Heming hunting
dnes je pondelok,  4. marec 2024,  meniny má Kazimír,  spln: 24. február 2024,  dnes východ slnka: 06:23,  dnes západ slnka: 17:32
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

vlk obyčajný (canis lupus) - článok

autor: správca admin
pridané: 23.10.2011 23:44
vlk obyčajný (canis lupus)

  Najznámejším zástupcom čelade psovitých šeliem je vlk. Obýva väčšinu Európy, časť Ázie a Severnej Ameriky. Samozrejme že v každej oblasti nieje vlk rovnáký. Najväčší vlci sú na Sibíri a v Kanade. Dosahuju hmotnosť okolo 80kg ale niektoré jedince môžu mať dokonca aj 100kg. Aj sfarbenie vlkov býva pozuruhodne odlišné. V jednej svorke sú niekedy zastúpené aj všetky odtiene od bielej až po čiernu. Pôvodne žil vlk v každom type krajiny. No človek ho všade považoval za akésiho úhlavného nepriateľa lovnej zvery a vôbec ako škodcu, ktorého treba nemilosrdne ničiť. Ale teraz už vieme že vlk má dôležité miesto v potravinovom reťazci V terajšej dobe je na ochranu vlkov veľa organizácií.

   Základom vlčej spoločnosti je rodina. Na konci zimi, obyčajne vo februári, nastáva čas párenia vlkov. O dva mesiace porodí samica v nore 4-6 šteniat. Ale až po desiatich dňoch otvoria vĺčata oči, ale ešte stále sa schovávajú s mamou v nore pred nebezpečím. Ale keď už nastane čas tak ich rodičia vyvedú von z brlohu. Časom im podávajú najprv napoly strávenú potravu neskôr im nosia celú korisť aby si na nej vĺčata mohli cvičiť lov. No mladé ostávajú s nimi iba 2 roky potom sa od nich oddelujú.

Za krutých zím sa menšie svorky spoja a vytvoria jednu ktorej vládne ten najsilnejší. Pri nadháňaní zvery sa striedajú. Každa svorka má svoj lovný revír ktorý si značkuju prevažne močom. Vlci sú vytrvalý bežci tak nieje ojedinelé keď prejdú za jednu noc aj 80km.

počet zobrazení: 4 032
počet hlasov: 4
kategória: poľovná zver
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

reklama

Poľovníctvo TEREM