Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

ďalekohľady Vortex - diskusia

autor: off kami1fs
pridané: 4.9.2014 23:07
Ma niekto skusenosti s touto optikou?
počet zobrazení: 13 136
počet hlasov: 0
ďalekohľady Vortex - diskusia
okruh tém: ďalekohľady
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off rys2, 15.12.2023 o 15:16

Reakcia na príspevok od xwolf, 15.12.2023 o 9:42 :
Igor, minule si pisal, ze zamyslat kupit po prve: bud Steiner Safari 10x42 za cca 300, alebo po druhe: Meoptu 10x42 HD, ktora je malo drahsia. Teraz uvadzas, ze si kupil predsa len ten Steiner Safari. Nerozumiem ale preco pises, ze by si TAKISTO kupil aj Meoptu v HD. Mam tomu rozumiet tak, ze si s kupou STEINERA a HLAVNE po jeho ODSKUSANI v "PRAXI" nespokojny ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 15.12.2023 o 9:42

Vortex nemám. Po praktickom odskúšaní niekoľkých značiek a modelov som si kúpil Steiner Safari 10x42 za ca. 300€. Takisto by som si kúpil Meoptu Optika HD. Doporučujem obetovať nejaký čas a ďalekohľad obzrieť naživo. Prístroj drahší o 100€ môže byť ( a bol…) viditeľne horší. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lorgarius, 15.12.2023 o 8:54

zdravim pouzivate niekto Vortex Diamondback 8x42 ? Ak ano ake mate skusenosti? Zaujima ma najme vykon za sera a odolnost. "podarilo" sa mi rozbit moj starucky Nikon, tak hladam schopnu nahradu do 300E. Vortex, Leuppold, Meopta , BarrStraud a dalsi ponukaju takmer totozne economy modely, vyrabane v Azii - magneziove telo + HD skla. pri Vortexe ma ako plus oproti ostatnym zaujalo prakticke naprsne puzdro na nosenie.dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 21.1.2018 o 18:24

No neviem,nevidel som ho moc po predajniach,iné značky ako Bushnell,Nikon Monarch,Minox áno,ale túto značku Vortex až tak nie.Neviem prečo.Teraz som si ešte prečítal kdeaké podrobnosti,tak napr. ten Vortex je vyrobená z polikarbonátu,Meopro z horčíkovej zliatiny,už to je velké + pre Meoptu.V tej porovnávacej recenzii sami tvrdia a odporúčajú horčík,je ovela odolnejší ako polikarbonát ,píšu tam že pri páde ,hlavne v zime sa ten polikarbonát môže zlomit,čo pri horčíku až tak nehrozí.Optika je pri Vortexe údajne dobrá a je vyrábaný v japonsku,ale konštrukcia je tam už hodnotená slabšie,no všetko má svoje +++ aj --- ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off skorpion71, 21.1.2018 o 14:25

357 AS určite, ja som chcel počúť, len názory ľudí čo vlastnia túto optiku no veľa sa ich nezapojilo do diskúsie Mne sa zdal ten ďalekohľad Vortex Viper HD omnoho viac ako Meopta Meopro to je môj osobný názor,ale ešte nič som nekúpil.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 21.1.2018 o 13:55

skorpion71,áno,len ide o to že Meopta ako taká bude ešte fungovať dlho,aj Vortex možno,ale je rozdiel niečo riešit toť za humnom ako niekde v USA,lebo predajne vznikajú a zanikajú ako na bežiacom páse,tam je niekedy aj 2 roky veľa,lebo po pár mesiacoch bum a predajňa je fuč a už sa záruky nedovoláš. miso111 mal šťastie že to kúpil u seriózneho predajcu,ale ved ako píšem,nech si každý kúpi čo chce,čo sa mu páči atď. ja cez to pozerať nebudem :-)Ja mám napr. aj Bushnell LEGEND 8x42 Ultra HD a môžem povedať že je to super ďalekohlad,obraz ako britva a druhý 10x42HD Meopro ,taktiež ako britva ale netvrdím že sú to najlepšie ďalekohlady,pozeral som swarovski 8x42 slc hd a asi nič lepšie už nie je,ale cez 2000eur je "trochu " moc,takže nech si kúpi na čo má,čo mu pasuje a tak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off skorpion71, 21.1.2018 o 10:18

357 AS, čo sa týka tej záruky u Meopty ani tam nie je záruka 30- ročná na všetko, na optiku rady Meostar dostaneš ak sa zaregistruješ, ale na nižšiu radu Meopro dostáneš len klasickú 2-ročnú záruku.. . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off skorpion71, 21.1.2018 o 10:05

miso111,môžeš napísať aj predajcu, kľudné aj do pošty aby si nerobil reklamu....Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 21.1.2018 o 9:51

Tóno ja neriešim žiadnu doživotnú záruku. Aj 30 rokov je blud. Ak máš chybný kus, spravidla sa to hlavne pri puškohľade do 2 rokov prejaví. Nikto nemôže vedieť, či dáš do roka 5 alebo 500 rán. Otázka bola na skúsenosť s reklamáciou. Odpovedal som v zmysle položenej otázky. Ja mám skúsenosť s reklamáciou a jej promptným a korektným vybavením pozitívnu. Toť vsjo! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 20.1.2018 o 21:23

miso111, tá doživotná záruka je už pomaly na všetko,je to blbosť :-),kupoval som SDkartu tiež USA,tiež doživotná záruka a ked sa zrazu rozlepila ,bolo po záruke,taktiež kábel s prepeťovou ochranou,tiež doživotná záruka,prd makový. U nás máš 2 roky a aj to niekedy krútia nosom ked po roku potrebuješ niečo reklamovať,Meopta,Svaro atď. "dávajú " 30ročnú,to už je reálnejšie,ale zo zákona máš 2 ROKY ! Mal si štastie že predajca ešte existoval,ak by nie tak ten puškohlad by ti bol na 2 veci,tá Meopta je za "humny" servis nie je problém ani súčiastka a myslím že bude fungovať ešte hodne dlho,to je môj názor,samozrejme že nech si kúpi čo len chce,aj Vortex. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 20.1.2018 o 20:30

Bolo to cca do roka a do dňa :) Ale aby som nezavádzal, reklamoval som puškohľad. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off skorpion71, 20.1.2018 o 20:27

miso 111, bolo to ešte počas 2-ročnej záruky alebo neskoršie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 20.1.2018 o 20:20

Ale nóóó, Tóno! Ja som wortex reklamoval a bolo to úplne bez problémov. Reklamáciu predajca okamžite prijal a v priebehu cca 2 týždňov som dostal ponuku na výmenu chybného kusu príp. výmeny za inú značku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off skorpion71, 20.1.2018 o 20:17

Ja som to len niekde čítal, ale je to dosť možné čo si napísal, preto by má zaujímalo či už niekto riešil nejakú reklámaciu.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 20.1.2018 o 20:02

Doživotná záruka :-) Vieš to je dovtedy ,dokial sa ti ten ďalekohľad nepoondie,zistíš že ti to tu nikto neopraví lebo na to tu súčiastky nemáš a tak ťa z toho drbne,a záruka je vtedy doživotná :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off skorpion71, 20.1.2018 o 19:47

Gazda 69 Dík za príspevok, otvoril som túto diskúsiu hlavne aby som sa dozvedel niečo o značke Vortex,zaujmaju ma názory ľudí čo vlastnia ďalekohľady a puškohľady tejto značky a niekde som čítal, že výrobca uvádza doživotnú záruku na výrobky, neviem čo je na tom pravdy.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on gazda69, 20.1.2018 o 19:14

osobne vlastnim vortex viper 8.5x50 a som maximalne spokojny hlavne v noci. povodne som si chcel kupit viper hd 8x42 ale pritrafil sa mi 8.5x50 v dobrej cene. na internete je dostatok recenzii na 8x42 viper HD kde sa tento dalekohlad umiestnuje tesne sa swarom resp. zeiss len je asi 2-3 krat lacnejsi. jedna zrecenzii ja na konci clanku odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off skorpion71, 20.1.2018 o 15:54

Nedávno som ho mál v rukách v jednej predajni a moc sa mi to nepozdávalo, tiež mi to prišlo ako nejaký lacný výrobok z číny aj keď sa asi nevyrába v číne. Meostar to je už veľmi slušná trieda,ale aj cenovo je niekde inde.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 20.1.2018 o 15:35

Trebárs tento,osvedčená kvalita,aj servis.A určite lepší ako Vortex,ale samozrejme ,kúp si čo ty chceš. ďalekohľady Vortex - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off skorpion71, 20.1.2018 o 11:45

357AS, no tak daj nejaký v takej cene, za 400 eur mi bol ponúknuty.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 20.1.2018 o 11:34

skorpion71,asi nikto,za tú cenu sa dajú kúpit overenejšie značky so zaručeným servisom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off skorpion71, 20.1.2018 o 9:41

Nikto x Vás nevlastní tento ďalekohľad? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off skorpion71, 19.1.2018 o 19:08

Zdravím, máte niekto z Vás skúsenosti s ďalekohľadom Vortex viper HD 8x42 -10x42... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lacike2, 13.9.2016 o 18:11

MatusNL,skús pozrieť inovovanú verziu Diamondbacku.Zorné pole zvačšene z 95 na 105 metrov,nová verzia má aj dielektrické vrstvy.V ČR sa cena pohybuje okolo 7500 czk. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MatusNL, 13.9.2016 o 11:43

Zdravím, máte niekto skúsenosti s ďalekohľadom Vortex Diamondback 10x50, oplatí sa za tú cenu? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petrikk999, 21.8.2016 o 16:53

Ako píšete viacerí, aj podľa mňa je to veľmi dobrá voľba. Nakoľko sa objavila aj výhrada voči hmotnosti, je to síce pravda, ale od Vortexu sa dajú zohnať aj ľahšie kúsky. Treba si poprezerať viac modelov. odkaz Do šera sú každopádne výborné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off janblha, 14.12.2015 o 21:03

Ďalekohľad VORTEX Diamondback 8x42 - Chcel by som počuť vás názor na tento konkrétny ďalekohľad, poprípade vaše skúsenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter68, 13.10.2014 o 10:53

Je to fajn ďalekohľad hlavne na posed, lebo pri dlhšom chodení sa prejaví trochu vyššia hmotnosť, ale večer za šera sa ukáže že za tie peniaze je to dobrá voľba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 11.9.2014 o 21:43

Mám ho asi rok..žiaden problém je celkom okey i za šera..no je to stredná trieda..samozrejme na poľovanie stačí.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off antoniov, 11.9.2014 o 21:30

vortex -

Zdravím. Ma niekto skusenosti s dalekohladom Vortex - Vulture 10x56 HD.


◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off elciervo, 6.9.2014 o 8:10

Treba poriadne pozrieť aj ponuku na nete :) odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kestrel1, 5.9.2014 o 19:54

S cenou pri výpredaji. predpokladám, že ťa motivovala ponuka odkaz je to dobrá ponuka. Vortex rady Viper a Razor je výrobok Japonskej firmy, urcite ta nesklame, jedinou nevýhodou je váha, je dost nízka, hranoly budú trocha poddimenzované, ale to pre bežné použitie nie je problém. Net je plný dobrých recenzií, priamy konkurenti, snád B Elite, Nikon M7.. Ak je cena strop toho co chces vysolit, budeš spokojný. Ak nie, potom este vyssie je Conquest HD (tiez má nieco spolocné s Japonsku firmou a teda aj Viperom :0) , alebo aj Meostar HD, Razor HD (ale nový, nie ten starý co je na obrázku).. Este su na trhu aj tie Čínske výrobky Zen Ray Prime, Leupold McKinley, _Hawke panorama.. Ale u tych moze byt problem s pripadnym neskorsim predajom... Skratka ked pojdes upgradovat najlepsie sa prirodzene predá Made in Germany, potom Made in Japan a pri Made in China budes muset ist dole z cenou... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MatusBe, 5.9.2014 o 18:56

Vortex je vo vseobecnosti dobra optika, vlastnim lacnejsie modelove rady ako Viper a su za tu cenu na vybornej urovni, takze by som sa toho nebal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Solirov, 2.4.2013 o 18:17

dik za info.. zas viem nieco nove.. kazdopadne je jednoznacne vidiet rozdiel v triede (a teda aj cene) ked sa pozriem cez moj nikon action 10x50 a cez otcov vortex 10x50...:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 2.4.2013 o 9:40

inák tie ED-čka trebars Hawke Pro Stalk alebo Fomei Leader Pro nie sú vôbec zlé ďalekohľady, terbars Fomei Leader Pro za 299 je veľmi dobrá voľaba a je to slušný ďalekohľad odkaz určite ako aj Vortex. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 2.4.2013 o 9:36

solirov - je to tak, možno by ťa mohlo zaujímať aj toto vyjadrenie dílerov: Řada Vulture nebo Vulture ED: Tohle jsou dalekohledy "universální" to znamená že je vyrábí "univerzální číňan" a udělá je přesně podle specifikace firmy, která si je objedná. Zrovna tento dalekohled se prodává třeba pod značkou Hawke (ProStalk ED) a určitě ho prodávají i jiné značky. Funguje to tak, že se jen zamění tvar vnějšího gumového povrchu a na ten se "brandingem" přidělá značka "toho koho onoho johoho". Takže stejný dalekohled koupíte od různých značek a pokaždé za jinou cenu. A když jsem nastavoval ceny, tak jsme byli cca 2000 pod cenou Hawke. Kdyby Vás odrazovalo, že "jeden číňan" dělá i některé modely Hawke a některé modely Vortexu, tak vězte že Nikon Monarch je to samé, Bresser taky, Bushnell taky a spousta dalších. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 2.4.2013 o 9:10

vortex cinska fabrika? hm.. otec momentalne skusa vortex 10x50 a zatial max spokojnost..krasny obraz, ostrost vsetko..aj ked teraz by som skor siel do tej 8x56 kedze otec casto poluje pri splne.. ale aj ta 10x50 je v poho. a na nom je made in japan.. tak ako to vlastne je? kazdopadne zatial sa mi vortex velmi pozdava.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 2.4.2013 o 1:27

priamy konkurent môže byť pre Nikon Monarch a ďalej je to ten istý ďalekohľad z čínskej fabriky ako je Fomei Leader Pro 8x56 ED, Hawke ProStalk 8x56 len s iným gumeným povrchom a s iným vylisovaným názvom a s inou cenou. Čo sa týka Steineru tak máš na myslí zrejme Steiner Ranger Pro 8x56 tak to už je iná kvalitatívna kategória (samozrejme vyššia) a to po všetkých stránkach, ono aj cena Steineru je vyššia, ale nenapovedá o ničom inom ako o 100% nemeckej kvalite odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adoxxx123, 1.4.2013 o 22:14

Ďalekohlad 8x56 -

Ja by som len chcel vedieť či je vortex 8x56 vulture hd lepší ako nikon monarch 8,5x56 alebo Steiner 8,5x56 viem že tu už je takáto téma mne sa jedná o ten Vortex Vulture 8x56 HD aké máte skúsenosti ďakujem

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov