Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Reflexná/ochranná vesta pre psa - diskusia

autor: off Jaruj88
pridané: 23.7.2013 19:25

Ako kazdy dobry psičkar tak aj mne zalezi na bezpecnosti svojho spoločnika a preto by som potreboval nejaku reflexnu vestu pre psa ktora vyhovuje do horskych podmienkach na spolocne polovacky ale aj na prechadzky a dohladavky taku aby ho bolo vidno na velku vzdialenost a aby sa znej dostal v pripade keby sa zachitil o nejaky konar alebo drôt taku ktoru pouzivate....

počet zobrazení: 8 741
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off mitko, 24.7.2013 o 7:43

chceš niečo univerzálne,,,ak pohľadáš na nete,tak určite niečo "zaručene" dobré nájdeš,lenže či splní tvoje očakávania to neviem,lebo "poputnať" psa do niečoho pri prechádzke lesom a pri vyhľadávaní,durení,dohľadávaní,stavaní v mladinách,húštinách je veľký rozdiel...Viem,ide ti o bezpečnosť psíka,aby si ho nejaký "šikovný" poľovníček nezmýlil so zverou,lenže čo ak mu tá vesta v zápale práce v húštine zabráni rýchlemu úniku,úskoku správnym smerom pred diviakom,tam sa meria čas tiež na stotiny sekundy...Zo skúsenosti asi len toľko,že pre bezpečnosť pred "šikovným"poľovníkom je niekedy aj vesta honca nepostačujúca,škoda obmedzovať psíka v pohybe v tak náročnej práci,,,podľa mňa má tá vesta pre psa viac nevýhod,ako výhod...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 16

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 50 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off JJhunt, 2.10.2016 o 20:42

abba a dnes sa to nerobí?Neviem ako ty/vy ale niekedy za jednu akciu dám aj niekoľko zárazov a to nehovorím keby mám sčítať počet zárazov celej skupine..Ale téma tu je o vestách. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off abba1, 2.10.2016 o 13:39

JJhunt tá dávna fotka je slabý argument, vtedy potrebovali psy, ktoré robia chvat - zadržanie, aby diviaka mohli zaraziť tesákom, alebo kopijou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on pavian, 1.10.2016 o 21:10

Tiež by som to nepoužil, a to som už nejakého psa prišiel... Je to boj a nech prežije lepší! ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off JJhunt, 1.10.2016 o 18:51

Fú ha..poúčať to nie..vysvetlovať ? To tu nemá cenu ..Marián ak ťa niečo zaujíma napíš do pošty alebo na fb.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 1.10.2016 o 17:07

JJhunt,"komerčnosť by som neriešil"ludskú debilitu áno :-)o účelnosti vesty pre polovníckeho psa ma môžeš poučit.Takto by mohol polovník nosit po hore Jazvečíka a v prípade potreby by bol z neho obranár,rozkrútil by si ho na tom remeni a ani čert by sa k tebe nepriblížil :-) A potom,ja nikomu nebránim aby psa neovešal všelijakými komerčnými blbosťami,je to len jeho vec,psík bude mať "óóóbrovskú radosť " :-) Reflexná/ochranná vesta pre psa - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off JJhunt, 1.10.2016 o 15:08

357 komerčnosť by som neriešil ale účelnosť..Už dávno vedeli čo robia.. Reflexná/ochranná vesta pre psa - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off 357AS, 1.10.2016 o 14:37

pacenko,14 rokov som mal Karelského medvedieho psa,teraz Jagdteriéra.Dohladávky vždy bez GPS,bez vesty ,(po vypustení z remeňa) aj bez obojka,pes sa nikdy nestratil,nezatúlal ani ked dohladával v cudzom prostredí.Navliect psa do všakovakých komerčných blbostí je ako keby pes teba nahého vyhnal do revíru.Pes sa najlepšie cíti vo SVOJEJ KOŽI. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pacenko, 30.9.2016 o 21:15

357AS, mozem sa ta spytat akych psov mas doma? Alebo lepsie povedane ci napisane, s chovom akych psov mas skusenosti? Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 30.9.2016 o 13:52

pacenko,tebe by som neradil,"múdremu neraď,mocnému nedvíhaj"premňa zamňa si psa navleč do čoho len chceš,aj helmu mu daj na hlavu ak by nabúral do duba aby si neublížil :-) všetko podstatné a velmi dobre napísal tu hore "mitko"24.7.2013 o 7:43 ,krásny den. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 30.9.2016 o 10:09

Marián, na těchto stránkách jsou nějaké informace odkaz . Ruda má s využitím vest velké zkušenosti a šijí vesty na míru psa. Jen by sis musel udělat výlet do Jižních Čech. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off JJhunt, 29.9.2016 o 23:19

Vesta a gps..si to bez toho už ani neviem predstaviť :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pacenko, 29.9.2016 o 21:26

357AS, pytal som sa na skusenosti s vestami a ty zjavne ziadne nemas, tak nechapem na co sa tu vlastne vyjadrujes. Zrejme dalsi mudrlant ktory vsade bol a vsetko videl. Nepoznas dovody preco a na co tu vestu potrebujem, tak si "rady" nechaj pre niekoho, kto je na ne zvedavy. Pekny vecer ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 28.9.2016 o 17:33

no,navešať treba na psa,vestu,obojok,GPS,do papule košík ak nenájde zvera nech aspon hríbov nazbiera ,ešte nejakú čiapku vymysliet a okuliare,UV žiarenie je sviňa ,vyčistit zúbky pastou,ušká...hned sa psík bude cítit lepšie :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off nofi, 28.9.2016 o 16:39

Osobne nie, v Čechách rozšírenejšie ako u nás. Bol som na spoločnej pri Písku, kde to malo 5 psov z asi 20tich. Pýtal som sa majiteľov na spokojnosť: žiaden z nich bez ochrannej vesty psa už do hory nepustí. Nevideli problém v obmedzení pohybu psa. Takriež som nad tým uvažoval, ale môj pes po bitke od bachyne už na kontakt nejde. Podobné argumenty s obmedzením pohybu boli aj pri gps, dnes už je gps úplne bežné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pacenko, 27.9.2016 o 21:06

Ochranné vesty pre psov - Vase skusenosti a postrehy s ochrannymi vestami pre psov? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m6692, 14.9.2013 o 11:02

Nemám s reflexnou vestou žiadne skúsenosti preto sa chcem opýtať či je tu niekto komu sa stalo že pes s vestou sa mu niekde zasekol v poraste alebo sa psík zranil preto že mal vestu a tá mu nejakým spôsobom obmedzila únik pred zverou. Ale prosím len o osobné skúsenosti, nie nejaké príbehy z počutia. Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 13.9.2013 o 22:23

mitko píšem reflexná nie ochranná už si to ujasni.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mitko, 13.9.2013 o 22:04

čo,prevrhol sa niekde kamión s vestámi...,že tak polacneli :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 13.9.2013 o 21:47

m6692 a podla mňa je to volovina :) sorry ale načo je to dobré?v minulosti sem tam používali drvenú farebnú kriedu ale že obmedzili u psa dýchanie to ich nenapadlo..a muselo by ísť čisto o prírodnú vec nakolko psia srsť(koža) je citlivá...reflexná vesta stojí 10e načo špekulovať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m6692, 13.9.2013 o 21:35

Možno sa to bude mnohým zdať zvláštne, neetické alebo inak nevkusné ale napadlo ma či náhodou neexistuje nejaká farba na srsť pre psy, ktorá by vydržala dajme tomu jedno umytie. Je to podľa mňa zaujímavá alternatíva, pričom mám na zreteli hlavne bezpečnosť psíka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 13.9.2013 o 17:15

Leone presne tak.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 13.9.2013 o 10:51

Štefane za ty roky co se o ochranné vesty zajímám byla z 99% odpověď od lidí co se mě na ní zeptali to je moc drahý takový peníze bych za to nedal a pak to začali okecávat že se v tom pes nemůže hýbat a přitom to nikdy v ruce neměli,tak že mám o těchto vůdcích dost reálnou představu jaký mají vztah ke svým psům ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stefa, 13.9.2013 o 8:03

Leon, aj to máš pravdu, ale ja by som to hodnotil tak, že keby sme takto pristupovali k novostiam všetci, tak ešte lozíme po stromoch a živíme sa korienkami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Leon, 12.9.2013 o 22:23

to víš Jozefe někdo utratí prachy za vestu a někdo za veterinu a za lopatu a bude rozdávat rady o něčem co v životě neviděl ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozef, 12.9.2013 o 10:42

My si nemusíme rozumieť...len som chcel dať opodstatnenie vesty na správne miesto...len určitý ludia si nepripustia nič nové k telu a rozpravajú o veciach o kt. len počuli ako keby ich desať rokov testovali.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mitko, 11.9.2013 o 23:01

ešte jeden dám predsa len...:-))jozef-ty si myslíš,že som capol z drevenej jahody dnes,alebo?? :-)) Nemienim tu opisovať históriu svojej činnosti s poľovníckymi psami,ale s hentýmito ochrannými "zázrakmi" som sa v praxi ešte nestretol...ani u mojích,aj podstatne starších kynológov a poznám ich dosť,,,,preto moje reakcie sú také aké sú....,rozumieme sa?:-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozef, 11.9.2013 o 22:44

Presne!Ide nám o to aby sme boli IN..nejde nám o zdravie psov..aj nechtíky im lakujeme...Keby to psa obmedzovalo tak sa to nepoužíva... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mitko, 11.9.2013 o 22:38

dobre hošani :-)),nebudem tu už písať a hlbšie to rozvádzať,nemá to cenu...,najlepšie by bolo,keby vám to mohol zdeliť váš pes...,no niekomu by bolo možno málo aj to...,lebo poľovnícky pes v kevralovej veste je asi in ...:-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozef, 10.9.2013 o 12:48

Mitko xy krát si šil psa jeden pes ti aj zomrel ale nevieš načo by ti bola ochranná vesta...nechápem ťa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Leon, 10.9.2013 o 12:23

mitko u psů co jsem měl jsem vždycky na černou používal minimálně ochranný obojek a chránič hrudníku a nikdy jsem o psa nepřišel a ani nemusel šít ale to už věděli před staletími že pes na lov černý potřebuje ochranu jenom novodobý poľovník si myslí že je chytřejší než všichni předním ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mitko, 10.9.2013 o 7:23

Leon- máš dojem z mojich príspevkov,že si svojich psíkov nevážim...??Keby to tak bolo,tak sa o veci a dianie okolo tejto problematiky vôbec nezaujímam...,myslím si,či si niekto svojho štvornohého pomocníka a verného priateľa váži, vôbec nezáleží na tom,či mu dokáže kúpiť ochrannú vestu,alebo nie...Ako sám píšeš,používaš reflexné obojky...,tie používa drvivá väčšina vodičov a aj JA,takže sme s tým "vážením si psa" asi na rovnako. Niektorí chovatelia si psov vážia až tak,že po absolvovaní skúšok poľov.upotrebiteľnosti,či uchovnení jedinca tohoto nevyberú ani z voliery ako je rok dlhý...,aby sa mu náhodou niečo nestalo...,to je tiež jeden zo spôsobov .......:-)) Tú poslednú vetu som myslel ironicky...,ale bohužiaľ prax je aj taká.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Leon, 27.7.2013 o 21:19

ty to nepoužiješ ale jsou vůdci kteří si svého psa váží tak mu tu ochranou vestu která se už používá po staletí koupí a pokuď kupovat reflexní doplněk tak je lepší obojek s třásněmi na suchý zip,už je na ohaře používám hodně let a ještě jsem o žádný nepřišel a to u nás jsou samý trnky nebo šípky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mitko, 27.7.2013 o 20:10

Hoši, ďakujem za odpovede k rozdielu medzi ochrannou a reflexnou vestou,nestretol som sa s tou ochrannou ešte...,no napriek všetkému si z praktického hľadiska myslím a ostávam pri svojom názore,ktorý som napísal 24.7.2013...a keď som vzhliadol na Edovom odkaze ten "postroj",tak som iba viac presvedčený,že je to pre psa obmedzujúce a nevyužil by som to aj keby stála 0,20 eura...,napriek tomu,že som mal X krát rozpáraných ,aj zabitého psíka diviakom... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozef, 25.7.2013 o 20:22

mitko:odpovedali ti chlapi správne,iný materiál iné použite..dolu spomenuté značky som už mal doma ešte chcem skúsiť túto sezónu PsiHubik čo dal Edu link...A Edu nepotrebujem nikoho kontaktovať ohladom viest..kontaktuj ludí ty ak chceš s tej webovky čo si dal link čo ti povedia na strácanie OCHRANNÝCH viest...Jaruj88 správne sú prípady kde nepomohla bohužial ani vesta..preto sa ide stále dopredu a robia sa nové a nové kombinácie materiálov a pod...ale zachránili vesty už vela psov...u našich severných susedov sa snimi stretnete bežne u nás ich máme málo psovodov.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.7.2013 o 19:38

Ano Tá ochranná stojí okolo 200€ mala by chrániť hlavne pred diviakom .odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jaruj88, 25.7.2013 o 19:38

mitko tu ochrannu vestu poznam zatial na Slovensku som ju nenasiel vesta je robena z materialu napriklad kevler dava sa psovi na krk hrud a slabiny napriklad pri dohladavke alebo spolocnej polovacke ochrany psa pred kancom vesta zabráni aby kly prešli cez vestu a poranili psa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 25.7.2013 o 19:36

Mitko...napr pred zbanami kanca??? Ochranna vesta je uplne z ineho materialu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mitko, 25.7.2013 o 19:10

jozef - poprosím ťa,snáď sa na mňa zadávateľ témy nenahnevá,,,vysvetli mi aký je rozdiel medzi reflexnou a ochrannou vestou pre psa...? Tej reflexnej rozumiem,mala by zviditeľniť toho psa,ale čo ochranná...,tá má akú funkciu,mala by chrániť psa pred niečím....či? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.7.2013 o 16:46

jozef na nič nenarážam proste ten kopov tie vesty stráca .hunter276 Ti vysvetlí ako sa taká vesta dá stratiť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 50 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov