Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

laser svetlo Lasergenetics ND-3 alebo ND-5 - diskusia

autor: off semjan
pridané: 28.3.2011 14:10

ma prosim vas niekto skusenosti s tymi laserovymi svetlami?


ak ano, skuste napisat ze aky je rozdiel medzi nimi a hlavne ak mate skusenosti s osvietenim diviacej zveri, ako na to reaguje. dik

počet zobrazení: 33 730
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on pepies, 30.3.2011 o 22:57

Luboš múdro vravíš...všade naokolo je svetlo povinné len u nás zakázané...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 126 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off sivyvlk, 2.2.2016 o 0:42

Diki Hekler aspon jeden ktory rozumie polovnictvu za omyl sa ospravedlnujem ale ty si to pochopil co si o tom myslim .Lovu Zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Hekler, 1.2.2016 o 7:58

sivyvlk, myslíš to dobre, ale poplietol si si vyhlášku so zákonom ... (: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sivyvlk, 1.2.2016 o 3:42

O akyh svetloch sa tu bavite ked dobre vieme ze vyhlaska to zakazuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off duso2, 26.1.2016 o 15:07

Laser je chujovina. Neverim,ze to nerusi zver. Lasergenetics je znamy tym,ze v mrazoch nenastartuje. Radsej si kupit vykonne svetlo so sosovkou-kolimatorom a 1000 lumen LED cipom,ako tu ponukaju niektori clenovia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off MikiBB, 26.1.2016 o 0:08

Mal som laserové svetlo ND30 Subzero a bolo to v pohode kym neudrela zima, zver vacsinou nerusilo, nemate nahodou niekto svetlo Hunter Pilot? pise sa ze do -20 a je pomerne lacne ak by ho niekto mal napiste skusenosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bullystafford, 31.5.2015 o 22:46

ci uz zver raguje alebo nie, je jedno ...ale je s nim vidiet dalej ako so svetlom???? napr. wolfeye? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sumcar, 29.5.2015 o 9:39

skoda penazi, mal som to je to onicom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off gm95, 29.5.2015 o 8:34

laserové svietidlo ND30 - Zdravím, chcem sa spýtať či používa dakto toto svietidlo poprípade niečo podobné. Či to je naozaj taký dobrý ako o ňom vravia. Respektíve výhody, nevýhody. Ďakujem pekne za informácie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 4.3.2014 o 7:54

tam kde sa striela na zver s lampami tak ti bude zver reagovať aj na toto , kamarát to má a zver reaguje tak isto ako ked zasvietil obyčajnou kačalampou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off patrikseven, 3.3.2014 o 22:08

Zdravím pani poľovníci,čítal som tuto diskusiu ale nedospel som k nijakému záveru,oplatí sa mi to svietidlo alebo nie?a to ND 3?ďakujem.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off duso2, 17.9.2011 o 10:25

Aka je cena tych tvojich malych lahkych sosovkovych svietidiel mimochodom? Aky to ma vlastne dosvit? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 17.9.2011 o 10:24

Redbolt diky za tip,ale si profesionalna firma,alebo skor hobbista?Podla stranky to vyzera na taku domacu vyrobu.Vies robit aj servis? Dovol malu poznamocku,uz ked vidim to tiablo na zbrani,jezia sa mi vlasy.Je to absolutne proti polovnickej etike.Daj si to odtial radsej prec,pretoze si tym odpudis poctivych polovnikov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off redbolt, 12.9.2011 o 12:06

obšírnejšie sa zaoberám so svetlami a lasermi na mojej web stránke tu: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Discover5, 4.8.2011 o 18:25

Solirov, súhlasím. Čo to už je za poľovačka? Keď už sme pri tom, dobre som sa pobavil na výstave v BA. Polovica predávaného tovaru je zakázané používať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on tthunt, 4.8.2011 o 17:02

Uz v roku 2008 ma oslovili vyrobcovia z Hongkongu ci to nemam zaujem predavat ako alternativu voci nocnemu videniu..na skusku som objednal 2 kusy a nejaky cas testoval..v teste tento zazrak vobec neobstal a ponukat to ako neviditelne svetlo by bol odrb na zakaznikov..pise sa rok 2011 a kazdy kto naleti a kupi si to, je sklamany.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 12.7.2011 o 8:27

načo by to komu aj bolo.. keď nevidíš choď spať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hunter2, 11.7.2011 o 12:46

reaguje dobre "hneď odbehne" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.7.2011 o 0:14

každé svetlo zver vidí ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavelb, 10.7.2011 o 17:25

Laserová zelená lampa G 25 LASER -

Má niekkto skúsenosti s touto lampou, o ktorej hovoria že je alt. nočného videnia?

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 3.6.2011 o 15:17

Dobre uz ma nemusis chytat za slovicka,myslel som model,ktory sa momentale da kupit.Myslim,nie subzero uz kupis iba zo starych skladovych zasob a tam ludi varujem,aby ho nekupovali,alebo davali pozor na lacne cinske repliky.Bolo to viacmenej dizajnova chyba lasergenetics,naco je komu laser,ktory pri prvych mrazoch musis zohrievat,aby isiel? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 3.6.2011 o 9:57

lebo si napisal ze jediny original je subzero co nie je pravda. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 3.6.2011 o 2:02

Motaq neviem kolko stal starsi model,ale kazdy to vie,ze tieto stare typy mali problemy v mrazoch.Pocul som,ze niekto to ponuka okolo 150 eurovych cenach (hoci aj starsi model) a ze su to repliky.V kazdom pripade neverim,ze starsi model stal pod 150 euro a len pre zateplenie stupla cena o 250 eur.Len som chcel nevedomych varovat.Preto som spomenul subzero a nerozumiem tomu preco mam mat hokej.Zelene svetlo ma nezaujima,ked mam infra. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 2.6.2011 o 22:31

nas v tom trosku holej ale nevadi.sub zero je dalsi model, ktory prisiel az neskor a je to vraj prisposobene do mrazov. to ca sa momentalne predava u nas je toto odkaz. je to prvy model ND3. ten sub zero je novsia a drahsia verzia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 2.6.2011 o 15:34

Este dodam jednu vec k teme.Vsetci ti co maju lasergenetics pod 150 euro,tak ide zrejma o cinsku repliku.Pravy lasergenetics subzero stoji cez 400 euro aj z danou.Viac tu odkaz Repliky vacsinou nesvietia v mrazoch,treba ich zohriat pri vajciach kym nastartuju.Pravy lasrgenetics na tento neduh nejak vyrieseny zateplenim zvnutra. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 2.6.2011 o 15:31

Kto povedal,ze poluje?Aj ked nemam polovny listok,pohybujem sa v polovnickej komunite a mam moznost ist pozorovat a vyskusat fototechniku a i.Ake nebezne veci si kupujem? Ja sa s tym iba pohram ako chlapcek na pieskovisku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off merk, 1.6.2011 o 13:52

duso2 ako vidím polovník si neni a je divné čo si napísal nie si uprimný ( nick: duso2meno:dusan vek:41 rokov kraj:Banskobystrický, Slovensko poľovník:nie),na posedy chodíš polovníkom,na zver svietiš a nepoluješ ofic, kupuješ si veci čo bežný človek si nekupuje ,mám o tebe pochybnosti ,a tak vyzerá aj tvoj výklad , motáš to chlape 5 cez 9. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 1.6.2011 o 12:45

Merk dakujem za ponuku,zdhodnotim to asi tak,ze mam asi viac nacuvane,ako ty odsoferovane.Mam tony casu straveneho pozorovanim na posedoch,lukach,kopcoch,cize moja skusenost ako reaguje zver je jasna(nereaguje len na infrasvetlo),posli to radsej inym ktori sa na to pytaju. Myslel som to,ze podel sa ti s tvojou konkretnou skusenostou nam vsetkym,ja som to uz spravil.Merk zacinam si o tebe mysliet,ze vsade si bol a vsetko pocul,prepac... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 1.6.2011 o 12:19

sa vsetkym ospravedlnujem, dnes to mam nejak dopletene, uz ani citat a pisat neviem, jasne MALO TO BYT PYTAT nie PISAT ale aspon podstatu som trafil. chybu tam ma. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on pepies, 1.6.2011 o 10:42

Ferko pýtať sa píše s Y a nie písať :o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 1.6.2011 o 10:40

:-) trochu od veci, ale ucit by si sa mal aj ty. PISAT sa pyse s "Y". je to vybrane slovo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off merk, 1.6.2011 o 10:19

:)) veľký smiech duso2 a potlesk pre teba ,reakcia zvery na to svetlo, normalne reaguje na to svetlo netvári sa že by ho neregistrovala ,je to len o tom ako píše asi EDU ,že podla toho kde je zver ako naučená na svetlá .Napiš mi mail a pošlem ti video ako svietim na diviaky a ako pozerajú ako reagujú ,čo chceš viac :) pítaj sa duso2 lebo sa musíš ešte veľa učiť ,učiť a učiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 31.5.2011 o 21:33

Mozes trosku spresnit tvoju zlu skusenost?Hlavnou otazkou je ci na to reaguje,alebo nereaguje diviacia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off merk, 31.5.2011 o 10:03

Kupil som si to svetlo ND-3 a hned som ho aj daroval,nenaplnilo mi to očakavané opisované . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 19.5.2011 o 17:05

Ešte raz duso2 ,k svietidlu a k téme som sa vyjadril pod tvojimi príspevkami daleko v predu ako aj ostatný a ako aj svetlu takému a reakcie zvery na dané svetlo, neviem prečo sa mám opakovať čo tu opakuješ dávno po nás, k tiablu som napísal názor ako zdielajú a opisujú aj predajcovia v SR toho svetla s rozdielom tvojho merania ako udáva výrobca resp. predajca podla teba.Neviem o tom , že by som fušoval do všetkého, zas tvoj vydarený výmysel.Čo sa týka tvojich akože oponujúcich viet,doposial si ich ničím nepodložil ,len o faktoch ktoré su nám všetkým velmi známe.Počúvaj sa trošku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 19.5.2011 o 13:40

Dobre lowec zacnime teda u teba.Je tu forum,kde sa aj menej znali chcu nieco dozvediet,poradit,vymenit skusenosti.Zacni teda na temu,zelene svetlo versus diviaky.Chcem teraz tvoju skusenost,nie kecy o mne,ok?Myslim,ze to ocenia aj ostatni.Inak to vyzera ze do vsetkeho fusujes a k nicomu nemas komentar s hodnotnou informaciou,len sa tu obtieras o mna,pretoze ti oponujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 19.5.2011 o 10:14

duso2 ,ego ? úsmev na tvari,ti ,že si znalý ,prosím ťa to nesranduj ,ved si prečítaj čo píšeš ,chceš diskutovať ale maš značný problém ,ako som ti napísal predbiehaš veci a píšeš mne nezmysli a zaraduješ ma do rôznych kategoríí pracovných od nejakého servisu opráv a pod.čo hladáš neúmorne na nete,tvoja diskusia začala formou ,že tu nemôžeš čítať tie dristy čo mi píšešeme ako všetci,píšeš o sedliackych rozumoch a pod. takže neviem kto tu má také ego aby hned úvodom vedel urážať pripomienky diskutujúcich, ak niečo v živote dokážeš, budeš potom môcť si napísať svoje meno za ktoré sa nebudeš musieť bohužial hanbiť a potom aj tvoje názory budú snáď iné ,bohužial konštatujem ,že tvoja úroveň je skor formou spochybnovania bez nejakej konkrétnej podstaty veci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 19.5.2011 o 9:01

Semjan bola bola,lenze lowcove Ego to nevie prezit,ze sa tu objavil niekto znaly.Poprosim lovca aby reagoval dalej na sukromnu postu! Ale podme k teme,ked som sa hral so zelenym laserom tak nepacilo sa mi ze nedokazal nastartovat pri nulovych teplotach,musel som ho dat do vykureneho auta. Mal som zelene Led svietidlo z kolimatorom a to taky problem nemalo,ale svietilo cca 100-150metrov.Dalsia vec je ta,ze je bez zaruky ze na to zver reaguje,stalo sa mi par krat ze kanec sa otocil a utekal do lesa,inokedy pokojne rypal.Zelene a cervene svetlo je diskutabilne,ked chce clovek v pokoji pozorovat zver tak infrasvetlo jedine. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semjan, 19.5.2011 o 8:28

nebola tu nahodou tema o laseroch ND3??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 18.5.2011 o 21:34

Lowec este raz klasicky reflektor uz z principu(nizsia ucinnost) zaostri paprsky menej ako ta zoom optika.Efekt je taky ze to svetlo sa rozbije do halo,proste neni tak zaostrene ako ten ostry stvorec zoom optiky.Ak tiablo A9 v lese zasvieti cez 300 metrov,tak je to s tou zoom optikou,Tiablo mam,stale svieti ma prepracovane kvalitne telo,tak nevidim dovod aby prestalo svietit. Dalej viem presne co je 300metrov,uz ked tak si to odmeram laserovym meracom,ale to je jedno. Po dalsie otazka je,co je to podla teba ze svieti.Ak je po 300 chaby naznak ze nieco svieti a nevidis samotny objekt(zver apod) tak to nesvieti.Uvedom si,ze pri tiable plati fyzika a ten kuzel sa ti jednoducho rozbehne a strati na sile(tzn. menej luxov) Zoom hlava s optikou jednoducho zaostri lepsie. Predajcom never,vzdy z parametrov dam 30-50% dole,pretoze su merane pri idealnych podmienkach,ktore v reale nedosiahnes.Kapisto? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 18.5.2011 o 16:12

Chlapec duso ,ešte ti funguje tiablo ? už si to zmeral ,ked nemaš veci k tomu ,ved si to odkrokuj :))) neže budeš robiť malé kroky :) Dal som si námahu kuk ,stránky predajcov svietidiel a podľa teba a tvojich zistení zavadzajú ,tak ako je to?:)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 126 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov