Heming hunting
dnes je pondelok,  6. máj 2024,  meniny má Hermína,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:21,  dnes západ slnka: 19:04
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

AMO - Africký mor ošípaných v SR - diskusia

autor: off kaso79
pridané: 10.11.2017 15:59
Tak už je to skoro tu, od východu a nie od západu, ako by sme predpokladali...čo vy nato?
počet zobrazení: 53 832
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Stagstalker, 24.1.2018 o 16:51

Keby som chcel v hypotetickej rovine úvah konšpirovať, tak podľa môjho názoru zo súčasnej situácie ťažia a lobujú najmä dve skupiny. Poľnohospodári a noční lovci. Poľnohospodári sa týmto spôsobom snažia znížiť škody na poliach, ktoré im vznikajú v dôsledku vysokej koncentrácie zveri, ktorej dôvodom je práve hospodárenie vo forme obrovských monokultúr plodín, pričom tieto vedia po prevažnú časť roka poskytnúť aj veľkému množstvu zveri dostatočný úkryt (v 3 ha políčku sa proste 100 ks neskryje, 30-40 ha už áno), pričom však paradoxne v rámci opatrení nebolo zatiaľ siahnuté na ich poľno "biznis" v podobe povinnosti osievať jednou plodinou malé výmery, striedať rôzne plodiny v rôznej výške tak, aby bol umožnený lov zveri v týchto oblastiach ako aj zavedenie plánovania výsevu plodín v rámci regionóv tak, aby sa koncentrácia zveri minimalizovala alebo aspoň obmedzovala.(podobne ako to plánujú v ČR). No a noční lovci si podľa môjho názoru práve premnožením diviačej a hrozbou AMO pretlačili a zlegalizovali zakázané spôsoby lovu, keďže za normálneho stavu by ich povolenie bolo odôvodniteľné len ťažko, najmä pre morálno- etický problém, ktorý v súvislosti s ich používaním vystáva pri love. Pričom ako som už písal v inom príspevku, uvedenými opatreniami sa podľa mňa len snažíme "hasiť" dôsledky, ale neodstraňujeme príčiny (teda nerovnomernú koncentráciu zveri, monokultúrne hospodárenie a sťažený lov v týchto oblastiach). V ČR nočné videnia pri love používajú už nejaký ten rok a stavy diviačej zveri tam nejako rapídne neklesli a AMO sa k nim dostalo aj tak, dokonca skôr ako na Slovensko, kde sú nočné videnia zákonné tabu, hoc možno nekorešpondujúce s reálnym stavom. Súčasný lov všetkého (najmä bachýň) bez ohľadu na vek a pohlavie môže v konečnom dôsledku viesť len k rozpadu sociálnych a vekových štruktúr u diviačej zveri (ktoré sú už v súčasnosti z dôvodu nie vždy odborného lovu narušené), čo bude nakoniec mať za následok možno ešte ďalšie zvýšenie počtu diviačej, keďže sa do ruje dostane už každá lanštiačka a v kombinácii s dnešnými teplými zimami a dostatkom krytu (v podobe monokultúr, do ktorých sa nezasiahlo) stratí celá snaha efekt. Nejaký čas dozadu sa hrdo podpisovalo memorandum o riešení škôd poľovnou zverou medzi Slovenskou poľnohospodárskou a potravinárskou komorou, Slovenskou lesníckou komorou a Slovenskou poľovníckou komorou. A výsledok a reálny stav? Povinnosti len pre poľovníkov, zvýšený odstrel a zakázané spôsoby lovu. A zvyšné strany? Žiadne citeľné povinnosti- napr. povinnosť odstraňovať elektrické oplôtky(ktoré majú aj podľa mojich osobných pozorovaní za následok zmeny trás a návykov zveri,t.j. sťažený lov), povinnosť striedať plodiny, povinnosť siať ďalej od lesa, povinnosť siať v menších výmerách. Proste nič. Tak sa pýtam...chceme problém skutočne riešiť, dosiahnuť zmenu a odstrániť príčiny alebo sa korekciou dôsledkov v podobne zvýšeného odstrelu (v súčasnosti podľa mňa aj za hranicou etiky) budeme hrať, že problém riešime? Lebo len jeden faktor (zvýšený odstrel) nestačí, pokiaľ sa nezapoja aj zvyšné strany a problematika sa nebude riešiť ako celok, tak nás dôsledky ešte môžu bolieť. Mňa už hnevá len to, kde sa súčasné poľovníctvo za tých posledných 10 rokov dostalo. S nostalgiou spomínam kedy výbavou poľovníka bol hubertus, ručadlo, puška a dobré nohy, v súčasnosti sa pretriasa, na ktorý prísvit puškohľadu zver nereaguje. Kde sú časy, kedy bolo hanbou poľovníka streliť vodiacu diviačicu, v súčasnosti je ich loviť pomaly povinnosť. Kde sú časy, kedy zver mala priestor na svoj kľud či pašu, kedy bol lov počas tmy tabu? V súčasnosti pomaly niet hodiny a počasia, kedy taká situácia nastane. "Čierny rytieri", ktorí boli vždy vzácnou trofejou sa dostali na úroveň potkanov lovených na stretnutie. A nie preto, že by poľovníci svoje povinnosti zanedbávali. Príčina je inde. Takže quo vadis slovenské poľovníctvo?

dať hlas príspevku | počet hlasov: 80

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 397 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off lubenko, 19.12.2019 o 20:57

len treba dodať ,že najvetšou mierou sa o to pričinili vlci za pomoci LOZ VLK ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off esko, 29.11.2019 o 20:28

Krádež fotiek - Neviem čo sú to za ľudia, ale kradnúť fotky sa nepatrí. odkaz originál odkaz Ďaľšie foto odkaz originál odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off feroTT, 21.11.2019 o 18:38

Preco mi tu zmizol prispevok?Nic vulgarne,clovek napise svoj postreh a v momente sa to vymazalo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off feroTT, 21.11.2019 o 18:25

Icvokcem: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 2.9.2019 o 7:36

Uvidíme, ako to v ČR dopadne... Ono väčšinou, keď sa takáto vec zistí, je už vždy neskoro ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off igman, 2.9.2019 o 7:29

Čo si myslíme každý z nás je asi málo dôležité. Prostredie okolo Zlína a u nás až také rozdielne nieje. Ak sa nákaze nemôžeme či nechceme ubrániť teda načo sú tie akože opatrenia? Kašlime na to sa nech sa čím skôr nakazí všetko.Pozbierame kadávery a hor sa ďalej. To čo sa u nás deje istotne nepomôže , to si nemyslím to viem. PS: čo sme urobiť mali to je už mimo náš vplyv. Otázka stojí ČO robiť máme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off smetko, 1.9.2019 o 11:29

Je jeden zásadný rozdiel medzi prípadmi výskytu AMO v ČR a u nás. V Čechách sa jednalo o izolované ložisko nákazy, potlačili ho a momentálne sú krajinou bez výskytu AMO. My sme na hranici výskytu a šírenia ochorenia. Vzhľadom na charakter prostredia (napr. obrovské lány kukurice) a sekundárny prenos (hlavne spomínané krkavce, líšky, hmyz) by podľa mňa oplotenia nemali očakávaný efekt. Myslím si, že už niekoľko rokov sme mali intenzívne pracovať na znižovaní stavov diviačej zveri, ale to nevravím o bezhlavom lovení - aj v tomto je potrebná osveta. Portugalsko, Španielsko sa s AMO morí už pomaly 70 rokov a aj tak to nemajú pod kontrolou. Ani my sa tomu nevyhneme a skôr či neskôr sa to pravdepodobne prevalí cez celú Európu. Ide len o to, aby sme to zvládali s čo najmenšími nepríjemnými dôsledkami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off igman, 31.8.2019 o 21:54

Ak to už niekto navrhol tak soráč, prečo sa u nás nepoužije systém alebo forma boja proti AMO ktoré sa osvedčili v Čechách, to zas majú zarobiť kamoši správnych ľudí na chladiakoch. Ja som tie České opatrenia naozaj zažil. Prečo sa zas vymýšľa teplá voda (pre debilov to čo už bolo vymyslené) Oni tú nákazu evidentne potlačili ako jediná republika Keď sa mýlim opravte ma! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off peho7, 26.8.2019 o 13:05

Aja ze znich budu klobasky pre navstevnikov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off yegi, 25.8.2019 o 12:48

Všetky vystavené prasiatka z výstavy pôjdu na likvidaciu do kafilerky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Ondrik, 25.8.2019 o 12:07

Práve prebieha Agrokomplex. Na jednom mieste sa tak stretnú aj chovatelia ošípaných z celého Slovenska. Krásna príležitosť ako si môže AMO odskočiť z východu na západ, z juhu na sever. Tomu sa hovorí "opatrenie proti šíreniu AMO" To si zaslúži potlesk. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

off fire, 24.8.2019 o 9:05

Reakcia na príspevok od hyperon, 23.8.2019 o 23:17 :
v čechách to financoval štát a u nás to máme fin. my poľovníci?ja si myslim že to je záujem štátu.....keby prišli a povedali ,ideme robiť ploty tu máte material,tak beriem hoci aj dovolenku a idem do revíru....priložím ruku k dielu ,nemám problém.....oni len ukazujú ako vozia chlad.boxy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off hyperon, 23.8.2019 o 23:17

ake motivacne € sa tu riesia? ked sa to rozsiri dalej a diviaci pokapu tak si potom "motivacne" mozme buchat celom o stenu, ze preco to tak dopadlo... v naraznikovych zonach treba ulovit co najviac diviakov, budu sa mat odkial vratit, ale ked sa to rozsiri, nebudu sa mat odkial vratit a hodnu chvilu potrva kym sa znovu populacia diviakov zregeneruje. malo by to byt v zaujeme nas, polovnikov, to zasavit bez ohladu na to, ci to je, alebo nieje nejako financne motivovane, aj ked samozrejme, kazde € do rozpoctu zdruzenia je dobre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Rinko, 23.8.2019 o 21:20

Reakcia na príspevok od Hekler, 23.8.2019 o 21:08 :
Áno viem. Ale príde mi to smiešne proti tomu aké zástrelné sa vyplácalo v čechách a za každý kus. Oni to mali rozdelené kolko za sele,kolko za lončáka,kolko za dospelého diviaka a ešte kolko za uhynutého.To boli iné tisíce českých korún. Vedel som to presne,ale už si to nepamätám tak nechcem trepať. Ale panenky sa mi s tých súm dobre pretáčali.Napokon mohol by sa tu k tomu vyjadriť niekto z moravy ak to tu sleduje... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Hekler, 23.8.2019 o 21:12

Reakcia na príspevok od Rinko, 23.8.2019 o 20:41 :
súhlasím, ale s motivačným zastrelným nemáš pravdu, lebo už od 1.1.18 sa vypláca v nárazníkovej zóne cca. v 30 okresoch (aj v revíroch cca. polky okresu TN), 40e za vzorku z každého uhynutého diviaka, 30e za každú ulovenú diviačicu a lanštiačku po predložení pohlavných orgánov (maternice) a 10e za vzorku z každého uloveného diviaka ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Rinko, 23.8.2019 o 20:41

Reakcia na príspevok od zekon, 22.8.2019 o 15:17 :
Zekon a lanus mi to zobrali z úst.Nejdem ich opakovať.Úplný súhlas.Nakoľko bývam a poľujem kúsok od českých hraníc,situáciu s AMO som tam podrobne sledoval.Sledujem aj tú našu -tohtoročnú. Čo tam na ministerstve pre Boha živého všetci spia ? Na čo čakajú ? V čechách to bol mazec. Tam robili všetko možné aj nemožné a vyplatilo sa.U nás sa len analizuje a teoretizuje...Ja mám z toho každým dňom väčšie a väčšie obavy. Žiadne ploty,ohradníky,špeciálne jednotky,motivujúce zástrelné,skrátka nič !!!! Matka tlmoč im tam hore aj naše názory veď to nie je možné takýto alibizmus. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off MatkaLC, 23.8.2019 o 18:32

Dušan neviem akú má kyslosť žalúdka medveď, to by mohol povedať nejaký MVDr presnejšie. Pokiaľ medveď vyvrhne kadaver ako nestrávený tak podľa mňa áno. No a inak vo zvyšku si si odpovedal sám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fire, 23.8.2019 o 13:14

Reakcia na príspevok od Hekler, 23.8.2019 o 11:47 :
choď na gereta,,,tam sa to dá otvoriť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 23.8.2019 o 12:05

Reakcia na príspevok od goret, 23.8.2019 o 11:45 :
dobrá otázka, a čo naše chránené a totálne premnožené krkavce ? stav pri prvom prípade AMO ukázal že ľudia v dedinách mali všetky opatrenia veterinárov v paži, porušovali všetko čo bolo nariadené, jediní kto to plnili boli poľovníci a na tých sa to teraz niekto snaží zvaliť, nikomu nevadilo že sa do infokovakých oblastí v MR chodilo ako na klavír, a dovážali načierno ošípané a dnes chcú za porušovanie nariadenia dokonca odškodné... zažil som ako chlapec opatrenia pri slintačke, to boli preventívne opatrenia vymáhané štátom !, pri AMO 1 km od hraníc s MR štát zaspal, prijal nariadenie pre poľovníkov ale žiadne opatrenia voči prenosu dopravou a pešou nohou, stále ale kladiem otázku jedná sa o africký alebo americký mor ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

off Hekler, 23.8.2019 o 11:47

Reakcia na príspevok od fire, 23.8.2019 o 11:21 :
nejde otvoriť odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on goret, 23.8.2019 o 11:45

Reakcia na príspevok od MatkaLC, 23.8.2019 o 8:38 :
Maťka, mám otázku, takú tu moju. Môže AMO prenášať aj medveď, keďže poľovník áno? Navyše medveď nielen na srsti, ale aj v tráviacom trakte pri požraní infikovaného kadáveru. Nepýtam sa na vlky, tie sa k ľudským obydliam zatiaľ veľmi nepribližujú, no medvede áno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fire, 23.8.2019 o 11:21

nie som odborník,ale pokiaľ máš už predsádku na zbraní-puškohľade ,tak to sa asi nesmie či?odkaz sa žiadna vlastná zámerná osnova nespomína ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 23.8.2019 o 10:30

skúsim aj svoj názor ale upozorňujem že je to len môj osobný ... žiaden prokurátor zatiaľ neprotestuje proti opatreniu hlavného veterinárneho lekára tak dobre, ale podľa mňa by mal, možno sa ale mýlim, aj to je samozrejme možné... No a k nariadeniu hlavného veterinárneho lekára, čo mi to vlastne povolil : 1) použitie noktovízorov, ktoré nemajú svoju vlastnú zámernú osnovu (tu si je potrebné zobrať na pomoc zákon o zbraniach a strelive podľa ktorého sa noktovízorom rozumie prístroj na nočné videnie vybavený elektrooptickým meničom slúžiacim na vytvorenie viditeľného svetla zo zvyškového svetla alebo prisvietením laserovým infražiaričom alebo diódovým infražiaričom na zosilnenie svetla), teda môžem použiť len "predsádku", čo som doteraz nemohol; 2) použitie zdrojov umelého osvetlenia a zariadení na osvetľovanie terčov (teda môžem použiť baterku, reflektor), čo som doteraz nemohol; 3) loviť diviačiu zver v noci s použitím výkonnej pozorovacej a streleckej optiky alebo s použitím zdrojov umelého osvetlenia alebo zariadení na osvetľovanie terčov (môžem s použitím uvedených prostriedkov poľovať na diviaky nepretržite, nie len počas 7 dní v mesiaci), čo som doteraz nemohol; 4) loviť diviačiu zver posriežkou vo vzdialenosti kratšej ako 100 m od hranice poľovného revíru, čo som doteraz nemohol, dalo sa len posliedkou; 5) loviť diviačiu zver na poľovných pozemkoch, na ktorých sa súčasne vykonávajú poľnohospodárske práce po predchádzajúcej dohode s užívateľom poľovného pozemku, (toto je opatrenie na to aby sa dali loviť diviaky pri zbere veľkých lánov napr. kukurice, samozrejme pri totálnej disciplíne poľovníkov pri streľbe), čo som doteraz nemohol; 6) loviť diviačiu zver aj v prípade, že nemáme schválený plán chovu a lovu pre diviačiu zver; toto dúfam nie je potrebné vysvetľovať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off MatkaLC, 23.8.2019 o 8:38

Reakcia na príspevok od dede, 22.8.2019 o 21:42 :
Dede mysli si čo chceš, keby to bolo len na ŠVPS tak do lesa ako poľovníci nevstúpime. Stále to hrozí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namreh, 23.8.2019 o 8:37

pre mňa je nepochopiteľne že združenia čakajú na milodary a nezabezpečili si boxy sami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off fire, 23.8.2019 o 8:28

však tie boxy sa mali rozdávať už minulý rok pokiaľ sa nemýlim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 22.8.2019 o 21:42

Ja by som tuto diskusiu preladil na temu polovnicke vtipy... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off dede, 22.8.2019 o 21:40

Ale no Maťa aky vaš lobing... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on jepp414, 22.8.2019 o 20:43

Ako to bude kontrolovane že v chladiaku budú iba diviaky?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MatkaLC, 22.8.2019 o 19:29

Reakcia na príspevok od vladoVT, 22.8.2019 o 15:32 :
Vlado, to že je lov diviačej zveri v tebou spomenutých revíroch zastavený je nariadenie Európskej komisie a je súčasťou EU legislatívy. To že je tam povolený aspoň lov ostatnej raticovej zveri, je len náš-poľovnícky lobing. Avšak aj tento ústupok napomôže k ďalšiemu šíreniu vírusu. Čo je horšie, vírus alebo škody spôsobené zverou?...môžeme si každý odpovedať. EK budeme presviedčať v pondelok a utorok, že lov diviakov a nie len zber uhynutých diviakov, je v týchto oblastiach nutný. Okrem iného k nariadeniu vet.lekára...doteraz som si myslela že podľa 274/2009 §65 ods. 2 písm. c) je zakázané používanie noktovízorov, ktoré sú prispôsobené na videnie v noci. Alebo si to len ja zle vykladám.?. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vladoVT, 22.8.2019 o 15:32

Mne príde situácia ohľadne AMO a hlavne rôznych opatrení pre poľovníkov doteraz veľmi chaotická, napr. 1. hlavný veterinár 15.8.2019 vydá rozhodnutie o povolení používania nočných zariadení alebo umelého osvetlenie pri love diviačej zveri - bez nejakého obmedzenia odkaz , následne 16.8.2019 vydá SPK upozornenie pre poľovníkov, o tom že to používanie pomocnej techniky vlastne na zbraň nie je dovolené ...len techniky na pozorovanie odkaz ...čo vlastne ani nemuseli vydávať pretože zákon aj doteraz neobmedzoval používanie pozorovacej techniky. 2.Štátna veterinárna a potravinová správa vydá 19.8.2019 Mimoriadne opatrenia pre poľovníkov v okrese Trebišov odkaz, kde je ZAKÁZANÝ lov diviačej zveri vo vybraných revíroch: PR Tajba, Streda n./ B., Kamenec, Strážne, Veľký Horeš, Malý Horeš, Svätá Mária, Somotor, Svätuše, Ladmovce, Brehov, Zatín...no a 21.8.2019 slávnostne odovzdávajú chladiace zariadenia aj v obci Zatín odkaz, kde je defakto zakázaný lov...tak sa pýtam načo je im chladiaci box, keď tam loviť nemôžu??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off zekon, 22.8.2019 o 15:17

úplný súhlas s lanus... reakcia štátu a zodpovedných je mizerná a nedostatočná, dva roky vedeli, že AMO príde, mali dva roky na to aby sa pripravili, aby bolo všetko zabezpečené, aby sa poučili z chýb v okolitých štátoch, aby vypracovali núdzové plány a okamžité reakcie. Miesto toho vyzývajú na intenzívny lov a rozvážajú chladiarenské boxy. O akom intenzívnom love tu idete hovoriť ? Ten kto lovil doteraz bude pravdepodobne loviť aj ďalej, ten kto nelovil a kašlal na to nebude loviť ani teraz veď teraz by s tým mal o 100% viac práce ako pred AMO tak prečo by sa unúval... Kde sú ploty a pachové ohradníky ? Je vydaný zákaz vstupu do postihnutých lokalít ? Boli poverené osoby lovom ? Sú vypísané sumy za ,,zástrelné,, ale také aby to bolo motivujúce a odškodnilo združenia ? Prečítajte si staré články čo všetko robili v Čechách, ako motivovali poľovníkov k lovu, tam to išlo všetko rovno do kontajnerov a spáliť a tu to chcete voziť do boxov po revíroch hore dole a čakať na výsledky. V ČR bol vydaný zákaz poľnohospodárskych prác tj. úroda zostala na poliach len aby diviakov udržali v postihnutom regióne aké je opatrenie v SR ? Za chvíľu sa začne kosiť a diviaci začnú migrovať z kukurice do kukurice z okresu do okresu, rozlezie sa to všade... V tejto chvíli nikto nevie o reálnej situácii, veď to čo našli skapané je nič, lány kukurice sú obrovské kto vie koľko ich tam leží. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 17

off Jager68, 22.8.2019 o 14:39

stacilo urobit opatrenia ake boli na Morave. Bireš to vsetko prenaša na polovnikov.Akoby sa diviaky doteraz intenzivne nelovili. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off lanus, 22.8.2019 o 14:20

citulik - Reakcia štátu je neskorá a mizerná !!! Okamžite po diagnostikovaní moru pri hraniciach s Maďarskom sa mal v dotknutých oblastiach postaviť plot , bolo by to lacnejšie a účinnejšie a naviac nedalo by sa vyhovárať na diviaky , ktoré sú až druhotným šíriteľom nákazy !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

off citulik, 22.8.2019 o 12:57

Naberá to správne obrátky, myslím si že štát urobil čo bolo treba teraz je ten zbytok a to aktívny lov diviakou na nás poľovníkov.Treba ich loviť vodne vnoci a nešpekulovať že čo budeme strielať na spoločných poľovačkach a p. Prajem všetkým poľovníkom na Slovensku úspešný boj s AMO. Lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off MatkaLC, 22.8.2019 o 12:42

Reakcia na príspevok od spito270, 22.8.2019 o 10:35 :
Všetkých v nárazníkovej zóne zatiaľ na juhu Slovenska, ktoré prejavili vo februári záujem o box a nahlásili údaje potrebné pre vypísanie verejnej súťaže. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 397 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM