Heming hunting
dnes je nedeľa,  26. máj 2024,  meniny má Dušan,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:57,  dnes západ slnka: 20:29
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Dedov dvor - chovateľská stanica

sekcie:
bavorský farbiar - farbiare,
adresa:
Hniezdne 96, 065 01 Hniezdne, Prešovský kraj, Slovensko
kontakt:
tel.: 00421 915 965 529
e-mail: dedovdvor@gmail.com
web: www.bavorskefarbiare.wz.sk
popis:
Chovateľská stanica Dedov dvor je pokračovaním chodu chovateľskej stanice Kuschlajta CS, ktorú mal zaregistrovanú môj otec od roku 1970, pod reg.číslom: 3206/70. Príchodom zmien v registrácii, uznávaním chovateľských staníc v FCI a zhodou okolností nám tento názov chovateľskej stanice zanikol.

V prvom rade sa otec venoval pracovnej stránke. Spomeniem aspoň niektoré jedince, ktoré vlastnil otec v týchto rokoch bola to fena slovenského kopova: Ubľa z Magury , fena slovenského kopova: Meta kuschlajta , fena welsh terriera Lili Anaid a fenka bavorského farbiara Ajda z Livovskej doliny poľujúca v prekrásnom revíri PZ Špica Hniezdne v Popradskej kotline

Chovateľská stanica Dedov dvor FCI 40/11 vznikla v roku 2011 je pokračovaním chovateľskej stanice Kuschlajta a nadväzuje na jej 41 ročné skúsenosti v chove poľovníckych psov v našej rodine.

V roku 2007 sa nám podarilo uchovniť psíka bavorského farbiara : Zaka Jasenovské vodopády SPKP 7840/07, jeho výsledky PF v I. cene, IHF v I. cene, výstava :výborny1 CAJC. Zak nám dal impulz pre registráciu chovateľskej stanice v rámci FCI. Tento psík nám robil obrovskú radosť, ale netrvalo to dlho nakoľko po náhlej a vážnej chorobe uhynul. No ostali po ňom dva vrhy šteniec z ktorých sme si zobrali psíka : Jordana od Margarétky SPKP 8934/10, výsledky PF v I. cene, IHF v I. cene, výstava: výborny1 CAJC ,CAC a fenku: Jolu od Margarétky SPKP:8938/10, výsledky PF v II. cene, IHF v I. cene, výstava: výborná. Jordan a Jola boli veľmi učenlivé a mali vysoké predpoklady pre prácu pri dohľadávkach, ktoré sme samozrejme intenzívne rozvíjali a tak sa podarilo ich dostať aj do chovu.

V roku 2010 som sa presťahoval a nemal som na dvore žiadneho psíka, ktorý samozrejme chýbal nielen mne, ale aj mojej rodine a tak sme si zadovážili fenku : Bašku od Juraja SPKP 8731, výsledky PF v II. cene, IHF v II. cene, výstava: výborná. Je to veľmi pracovitá a krásna fena . Je prirodzený hlásič, spoľahlivá a na farbiara mimoriadne ostrá.

Cieľom našej chovateľskej stanice je produkovať vynikajúce štence po kvalitných poľovne vedených rodičoch ako aj zachovávať exteriér, ale v hlavnej miere kladieme dôraz na pracovnú stránku. 
galéria:
Dedov dvorDedov dvorDedov dvorDedov dvorDedov dvorDedov dvorDedov dvorDedov dvor

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM