Všetko pre poľovníctvo, outdoor a prírodu banner
dnes je nedeľa,  17. október 2021,  meniny má Hedviga,  spln: 20. október 2021,  dnes východ slnka: 07:13,  dnes západ slnka: 17:49

Telekonvertory - pre a proti - článok

autor: správca admin
pridané: 6.7.2010 14:29
Telekonvertory - pre a proti

Viacerým fotografom by sa zišiel výkonný teleobjektív s veľkým priblížením. Chcú fotografovať šport, divoké zvieratá, vtáky alebo mesiac.

Cenovo dostupnejšie objektívy majú ohnisko do 300 mm. Majitelia APS-C a 4/3 zrkadloviek  z toho vyťažia viac, vďaka menšiemu snímaču dostanú fotografiu ekvivalentnú ohnisku 450 až 600 mm.

Objektívy s ohniskom nad 300 mm sú už cenovo menej dostupné. Finančne menej náročné ako kúpa silného teleobjektívu, je použitie zariadenia, ktoré predĺži ohniskovú vzdialenosť štandardných objektívov.

Telekonvertor sa vkladá medzi objektív a fotoaparát. Obsahuje niekoľko optických členov predlžujúcich ohniskovú vzdialenosť. Prenáša aj informácie o zaostrovaní a clone.telekonvertor
Telekonvertor dokáže účinne predĺžiť ohniskovú vzdialenosť drahých profesionálnych teleobjektívov, pri zachovaní veľmi dobrej optickej kvality.


Kvalita telekonvertorov

Telekonvertory sa vyhotovujú v dvoch kategóriách s rôznym násobením ohniska. Profesionálne telekonvertory sú určené výhradne pre profesionálne objektívy. Ich optická stavba neumožňuje kombináciu s bežnými amatérskymi objektívmi. Každý výrobca udáva kompatibilitu telekonvertorov a objektívov. Originálne telekonvertory (teda Nikon, Canon, Sony, Olympus) sa vyrábajú výhradne v profesionálnej kvalite.


autor: Karol Srnec


Celý článok na fotografickom portáli ePhoto.sk www.ephoto.sk

počet zobrazení: 2 363
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

SUZUKI-DIELY.sk