele ryby podustva, mrena, jalec vratane inych boli sustavnymi najazdami a hordami kormoranov najmä v zimnom obdobi ked ryby zimuju a su stuhnute (nevedia ujst) doslovne zdecimovane, vyplienene. A az ked vazne zacal zivot z riek unikat a zacali pribudat hromadne a opravnene staznosti rybarskych organizacii z celeho Slovenska a susediacich krajin sa sice neskoro, ale konecne zacalo aspon ako tak konat a povolil sa ciastocne odstrel kormorana. PS- 1 kormoran zozerie denne ½ az ¾ kg ryb. To je jeden. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off sempervivum, 10.11.2015 o 23:41

Kormoran je to velmi nebezpecny vtak. Nie je to povodny druh. Tento vtak patri ku moriam. U nas ryby pozieraju vydre.kacky atd tie su mierne rybozrave. Takto sa priroda samo tvorila. Neviem presne ako sa tu dostali. Vraj priviezli ochranari. Kormoran dokaze zlikvidovat cely rybnik !! Aby nebolo malo ohrozuje lipne a pstruhy . Tie su doslova hotova katastrofa !!!!! Vdaka umele kazdorocne zarybnenie sa tak vyhlo k vyhubeniu. Rybari len platia zradlo pre kormorany. Na diskusie som cital ze nebudu platit povolenie.odmietaju!. Ochranari by mali platit za tie obrovske skody. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off farbiarargo, 10.11.2015 o 12:50

Ako píše orol,treba ich počkať keď prilietajú na pobrežné stromy a tie 3,5 - 4 mm broky a padá to jedna báseň . Treba to skúsiť .Prajem lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off FLATretriver, 10.11.2015 o 4:53

bystricka davam ti vediet že sa da prevrtat brokom kludne pridi možes sa o tom presvedcit osobne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 22.6.2009 o 21:19

o.k tak teda lovu zdar, ak ho prevrtas brokom daj mi vediet ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 22.6.2009 o 20:40

bystricka, neboj sa, keď mu dobrú prištartuješ košíkovým minimagnumom, tak to určite nepredýcha. :-) a možno ani také netreba. Na vodnú hladinu aj tak nemožno na ne strieľať, ( je to riskantné ) a tak ich počkáš na "tahu" a ešte lepšie na pobrežných stromoch ( vŕbach, topoľoch atď ). Tam ich sedí aj niekoľko desiatok hlavne podvečer a tak si myslím, že broček je univerzálnejší. Aj keď kormorán nemá premastené perie ( namokne mu a preto sa otriasa ako to bežne vidieť ), má ho husté a malé broky skoro nič neriešia. Preto hrubší bročik 3,5-4mm a na ne. Lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bystricka, 22.6.2009 o 20:13

orlik, u nas chodi na kormorany individualne, spol. polovacky sa nerobia a viem, ze brokom ho neulovis ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rado2404, 22.6.2009 o 9:38

tak sorry mas pravdu patri medzi polovnu zver .ale podla novej vyhlasky vraj nebude a to ma pomylilo ale s tymi rybnikmi som mal pravdu tam je jeho lovpovoleny od 1.8do 30.11takze tak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 20.6.2009 o 23:03

Príloha č. 2: Zoznam dotknutých poľovných revírov

Rybársky revír Zo srz Poľovný revír PZ (SRZ) OBÚ
Hron č. 9 Banská Bystrica Vlkanová Vlkanová Banská Bystrica
Slovenská Ľupča Slovenská Ľupča Banská Bystrica
Selce Žiare Banská Bystrica
Torysa Medzibrod Torysa Medzibrod Banská Bystrica
Pod konice Vysoká Podkonice Vysoká Banská Bystrica
Badín Badín Banská Bystrica
Hron č. 10 Podbrezová Richtárovo Richtárovo (Valaská) Brezno
Čelno Lesy SR, š.p. OZ Slovenská Ľupča Brezno
Kôpok - B rušno Lesy SR, š.p. OZ Slovenská Ľupča Brezno
Stracenô Stracenô - Dolná Lehota Brezno
čierny Diel čierny Diel - Ráztoka Brezno
Gajdoška Gajdoška - Hronec Brezno
Kysuca č. 1 Žilina Divina Ráztoka - Považský Chlmec Žilina
Kysuca č. 2 Kysucké Nové Mesto Dubeň - Teplička Dubeň - Teplička n/Váhom Žilina
Považský Chlmec Považský Chlmec Žilina
Tri kopce Rudina Tri kopce Rudina Kysucké Nové Mesto
Poľana - Veľký Vreteň Poľana - Veľký Vreteň Kysucké Nové Mesto
KNM - Šerkov Ochodnica Kysucké Nové Mesto - Šerkov Ochodnica Kysucké Nové Mesto
Kremienok Povina Kremienok Povina Kysucké Nové Mesto
Krásno Krásno Čadca
Orava Č. 1 Dolný Kubín Stoh Lesy SR, š.p. OZ Námestovo Dolný Kubín
Kráľova n y Kraľovany Dolný Kubín
Magura Magura Párnica Dolný Kubín
Žaškov Žaškov Dolný Kubín
Veličná Veličná Dolný Kubín
Pečkov Pečkov Oravská Poruba Dolný Kubín
Kubínska Hoľa Kubínska Hoľa Dolný Kubín
Grúň Kňažia Grúň Kňažia Dolný Kubín
Orava 6. 2 SRZ - Rada Žilina Javorová Javorová Oravský Podzámok Dolný Kubín
Turín Turín Dlhá n/Oravou Dolný Kubín
Podbiel Sen ková Podbiel Dolný Kubín
Orava c. 3 Trstená Nižná Hldočín Nižná n/Oravou Dolný Kubín
Štefanov Javor Štefanov Dolný Kubín
Tvrdošín Háj Tvrdošín Dolný Kubín
Studený potok č. 1 (Trstená) Trstená Podbiel Sen ková Podbiel Dolný Kubín
Turiec č. 3 (Martin) Martin Čechrenica Čechrenica Trebostovo Martin
Ond rasová Ondrašová Martin
Stránka 1

Turiec Turiec Bystrička Martin
Kopa Kopa Valca Martin
Boriny Boriny Daňová Martin
Necpaly Necpaly Žabokreky Martin
Jankova Kláštor Jankova Martin
Váh č.17 Martin Jarolím Jarolím Sučany Martin
Kriváň Kriváň Turany Martin
Martin - Priekopa Martin - Priekopa Martin
Magura Magura Turčianske Kľačany Martin
Váh č. 18 Ružomberok Stankovany Stankovany {OkO SPZ Ružomberok) Ružomberok
Bystro Bystro (Hubová) (OkO SPZ Ružomberok) Ružomberok
Komjatná Komjatná (OkO SPZ Ružomberok) Ružomberok
Smrekovica Smrekovica - Mestské Lesy Ružomberok (OkO SPZ RK) Ružomberok
Likava - Choč Likava - Choč (OkO SPZ Ružomberok) Ružomberok
Váh č.19 Ružomberok Magura - Lúčky Magura - Lúčky (OkO SPZ Ružomberok) Ružomberok
Kamenná - Lipt. Sliače Kamenná - Liptovské Sliače (OkO SPZ Ružomberok) Ružomberok
Salatín – Lipt Stiavnica Salatín - Lipt. Štiavnica (OkO SPZ Ružomberok) Ružomberok
Brankov - Ludrová Brankov - Ludrová (OkO SPZ Ružomberok) Ružomberok
Váh č.20 Liptovský Mikuláš Baníkov Baníkov Liptovský Mikuláš
Váh C.21 Liptovský Mikuláš Baníkov Baníkov Liptovský Mikuláš
Poludnica Poludnica Liptovský Mikuláš
Sankt Hubert a.s. Ďumbier Liptovský Mikuláš
Váh č.22 Liptovský Hrádok Bukovica Brtkovica Liptovský Mikuláš
Stará dolina Stará dolina Liptovský Mikuláš
Hradská hora Hradská hora Liptovský Mikuláš
Rigeľ UPS Hybe Liptovský Mikuláš
VN Krpeľany I. SRZ - Rada Žilina Kraľovany Kraľovany Dolný Kubín
VN Krpeľany II. SRZ - Rada Žilina Kľak Kľak - Podhradie Martin
VN Liptovská Mara SRZ - Rada Žilina Havranovo Viackov Liptovský Mikuláš
Siná Siná Liptovský Mikuláš
Demänovská dolina Demänovská dolina Liptovský Mikuláš
Prosečné Prosečné Liptovský Mikuláš
Ostro Ostro Liptovský Mikuláš
Ráztoka Ráztoka Liptovský Mikuláš
VN Bešeňová SRZ - Rada Žilina Ľupčianka Ľupčianka Liptovský Mikuláš
Magura - Lúčky Magura - Lúčky (OkO SPZ Ružomberok) Ružomberok
Kamenná - Lipt. Sliače Kamenná - Liptovské Sliače (OkO SPZ Ružomberok) Ružomberok
VN Tvrdošín Štefanov Javor Štefanov Dolný Kubín
Tvrdošín Háj Tvrdošín Dolný Kubín ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 20.6.2009 o 22:41

Rado2404
V § 24 zákona o poľovníctve ( a nie len tam ) máš jasne uvedené druhy poľovnej zveri a je tam aj uvedený aj kormorán veľký. Kormorán veľký, jeho odstrel sa prevádza na základe výnimky ( príslušný počet kusov ) už zhruba 2-3 roky na Slovensku a to nie len na chovných rybníkoch s násadami, ako píšeš Ty. Bol vydaný presný zoznam dotknutých revírov na Slovensku, kde bol lov kormorána povolený. Ak ťa tento pomerne široký zoznam zaujíma, kdesi ho mám k dispozícii. Sú tam aj tečúce vody, priehrady, jazerá teda nie len nejaké chovné rybníky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rado2404, 20.6.2009 o 20:41

takze ja o tom tiez toho vela neviem ale jedno viem iste ze kormoran velky nieje polovna zver a z toho dovodu sa lovit nesmie .moze sa len s udelenim vynimky z MP alebo MZP a na miestach kde sa nachadzaju chovne rybniky s nasadami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 20.6.2009 o 14:52

To áno, stačí aj 22LR, WMR, HO, možno by hneď neodleteli zo stromu a ulovil ich viac z nejakej záštity - úkrytu. Tu by bol zrejme asi najlepší "automat". Osobné skúsennosti ešte ale nemám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 20.6.2009 o 14:44

Česej je Rem. 222. Tak na ně dosáhneš i na 15Om a ta kulka bude stačit zcela určitě. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off orol, 20.6.2009 o 14:30

Halló, no oprobujte povedať aspoň názor.... ja som vyjadril tiež len názor, nie tvrdenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 19.6.2009 o 14:59

Nie je mi celkom jasné, prečo by sa nemohol loviť kormorán veľký aj inak, ako spoločnými poľovačkami ( min. traja strelci + PUP ). Mám na mysli individuálny spôsob poľovačky na kormorána. V § 5 platného zákona o poľovníctve 23/62 sa uvádza, že na zajace, kačice, husy, bažanty, kuroptvy sa poľuje výlučne spol. poľovačkami, ale zmienka o kormoránovi veľkom tam nie je a túto som v príslušnej legislatíve, ani v novších predpisoch, resp. nariadení ani nikde nenašiel. Alebo som slepý? Na jednej strane je mi jasné, že pri individuálnom love zveri musím mať mimo platného PL+ZP aj povolenie na lov ( nemusím mať pokiaľ sa jedná o spol. poľovačku, prípadne keď som s hospodárom ) a tak kormorána loviť individuálnym spôsobom poľovačky loviť nemôžem, keďže nemám povolenku. Ale tak, ako sa vydáva povolenka na sluku, mala by sa aspoň podľa mňa vydávať aj na kormorána. Alebo to opraviť v legislatívnych predpisoch, že kormorán veľký sa loví len spôsobom spol. poľovačiek. Možno sa mýlim a tak ma prosím uveďte na správnu koľaj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM