Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. júl 2024,  meniny má Jakub,  spln: 21. júl 2024,  dnes východ slnka: 05:17,  dnes západ slnka: 20:28
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Z Bôrovej dolinky - chovateľská stanica

sekcie:
waleský teriér - brloháre,
adresa:
Hôrka nad Váhom 159, 916 32 Hôrka nad Váhom, Trenčiansky kraj, Slovensko
kontakt:
tel.: 0905 879 481
e-mail: mbaca@welshterrier.sk
web: www.welshterrier.sk
popis:
Vznik a ciele chovateľskej stanice
   Prvého velšteriera som si zaobstaral už v roku 1999. Po preukázaní poslušnosti a ľahkej cvičiteľnosti, s vynikajúcimi loveckými vlastnosťami a úspechmi na rôznych medzinárodných skúškach, som sa rozhodol zaobstarať si i dve sučky a v roku 2003 založiť chovateľskú stanicu "z Bôrovej dolinky".
   Chovateľská stanica „z Bôrovej dolinky“ má snahu o tie najlepšie poľovné pracovné vlastnosti velšteriera, pritom uchovať exteriér v štandarde. Cieľom je odchovať šteniatka, ktoré budú v dospelosti s vynikajúcim čuchom, hlasité na čerstvej stope, hlasité pri zhasnutej zveri, dostatočne ostré a odvážne na diviačiu, ale aj škodnú v práci pod zemou. Tieto vlastnosti velšteriere „z Bôrovej dolinky“ mávajú, pričom bývajú ľahko cvičiteľný a ovládateľný.


O plemene

História plemena:
   Welsh terrier /Waleský terier, velšterier/ je najstaršie poľovné plemeno teriera. Bol vyšľachtený v drsných podmienkach severného Welsu a využívaný pri poľovačkách na vydry, líšky a jazvece, ale zároveň aj ako strážny pes. Jeho štandard bol vydaný už v polovici 19. storočia. Na naše územie bol dovezený v medzivojnovom období, keď sa presadil ako veľmi dobrý pracovný pes.

Vlastnosti:
   Welsh terrier je živý, temperamentný, učenlivý, ľahko cvičiteľný a ovládateľný, poslušný a v poľovníctve všestranne využiteľný pes, často hlasitý na stope. Ak práve neloví, je pomerne kľudný, priateľský a poslušný. Ak však poľuje, je vždy naplno sústredený na zver. Je to pes, ktorý miluje vodu a rád aportuje, je odvážny a hlasitý pri práci na diviakov.

Stavba tela:
   Welsh terrier je pes s kompaktným štvorcovým telom. Jeho kostra je pevná a pružná. Má hrubú, tvrdú a priliehavú srsť s výraznými fúzmi a obrvami. Je čiernej alebo čierno-sivej farby s hnedými odznakmi na hlave, krku, hrudi a končatinách. Psy nemajú byť v kohútiku vyššie ako 39 cm, s hmotnosťou 9 - 9,5 kg.

Využitie:
Je to ideálny všestranný pes pre poľovníka.
galéria:
Z Bôrovej dolinkyZ Bôrovej dolinkyZ Bôrovej dolinkyZ Bôrovej dolinkyZ Bôrovej dolinky
ponuka:
Psy na krytie.
pridané: 6.2.2012 13:39
IHAR z Bôrovej dolinky, narodený: 12.10.2006, výstava: V1, skúšky: BL II.c - š, MSBL I.c - š, 5xII.c - š. Video a viac info tu: http://www.welshterrier.sk/chovny-pes/ihar/ HUNTER z Bôrovej dolinky, narodený: 21.3.2006, výstava: V1, skúšky: ZV (Zkoušky vloh - v ČR) I.c, nos 4, LZ (Lesní zkoušky - v ČR) II.c, nos 3, BL II.c - š, skúška odvahy na diviaka 3. Viac info tu: http://www.welshterrier.sk/chovny-pes/hunter/
Psy na krytie. Psy na krytie. Psy na krytie. Psy na krytie.

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
www.LUK.sk