navijaky offroad 4x4
dnes je streda,  4. október 2023,  meniny má František,  spln: 29. september 2023,  dnes východ slnka: 05:53,  dnes západ slnka: 17:16
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

Z Chrástkovej - chovateľská stanica

sekcie:
waleský teriér - brloháre,
adresa:
Borčice 27, 018 53 Borčice, Trenčiansky kraj, Slovensko
kontakt:
tel.: 0902 727 850
e-mail: 6petka1@szm.sk
web: www.welshterrier.webnode.sk
popis:
Welšteriér je veľmi staré plemeno vyšľachtené vo Welse, ktoré bolo oficiálne uznané v roku 1887. Boli obľúbené najmä pre ich lovecké schopnosti, využívali sa pri love jazvecov, líšiek a vydier. Sú to veľmi aktívne a energické psy, ktoré potrebujú dostatok pohybu. Je o nich známe že sú lepšie ovládateľné ako niektoré iné plemená teriérov, no aj oni potrebujú mať jasne stanovené pravidlá a vedieť čo si môžu dovoliť. Potom sú z nich výborný pomocníci pri love a oddaný spoločníci.

Prvého jedinca tohoto plemena, psíka Nordyho z Agačiny, sme si zadovážili v roku 2004 . Po preukázaní výborného poľovníckeho uplatnenia a našej spokojnosti s povahovými vlastnosťami sme si kúpili aj fenku, Reinu z Agačiny, ktorá je zakladateľka nášho chovu. Absolvovala som s ňou FSMP, FD, SD, BL a klubové skúšky odvahy na diviaka. Toto plemeno a jeho všestranná využiteľnosť ma podnietilo k založeniu chovateľskej stanice "z Chrástkovej" ktorá vznikla v roku 2009. Doteraz vyšlo z našej chovateľskej stanice desať jedincov. Naše psy využívame pri love na povrchu ale i pod zemou, či už na spoločných poľovačkách, dohľadávkach alebo pri posliedkach.V súčastnosti máme doma štyri jedince tohoto plemena ktoré nás sprevádzajú pri love. 
galéria:
Z ChrástkovejZ ChrástkovejZ ChrástkovejZ ChrástkovejZ Chrástkovej

reklama