IBO poľovník
www.huntingland.sk
dnes je štvrtok,  18. október 2018,  meniny má Lukáš,  spln: 24. október 2018,  dnes východ slnka: 07:14,  dnes západ slnka: 17:48
Kúpou trička s logom LovuZdar.sk podporíte chod portálu LovuZdar.sk                Využite bezplatne sekciu DOPYT na nájdenie najlepšej ceny.                Kúpou produktu z eshopu LovuZdar.sk podporíte chod portálu LovuZdar.sk
ferovia

Spolok VLK - článok

autor: off Stopinko
pridané: 27.10.2017 19:10

Vážení priatelia poľovnící.

 

Čas plynie a myslím, že nie len ja, ale väčšina z Vás nadobudla dojem, že do fungovania ochrany, chovu a lovu, poľovníctva ako takého zasahujú skupiny ľudí ako aj jednotlivci, ktorí svojimi skutkami, vyjadreniami štvú laickú verejnosť proti nám.

Nebudem sa vracať ďaleko do histórie. 2 svetová vojna nám zanechala prírodu ( faunu a flóru) v zúboženom stave ba poniektoré živočíchy na hranici vyhubenia. Aby som sa dostal k jadru veci, boli to lesníci a poľovníci, ktorí svojou starostlivosťou, zanietením a následným hospodárením aby sa naša príroda čo najskôr pozviechala z tejto traumy.

V dnešnej dobe tu máme samozvaného odborníka so svojou zaslepenou skupinou. Títo ľudia majú potrebu o všetkom rozhodovať, do všetkého zasahovať ( legislatívne), nič nerobiť ( podľa hesla príroda to dokáže sama ), čo je však najdôležitejšie ZA NIČ NEBYŤ ZODPOVEDNÝ!

Poďme teda pekne po poriadku. Za všetkým stojí človek, ktorý sa pasoval za náčelníka ( alebo kapitána?! ). Oslovenie hodné človeka, ktorý by mal mať vedomosti, skúsenosti, odbornosť v takej oblasti ako je ochrana prírody, obhospodarovanie a hospodárenie , chov , ochrana a lov zveri atď. Bavíme sa však o človeku získavajúceho svoje know how občasným prespávaním pod holým nebom. Osoba, ktorá nemá ani minimálne stredoškolské vzdelanie v odbore lesníctva, o vysokoškolskom štúdiu v danej oblasti ani nemôže byť zmienka. Tento jedinec nikdy v živote nepublikoval žiadny vedecký článok v odbornej literatúre. Tak isto sa nepodieľal ani na žiadnom výskume v oblasti lesníctva , poľovníctva a ochrany prírody na vedeckej úrovni. Takýto jedinec nemá podľa mňa ani skúsenosti ani odbornosť aby mohol sedieť za jedným stolom s ľudmi, ktorí venovali celý svoj život prírode či už štúdiom ako aj dlhoročnou praxou v obore a sú uznávanými kapacitami.

Pýtam sa kompetentných, Vám nevadí, že takýto človek neustále dehonestuje Vašu prácu, zavádza širokú verejnosť?!

Spolok VLK …

Keď sa poohliadneme počas obdobia od roku 1945 do roku 1993 po tomto spolku ani chýru ani slychu. Dnes tu máme spolok, ktorý jediný rozumie problematike fungovania kolobehu prírody. (ha ha ha). Pasujú sa na jediného možného záchrancu našej prírody. Z ich skutkov však vyznieva len jediné. Ja to partia peciválov. Ich heslom je Nerobiť NIČ!

Toto je však ich nič nerobenie:

a) Uprednostňovanie dvoch vrcholných predátorov ( vlk , medveď) na úkor iných živočíšnych druhov, ktoré sú na hranici vyhubenia. Ako príklad uvádzam, že nik z tohto spolku sa nijakým spôsobom nepodieľa na zvýšení počtu jarabíc, tak isto o prinavrátenie prepeličej populácie do prírody. Nulová je ich snaha o zlepšenie biotopu a k samotnej ochrane hlucháňovitých , dropa. Z toho všetkého môžeme usúdiť, že tu nejde v prvom rade o prírodu ale o finančné zisky pre spolok.

Vážení vlkári skúste premenovať svoj spolok na Prepelica a prezentovať sa ako spolok o prinavrátenie prepeličej populácie do našej prírody. Vašu členskú základňu by tvorili iba ak poľovníci a lesníci a ich priatelia. Nie tá skupina mudrlantov za pc, ktorá tvorí gro spolku.

b) Opäť ako nič nerobiť. V období kosby nestretnete ani jedného z nich na poliach nakoľko nemajú ani poňatia o tom, že je to obdobie kedy dochádza k najväčším stratám najmä na mláďatách srnčej, zajačej a bažantej zveri. Majú ale dostatočne silný argument. Načo aj tak ich vy poľovníci postrieľate. Logika na „VLKa“.

c) Logika ala VLK čislo 2. Poľovník na spoločnej poľovačke usmrtí medvedicu na vzdialenosť kedy už bol v ohrození života a vážení spolok VLK podáva trestné oznámenie na poľovníka.

Kombajnista hoc v nevedomosti usmrtí nespočet srnčiat ...spolok VLK mlčí!!!!!

Chcem dať do povedomia Projekt Živá lúka aby sa predišlo týmto stratám. Tento projekt štartujú poľovníci.

d) Spolok Vlk a ich nič nerobenie. Tento spôsob im určite vyhovuje, pretože nemajú za nič zodpovednosť však vlastne za čo aj!

Jedným z príkladov sú aj Škody spôsobené zverou. Nimi neustále popieraná skutočnosť. Argumentom je príroda sa postará. Prd , členovia spolku vlk. Nakoľko 99,9% územia vidieka tvorí orná a úžitková pôda. Tá spolu s ľudmi čo na nej po celý rok tvrdo pracujú živia seba a celú túto krajinu. Úradníci ani bankári zatiaľ ešte nikoho nenakŕmili.

V debatách, ktoré vediete som nadobudol poznanie, že väčšina z Vás sú zarputilí vegáni a vegetariáni a budete si chrániť aspoň zdroj potravy ( zemiaky, obilniny atď) . Možno jedávate len dovozové, tak sa Vás to vlastne netýka.

Na uváženie je argument kedy si poľovníci vymýšľajú túto skutočnosť len aby mohli loviť zver!

Takže vlkári, to že máte plné bruchá Vašej vegánskej stravy vďačíte okrem iného aj poľovníkom. Ak Vám však nedochádzajú súvislosti , sme tí, ktorí držia stavy zveri na takej úrovni aby bola zachovaná rovnováha . Apropo, žiaden medveď, vlk či rys túto rovnováhu nenastolí v hospodársky využívanej krajine! Možno tak v Yellowstone no aj tam sa im nakoniec premnožili bobry. Ak Vám to uniklo kukuričné, obilné , zemiakové a iné polia priťahujú zver s možnosťou získania kvalitnej potravy. Nečudo, že sa tam za potravou sťahujú aj medvede . Tie sa nám nakoniec aj promenádujú v obciach.

e) 5% bezzásahových území ...Dobrá idea, praktikovateľná možno tak v Afrike. Taký národný park Serengeti má vačšiu rozlohu ako stredoslovenský kraj. 5% v Serengeti je dostatočná rozloha pre danú zver ale nie u nás a hlavne ak sa jedna o hospodársky využívané územie. Treba však našu zver upovedomiť, aby potom neprekračovala túto hranicu 5% lebo ak sa bude jednať o lovnú zver stane sa automaticky podľa plánu chovu a lovu a daných kritérií lovnou.

Čo tí Vlkári vlastne robia a za čo dostávajú financie?!

Šíria nepravdivé informácie o stavoch zveri. Potvrdilo sa to aj po sčítaní vzoriek medvedej populácie kedy ich čísla boli zámerne podhodnotené !!! Avšak predložené vzorky potvrdili čísla hoc s minimálnym rozdielom, ktoré uvádzali poľovníci!

Zavádzajú laickú verejnosť o tom ako funguje poľovníctvo na Slovensku. Títo ľudia nemajú vedomosti o tom aké sú povinnosti a práva člena SPZ ako aj podľa akých kritérií možno danú zver loviť, v akom období a pod.

Využívajú médiá a sociálne siete k štvaniu laickej verejnosti voči členom SPZ a lesníkom vo svojich príspevkoch.

Náplňou ich záujmu je aj podávanie trestných oznámení na členov SPZ.

Do dnešného dňa sa tento spolok neprezentuje ničím, čo by prinieslo do budúcnosti nič ďalším pokoleniam našej krajiny. V dnešnej dobe je to len honba za zvyšovaním počtu medveďov a vlkov. Zabezpečiť aby bol lykožrút naďalej sýty a v neposlednom rade aby každý ich člen a podporovateľ vlastnil strom.

 

Na záver by som chcel podotknúť, že človek, ktorý nie je vedomostne ani odborne spôsobilý by mal byť ignorovaný ak by mal snahu pripomienkovať čokoľvek čo sa týka takej témy ako je ochrana prírody , hospodárenie, obhospodarovanie, chov a lov zveri na Slovensku.

 

Pozdravujem všetkých poľovníkov . Lovu a lesu zdar priatelia.

 

Jaro Kučík

 

Ps: Vlkári toto sú jediné riadky mnou adresované Vám. Nebudem reagovať na žiadne Vaše podnety, príspevky, otázky.

počet zobrazení: 3 674
počet hlasov: 101
kategória: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

© 2006 - 2018 LovuZdar.sk Všetky práva vyhradené.