Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. júl 2024,  meniny má Jakub,  spln: 21. júl 2024,  dnes východ slnka: 05:17,  dnes západ slnka: 20:28
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Spod Agátov - chovateľská stanica

sekcie:
jazvečíky - brloháre, nemecký krátkosrstý stavač - stavače,
adresa:
Veľký Lapáš 745, 951 04 Veľký Lapáš, Nitriansky kraj, Slovensko
kontakt:
tel.: 0910 905 902, 0902 179 977
e-mail: info@spodagatov.sk
web: www.spodagatov.sk
popis:
 V našej poľovníckej rodine sme sa s nemeckým krátkosrstým stavačom po prvýkrát zoznámili v r. 1994, kedy ocino dostal od Poľovného združenia Lapáš do starostlivosti hnedú fenku Dášu zo Šiah. Časom sa stala členkou rodiny  a brávali sme ju aj na spoločné dovolenky. Boli sme ešte deti a veľmi sme túžili po šteniatkach a tak nám ocino sľúbil, že naša Dáška bude mať šteniatka. Mala krásne hnedé šteniatka a jedno z nich fenka – Alexa, sa stala súčasťou rodiny, bola síce bez PP, ale bola naša, bolo to Dáškino šteniatko. Dášku nám však neznámy, nevďačný človek otrávil a tak nám zostala len Alexa. Aby nebola sama a aby jej nebolo smutno, dostali sme fenku  jazvečíka dlhosrstého štandardného - Sandru, tiež bez PP. Keďže Alexe roky pribúdali, opäť sme sa rozhodli mať ďalšie šteniatka a tak sme prišli aj o Alexu. Pri pôrode nám zomrela a ani šteniatka sa nám nepodarilo zachrániť.  Zostala nám len jazvečíčka Sandra. Keďže nám Alexa chýbala, môj, už terajší manžel mi pripravil na narodeniny prekvapenie. V izbe sa objavila malá hnedá fenka nemeckého krátkosrstého stavača s veľkou mašľou na krku a to bola naša terajšia chovná fenka Edda Špalíček alias Gordie.

Môžem teda povedať, že toto plemeno sa stalo naším rodinným plemenom, ktorému sme sa rozhodli venovať naplno. Preto sme si s manželom aj založili chovateľskú stanicu, v ktorej sa snažíme dochovať kvalitné a zdravé šteniatka, k čomu prispieva aj kvalitné krmivo (používame Purina a Flatazor). I keď naša chovateľská stanica spod Agátov je registrovaná len od roku 2008, máme dlhoročnú skúsenosť s týmto plemenom a myslím, že môžem napísať, že mu aj rozumieme.

Ďalším plemenom, ktoré nám učarovalo a jeho chovu sa chceme venovať je jazvečík dlhosrstý štandardný.

V názve chovateľskej stanice figuruje strom agát, pretože v našom blízkom okolí sa nachádza malý lesík, kde tieto voňavé nádhery rastú a hlavne na jar krásne voňajú.  

Záleží nám na tom, aby sa našim fenkám dostávalo dostatok lásky a pozornosti. A keďže bývajú  s nami v rodinnom dome, kde je tento priestor obmedzený a delíme sa oň spolu, sú v našej chovateľskej  stanici 2 fenky:  nemecký krátkosrstý  stavač a  jazvečík dlhosrstý štandard. 

Touto cestou by sme sa chceli poďakovať všetkým členom rodiny –  súrodencom, rodičom, známym, ktorí nás v našej záľube podporujú a pomáhajú nám, či už s výcvikom alebo pri výstavách, či starostlivosti o šteniatka. Táto záľuba nás veľmi napĺňa, a keď sa nám podarí na výstave alebo pracovnej skúške uspieť, je to veľká radosť.

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
www.LUK.sk