darujte 2 percentá pre podporu LovuZdar.sk
dnes je utorok,  21. marec 2023,  meniny má Blahoslav,  spln: 6. apríl 2023,  dnes východ slnka: 05:50,  dnes západ slnka: 17:57
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

Poľovnícka kynológia a zákon o poľovníctve - článok

autor: off goret
pridané: 3.7.2013 8:46

Od 1.7.2013 vstúpila do platnosti novela zákona o poľovníctve v znení zákona č. 115/2013 Z. z.a s ňou aj § 60a Poľovnícka kynológia

(1) Poľovníckou kynológiou na účely tohto zákona je chov, držanie a výcvik poľovne upotrebiteľných psov, ako aj ich využívanie na ochranu, lov a dohľadávanie ulovenej a poranenej zveri.

(2) Odborným orgánom poľovníckej kynológie je kynologická rada. Kynologická rada sa podieľa na tvorbe skúšobných poriadkov pre skúšky poľovnej upotrebiteľnosti psov, zabezpečuje výchovu a vzdelávanie kynológov, kynologických rozhodcov, ako aj ďalší rozvoj poľovníckej kynológie; organizuje skúšky poľovnej upotrebiteľnosti jednotlivých plemien poľovných psov.

(3) Na zabezpečenie ochrany zveri, riadneho poľovníckeho hospodárenia, lovu zveri, dohľadania ulovenej a postrieľanej zveri, záchranu zveri a vajec v čase zberu poľnohospodárskych plodín a živelných udalostí je užívateľ poľovného revíru povinný zabezpečiť poľovne upotrebiteľných psov s predpísanou kvalifikáciou.

(4) Na lov a dohľadávanie zveri sa môžu použiť iba poľovne upotrebiteľné psy poľovných plemien, ktoré majú absolvovanú príslušnú odbornú skúšku.

_____________________________________________________________________________________

Kynologickú radu SPK volí Snem SPK. Voľba predsedu KR vyplýva Snemu zo zákona, voľba jej ostatných členov zo stanov.

 

 

počet zobrazení: 3 645
počet hlasov: 2
kategória: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

reklama

výkup parožia, zhodov a trofejí