Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Chovateľská stanica Z Milhostovských polí - chovateľská stanica

sekcie:
slovenský hrubosrstý stavač - stavače,
adresa:
Júrska cesta 1, 93401 Levice, Nitriansky kraj, Slovensko
kontakt:
tel.: 0905716318
e-mail: murban@post.sk
web: www.slovenskystavac.sk
popis:
Cieľom chovateľskej stanice "Z Milhostovských polí" je chov, odchov a šľachtenie plemena slovenský hrubosrstý stavač. Doteraz odchovala spolu 13 vrhov. Jej odchovanci šíria okrem Slovenska dobré meno plemena v rôznych kútoch sveta- Rakúsko, Česká republika, Nemecko, Švajčiarsko, Švédsko, Fínsko, Írsko, Anglicko, USA, Rusko, Taliansko, Francúzsko.
Slovenský hrubosrstý stavač je mladé a pomerne vzácne plemeno. Stavač, ktorý vznikol ako produkt kríženia českého fúzača a weimarského krátkosrstého stavača, v dnešných dobách prechádza procesom regenerácie. Pri tomto procese je v chove použité opäť medziplemenné kríženie východzích plemien, ako aj osvieženie krvi týmito plemenami. V tomto procese zohráva naša chovná stanica významnú úlohu.
SHS je statný stavač s výraznými vlohami pre prácu pred aj po výstrele. Jeho výcvik je oproti iným plemenám pomerne jednoduchý- má dedične silne ukotvenú vlohu pre aport a držanie stopy a zároveň dostatok vrodenej ostrosti, takže SHS vyniká najmä pri práci po výstrele. Kto niekedy cvičil slováka na farbe, isto bude súhlasiť, že ani nevie, ako ho vycvičil. Väčšina jedincov miluje vodu, sú preto veľmi dobrí vodári a lovci vodnej zveri. Jeho hľadanie sa v poslednej dobe zrýchlilo a predĺžilo, takisto aj nosenie hlavy a štýl, čo z neho robí platného pomocníka pri love drobnej zveri. V dnešných revíroch, kde žiaľ vo väčšine prípadov drobnej zveri ubúda a naopak už pomaly nie je revír, kde by diviaky nerobili šarapatu, nachádza vzhľadom na ich dobrú ostrosť a hlasitosť uplatnenie aj pri ich love. 
galéria:
Chovateľská stanica Z Milhostovských políChovateľská stanica Z Milhostovských políChovateľská stanica Z Milhostovských políChovateľská stanica Z Milhostovských políChovateľská stanica Z Milhostovských políChovateľská stanica Z Milhostovských políChovateľská stanica Z Milhostovských políChovateľská stanica Z Milhostovských políChovateľská stanica Z Milhostovských políChovateľská stanica Z Milhostovských políChovateľská stanica Z Milhostovských políChovateľská stanica Z Milhostovských políChovateľská stanica Z Milhostovských políChovateľská stanica Z Milhostovských polí

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov