Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

držanie zbrane na mieste prechodného pobytu - diskusia

autor: off dub21
pridané: 7.2.2015 16:25
Dobrý deň potreboval by som pomoc, chcel by som sa spýtať ako je to s držaním strelnej zbrane na poľovné účeli v mieste prechodného bydliska. Viem že na mieste trvalého bydliska a v poľ. revíry ju držať smiem ale neviem či ju môžem držať aj na mieste prechodného bydliska, keďže väčšinu času trávim mimo trvalého bydliska práve preto by som ju chcel mať na prechodnom bydlisku. Už som si prečítal skoro celí zákon o zbraniach a strelive ale zatiaľ som sa nič o tomto nedozvedel. Vopred ďakujem za info.
počet zobrazení: 6 181
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off maty, 8.9.2015 o 0:06

nemusíš tam mať trvalý ani prechodný pobyt ani byť vlastníkom nehnuteľnosti stačí ak súhlasí majiteľ nehnuteľnosti (súhlas overený), samozrejme zbrane zabezpečené v zmysle zákona. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 7.9.2015 o 22:07

Policia zapisuje do kartičky zbrane u poľovníkov pojmy "miesto trvalého bydliska" (už nie ani presnú adresu ako v minulosti lebo po presťahovaní si každý musel meniť všetky kartičky zbraní), a "poľ. revíri v SR". Ak ich ale upozorníš a preukážeš aj miesto prechodného pobytu zapíšu ti tam aj ten. Ak preukážeš na základe listu vlastníctva vlastníctvo nehnuteľnosti alebo len jej časti kdekoľvek v SR, zapíšu ti tam aj adresu takejto nehnuteľnosti, resp. aj niekoľkých nehnuteľností. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off zubzero, 7.9.2015 o 11:26

Zdravim, ja tom mam tak isto spravene trvaly pobyt ma v okrese HE a byvam na prechodnom v SC, najprv to bol trocha problem na policii povysvetlovat, trvalo to trocha dlshie ale pochopili to, najprv mi tam dopisali iba slovom "prechodny pobyt", a ked som tam bol naposledy davat jednu zbran do spoludrzby s otcom tak sa cudovali ze co to tam mam napisane a potom mi to zmenili na normalnu adresu... a v pohode fungujem dalej.., ako tu uz bolo napisane, neziadas nic protizakonne a ked to nechcu urobit nech ti k tomu daju vyjadrenie preco ... Lovu zdar L. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vilo72, 5.9.2015 o 11:12

Sú oddelenia dokladov, kde postačuje vypísať žiadanku a zaplatiť správny poplatok 4,5 € za vydanie nového preukazu zbrane. Žiaľ sú aj také okresy kde sa tak nerobí a pre tých (neúspešných žiadateľov) mám takúto radu: - Trvajte na svojom, že žiadate o zapísanie ďalšej adresy kde chcete mať uloženú zbraň a nech Vám policajt zamietne schválenie ďalšieho miesta uloženia zbrane rozhodnutím. Pokiaľ aj tak nebudete úspešní tak svoju žiadosť zašlite poštou.V žiadosti nezabudnite uviesť, že na Vami žiadanej adrese máte vytvorené zákonom určené podmienky na zabezpečenie zbrane a streliva proti strate, odcudzeniu, alebo zneužitiu. Správny orgán je povinný Vás vyzvať, aby ste nedostatky svojej žiadosti (napr. zaplatenie správneho poplatku) odstránili v určenej lehote a potom buď Vám vydá preukaz zbrane s ďalším miestom kde môže byť zbraň uschovaná, alebo vydá rozhodnutie o zamietnutí Vašej žiadosti. Osobne by som bol zvedavý na odôvodnenie rozhodnutia čím by to odôvodnil. Neexistuje zákon ktorý by určoval povinnosť mať prihlásené prechodné alebo trvalé bydlisko na adrese kde chcete zbrane skladovať. Dnes ľudia ktorí majú peniaze tak si môžu nehnuteľnosti kupovať, prenajímať a ešte raz zdôrazňujem nemusia byť prihlásený na pobyt len kvôli tomu, že tam chcú mať uložené zbrane. Je oveľa dôležitejším argumentom, aby zbraň bola zabezpečená tak, aby k nej nemala prístup žiadna iná osoba. Je to tiež často nedocenený stav keď v jednej domácnosti majú v jednej skrini uložené zbrane viacerí držitelia zbraní bez toho, aby mali zaevidované spoluužívanie / spoluvlastníctvo. Takto aj keď je to v mieste trvalého bydliska zbrane uložené byť nesmú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Daniel8, 7.2.2015 o 19:11

drzat sa da, tam kde si zadas adresu. policajtovi je to jedno kde to bude, ale bude to zapisane ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dub21, 7.2.2015 o 18:13

no to je jasné že to musí byť zapísané v kartičke, len som nevedel či sa dá zbraň držať aj na prechodnom bydlisku. inak ďakujem za info. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off raziel, 7.2.2015 o 18:07

môžeš, len to musíš mať zapísané aj v kartičke... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov