Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Strelba pomocou umeleho svetla - diskusia

autor: off ricardo8
pridané: 23.8.2007 20:52
Dlho som sa otalal ci napisat ci nie ale nakoniec som sa rozhodol ze napisem!Vela sa o tom povedalo ,vela napisalo tak prosim rozdiskutujme aj tuto temu!Ja viem je to proti zakonne ale myslim ze dost polovnikov to pouziva, sak to maju aj v kazdom obchode z polovnickym potrebamy!
počet zobrazení: 17 189
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 54 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Poacher, 15.6.2010 o 10:41

Hornet, to máš skade že Nový zákon bude budúci rok? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 15.6.2010 o 9:03

môj názor je,že pytliactvu je potrebné predchádzať v prvom rade jasným a vymožiteľným zákonom, (to čo platí doteraz je nevymožiteľný alibizmus jeho tvorcov), osobne som za to aby v novom zákone (a ten bude na budúci rok) bolo zakázané strieľať na akúkoľvek zver v čase hodinu po západe a hodinu pred východom slnka, v tomto čase nemá čo v revíri padnúť ani rana, a ak potom padne tak má konať na základe oznámenia Polícia, pri dnešnom spôsobe možností prikrmovania a poľovania na vnadiskách (zo zateplených posedov) má každý poľovník dosť času na správny selektívny odstrel aj odstrel škodnej, pokiaľ to tak nebude budú sa pytliaci vyhovárať že strielali na škodnú o potrebe kľudu zveri v noci už ani nehovorím ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off patriks, 13.6.2010 o 12:27

leon,neskusal :-( v oblasti kde som ciernu nemame.mame len srnciu,vysoku a sem tam sa zatula aj nejaky daniel.na srnciu a vysoku to funguje bez problemov,sice ich nestrielame pomocou svetla ale stava sa ze na jednej luke je srncia aj liska,po vystrele srncia ostava,a vobec ju to svetlo nerusi.no a na lisky to funguje bez problemov,len treba dat pozor na vietor.ked idem autom svietim bez filtru,ak sa nejaka ta listicka ukaze potom nahodim filter podla potreby.ale stava sa ze filter ani nepouzijem.ako vabicku pouzivam polystyren,navlhcim ho pritlacim o sklo auta a taham.lisky na to idu ako dive.ked idem pesi mam pistalku(alebo ako to nazvat)z gumenej,plysovej hracky pre deti.trva to trochu dlhsie kym privabis lisku ale funguje to.mas pravdu je horsie najst lisky v tomto obdobi kvoli vysokej trave,obili. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 12.6.2010 o 18:02

patriku mám dotaz zkoušel jsi to světlo s filtrem na černou v místech kde se černá s pomocí světla loví ? a jak to funguje na lišky dneska jsem měl ráno ve tři hodiny dvě lišky v mladý slunečnici a v puškohledu jsem viděl kulový protože bylo pod mrakem tak se mi pořád mezi velkými listy ztráceli :-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off patriks, 12.6.2010 o 15:04

rad by som prispel aj ja k tejto teme,kedze mam trochu skusenosti z lovom pri umelom osvetleni.polujem v skotsku kde je tento lov legalny ale len na skodnu!! a to je (tu v skotsku)liska a kralik divy ktorych je tu neurekom a sposobuju dost znacne skody ci na malej zvery(lisky)ci na polnohospodarskych plodinach(kraliky).len v rychlosti ako to tu funguje:pred lovom v noci dam vediet majitelovi pozemkov miesto a cas kde budem lovit a taktiez som povinny to oznamit na prislusnej policii.LOV RATICOVEJ ZVERY PRI UMELOM OSVETLENI JE PROTIZAKONNY.takze moj nazor na lov pri lampe je ano ale len skodnu a to len za urcitych podmienok .ale to by som nechal na zakonodarcov:-)PS pre leon:mozem vyvratit slova:dnes blikneš na černou a je pryc,ak pouzijes filter cerveny v uplnej tme,oranzovy pri znizenej viditelnosti alebo modry ci zeleny pri mesacnom svite tak uspesnost je 90% LaL zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 11.6.2010 o 15:32

nechápu co na těch světlech vidíte vždyť je to stejně k .... u nás to je povolený a bylo velký hurá když se to povolilo a dnes blikneš na černou a je pryč než se nadechneš zvěř není blbá tak že dnes každý šílí po infráku :-( a ještě že to je tak drahý :-)i když tam kde jsou škody takový že se platí i půl mega ročně tak tam bych to infra povolil proto že se dá černá dobře obeznat než střílet všechno co se hýbe ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hornet22, 11.6.2010 o 13:33

... mal som pocit že až do Tvojho príspevku sme písali o love raticovej zveri, ale ďakujem za doplnenie, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 11.6.2010 o 11:07

hornet22 - Keď už, tak takto : ...lov diviačej zveri, vlka, jazveca, líšky, kuny, psíka medvedíkovitého a medvedíka čistotného je povolený cez deň a v noci, ktorá sa začína v deň splnu mesiaca, ako aj dve noci pred a dve noci po tejto noci, a to len za jasných mesačných nocí a s použitím výkonnej pozorovacej optiky a streleckej optiky... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 11.6.2010 o 9:42

páni kolegovia ktorí píšete tri dni pred splnom a tri dni po, to ste si nevšimli že už od 1.9.2009 je zmena na DVA dni pred a DVA dni po ? pre ostatných LEN NA DIVIAKY bez svetla a infrákov ináč porušujete zákon. A len tak mimochodom platí aj to že hodinu po západe slnka až do hodiny pred východom nesmie v revíri padnúť rana, porušenia by sa už konečne mali začať riešiť radikálne,ale kto a kde začne ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 19.4.2010 o 10:48

Ak vyšiel raz, vyjde i druhý. Len horšie, ak v susednom revíri :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 19.4.2010 o 9:37

goret - nie tak, všetko je o prístupe. "bambavú" zver môžeš loviť všelijako, aj s lampou či infrákom v noci, ale zaujímavejšie je to so šelmami - vábenie, vnadisko- tam sedí to čo si napísal ty. Eštev raz spomeniem ten prístup. Faktom je, že keď vezmem flintu plece tak idem do prírody za rôznymi účelmi, buď loviť s konkrétnym cielom, alebo "len tak" von "hrať sa" na dávanie si šancí ;-). Ak ja idem von a vyjde mi povedzme gombičkár a ja viem že je to nežiadúci kus v mojom chove, tak práve preto mám záujem posunúť svoju hranicu úspešného dostrelu až k hranici 300m aby sopm bols chopný robiť to čo musím, nie preto že len tak sa mi chce, ale preto, že chcem neičo diosiahnuť. Ak v tomto prípade chcem dať zveri šancu tak si vezmem brokovnicu s hrubými brokmi, alebo oštep, alebo si na strelbu na 200m vezmem 9,3x72R najlepšie v trojaku s optikou meopta 2,5x. Otázka ale je, čo tým dosiahnem. Biejm sa síce do pŕs, že pracujem na kvalitnej srnčej populácii,a le výsledok veškerý žádný. Moja vízia. O svetle nič nehovorím ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 19.4.2010 o 7:40

iboo, ak je niekto xuj, to neznamená, že ty musíš byť väčší. Sám si uváž, aká poľovačka je pre teba väčším zážitkom: či taká, kde máš všetko "na lopate" a zver nemá šancu, alebo taká pri ktorej sa musíš "ponamáhať". Na plnenie mraziakov a chladničiek máme zverinové farmy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 19.4.2010 o 2:24

..lenže je dosť smiešne až smutné, keď sa tu bijeme do pŕs že aké a hentaké porušovanie zákona cez baterky, xenonky, kryptonkyx, halogenky či kahance, no nikto z nás nemá problém len tak sebe do chladničky streliť a nepriznať (či už zajaca , bažanta, kačicu, srnu, laň,...) a samozrejme maskáče :))) vždy sa viem doslova smiať z ludí čo moralizujú národ za porušovanie zákona, no pri prípadnej nejakej spätnej otázke by im isto stiehla kvapka potu z čela. Hoď kameňom, kto si nevinný.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 18.4.2010 o 23:45

Oprava: chvályhodné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 18.4.2010 o 23:44

S poľovníkmi sa aj za socializmu rátalo, že v prípade ohrozenia vlasti nepriateľom budeme verne a neochvejne brániť vlasť po boku armádnych zložiek:-) preto nevidím nič zlé a protizákonné na tom občas si tréningovo precvičiť v noci streľbu na terč aj pomocou umelého osvetlenia:-) však len z takýchto dobre vycvičených, trénovaných a pripravených ľudí môžu byť zdatní obrancovia vlasti, nemyslíš?:-). Niektorí si pravdepodobne precvičujú aj streľbu v noci na „dvojča“ pomocou infrapuškohľadov, čo je podľa mňa len chválihodné:-) P.s- len konštatujem a odpovedám na zadávateľovu otázku a formuláciu jeho textu:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hornet22, 18.4.2010 o 22:29

som zhrozený s názorov poľovníkov, na jasne stanovený zákaz v zákone, tak o čom sa chceme baviť, veď po niektorí ste si ani nedali námahu prečítať nový zákon, ani za splnu sa už nestrieľa 7 dní ale len 5, aby ste si pred sebou ospravedlnili hrubé porušovanie zákazu a teda aj zákona len si hľadáte výhovorky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 29.3.2010 o 15:52

Nedá mi nenapísat ,píšem niečo s reálneho života, na Slovensku sa predavajú taktické svetlá Slovenský výrobca baterky na puškohlad respektíve na zbran predal ich niekoľko tisíc , pred 2 - 3 rokmi prišli na trh taktické baterky nextroch tak isto sa predalo niekolko tisíc až desaťtisíc bateriek , mnohý majú madarské takzvané kače , potom v PAr tak isto ponukajú baterky na zbran , robím v oblasti elektroniky a zaoberáme sa ako predajom špeci techniky tak i recensiou svietidiel ako aj realnym používaním bateriek v teréne potapači , turistika , extremne podmienky a pod...
Na margo toho ,že viem s oblasti predaja kolko sa toho popredalo v SR veľkoobchod , nech mi nikto nevraví ako to skutočne celé je..pár jednotlivcou hovorí že nemá a nepoužíva taktickú baterku na zbran .Záverom dodám že pravda je niekde inde, sú ludia ,ktorý vedia používat takúto techniku s rozumom a pre bezpečnosť a sú ludia ktorý to vedia zneužívať "ich koniec v polovníctve" ,je to len môj názor na danú Vec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 6.12.2007 o 1:39

petere - ja viem ze sa to deje, ja sa s tebou nehadam. Viem o mnohych praktikach, ktore sa deju a ver mi, ze ich ohodnotenie ze v mnohych pripadoch aj na vazenie, nielen financnu pokutu! O polovnickej etike porovnatelnej z cas nasich predkov mozme len spominat! jedna vec je ale pravdou, ze vtedajsie polovnictvo vyzeralo inak, teda ludia mali aj viacej casu na polovacku. Tym vyberom kusa som myslel to, ze ak mas cas , tak to omrknes. niekdey potrebujes na spravnu selekciu pol dna, inkoedy ti staci pouhy pohlad (a sem tam sa naskytne pripad - treba na zabavu, na gulas, dodavatelovi krmiva - a tam to uz vies ako vyzera;-) ). Poviem ti jeden pripad co sa stal. Bol som na posede, obrovksy suchot, slo nieco von. Vysiel diviak, zdvihol som pusku, zamieril do priblizneho smeru, zasvietil - videl som velky kus-samec, potiahol som lapou za neho, ci nejde este nieco a to som sledoval volnym okom (30m) neslo nic, diviak siel pomalou chodzou( vidno ze este lampu nepoznal!) a tak som mal vtedy dostatok moznosti ho posudit. ako som spomenul, niekedy na svetlo zastanu (stalo sa mi), inokedy nereaguju , niekedy okamzite zmiznu. existuju dokonca filtre červenej farby pre lampy, vykon ide dolu, no diviacia na to absolutne nereaguje, znamy to mal, hovori ze super vec. A v tom pripade sklbis vsetko dokopy! ak su jedince kludne, mozes si svietit aj pol hodinu a mozes ich selektrovat akoby boli doma v chlieve- ale zas porusujes zakon. Nas hospodar s bohatymi skusenostami z madarska mi raz spomenul, ze domaci puskari-drevomajstri dokonca zabuduvaju baterky do pazby, vodice su tiez uz v pazbe, staci iba lampu nahodit, pripojit vodice a hura mozes lovit. toto je uz podla mna vela ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petere, 6.12.2007 o 0:13

Iboo,mozem ta ubezpecit,ze si to nielenze myslim,ale viem to na sto percent,ze sa taketo metody polovania na slovensku praktizuju.Bol som toho svedkom nie jeden raz.Ja som na konci mojhho prispevku napisal,ze nemam na mysli dohladavky a asi som mal pripisat aj odchody z posedu a podobne situacie.Tiez som nazoru,ze na toto nepotrebujes ziadnu super baterku,postaci nieco male.Ba dokonca si myslim,ze baterka by nemala chybat vo vybave polovnika.Ale pokial viem svietit si na cestu,alebo dat znamenie kolegovi na inom posede nie je nic protizakonne.V tomto smere podla mna nie je potreba robit ziadne legislativne zmeny.A co sa tyka svietenia pri samotnom love,k tomu som sa uz vyjadril.A este jedno.Nemyslim,ze rozhodnutie,ci na nejaku zver vystrelim,alebo nie by malo padnut v sekunde.To je potom celkom obtiazne dodrziavat zasady spravneho selektivneho lovu.Len tazko si predstavujem,ako dokazaem v sekunde vybrat zo stada diviakov ten spravny kus.Pokial nemam moznost danu zver nejaky cas pozorovat a spravne sa rozhodnut,ktory kus vybrat,tak by som nemal ulovit radsej ziadny.Ver mi,ze zacinam mat pocit,ze toto vsetko zacina byt dnes uz pomaly utopiou.Je totizto coraz viac polovnikov,ktori si nelamu hlavu nad nejakou pokutou ktoru zaplatia za ulovenie chovneho kusu a toboz ich netrapi nejaka selekcia.Ale to je uz asi do inej diskusie.A s tym svietenim je to podla mna take iste,ako ked niektore zdruzenia celorocne sypu na urcite miesto vlecky silaze.A nerobia to so zamerom zver prikrmovat,popripade zver tymto sposobom odlakat od polnohospodarskych kultur s cielom znizit skody zverou.To by potom nesmeli zver lovit priamo na tom krmnom mieste.A prezmenu ci si Ty myslis,alebo nie,toto sa deje.A pri tomto ja postradam polovnicku etiku rovnako ako pri pouzivani svetla pri strielani. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petere, 5.12.2007 o 23:34

Nasi dedovia a pradedovia asi namali moznost prezivat polovacku tak plnohodnotne ako my,pretoze v tej dobe nemali halogenove svietidla a veci podobne.Ale aj tak im zavidim,ze polovali v dobe,ked bolo polovnictvo este polovnictvom.V tych casoch mali este aj pytliaci viac cti a polovnickej moralky ako mnohi dnesni polovnici. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off petere, 5.12.2007 o 23:28

Luki,tak to potom nemas problem zamierit na predpokladany ciel,odistit,bliknut a strielat.Lenze,ako vravis sam je to otazka par sekund,tak Ti prajem aby sa Ti nikdy nestalo,ze na nastrele najdes namiesto zhasnuteho prasata nejakeho zhasnuteho suhaja,ktory si kratil cestu zo zabavy krizom cez pole na ktorom sa mal past Tvoj diviak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 5.12.2007 o 22:58

pani, ja viem ze aj tato tema patri medzi take temy, ako interrupcie v nasej politike. Jedna vec je nazor praxe, druha vec je zakon. Sme tu taki, ktori su na strane zakona, a taki, ktori ziju s praxou. Vsetka cest kazdemu, ale castokrat sa mi potvrdilo, ze zakon akoby nebol stavany pre nas, praktickych polovnikov. Ajtak si stojim za tym, ze k rieseniu tejto problematiky na pravnom useku treba pristupovat velmi opatrne, lebo som presvedceny, ze aj tato oblast potrebuje reformu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 5.12.2007 o 22:53

petere - bol to moj vyraz, tak ho vysvetlim.Na slovensku sa bezne pouziva svetlo na nocny lov, ci si to myslis, alebo nie. No mam kolegov, ktori si tou istou silnou lampou svietia aj po ceste z posedu k autu, nic proti, no na to bohate staci mala vreckova lampa na dve baterky AA. Rovnako ako aj po skonceni postriezky posvietia halogenkou naokolo, ci nahodou enjde nejaka ta lovny zver von. Toto je podla mna privela, toto je honba za ulovkom. a potom sa ti stane to, co mojmu znamemu. koncil postriezku n arozhrani strniska a vysokej slnecnice....na strnicko vybehli 3 kusy ciernej. Zdvihol pusku, zamieril na ciernu kopu, natiahol napinacik, odistil a priravil sa zasvietit a v sekunde rozhodnut, ci ano, alebo nie a ktore vlastne. lenze zasvietil vhodnemu prasatu na lopatku, no ajked mal vsetko pripravene (cca 50m) nestihol vystrelit, prasce skokom zmizli. S tymto som sa stretol uz neraz, je to jednoduche. Proste sa tie prasce ludskou hlupostou vycvicili. Kolkokrat, ked ten naruzivy polovnik cestou domov z posedu posvieti navokol okolo seba, nezbada prasa istiace na kraji lesa v trave. A aj to primitivne zviera si da dva adva dokopy= svetlo, svietenie, pohyb svetlom, chodza, buchot, suchot, rec, rozpravanie, hukot auta, popripade aj strelba a postrielanie, kvikanie ineho jedinca a uz vie, ze svetlo=zlo, smrt. Toto je podla mna nevhodne pouzivanie silneho svetla. Ak tak , tak podla mna jedine (silne svetlo) na bezpecny lov, na bezpecnu cestu domov staci aj cervena blikacka z bicykla. Este mi enda spomenut jeden nazor jedneho cloveka (odkaz ) Ak chceš dať zveri šancu, tak nechoď do lesa. moj nazor pridam k nemu: sam za seba- do lesa chodim s puškou loviť nevhodne jedince na chov, alebo kapitalne trofejove, ak som take uz vychoval. tak je jedno, ci napr gombickara strelim o 22:30, alebo o 15:45 (moj nazor) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off luki, 5.12.2007 o 20:22

keď si namierim kríž na predpokladaný cieľ,odistím,bliknem a strieľam tak to je otázka dvoch,troch sekúnd a nie je to žiadne majstrovstvo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petere, 5.12.2007 o 19:43

Celkom dobre nechapem pojem " v rozumnej miere".Bud si pri strelbe svietim,alebo nie.Neviem ako je svietit si v rozumnej miere. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petere, 5.12.2007 o 19:42

Celkom dobre nechapem pojem " v rozumnej miere".Bud si pri strelbe svietim,alebo nie.Neviem ako je svietit si v rozumnej miere. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petere, 5.12.2007 o 19:37

Tak to by som chcel tie dve sekundy vidiet.Ak si posvietis na dve sekundy a potom svetlo vypnes,tak neuvidis ani len tu ciernu gulu.Ak tu argumentujete,ze radsej si posvietim,ako mam kus postrielat,tak si myslim,ze to nie je nic viac ako praobycajny alibizmus.To ste taki lacni za ranou za kazdu cenu?Ak nie je dobra viditelnost,tak si predsa mozem posvietit.Ak chceme tak nejaky ten argument sa vzdy najde.Dobry postreh s tymi inzeratmi na podobne osvetlovacie zariadenia.Viem,ze polovnicke casopisy reklamu nevyhnutne potrebuju na svoje prezitie.Len nechapem,ze uverejnuju aj taketo veci.Ak totizto nejde o protizakonne prostriedky,argument,ze len na pozorovanie zveri,tak si myslim,ze sa to prieci polovnickej etike.Myslim,ze pozorovanie zveri pomocou osvetlenia nieje nijakym pozorovanim,ale len rusenim zveri.Proste u mna nema sancu prejst ziadny argument zastavajuci pouzivanie svetla pri polovacke.Aby sa niekto nechitil,samozrejme sa nebavim o dohladavani. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 5.12.2007 o 19:28

sice je to zakazane, no mnoho ludi to pouziva. verejne si to kazdy tazko prizna,ze to pouziva. Obchody a online shopy su plne takychto lamp, lapiciek a ziaricov. A co sa tyka pytliactva, verim tomu, ze po schvaleni zakona, ktory by umoznil lov pomocou umeleho svetla , by pocet pytliakov stupol len minimalne, pretoze pytliacit sa bude, cibude zakon cerveny, alebo modry. Nazory typu "po tme nelovim", "padne slnko a idem domov" su tiez alternativa, rovnako ako som s astretol aj s nazormi ludoveho polovnictva, ze "henten je indian , lebo sedi na posede dlho do noci". Mozme klamat a podvadzat zakon do nekonecna, ale ked sa strati aj vzajomna dovera v PZ, tak sme skoncili , a vsetok cas budeme venovat vysetrovaniu jeden druheho. Inak moj nazor je ZA povolenie umeleho svetla v rozumnej miere, s odvolanim s ana zvysenu bezpecnost pri love. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off luki, 5.12.2007 o 18:27

ricardo,radšej si zasvietim ako by som mal streliť aj s tou najvýkonnejšou optikou na čiernu "guľu".Prisvieťiť si na dve sekundy pred streľbou pre lepšie umiestnenie rany keď aj tak zver stojí...V tom nevidím žiadne pytliačenie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 28.8.2007 o 10:33

Nemám až tak čo k tomuto dodať, lebo už to za mňa vyjadrili Sali, Milan, Cilan, Dano, Vlado...Ja som sa po prvýkrát stretol so svetlom na zbrani, keď som vyšetroval skupinu pytliakov na Záhorí. Od tejto doby keď niekto spomenie svetlo na zbrani, tak sa mi tento prípad vybaví. Predsa nechceme loviť za každú cenu. Skutočne dajme zveri šancu žiť bez stresu. Skúsme si predstaviť, že nám niekto v revíri zasvieti do očí. Nemali tí hubári Ricardo, keď si na nich zasvietil, blato na hrisku? Jednoznačne nemôžem strieľať na to, na čo nevidím. Kde je minimum etiky lovu? A potom. Ak vidím svetlo okrem dohľadávky, tak viem, že sa jednoducho pytľačí a s tým sa musíme sami vysporiadať vo vlastných radoch. Keď idem von, tak sa pozerám, kto je napísaný v knihe návštev a keď vidím svetlo, hneď mu volám. My sme si zvykli, že keď sa niečo uloví, tak volám automaticky kolegu, ktorý sa zapisoval predo mnou, aby o mne vedel. Toľko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dano1955, 27.8.2007 o 21:08

tri dni pred a tri dni po,a len z pozorovacím čo máme na puške,a žiadne svietenie.vlado,po lampáši je všetko pitlačka,okrem dohladania,alebo znamenia ked idem večer von. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Vlado2406, 27.8.2007 o 8:37

Ahojte!Po dlhšej dober sa zapájam do diskusie aj ja.Chcem vyviesť z omylu všetkých,ktroí si myslia,že sa nepropaguje nikde svetlo,ktoré je možné umiestniť na zbraň.Veď si pozrite či už PaR, Myslivost,Naše poľovníctvo,to je jedno aký časopis,v každom je minimálne jedna taká reklama,kde sa ponúkajú takéto reflektory.Píšu tam síce,že je to na pozorovanie zveri,ale odkedy sa pozoruje zver cez puškohľad?Je to presne tak ako píše Cilan,lov diviakov v noci je povolený len za jasných mesačných nocí, tri dni pred a tri dni po splne a za pomoci výkonnej pozorovacej a streleckej optiky.A taktiež platí to,že sa má strieľať až keď si si istý na čo vlastne mieriš a čo nájdeš na nástrele.Ja som zásadne proti používaniu umelého osvetlenia pri love,beztak sa už loví na čierno aj iná raticová zver,používajú sa taktiež aj svetlá tak Boh nás chráň keby to bolo ešte povolené v zákone. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sali, 25.8.2007 o 22:46

ricardo8,uz to je riziko ked na NIECO namieris zbran a nevies co to je!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Cilan, 25.8.2007 o 21:58

ricardo8 , uz si niekde cital "za jasnych mesacnych noci "??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ricardo8, 25.8.2007 o 21:27

Ano oko11 vsetko mi je to jasne ale bol spln ale bolo zamracene!Tebe sa to este nestalo ze na spln bolo zamracene? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off ricardo8, 25.8.2007 o 21:23

Sali tvoje slova su odvazne ale primerane veku!!!A ked na nieco co ti v noci pride v lese zamieris zbran tak neznamena ze idem strielat,nemil si to z vojnou! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off oko11, 25.8.2007 o 21:19

ricardo8. pýtaš sa či sa neoplatí svietiť ?????? ale ja sa pýtam: poznáš zákon o poľovníctve ? vieš kedy môžeš strieľať ? vieš kedy môžeš loviť diviakov o 22.00 hod ???
skús si odpovedať, nie kvoli mne, ale kvoli sebe, ... aby sa zase raz nestala jedná hrozná tragédia.... "lovu zdar" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sali, 25.8.2007 o 18:59

ricardo8,zalicit a nevediet naco,odvaha Ti nechyba!!!!!Ako zdovodnenie pouzivat svetlo,to je ubohe!!V Tvojom pripade mozes pouzivat svetlo akurat na nocne prechadzky po zahrade!Taketo chovanie hranici s kriminalom!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ricardo8, 25.8.2007 o 15:56

A mam velmi spatnu prihodu:Asi pred dvomi rokmi som sedel na jednom diviacom chodniku a cakal som diviaky,len ked som zapocul podozrivy suchot ktory sa priblizoval.Tak som si pripravil zbran zalicim,,zasvietim" a co nevidim dvaja posraty hubari stoja 20 metrov preddo mnou o 22:00!Ze zabludili kua tak som ich doj... ze sa aspon mohli rozpravat!Co vy na to neoplati sa svietit? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dano1955, 24.8.2007 o 22:46

na slovensku by to malo byť ako v niektorých štatoch,od svitania do súmraku a v noci nesmie padnúť rana a poluje sa na to iste ako u nás.u ná používajú polovníci svetlo na to že upozornia kolegov že sú v chotári,alebo na dohladanie zveri.u nás nemá zver šancu zostať na jednom mieste,pól republiky je doma,čo majú robyť,idú do chotára.za totality chodili polovníci vätšinou von večer lebo ráno musel ísť do roboty.dnes je to troch inak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 54 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov