Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Ďalekohľad Pentax - diskusia

autor: off orim
pridané: 16.6.2009 22:57

Vaše rady postrehy a skúsenosti s touto značkou. Ďakujem

počet zobrazení: 4 950
počet hlasov: 0
okruh tém: ďalekohľady
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off marci, 12.7.2009 o 8:44

orol este raz dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 11.7.2009 o 1:38

alebo dobré vedieť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 11.7.2009 o 1:37

Nechce sa mi písať, ale tu máš dosť vecí, čo je potrebné vedieť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 9.7.2009 o 22:26

Marci, pri všetkej úcte nie, možno neskôr. Dôvody: nechce sa mi písať, pretože toho je viac a nedá sa to povedať dvomi vetami. Ale treba sa pozrieť aj na jednotlivé stránky netu, info. je dosť. Aj ja Ti ďakujem, že ma chápeš . Teda čosi napíšem, keď bude chuť. Teraz mám iné starosti, ako hodinu dávať dokopy príspevok, naviac dlhší príspevok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marci, 9.7.2009 o 21:22

Orol môžeš to vysvetliť trochu presnejšie. Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 9.7.2009 o 19:33

Pavián, za 20 rokov ( neoperujem a ani sa nechválim tým ) som už niečo o ďalekohľadoch všeobecne preštudoval a niektoré v praxi vyskúšal v rôznych svetelných podmienkach. Ja osobne by som ďalekohľad 10x50, keďže o ňom je reč nebral na poľovnícke účely ani na deň, ani na noc!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 9.7.2009 o 14:22

a hlavne: záleží to od toho, či máš v poriadku oči, po 50 veku sa zrenica iba ťažko dokáže prispôsobiť tým 7 - 8 mm výstupu z okuláru ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 9.7.2009 o 14:20

orol: je relatívna a skutočná sveteľnosť ďalekohľadu... dobrá optika s kvalitnými sklami 10x42 má obraz jasnejší a ostrejší než priemerná 7x50 s menej kvlitnými, takéto sklá majú 95 - 98% pripustnosť svetla, zatiaľ čo u priemernej optiky je to okolo 70%, preto je tam tak vysoká cena, aj keď aj tu by mohla byť o čosi nižšia... na srnčiu, čo je mnou preferovaná zver je 10x50 pre mňa najlepšia voľba, bola by dobrá aj 12x, ale tú ž udržať v ruke bez palice alebo nejakej opory je problém... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 9.7.2009 o 11:43

Resp. od 44 - 46, záleží od prvého faktoru čísla. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 9.7.2009 o 11:37

Nezdá sa mi zväčšenie 10 ako celkom najšťastnejšie riešenie výberu triédra pre pozorovnie zveri za súmraku, šera, resp. pri zhoršených svetelných podmienkach. Vyberal by som skôr 7, 8, 8,5 - maximálne do 9, s priemerom výst. pupily 50mm až 63mm, teda nie ďalekohľad 10x50. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 9.7.2009 o 7:35

Včera som si bol konečne pre Pentax DCF ED 10x50 a má za sebou prvú úspešnú večernú posliedku. Perfektná ostrosť obrazu, výborné vykreslenie detailov, výborná sveteľnosť, kompaktný, decentná zelená farba, príjemné pogumovanie:) Oproti môjmu rusákovi BCP 7x50 (čo na svoju dobu bola výborná optika) je o dosť ľahší, padne do ruky ako uliaty, pogumovanie nezvoní po gombíkoch a podobne, lepšie kreslí a má aj lepšiu sveteľnosť... Má však trošku menej sýte podanie farieb a pri detialnejšom pozorovaní som zistil menšiu chromatickú vadu. Srnčia sa dala pekne prečítať aj za šera, zväčšenie 10x je podľa mňa najoptimálnejšie, aj za svitu mesiaca to bola paráda. Dúfam, že bude slúžiť dobre...;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 18.6.2009 o 23:08

mám iba skúsenosti s foťákmi tejto značky, solídne po optickej aj mechanickej stránke, uvažujem nad 10 x 50 DCF ED, ten má výbornú optiku... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM