Heming hunting
dnes je pondelok,  4. marec 2024,  meniny má Kazimír,  spln: 24. február 2024,  dnes východ slnka: 06:23,  dnes západ slnka: 17:32
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Fotopasce - článok

autor: off CZPG
pridané: 8.8.2019 10:56
Fotopasce

Chcete dostatočne chrániť svoj majetok? Alebo by ste radi sledovali zvieratá v prírode či odhalili škodnú? Kúpte si kvalitné a účel spĺňajúce fotopasce.

Ako na výber správnej fotopasce?

Fotopasca je moderné a plne automatické digitálne zariadenie, ktoré možno prirovnať k digitálnemu fotoaparátu. Rozdiel spočíva v tom, že fotopasca má namiesto spúšte PIR čidlo, ktoré sa automaticky spustí pri zaznamenaní pohybu zvieraťa alebo človeka a reaguje na tepelný pohyb. Zhotoví tak statický snímok formou fotografie alebo krátkeho videozáznamu, a to vo dne aj v noci.

 

 

Fotopasce sa používajú ako ideálne riešenie stráženia objektu a ochrany majetku a tiež pri mapovaní pohybe zvierat či odhalenie škodnej. Pre ich funkciu nepotrebujete prísun elektrickej energie a môžete ich ľahko a rýchlo premiestniť kam práve potrebujete.

Ak hľadáte pre svoje potreby vhodnú fotopasc, tak vám zaiste padne vhod pár dobrých rád, ako na obstaranie vhodnej fotopasce.

 

 

Fotopasce na stráženie a ochranu majetku

V prípade, že hľadáte vhodné riešenie fotopasce na stráženie objektu a ochranu majetku pred zlodejmi, tak si môžete zaobstarať napríklad fotopasce s GSM modulom alebo fotopasce bez GSM modulu.

 

 

Fotopasca s GSM modulom je výnimočná tým, že vytvorené fotografie a video záznamy odosiela priamo na váš mobilný telefón alebo mail a súčasne sa zábery ukladajú aj na SD kartu, ktorá je súčasťou fotopasce. Pre tento účel je potrebné do fotopasce vložiť bežnú SIM kartu, stačí dobíjacie, ktorá disponuje internetovými službami. Niektoré fotopasce majú v balíčku SIM kartu už automaticky. Túto funkciu môžete využívať podľa aktuálnych potrieb, takže ak GSM modul nebudete chcieť využívať, stačí odstrániť z fotopasce SIM kartu a zábery sa budú ukladať iba na SD kartu. Náklady na odosielanie urobených záberov na email či mobilný telefón sú rovnaké, ako keď odosielate bežne MMS podľa cenníka operátora.

 

 

Fotopasca bez GSM modulu ukladá urobené zábery na SD kartu a nemožno ich odosielať na email alebo mobilný telefón. Fotografie a videá je možno u väčšiny modelov prezerať priamo vo fotopasci a samozrejme cez počítač, ktorý prepojíte s fotopascí jednoducho káblom alebo priamo cez SD kartu, ktorú vložíte do čítačky kariet, ktorá je súčasťou PC zariadenia.

 

 

Pre ochranu objektov a ochranu majetku sú najvhodnejšie fotopasce s neviditeľným bleskom, ktorý je súčasťou už väčšiny modelov. Tento blesk oko človeka naozaj nezachytí a tým pádom nechcená návšteva nič nespozoruje ani nebude počuť.

 

 

Fotopasce na mapovanie zvierat a odhalenie škodnej

V tomto prípade môžete využiť hneď dva druhy fotopascí, a síce fotopasca s neviditeľným nočným snímaním alebo fotopasca so snímaním viditeľným.

 

 

Neviditeľné nočné snímanie má predovšetkým tú výhodu, že aj keď bude zver snímaná na veľmi krátku vzdialenosť, tak sa zviera nevyplaší. Fotopascu je však potrebné umiestniť bližšie k objektu a nočnej fotografie sú o niečo tmavšie.

 

 

Viditeľné nočné snímanie umožňuje snímanie objektov aj na dlhšie vzdialenosti, ale je potrebné starostlivo vyberať umiestnenia fotopasce. Je potrebné ju umiestniť tak, aby nebola na úrovni očí zvieraťa, takže najvhodnejšie sú vyššie miesta so šikmým náklonom dole a zviera tak nespozoruje osvietenie pri robení snímkov.

 

 

Pre tieto účely môžete tiež využiť aj fotopasce s integrovaným GSM modulom či naopak bez GSM modulu.

počet zobrazení: 2 083
počet hlasov: 0
kategória: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

fotografie k článku
obr. č. 1 - Fotopasce obr. č. 2 - Fotopasce

reklama