Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Skúšky poľovných psov urobených v zahraničí a ich platnosť v SR - diskusia

autor: off rastob
pridané: 8.1.2015 18:57
Pri kontrole počtu PU psov na spoločnej poľovačke, počítsjú sa do tohto počtu aj psy, ktoré majú jesenné skúšky, prípadne duričské, urobené v zahraničí? Napríklad, príde k nám hosť so psom, kúpeným v Českej republike a so skúškami, spravenými v Čr, počíta sa to? Ja tvrdím, že určite nie, kolega tvrdí, že áno, nepodarilo sa mi nájsť dokument, vysvetľujúci túto vec. Aby sa nám nestalo, že by prípadná kontrola nepoukázala na nedostatočný počet psov v pomere k počtu strelcov. Ďakujem za informácie, je to pre organizáciu poľovačky dôležitý údaj.
počet zobrazení: 6 822
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 121 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off lanus, 13.11.2015 o 16:10

Hugo9 - Vodič psa - nepoľovník (okrem brlohárskych skúšok) musí byť aspoň jednorázovo poistený : odkaz ; bod č.4 . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hugo9, 13.11.2015 o 15:33

Zdravím, potreboval by som zistiť jednu informaciu. či vodič psa ktorý nieje členom žiadnej polovnickej organizacie, ma 18 rokov a je študentom SOŚL a má Poľovníctvo ako učebny predmet, sa nemože žučastniť Duričských Skušok? ak nieje poistený ?.. Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 24.5.2015 o 7:29

zaujímavá debata.... ak niečo také jursa tvrdí, určite to má oporu v právnej forme. čiže: jursa je zástupca PO, ktorá nemá zo zákona niečo vykonávať v kynológii a poúča nás, ako znovu dodať peniaze do svojej PO. čiže:: ak niečo také chcem tvrdiť, tak to musí mať oporu v záväznom predpise. a prijať tvrdenie niekoho, čo do toho vôbec nemá čo hovoriť, je mi akési divné. takže platí: 16.1.2015 o 20:43. akceptácia či neakceptácia - upravuje ju nadnárodný orgán - FCI a nikde som nevidel úpravu, ktorá hovorí, že skúška platí len na nejakom území. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 23.5.2015 o 19:11

rastob - "Gratulujem k objaveniu Ameriky" ; čierne na bielom to tu už bolo napísané dávno (naposledy 17.1.2015) !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rastob, 23.5.2015 o 19:03

Len pre zaujímavosť, najnovšie Poľovníctv a Rybárstvo, str. 27, Jozef Jursa:" psy so skúškami z výkonu dovezené z iných krajín musia absolvovať skúšky poľovnej upotrebiteľnosti podľa nášho skúšobného poriadku. Zahraničné skúšky totiž nespĺňajú kritériá požadované na Slovensku" Takže je to tu čierne na bielom, na Slovensku platia len slovenské skúšky, ktoré umožnujú psom poľovať, nie vystavovať a chovať. Divné, ale je to tak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 23.4.2015 o 7:54

Chlapi nemôžem nájsť nikde aké skúšky sa dajú absolvovať v Rakúsku so psom plus nejaký skúšobný poriadok rakúsky. Vopred vďaka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 17.1.2015 o 15:42

lanus, ja too tak nevidím. a čítam len zákon. tam je napísané, že pes musí mať PU. dosť, žiadne, že musí byť len naša a podobne. PU je zadefinované, čo musí splňať. to sme už rozobrali a odsúhlasili. čo je písomným potvrdením o absolvovaní prac skúšky? NO JEDINE PP VYDANÝ AUTORITOU - SKJ. čiže ak autorita uznaná zákonom - SKJ zapíše skúšku do PP, tak zákon ju uznáva! nič viac v zákone nie je! takže je uznaná! a SKJ ju uznáva ako člen ďalšej medzinárodne uznanej autority - FCI. ak ju teda akceptuje FCI, tak ju akceptuje aj SKJ, dôkazom je že u nás nestrácajú platnosť napr ocenenia z výstav. kde je potreba ešte niečoho? aký ďalší predpis je treba? zákon nestačí??? ak by neplatila, tak zákon sa vyhradí, v akých prípadoch zápis v doklade - PP - ju nesmie obsahovať. je také niečo? nie je. čo stále hľadáte? zákon je dobrý, vykonateľný a bez nejasností! myslím tým ohľadom tejto preberanej veci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 17.1.2015 o 15:37

majko82 - "Pravda" tu už bola niekoľko krát napísaná; problém je v tom,že pre jej absurdnosť jej mnohí nechcú uveriť. Tak ešte raz : Po lopate povedané žiaden náš predpis neruší platnosť zahraničnej skúšky resp.PU , ale tiež nieje ani jeden predpis ,čo ju na uznanie našej PU môže akceptovať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 17.1.2015 o 15:25

lubenko, ak to myslíš seriózne, tak ja tvrdím, že poľovná upotrebiteľnosť má platnosť len v štáte, podľa predpisu ktorého bola nadobudnutá a nemá nadnárodný charakter, t.j. český PUP, nie je automaticky aj slovenským. Ak máš opačný názor a vážiš si seba samého natoľko, že čestné priznanie možnej prehry ti nerobí problém a dokážeš sa nielen staviť, ale prípadnú prehru aj splatiť, ponúkam ti stávku o kartón šumivého vína značky Hubert. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 17.1.2015 o 15:09

ano ano, nikto sa tu v tom nevyzná :) ale presné info od kompetentných nedá nikto , každý len háda čo je pravda . nič téma ma zaujala tak si to zistím osobne . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 17.1.2015 o 14:49

Dušan ja tvoju stavku prijimam,len neviem s toho čo tu čitam o čo komu vlastne ide:):):):):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 16.1.2015 o 21:05

nezamotávaj! predpis káže skúšku, ktorá sa volá napr duričská. taká musí byť zapísaná v knihe, aby sa splnili požiadavky. teda následne aj v PP. obsah skúšky žiadny predpis neukladá skúmať! stačí tak po lopate? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 16.1.2015 o 21:01

Na okraj: český PUP a slovenský PUP nie sú de jure ekvivalentné. PUP uvedený v slovenskom zákone je chápaný ako slovenský. Ab absurdum: sú krajiny, v ktorých je PUP aj to, čo u nás nie je ani poľovné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 16.1.2015 o 20:43

takže: skj zapíše do plemennej knihy skúšku, ktorá je aj vo vyhláške 344, napr duričskú. dostanem PP kde je tá skúška uvedená. kontrolný orgán si to prečíta a povie: je to OK, lebo pes splňa požiadavky zákona a môže poľovať. aký iný výrok na základe čoho môže vyrieknuť? no žiadny iný! zákon mi káže mať PUP s pracovnou skúškou, ktorú mám zapísanú v PP. čo môže štátny úradník ešte na tom skúmať? splnil som povinnosti zo zákona! vyhláška definuje pravidlá, ako psy, ktorí nemajú PU ju môžu získať. hotovo. uvádza sa niekde že na slovensku platia len slovenské skúšky? nenašiel som, ale mohol som prehliadnuť. no zákon po mne chce bez ďalších podmienok PUP. to splňam!!! a zle staviaš otázku: chceš predpis, ktorý zahraničné skúšky akceptuje. nuž jeden toi uvediem: zákon 274/2009. a len ten je pre mňa poľovníka závazný. neuvádza žiadnu výlučnosť slovenských skúšok. takže načo mi je akási zmluva???? zákon ju nepotrebuje. ešte ináč sa opýtam: kde zákon uvádza, že neplatia údaje o zahrahičných skúškach zapísané v PP? no nikde. takže čo komu ešte chýba? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 16.1.2015 o 20:42

apple - Po lopate povedané žiaden náš predpis neruší platnosť zahraničnej skúšky,ale tiež nieje ani jeden predpis ,čo ju na uznanie PU môže akceptovať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 16.1.2015 o 20:27

Mimo tému (a mimo appleho): SPKP nespravuje SKJ. SPKP spravujú členovia SKJ a u nás máme 3 dielčie SPKP spravované SPZ, ZŠK a UKK. Pri importe sa do SPKP zapisuje len fakt, či jedinec nadobudol chovnosť, a nie veci, vďaka ktorým ju nadobudol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 16.1.2015 o 20:14

lanus, takže už to pomenujme, aká právna norma a § vylučuje platnosť PU, pokiaľ prac skúška je zapísaná v PP a skj zapíše psa aj so skúškami do knihy? kde sa to uvádza že skúška nemá platnosť na PU? ja možno nemám šťastie to nájsť. v zákone to nie je, vo vyhláške tiež nie. poprosím pomôž mi s tým, ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 16.1.2015 o 20:11

Mimo tému: ak pes absolvoval skúšku vhodnú "do chovu" v ČR, potom bol importovaný k nám, túto skúšku "do chovu" mu môže uznať chovateľský klub, t.j. pes môže získať chovnosť u nás aj na základe skúšky v zahraničí, ak s tým súhlasí chovateľský klub, pretože podmienky pre zaradenie do chovu určuje klub. Ak pes nadobudol chovnosť v ČR pred importom k nám, potom mu chovnosť platí aj u nás, pretože chovnosť mu môže byť odňatá len vo výnimočných prípadoch z dôvodu dodatočného zistenia nejakého chovného podvodu. Poľovná upotrebiteľsnosť a chovnosť sú však 2 rôzne veci. Chovnosť sa uznáva v rámci FCI, preto platí v celej FCI. Poľovná upotrebiteľnosť sa uznáva len v rámci štátu, preto apriori platí len v tom štáte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 16.1.2015 o 19:56

zvara - Trošku si to doplietol čiže 1. Legálne importovaný pes bude môcť podľa pravidiel príslušného klubu páriť (platnosť skúšok mu nezanikne) ; 2. Čo sa PU týka ,tak sa budeš musieť spoľahnúť na toleranciu miestnych funkcionárov ,alebo počkať na medzištátnu zmluvu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 16.1.2015 o 19:42

laci, nieee, oni platia, už to neviem lepšie napísať! ak ich SKJ zapíše do PP, tak je hotovo!!! pes je PU a hotovo! a nepodpichuj! :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zvara, 16.1.2015 o 19:17

apple,ja sa na Slovensku budem od zajtra tváriť ako cudzí štáty príslušník a všetky skúšky mi budú platiť podľa §74.To má super logiku. Alebo ešte lepšie, chovný pes import s ČR zapísaný v plemenej knihe spkp, nebude môcť páriť Slovenské suki. Len preto, že mu neboli uznané skúšky PU vykonané v ČR. Takže dovezieme s ČR super chovného psa,klub schváli jeho zápis ako importa do spkp,ale ja na Slovensku nebudem môcť s ním polvať.Páni ja žasnem.Toto fakt má logiku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 16.1.2015 o 17:46

sčasti som reagoval na tvoj príspevok, ktorý si zrejme deletol, než som zavesil môj, takže preto je to tu. ale otázka samozrejme nie je len na teba. no myslím, že zákon, i vyhláška je napodiv v poriadku v tomto prípade, ale vymýšľajú sa neuveriteľné kombinácie okolo jednoduchej veci. nikde nevidím, žeby zákon nerešpektoval akékoľvek údaje uvedené v PP, ani mi nezakazuje používanie takéhoto psa, ani neupravuje výlučné získanie PU. ostatok sú len neuveriteľné kombinácie neznalých. zákon hovorí jasne, bez obmedzení. vyhláška tiež jasne, ba ešte aj navyše umožňuje psovi nezapísanom pod skj so skúškami tu poľovať. veď to je navyše a nie dôvod k obmedzovaniu! taktiež vyhláška v súlade so zákonom len uvádza o.i. aj to, ako je možné získať PU u psov, ktorí ju nemajú. nevidím naozaj žiadny dôvod na konšpiračné teórie. a kontrola musí akceptovať zákon a zapísané skúšky v PP a posúdiť, či sú takého druhu, ako je podľa poľovanej zveri treba. nič viac tam nevidím. žiadne vyslovenie neplatnosti, žiadna výlučnosť slovenských skúšok.... treba si len vecne prečítať zákon - § 2, 75, 82 a vo vyhláške §73, 74 a v závere príloha 35b. tam je všetko, a ak ti je niečo nejasné vo vyhláške, treba pozrieť do zákona, pretože nemôže ísť nad rámec zákona. hádam som to dosť po lopate, najdôležitejšiu citáciu zákona §2 som dal v predošlom príspevku. hotovo. :-) toto všetko sa týka poľovníka. a kdejaké pechtle občianskych združení a kdekoho iného okolo ma z pohľadu zákona nezaujímajú, lebo sa tohoto problému netýkajú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 16.1.2015 o 17:11

apple - Prepáč ale všetko čo som k predmetnej problematike vedel som Ti náležite obsiahle napísal do súkromných správ . Skutočnosť je žiaľ absurdná !!! a bez náležitej medzištátnej dohody aj taká ostane !!! a to chamtivým funkcionárom zrejme vyhovuje !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 16.1.2015 o 16:21

lanus, prosím o vysvetlenie, ktoré ustanovenie zákona uvádza, že skúšky PU získané v inej krajine neplatia. tiež kde sa uvádza, že štátna správa môže, alebo má kontrolovať, kde boli skúšky vykonané. tiež kde sa uvádza, že platia len skúšky vykonané v SR. zacitujem zo zákona: ... "Zákon 274/2009 § 2 písm. h) poľovne upotrebiteľným psom pes uznaného poľovného plemena s preukazom o pôvode, ktorý úspešne absolvoval skúšku poľovnej upotrebiteľnosti " ..... tiež chcem poprosiť, na základe čoho sa domnievaš, že vyhláška že vyhláška je viac, ako znenie citácie zákona a rozširuje jeho znenie - definíciu. pokiaľ je zapísaná skúška PU vykonaná v s súlade s prílohou 35 - teda v zhode plemena a vykonanej skúšky nevidím problém. no ale možno sa mýlim a vysvetlíš, na základe čoho si si vytvoril názor, že PU dovezených psov so skúškami u nás neplatí a musí sa absolvovať znovu skúška PU. ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 16.1.2015 o 15:16

"Absolbovanie skúšky poľovných psov v zahraničí oprávňuje psa k poľovnému využitiu v krajine, v ktorej ich absolvoval, nie na Slovensku." napr. ak by som absolvoval skúšku v ČR, tak mi oficiálne platí v ČR a nie aj u nás. Stavíme sa? Pozn. v ČR je byrokracia okolo PUP na vyššiej úrovni ako u nás. Tam už majú aj kartičky, preukazy PUP, ale tie preukazy oficiálne platia len u nich. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 16.1.2015 o 15:09

Dodoo, o žiadnej skúške v inej krajine sa tam nepíše, t.j. žiadna taká skúška nie je medzi predpísanými skúškami pre danú poľovnú upotrebiteľnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 16.1.2015 o 15:04

K bodu č.2 tvrdíš, že a) musí absolvovať predpísanú skúšku vo vyhláške MPaRV SR č.489 z r. 2013 čiže iba na Slovensku aby bol PUP na spoločnej poľovačke? Alebo b) môže absolvovať takú skúšku v inej krajine (len sa tam inak volá samozrejme)? Ak tvrdíš b) tak tvrdíš to čo my, ale ty si vo svojich vyjadreniach odporuješ (goret, dnes o 14:55 a goret, 9.1.2015 o 9:16 - Absolbovanie skúšky poľovných psov v zahraničí oprávňuje psa k poľovnému využitiu v krajine, v ktorej ich absolvoval, nie na Slovensku.) A ak tvrdíš a), tak si to odporuje s vyjadrením lanus, 9.1.2015 o 22:37 o vyhláške 344/2009 (aktualizovanej) § 74. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 16.1.2015 o 14:59

Dodoo, aj k tomu už som sa tu už vyjadril, ale zopakujem: pre oficiálnu poľovnú upotrebiteľnosť na Slovensku musí pes absolvovať skúšku uvedenú v prílohe predmetnej vyhlášky. Už to tu citovali dvaja (lanus a zvara), tak mi prepáč, že aj ja: "§ 74 Poľovne upotrebiteľné psy vo vlastníctve zahraničných majiteľov sa môžu používať pri užívaní poľovných revírov, ak sú zapísané v plemenných knihách uznaných FCI a absolvovali predpísané druhy skúšok poľovnej upotrebiteľnosti, o čom predloží vodič psa príslušný doklad." Na základe tohto ustanovenia tvrdím, že zahraničný pes, ak má byť u nás oficiálne PUP musí splniť 2 podmienky: 1. musí byť zapísaný v plemennej knihe FCI (inými slovami, musí to byť čistokrvný pes známeho pôvodu) a 2. musí absolvovať predpísanú skúšku. Ktorá skúška je predpísaná pre konkrétnu poľovnú upotrebiteľnosť je uvedené v predmetnej vyhláške. Stávku som ponúkol všetkým, ktorí mi neveria a pochybujú o tomto mojom vysvetlení. Ak si jedným z nich, môžeš stávku prijať a ukázať ostatným, aký si frajer a ako si vážiš seba samého. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 16.1.2015 o 14:38

goret vyhlášku MPaRV SR č.489 z r. 2013 som si teraz prešiel celú, ale že by sa tam písalo niečo o psoch zo zahraničia so zahraničnými skúškami, to som tam nenašiel. A tvoje včerajšie dva príspevky boli zablokované kvôli porušeniu Pravidiel pre pridanie príspevku diskusie bod č.4. A k téme diskusie správne to napísal napr. lanus, 9.1.2015 o 22:37 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 16.1.2015 o 14:24

Dodoo, ak sa ti ako dôkaz máli odkaz na vyhlášku, v ktorej je to uvedené a nie si srab, tak príjmi stávku, nech z toho niečo majú aj účastníci našich stretnutí. Ten odkaz nájdeš v mojom prvom prísvevku k tejto téme. Ja som tu testovaný dosť často a občas aj tvojimi nezdôvodnenými zablokovaniami mojich príspevkov údajne pre porušenie pravidiel. Túto, pre iných isto zábavnú a vzrušujúcu, činnosť ti samozrejme neuprieram, ale uvítal by som aspoň číslo pravidla, ktoré bolo porušené. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 16.1.2015 o 13:06

goret ty si dôkaz nedal žiadny, a vzrušovať sa môžeš ísť s prepáčením niekde inde. Nie sme tu cvičené opice aby ste nás tu testovali, a LovuZdar.sk ani nie je zábavný portál. Ak chcete prispievať, tak prosím k veci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off goret, 16.1.2015 o 12:50

Milý Dodoo, sú ľudia, ktorým žiaden dôkaz nie je dostatočný, preto moja ponuka na stávku pre ľudí, ktorý neveria mojim vysvetleniam a argumentácii. Ponuka stále platí. Inak veľmi sa mi páči kedy ste zasiahli do diskusie a začali umravňovať jej aktérov. V môjho pohľadu bola diskusia najvzrušujúca do 10.1. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rastob, 16.1.2015 o 12:03

Podporím admina v jeho vyjadrení, moja pôvodná otázka bola o psoch so zahraničnými skúškami, goret, mmasska aj apple dali zaujímavé podnety, na základe ktorých som nakoniec oslovil OkO SPK Skalica. Tí ochotne moju otázku podsunuli - telefonicky - na vedenie SPK a Lesný úrad, ale neviem presne koho, mne úplne stačila odpoveď na moju otázku. Ako som spomenul, aj mi bol citovaný zákon, ale som si ho nezapamätal, bol to dlhší telefonát s mnohými údajmi. tiež tam vidím nedokonalosti, mňa pri zadávaní otázky ale zaujímal fakt, nie jeho príčiny. Samozrejme je dobré pátrať po príčinách, ale nebolo to mojim pôvodným cieľom. Len som pred poľovačkou potreboval vedieť, či hosť so psíkom z Čiech bude počítaný, alebo nie. Aby sme nemali náhodou problém s nedostatkom psov, lebo u družobného združenia bola kontrola PUP. Každopádne ďakujem za zaujímavé podnety k téme, evidentne táto vec nie je zákonne na 100% dopracovaná a sú v nej nedostatky. Riešenie týchto nedostatkov už by som prenechal kompetentným, ale možno im bude treba dať podnet. Myslím, že apple aj goret by to určite vedeli dať na papier tak, aby to vzbudilo záujem tých, čo sa týmto zaoberajú, ja nie som dostatočne zbehnutý v zákonoch a citácie by mi zabrali hodiny hľadania :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca admin, 16.1.2015 o 11:33

apple, snažili sme sa zistiť vyjadrenie u kompetentných a tak poradiť zadávateľovi diskusie či sa ráta PU aj so zahraničnými skúškami. Kompetentní nám odpovedali tak ako odpovedali čo sme aj citovali. Ty sa dožaduješ že podľa akého zákona to takto posudzujú? Ja neviem. To že to nemá žiadnu oporu v zákone? To my neriešime či to tú oporu má a či konajú v súlade so zákonom! My sme len odpovedali ako budú posudzovať psíka so zahraničnými skuškami. Ak sa ti zdá že kompetentní konajú protizákonne, tak to treba riešiť s nimi. Portál Lovuzdar.sk nevie vylepšiť legislatívu a zmenu zákona, či je už dobrý alebo zlý, my tie zákony nerobíme. Ja nie som kynológ ani nejaký iný odborník v tejto oblasti. Ale vaša komunikácia nikam nevedie, preto som zasiahol ako som zasiahol. Otázky, prečo to tak je, že neuznajú skúšky kúpeného psa zo zahraničia, ja neviem. Také je stanovisko, zákon ktorý to určuje nepoznám. My sme ich odpoveď iba sprostredkovali. Ak taký zákon nie je, zbytočne sa tu toho budeš dožadovať 320krát. To som sa snažil zastaviť. A goret, ak nevieš svoje tvrdenie podložiť, a dokázať čo tvrdíš, tak tu zbytočne vyvolávaš stávku. Prestaňte sa už hádať a riešiť nedoriešiteľné, nič iné od vás nechcem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 16.1.2015 o 6:00

Doplnok k mnou ponúknutej stávke: ponuka platí a stávka by bola splatná na najbližšom Stretnutí Lovu Zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 15.1.2015 o 23:51

admin, vieš čo? nepodporuj ma! prosím tu o vysvetlenie, citáciu, som slušný, a ty mi tu napíšeš, že vediem vojnu. ale veď si to tu nechaj plné nezmyslov, nech to všetci čítajú a riadia sa podľa toho! LZ bude slávne! zacitujem ťa: "Nechceme vám nič zakazovať ale iné riešenie asi na vás dvoch nie je!" máš pravdu, na mne rozhodne nie! a netuším, čo ti mám zacitovať! vyhláška rieši, ako získať PU u psov, ktorí ju nemajú. rieši nejaké SKJ, FCI a ich postoje? nerieši. tak čo mám citovať? ale nechám sa tebou, kynológom poučiť. a tiež si nechám ukázať, kde sa s niekym hádam. vyprosujem sa tu ako žiačik, ale vykádroval si, že sa hádam. ťažko sa aj hájiť... nuž teda ďakujem pekne za adresný, plnohodnotný príspevok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 15.1.2015 o 22:59

Admin, stačí jednému, ak nevieš komu, ja som trénovaný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 15.1.2015 o 22:52

Páni už ste úplne mimo témy, je to dohadovanie ktoré nemá koniec. Buď prestanete alebo vám budem nútený udeliť BANN. Nemám záujem podporovať vaše žabomyšie vojny - hádky - a výmeny názorov. Všade kde sa vy dvaja zapojíte pre ostatných diskusia skončila, pretože nikto nemá chuť sa zapojiť medzi vaše hádky. To už to tu nikdy neprestane pokiaľ tvrdo nezakročíme? Nechceme vám nič zakazovať ale iné riešenie asi na vás dvoch nie je! Ak budete pokračovať bude vám udelený BANN. Dopracovali sme sa k vyjadreniu od kompetentných, a aj keď sa s tým nestotožňujeme, nedá sa to vyriešiť hádaním tu na portáli, my za tie zákony nemôžeme, my sme to nevymysleli, tak nám to bolo povedané. Namiesto hádok by ste skôr mohli dať hlavy dokopy a osloviť kompetentné orgány ktoré s tým môžu niečo spraviť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off apple, 15.1.2015 o 22:31

ja sa ťa nepýtam, aké dohody niekto nezakazuje, ale pýtam sa, aká právna norma neumožňuje v krajine fci získanú PUP na slovensku neuznať? prosím o uvedenie právnej normy a prípadne i §. ináč sú to len domnienky a výmysly ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 15.1.2015 o 22:20

Laco, na "tvoj" problém som už odpovedal Lanusovi a keď Hekler moju odpoveď spochybnil zvýšil som ponuku stávky na 2 kartóny Huberta. S tebou sa le staviť nechcem, bo si kamarát. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 121 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov