Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Puškohlady a ďalekohľady HAWKE - diskusia

autor: off bugi01
pridané: 21.9.2011 15:12

Ma niekto skúsenosti s puškohladmi HAWKE???? Praktické rady a skúsenosti . diky

počet zobrazení: 36 530
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 269 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off caky, 5.10.2019 o 17:30

Zdravim.ja mam na gulobroku hawke endurance 1.5-6x44.mam ho uz asi 4 roky.co sa tyka nastrelu ma zatial nesklamal.ale poviem narovinu.trochu velka bodka a sa sera respekt.splnu trochu slaby.jasne je to 44ka.ano pokial lovim pocas splnu na snehu tak ok.inak ako cez den tak za tie peniaze akurat.no popravde poskulujem po delte ale minimalne 50tke.zhrniem.hawke nie su zle len svetelnost slabsia.moj nazor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ellmau, 30.9.2019 o 15:48

Ja mam na svojej gulovnici Sako grizzly v kal.8x57 puškohlad Hawke endurance 4-16x50. Povodne som chcel meoptu no Hawke som dostal od kolegov z prace ako dar. Použivam ho už 2.rok a na moje VELKE prekvapenie je to celkom dobra optika. Zatial ma za sebou asi 150 ran a žiadnu zmenu som nespozoroval v nastrele. Bodka je jemna a vobec neoslnuje. Porovnaval som ju s meoptou R1 za šera a rozdiel bol do 10min čo je podla mna celkom dobre za tu cenu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off CT308W, 23.2.2019 o 15:39

Mne Karol namontoval HAWKE SIDEWINDER r 4-16×50 10× ½ Mil Dot a funguje genialne na 6,5 Creedmoor s accubond LR. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzano, 18.2.2019 o 9:49

Tento konkrétny je VANTAGE 30 WA 2.5-10×50 L4A DOT Puškohlady a ďalekohľady  HAWKE - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzano, 18.2.2019 o 9:44

Servus Jakub. Vantage je relatívne nová rada a niektoré modely ešte ani nie sú na SK dostupne, ako napr. ta 44ka, ktorú som pôvodne chcel. Niekoľko hawačov som už na vzduchovky alebo malorážky namontoval a na osmičke mám kahlesa a na 270tke deltu, ale tie vantage sú prekvapivo kvalitne spracované na túto cenovú kategóriu. Tak som to na začiatok, kým tam dám na sezónu kolimátor alebo čo, šupol na SXR v 9,3x62 a na 50m nemá chybu, ako môžeš vidieť dole. Sú celkom kompaktné, ľahké a zámerná osnova je v druhej rovine, čo je tiež fajn. Ak sa rozhodneš, zober ho rovno od importéra v BA. Pani je ochotná a ak spomenieš moje meno, možno schytáš aj 10-15% zľavu. Jeden vantage som montoval aj s tým mildotom a osvetlenie osnovy bolo prijateľné, v porovnaní s predošlými modelmi, no na vzduchovke som to dáko špeciálne neskúmal, ale na lov by som ti osvetlený mildot všeobecne neodporúčal. Ostatné osnovy boli L4A. Inak minimálne deltu ;) ... ale za tú cenu sa mu nai začiatok šancu dať určite oplatí ... LZ (vľavo vulkan, vpravo hammerhead) Puškohlady a ďalekohľady  HAWKE - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 17.2.2019 o 11:00

Uznavam, na tom videu je to hrozne. Potom mam stastie na konkretny vydareny kus. No kvalita meopty kus od kusa... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 17.2.2019 o 9:48

Reakcia na príspevok od mibe74, 16.2.2019 o 18:56 :
mibe, ja som v rukách nemal jedno, alebo dve ZD.... Mne je fuk, že ho máš práve ty doma. Tu je aspoň pre znázornenie a predstavu pre ostatných video. V čase od 1:30 si to stačí pustiť štvrtinovou rýchlosťou a pekne je vidieť, že aj najslabší stupeň osvetlenia je viditeľný na bielom papieri a za bieleho dňa. Tu nejde o chlácholenie, kto si čo kúpil, alebo má, ale o to, aby kolega neurobil chybu a nekúpil si puškohľad s osvetlenou osnovou mil-dot, nevhodnou na lov za šera. Video: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jagttiger, 17.2.2019 o 3:34

Reakcia na príspevok od MMasska, 16.2.2019 o 19:05 :
Áno,mal som zadať model,no musel som sa pozriet na stránky kde sa predáva lebo už to je nejaký ten rok čo som ho mal.Tak to bol modelový rad endurance s 30mm tubusom a 50 objektív,viac si nespomeniem.O rade sidewinder a o iných neviem nič,keďže dôveru v tuto značku som stratil a skúšať šťastie v iných mod.radach som nechal tak. A že niekomu slúži dobre,tak mu prajem nech to tak aj ostane,možno som trafil vadný kus... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hartge30, 16.2.2019 o 19:48

Ja tomu nerozumiem, Pýta sa na hawke a nie na zeiss! ako chlapovi pomôže subjektívny pohľad na nejaké zd s mildot osnovou, ktorá je naprd dupľom na polovnickej flinte.. Dobre aj ja mám na gulovnici zeiss, ale tu sa bavme o hawke. Ja som kupoval nový kus viacmenej na skúšku, držal na gulovnici gulobroku bez problémov, za šera nič moc ale za tie prachy úplne OK. Teraz je na malokalibrovke, používam na snehu na vnadisku a som spokojný. Čiže Jakub na to na čo to chces je to hawke v poriadku, len to kúp s bodkou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 650525, 16.2.2019 o 19:27

Všetko pekné no môj Hawke Endurance 2,5-10x50 som vymenil za R1r 3-12 x 56 a musel som ho reklamovať a teraz už bude hádam v poriadku. Kolegovia kupovali tiež Meoptu tie sú v poriadku. Syn má Hawke na GB a je spokojný. Ten môj Hawke som dal kamarátovi na guľovú kozlicu drží a padá mu všetko. Je to predsa výrobok a aj ten naj môže zlyhať. Prejem všetkým dobrú kúpu a nech sa nestretne z niečim podobným ako Ja.Osvetlenie bodu u Hawke v poriadku a u novších radách je ČB väčší. Prajem LOVU ZDAR!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 16.2.2019 o 19:05

Ja používam HAWKE SIDEWINDER ED 10-50X60 TMX viac ako úspešne na súťaže malá odstrelovačka long a urban a a často aj na poľovnícke účely na tento účel vrelo odporúčam. Rozsah klikania je super tak isto ako presnosť, nastavenie paralexi obraz jasny od okraja po okraj aj pri 50 . Kríž jemný a da sa dokonale zamieriť aj na malý objekt. Čo sa týka osvetlenia je to na prd nakoľko je kríž vyleptaný do skla je jeho svetelný tok príliš silný aj pri najslabšom stupni za šera oslňuje. Ja to osvetlenie osobne nepoužívam ale zato modelovú radu SIDEWINDER vrelo odporúčam či na strelnicu alebo diaľkovú strelbu za dobrých svetelných podmienok sa dá líške zamieriť do oka na 300m. HAWKE SIDEWINDER som namontoval na viacero zbraní aj pre iných napr. Admin, dominikadominima , strednyjozo, Ct308w a ešte iný ktori na tejto stranke niesu a ani jeden zatial nemal problém s funkčnosťou. Jagttiger tak neviem aky modelový rad si mal na mysly ty že si mal na ňom poruchu?! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mibe74, 16.2.2019 o 19:01

Porovnavane s bodkou v zeiss v6 2,5x56 s ASV. OBRAZ V OBOCH BEZPROBLEMOVY ci uz so zapnutou bodkou, alebo mildotom. Porovnavane o 18:50 Pozeral som na susedov plot, kde vidim zretelne laty a to v oboch puskohladoch, taktiez bez problemov, ked kuknem do lesa. Les mam 100 metrov od domu. Blbe fotky, fotene len mobilom, ospravedlnujem sa za kvalitu, fotene narychlo... Puškohlady a ďalekohľady  HAWKE - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 16.2.2019 o 18:56

xwolf, tak teraz si sa sekol a riadne. To už trepes bludy. Akurát teraz som kukol do svojho zd 6-24x56 a osvetlenie sa dá nastaviť prakticky od nuly a to vo veľmi jemných krokoch. A nepresvetluje vôbec pozadie!!! Puškohlady a ďalekohľady  HAWKE - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 16.2.2019 o 16:11

Reakcia na príspevok od jagttiger, 15.2.2019 o 21:49 :
To máš síce veľkú pravdu, lenže nie vždy sa to dá, každý má iné možnosti. A teraz dilema, čo je lepšie. Nová optika v nižšej cenovej a kvalitatívnej hladine, alebo staršia použitá zvučnej značky? Pri novej máš záruku, niektoré firmy dokonca menia kus za kus. Pri staršej je to risk, samozrejme, opraviť sa dá. Dá sa poslať výrobcovi, alebo nejakému servisákovi tu. Len oprava môže stáť toľko, koľko stojí nový puškohľad tej "horšej" značky... Je na zvážení každého, čo si vyberie. Proste to tak vždy nejde urobiť, že nešetri na optike, zaplať dvoj- trojnásobok, aby si mal niečo kvalitné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 16.2.2019 o 16:04

Ani na Zeisse to nie je dobré, nieto ešte na Meopte. Proste celoosvetlený kríž má takú veľkú plochu, že to presvecuje pozadie, čiže lovený kus. Hovorím o podmienkach za šera, kedy je ešte možné zodpovedne vystreliť a rozoznávať zver. Nie strieľať do čiernej machule s vedomím, že stačí vedieť kde má hlavu. Proste je to nevhodný typ podsvietenia. Bez ohľadu na výrobcu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 16.2.2019 o 1:08

Aby sme sa rozumeli, hawke nemam, ale zd 6-24x56 a neoslepuje vobec, pokial si uzivatel nastavi nizky prisvit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagttiger, 15.2.2019 o 21:49

Nekupujte tie čínske blbosti ako hawke.Mal som skúsenosť s novým kusom,ktorému po pár ránach z gulovnice padal kriz,problémy s reklamáciou a nakoniec mi že vraj dali nový kus,no hneď som ho predal a s tou značkou nechcem mat nič spoločne.Na optike sa šetriť neoplatí lebo ju zaplatíte 2x ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mibe74, 15.2.2019 o 18:02

No tak to nie je celkom pravda, nakolko mildot, pokial v kvalitom puskohlade si ho zapnes na nizke osvetlenie ta vobec neoslepi. Vlastnim takuto optiku a nie je problem za sera. Vlastna skusenost z porovnavania puskohladov za sera az takmer do tmy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 15.2.2019 o 16:19

Presne tak, osvetlený mil-dot nie je vhodný ani v podstatne drahších puškohľadoch, nieto ešte v Hawke. Určite je vhodnejšia osnova so svietiacim bodom. Keď kolega loví v nižšej cenovej hladine, tak by som zvážil 3-12x50 so sv. bodom, ktorý sa predáva v Decathlone: odkaz Má to 30mm tubus a minimálne po estetickej stránke to nepôsobí ako kukátko na vzduchovku, na rozdiel od toho Hawke. Aj podľa uvedených parametrov (šírka zorného poľa, odstup od oka) je to lepšie ako spomenutý Hawke. Keď si to objedná z e-shopu, tak to môže pohodlne vrátiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off hartge30, 15.2.2019 o 15:23

Na malorážke mám panoramu s rovnakým objektívom používam na líšku na vnadisku, na spln a sneh príp. strnisko ÓK, volil by som ale osnovu L4 dot ten mildot je podsvietený komplet a obávam sa že bude oslnovať aj na najnižšom stupni.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off JakubM, 15.2.2019 o 15:20

Váš názor na hawke vantage ir 4-12x50 (mil dot) ? Chcel by som to hodiť na starý gulobrok používaný na škodnú za splnu kal 7x57/16 zvládne to ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dreamer4u, 15.5.2018 o 16:54

Mal som tento puškohľad na 7x57 i 308 win. Všetko šlapalo ako malo.Čo sa týka svetelnosti tak záleží na veku.To som bol ešte mladý a ani nočný lov nerobil problémy.Potom som ho predal kamarátovi a tomu slúži doteraz na guľobroku.Za tie penize celkom slušné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hartge30, 13.5.2018 o 22:39

Musim potvrdit to co pise Borgeo. Mam Panoramu sice uz len na malorazke ale drzal na gulovnici neskor gulobroku. A sluzi dalej. Fajny kriz klikanie ozaj funguje bodka noo budiz... Za tie peniaze super. Viem si ho predstavit na zimne lisky. Ale na hlavnu zbran uz by som to nedal. Tam je uz dlhsie Zeiss. Ako sa hovori o optike vseobecne o jej kvalite hovori len a len cena.Je to vyslovene na den a sneh akonahle sa zacne zmrakat koniec;-) Cize pokial to bude len medzistupen prip na den a sneh OK. Inak tam treba dat aspon Deltu. Asi si uz rozhodnuty ale toto je moj nazor. Tak nech sluzi k spokojnosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off LuboT, 13.5.2018 o 20:59

Zdravím, niekto skúsenosti s HAWKE ENDURANCE® 30 IR ~ 2.5-10X56 L4 DOT IR, pôjde na gb kozlicu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Patrik143, 22.10.2017 o 22:14

Zdravim ma niekto skusenost s Hawke frontier30.2.5-15x50 dal som ho na kozlicu 7x57/r12 dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 22.10.2017 o 13:03

S tym Hawkom to vobec nie je take katastroficke ako sa niektori domnievaju. Je to spolahlivá DENNA optika, presna a drziaca nastrel. Mne drzi nastrel uz 7 rokov bez potreby jedineho kliknutia. Na den postacujeuce a spolahlive. Za sera alebo tmy s tym vidno velky prd, jedine ak je svetle pozadie, napr. sneh alebo strnisko a do toho svieti spln, tak sa da. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lukas32, 22.10.2017 o 0:08

Zdravím, Ja mám an Guľobroku 502.-2 7X57R/12 Havke 3-9X50. PDOľa toho kde sedíš na psoede. Ked sedíš na vnadisku v lese na 50metrov a bližšie ja mierim pohdladom popod montáž radšej,ináč za rána na posedealebo piršovaní mi to zatiaľ stačí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 22.9.2017 o 21:36

Borgeo preto sa hovorí, že puška striela ale puškohľad triafa preto by mal byt hlavne ten kvalitný, ale väčšina z nás to ma za sebou ked sme zacinali s lacnymi optikami, ktore velmi rychlo stratili pouzitelnosť. Pre mna osobne to bol Tactical :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukasW308, 12.8.2017 o 15:38

Dobrý deň. Mám Hawke Endurance 3-12x50 na Rossler Titan 6 .308 Win. Montáž je dvojdielna oceľová CZ. Používam strelivo Fedral a mám nastrelené na ONV /170m/. Túto zostavu strieľam 5 rokov, zatiaľ bez problémov s presnosťou. Pravda je že so stmievaním rapídne stráca optický výkon. No, nie je to puškohľad na nočný lov. Za cenu okolo 300e som ale spokojný a moje očakávanie splnil. Mechanika je pevná a klikanie presné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 3.8.2017 o 12:39

Na denné používanie postačujúce. Ale za šera od toho nejaký výkon neočakávaj. Mám Hawke Eclipse a keď sa začne stmievať veľmi rýchlo stráca použiteľnosť. Voľným okom za šera zbadám lanštiaka. Pozriem cez pozorovací Steiner, aby som ho identifikoval, super obraz. Rozhodnem sa ho uloviť. Vezmem flintu, kuknem do Hawka a nevidím nič, akurát niečo medzi tmou a hmlou. Ak nie je na svetlom pozadí tak toho lanštiaka v tom Hawku ani nenájdeš. Za šera alebo tmy použiteľný akurát na snehu, prípadne ešte na strnisku. Ale v lese alebo v tráve nehrozí. Ale mám ten puškohľad rád, lebo je to darček od manželky, tak ho používam v rozsahu, aký mi jeho výkon dovolí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off canadier, 3.8.2017 o 11:35

Hawke Endurance 30 SF 4-16x50 223/308 - Máte niekto skúsenosi s puškohľadom Hawke Endurance 30 SF 4-16x50 223/308? Chcel by som to na moju novú CZ 527 223 rem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semjan, 3.7.2016 o 22:32

Mal som Eclipse 1,25-4 x24 asi 5r pouzivany len na spolocnych.absolvoval asi 30vystrelov na 8x57JS. Zdalo sa mi ze drzal nastrel aj ked viac akona 50m som s nim nestrielal.prelozil som ho na 9,3x62 a nevedel som ho nastrelit lebo to lietalo kadetade.reklamoval som to nakolko ked som zaostril pri nastrelovani na ciel,mal som rozostreny zamerny kriz a naopak. Kupoval som to v predajni gestal v ke, kde reklamaciu uznali a vratili mi peniaze kedze tento model sa nevyraba a tuto znacku som uz riskovat doplatenim za drahsi nechcel riskovat.zachovali sa seriozne. S puskohladom nebolo nikde buchnute,neviem co sa stalo.mozno toto su tazke kalibre na tuto znacku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Minik, 29.6.2016 o 23:07

Dakujem za rady ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kormp, 29.6.2016 o 12:52

Vlastním Eclipse-kozlica 7x57/12, endurance-308W,sidewinder-Marlin 30-30W cca 8rokov,po prvom nastrelení stále držia, občasná kontrola cez nastrelovač Buschnel inú optiku nechcem.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 29.6.2016 o 11:59

Mám Eclipse 2,5-10x50 už 6 rokov. Vtedy som ho nastrelil na moju 7x64 a odvtedy som na ňom nedolaďoval absolútne nič. Nástrel stále drží ako pred 6 rokmi. Horšie je, keď sa začne stmievať. Vtedy keď príde pomyselná časová hranica, akoby uťal a nevidno vôbec nič. Skôr vidno voľným okom. Takisto som nikdy nevyužil možnosť zeleného podsvietenia zameraného bodu, podľa mňa zbytočné. Ale na denné použitie postačujúci a spoľahlivý. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 29.6.2016 o 9:24

Ahoj, ja mam tento puskohlad na .22LR. raz som ho mal pohnuty ale dovod neviem. preklikol a potom to bol OK. teraz som ju dlhsie nepouzival tak dufam ze drzi. len nieco s samotnemu dalekohladu. Co sa tyka svetelnosti je to v celku OK. moj zamer to bolo mat na lisky. na snehu to je ok. Horsie to je bez snehu. Osvetleny bod je samozrejme na .... mne sa zda strasne jasny a velky. Ale kedze som sa s 22LR nikdy nepustal do dalekej strelby na lisku sa to vydrzat da. Horsie to je s tercom. Pri strelbe na terc uz ten bod az taky OK nieje (neosvetleny). tot moje skusenosi. Mne na malorazku prisiel ako celkom OK puskohlad ale zeby som skakal od vytrzenia ze aka je to parada to nie. ja som to aj tak kupoval ze beriem cinu a cinu som aj ocakaval takze sa da povedat ze som spokojny ;-) len si treba uvedomit ze ocakavanie nesmui byt prehnane a budes spokojny ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso2504, 29.6.2016 o 0:48

Kamarát ho má na 222 rem s mil-dot osnovou a zatiaľ mu drží. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Minik, 29.6.2016 o 0:35

Zdravim chcem sa spytat ci moze byt puskohlad hawke panorama EV 3-9x40 na 22 hornet ma niekdo skusenosti s tymto puskohladom? Ci nerozhadzuje alebo sa nekazi? Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 26.11.2014 o 16:20

Ja vlastním Hawke endurance 3-12x50 mám to na 30-06 a zatiaľ bez problémov a GB 7x65R/12 tá istá rada 1,5-6x42 a to isté bez problémov. GB mám strelené 21 líšok a jedného srnca.Optiku vlastním 2roky zatiaľ drží a bod je v poriadku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 26.11.2014 o 10:27

Zdravim, urcite nikto nepochybuje o tom ze HAWKE je cina, aj ked teda mohutne sa v casopisoch reklamuje ako anglicka optika. Na mojej panorame je jasne uvedene MADE IN CHINA. Ja som ten puskohlad aj tak bral, ze snad na malorazke to bude ok. Tak ako som napisal, puskohlad som uz mal raz pohnuty, dovod neviem, preklikol som a zatial drzi. Bratranec ma endurance na cz550 7x64 a pokialviem tak drzi. Ked som ho kupoval predajca tvrdil ze je na to minimum reklamacii, ale bez urazky verit v tomto ohlade predajcovi ....... kazdy nech si spravi usudok sam, preco stoji lacna optika tolko kolko stoji a preco stoji renomovana optika tolko kolko stoji. jedna vec je ze sa plati za znacku ale nech mi nikto nehovori ze to je jediny rozdiel. ak idem kupovat takuto optiku, a je jedno ci hawke alebo ine tu zmienovane znacky, mal by som si byt toho vedomy ze kupujem lacnu optiku a potom nenadavat ze je zla. priznam sa ze mna nalakala ta cena a 10rocna zaruka a drzal som sa pravidla ze co stoji puska tolko by mal stat aj puskohlad. kedze moja starucka 451 sa da kupit okolo 200 e tak mi panorama prisla primerana;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

zobrazené 1-40 z 269 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov