Poľovníctvo IBO
dnes je piatok,  2. december 2022,  meniny má Bibiána,  spln: 8. december 2022,  dnes východ slnka: 07:22,  dnes západ slnka: 15:49
Sady nožov Roy.sk

DVD + Kniha ROK NA LOVE - Lovecká lukostreľba - detail

kosik
položiek: 0 ks
cena spolu: 0,00 €
DVD + Kniha ROK NA LOVE - Lovecká lukostreľba
novinka
počet:                  cena: 16,99 €
Záručná doba: 2 roky

Popis

Poľovanie lukom a šípom patrí k najstarším poľovníckym technikám. Dnešná lovecká lukostreľba spája tradičné poľovnícke metódy s modernou poľovačkou. Metóda lovu lukom je postavená na princípoch trvalej udržateľnosti a ochrany prírody a je ekologickým poľovníctvom, preto naberá dôležitý význam pri udržiavaní rovnováhy v prírodných ekosystémoch, v ktorých v dôsledku urbanizácie zanikli niektoré dôležité ekologické väzby.

Po úspechu prvého vydania prichádza trojica autorov z poľovníckej organizácie  Slovakbowhunting s druhým, rozšíreným vydaním, ktoré mapuje nové trendy v loveckej lukostreľbe a preniká hlbšie do problematiky tejto najstaršej metódy lovu. Súčasťou knihy je film ROK NA LOVE o 6 poľovníkoch, ktorí si vybrali luk a šíp ako poľovú zbraň a vracajú sa k samotnej podstate lovu. Dej rozpráva príbeh o ľuďoch, ktorých spája vášeň k lovu lukom a hlbšiemu poznaniu prírody. Film je zložený zo 6 samostatných epizód prezentujúcich lov lukom na Slovensku počas 12 mesiacov. Príbehy zobrazujú nielen samotný lov zveri, ale popisujú aj jednotlivé charaktery postáv, pre ktoré je práve lov lukom možnosťou nájsť seba samévho i realizovať svoje sny. Vo filme je zachytený lov morky divej , srnca, diviaka, jeleňa, daniela a muflóna. Kniha obsahuje viac ako 250  fotografií.

Popis:

  • Formát: 133x210mm
  • Rozsah: 200 plnofarebných strán-125 gr papier, viac ako 250 farebných fotografií
  • Obálka: laminovaná, 4+4
  • Väzba: lepená (paperback)
  • ISBN: 978–80–8148–665–4
kategória: Poľovnícke filmy

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
www.LUK.sk