Heming hunting
dnes je utorok,  21. máj 2024,  meniny má Zina,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 05:02,  dnes západ slnka: 20:24
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Dacia Duster Tour - článok

autor: správca admin
pridané: 12.11.2013 10:51
Dacia Duster Tour

Ako sme vás priebežne informovali, aj tento rok sa uskutočnila Duster Tour v niektorých kútoch Slovenska. Ponúkame vám prezrieť si niekoľko fotiek z Duster tour organizovanej spoločnosťou ALD Mobil, s.r.o. zo Starej Ľubovni.Podujatie odštartovalo v poslednú augustovú nedeľu v Starej Ľubovni. Trasa viedla cez Novú Ľubovňu a Kolačkov, odkiaľ vozidlá vstupovali do bývalého Vojenského výcvikového priestoru Javorina. Predbežný cieľ organizátori vytýčili v areáli rekreačného zariadenia “Majer pod Lesom”, kde na účastníkov čakal sprievodný program a občerstvenie.
Posádky tam dostali možnosť vymeniť svoje Dacie za bojové vozidlo pechoty BVP a krátko sa v ňom zviesť. Mnohí skôr narodení si tak pripomenuli zašlé časy vojenskej služby. Pre mladších to bola atrakcia a mohutný prídel adrenalínu.
Po občerstvení a vyhodnotení súťaží, túra pokračovala ďalej do obce Ruskinovce, kde si účastníci pri symbolickom kostolíku prezreli fotografie bývalej dediny a obdržali odborný výklad potomkov pôvodných obyvateľov. Následne sa konvoj vydal cez kataster obce Dvorce, smerom na kamennú chatu Sklenár. Tam sa všetkým naskytli prekrásne výhľady na Vysoké Tatry a zároveň Slovenský raj.
Harmonogram pokračoval presunom k poľovníckej chate Gehuľa, ktorá bola postavená ešte pred druhou svetovou vojnou. Karavána Dusterov zaparkovala pri pamätníku SNP, kde za 2. svetovej vojny bolo nemeckou stíhačkou zostrelené vojenské dopravné lietadlo s ranenými vojakmi a partizánmi. Pri pamätníku nechýbalo kladenie venca účastníkov Duster Tour 2013 Stará Ľubovňa, v rámci spomienky na padlých vojakov.
Záverečný úsek trasy  zahŕňal prejazd cez “veľký a malý Václavák”, smerom k zrekonštruovanej vysokej peci nad obcou Jakubany, ktorá pochádza z roku 1760. Pri vysokej peci nechýbalo spoločné fotografovanie všetkých účastníkov akcie. Podujatie skončilo symbolicky, hromadným umývaním áut.
Viac informácií a celú fotogalériu nájdete na www.autozurnal.com

počet zobrazení: 3 282
počet hlasov: 0
kategória: iné
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM