Heming hunting
dnes je pondelok,  17. jún 2024,  meniny má Adolf,  spln: 22. jún 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 20:46
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

CZ 512 .22LR - článok

autor: off Daniel74
pridané: 21.12.2015 15:31
CZ 512 .22LR

Zdravím všetkých fanúšikov streľby zo zbraní kalibru .22LR a .22WMR.

 

Rozhodol som sa tu napísať krátku recenziu na samo nabíjaciu zbraň CZ 512 v kal. 22LR.

 

Od poloautomatov zvlášť v kalibri .22LR sa všeobecne neočakáva veľká presnosť. Lenže hneď v úvode, ma táto zbraň príjemne prekvapila, napriek použitiu pomerne lacného streliva (federal champion). Zbraň som zakúpil v júli 2015, odvtedy do súčasnosti sa z nej strieľalo strelivom rôznych značiek aj výkonu a nástrel bolo potrebné meniť len minimálne (pri drvivej väčšine streliva stačila len korekcia tvz.prenášaním vo zvislej rovine na osnove MilDot). Samozrejme čím kvalitnejšie strelivo tým lepší sústrel, po vystrieľaní niekoľko stoviek rán môžem zodpovedne povedať, že jej presnosť sa smelo vyrovná klasickým opakovacím malorážkam.

Samonabíjací systém berie spokojne takmer všetko strelivo, pochopiteľnou výnimkou je slabé subsonické strelivo tvz Quiet, ktoré už nemá dostatok energie, aby pokrylo samonabíjaciu funkciu zbrane. Pri použití veľmi lacného streliva S&B sa zbraň občas zasekne ale stáva sa to naozaj len zriedka.  

Pažbenie zbrane v podstate zodpovedá cene, avšak stále nie je celkom domyslené uchytenie predpažbia,  práve to by si zaslúžilo zo strany výrobcu viac pozornosti. Držanie a vyváženie zbrane pri streľbe je napriek strohosti a jednoduchosti spracovania dobré, prídu mu na chuť strelci rôznych fyzických proporcií.

Najzreteľnejším „nedostatkom“ ak to tak možno povedať je pomerne tvrdá spúšť, ktorú nie je možné dľa možností upravovať. Nebyť tvrdej spúšte, mohol by tento malý ľahký poloautomat, v kombinácii s kvalitnou optikou v terčovej a loveckej streľbe, plne konkurovať malorážkam s bolt action.

 

Zhrnutie: Často môžeme čítať alebo počuť na adresu výrobkov CZUB rôzne reakcie a nemálo je tých negatívnych, no táto zbraň je podľa môjho názoru veľmi dobrou voľbou nielen na rekreačný „plinking“ (preklápačky a podobne) ale aj na terčovú streľbu pre nenáročných strelcov. Je však možné, že som  mal len šťastie na dobrý kus, preto sa rád podelím o skúsenosti ostatných majiteľov tejto perspektívnej zbrane. :)  

 

 

počet zobrazení: 2 875
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM