Heming hunting
dnes je nedeľa,  21. apríl 2024,  meniny má Ervín,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:46,  dnes západ slnka: 18:43
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Slovensky Kopov - článok

autor: off Pakôň
pridané: 8.8.2007 0:00
Je to veľmi spoľahlivý durič,určený hlavne na durenie diviakov a líšok.Je stredného vzrastu,čiernej farbys hnedými flakmmi (pod očami...).
VýVOJ PLEMENA
Slovenský kopov sa na území Slovenska choval niekoľko storočí, hoci nie presne v dnešnej polohe.. V minulosti sa poľovníci zameriavali predovšetkým na jeho poľovnícke vlastnosti hlasito a vytrvalo prenasledovať zver, prípadne ju zastaviť a držať na mieste i niekoľko hodín. Jednotný štandard, výška, sfarbenie boli iba druhoradé, nevýznamné vlastnosti. V porovnaní s dnešným kopovom sa uprednostňovali skôr vysokonohí a telesne silnejší jedinci.
Prvé písomné zmienky o kopovoch sú zo 17. – 18. storočia a zakazuje sa v nich kríženie s inými psami ( Slimák 1964 ). To naznačuje , že už vtedy boli snahy o zachovanie čistoty rasy kopova a dôvodom bolo isto jeho vynikanie nad ostatné plemená.
K jednotnému typu chovu kopova sa na Slovensku prikročilo okolo roku 1915 a týkalo sa najmä sfarbenia. Ustálenie výšky na 50 cm si neskôr vyžiadali zákony a nariadenia, zakazujúce duriť zver vysokonohými duričmi.
počet zobrazení: 2 780
počet hlasov: 0
kategória: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM